Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
5. led 2012

@jasekd ty to třetí musíš dát a pak doufat, že tě to pustí 😀

jasekd
5. led 2012

@helulela u nas asi to samy, ani nevim, jak se ty ceny pohybuji...

helulela
autor
5. led 2012

@jasekd já to taky nezkoumala...

jasekd
5. led 2012

@helulela a co kdyz nepusti 😀 Musim mit taky rozum, nebo spis pouzivat to, co mi z nej zbylo!

jasekd
5. led 2012

@helulela Ja mam prave rodicak s Dudu na dva roky... tak me trochu tlaci bota, ale Martin proste neni dite na umisteni od 2,5 let, to vim uz ted.

helulela
autor
5. led 2012

@jasekd to si pak budeš muset vybrat, jestli budeš profesionální matka nebo matka a zubařka v jednom 😀

jasekd
5. led 2012

@helulela momentalne si pripadam i jako matka naprd 😝 Jsem z nich jakasi vyhorela, uz aby aspon ten Motol s Venynou byl za nama.
Psala jsem, ze Martin se pomalu zacina osmelovat a trochu chodit? I sam dobrovolne po byte udela par krucku, vstane si, stoji bez drzeni atd. Vyradili nas z neurologie 🙂 (mame prijit, kdyby po te operaci udelal nejaky vyrazny krok zpatky), poslali na ortopedii 😝

bublina09
5. led 2012

@jasekd no paráda s tím chozením teď už to bude jen lepší, přijde tomu na chuť. a proč na ortopedii?
Tak to víte, že občas jedna řve, vzbudí druhou, pak usne a ta druhá začne řvát a vzbudí tu první, ale noci jsou naštěstí olk (klep klep klep!)...komedie no 😀
My jsme holky šikovné, my zvládneme rodinu i kariéru, no ne?

bublina09
5. led 2012

Já občas peťu dávám ke kámošce - ona má soukr. hlídání Na celý měsíc to vychází kolem 9000.

leiladelly
5. led 2012

@bublina09 Můžu se zeptat, jak se cena hlídání pohybuje? Počítá se to za hodinu, nebo při delším hlídání spíš paušálně? Díky.

bublina09
5. led 2012

@leiladelly za hodinu hlídá za cca 80 korun prý, plus strava zvlášť. a čím víc toho hlídání je tak tím je levnější. na ten měsíc to vyjde kolem těch 9000. Ale to je na vesnici, např. v Brně by to bylo určtiě dražší.

leiladelly
5. led 2012

@bublina09 Já jsem z menšího města, tak by to plus mínus mohlo být podobné, děkuji za odpověď. Nabízí se mi paní na hlídání , šla bych částečně do práce, tak sháním informace. 🙂

jasekd
5. led 2012

@bublina09 vyvoj do planovalgozity... no smajda hrozne, nohy do X, spicky priserne ven...
@leiladelly ted tam mas zaskok na plny uvazek? Taky budu potrebovat nejaky hlidani, kamosky zadnou zkusenost nemaji, to bude neco, vybrat nekoho dobryho, prece jen, co je vic nez dite 😅

leiladelly
5. led 2012

@jasekd mám záskok na plný úvazek. No, vůbec se mi od malé nechce, chodím od jejích tří měsíců na jeden den v týnu. Ted má období, že od nás nechce. Tak nevím. Paní na hlídání se mi nabízejí dvě. Uvidím, co na to Leilinka 😉

jasekd
5. led 2012

@leiladelly Leila udela vyberove rizeni 😀 Ja nechodim zatim vubec.

leiladelly
5. led 2012

@jasekd Jojo, Alex, ten mi v jejím věku zamával "papa" a šel k paní na hlídání , která mu byla skoro dva roky "babičkou". Leilinka je jiná, při zkoušce korunky jsem ji dala sestřičce, aby ji podržela, a ona řvala , jak o život. Já šla s ní na procházku a zastavila se v ordinaci a pak jsem si říkala, že mi to koza byla dlužná 😀 Hned jsem musela dělat a kříčící dítě u toho 😀

helulela
autor
6. led 2012

@jasekd dobrý, to už se teď rozjede 🙂 ...jestli ti to trochu zvedne náladu, tak dneska jsem vyhořelá taky 😒

gabka32
7. led 2012

ahoj holky, zdravím v novém roce a přeji jen to nejlepší 🙂

vánoce u nás tak prosvištěly, že nebýt stromku doma, tak nevím, že nějaké byly...návštěvy u nás, jinde, do toho služby, a to jsem se tak těšila na sklenku portského s MM u krbu... no tak nechám na příští rok 😀

začla už jsem chodit i na jeden den v týdnu do ambulance, přemluvili mě, i když to jednání s prim. je šílené... já si ho snad příště budu nahrávat, připadám si jak debil, když mi tvrdí, že jsme se už na nečem domlouvali a není to pravda, achjo... ambulance ale totál nepřipravená, nikdo neobjednaný, chybělo razítko, změnili mi heslo na NIS... ale zas to bylo příjemná změna, tchyně hlídání taky zvládla 🙂
jen nám zas začli měnit odměnování za služby, asi aby neporušovali zákoník, tak se budou vybírat náhradka, už nejde práce na dohody,pořád nevíme kolik za služby dostanem a to už jsem v lednu sloužila.... a o nějakém navýšení 6,25 procent si můžem nechat jen zdát, byť jsme krajská nemocnice 😠

helulela
autor
7. led 2012

@gabka32 v práci idylka koukám 😖 Já si pořád říkám, jak bych šla do práce a jak by to bylo skvělý, ale vím, že si to z domu moc idealizuju, ještě se matně pamatuju, jak mě to tam chvílema štvalo. Ale nějaký mini úvazek pořeším, až to půjde.

mn.
7. led 2012

Helu: Díky! Manžel byl skvělý, moc mu poděkuj. Opravdu mi na hematologii pomohl. Tak učit jsem se nějak zvládala, pytlíkovali jsme to, jak se dalo. Pokud nebude druhé, tak se vrátí
m asi na internu. I když teď řeším budoucnost. Na lůžkách na pořád zůstat nechci. Takže uvidíme.
My už také půjdeme k zápisu, Malému budou v říjnu 3 roky. Prý nám ho od září vemou. Jinak zkoušíme zatím 1x týdně soukromou "školku". První den proplakal hodinu, pak jsem pro něj přišla. Teď už tam zvládá zůstat celé dopoledne.

babuum
13. led 2012

Ahoj holky!
Nejak to tady stagnuje...Nemohla jsem se dockat, kdy se uz doctu tech 33 stran, abych mohla napsat, a ted nic... 😕 Jsem absolventkou 1.LF (2010), hned po skole jsme s manzelem (taky lekar) pofrceli do ciziny. Delam obvodacku, tady to s atestaci funguje uplne jinak. Nemam ani rok odpracovane, ale uz jsem v 25.tt. Nastesti nemusim resit 2-/3-letou materskou, tady je to jinak, kazdy si vybere kolik chce, muzu si to dokonce nechat i na pozdejic (do 8. roku ditete) Jinak je to 480dni s 80% platem, pak se to snizi na cca.520Kc/den. A k tomu samozrejme detsky pridavek cca 1100Kc/mesic.

cell
13. led 2012

@babuum : vítej 🙂. A kdeže jste se usídlili? 😉

helulela
autor
13. led 2012

@babuum ahoj, to je hezký, že jsi přečetla celou diskuzi 😀 Taky jsem zvědavá, kde žijete?

Je fakt, že se nám to tu občas zabrzdí, ale to bude normální. Já třeba většinou každý den na koníka aspoň nakouknu, ale dost často bych ani nedala do kupy nějaký souvislejší příspěvek, jak jsem vygumovaná 😀 Takže chvíli počtu, co je kde nového, okouknu nějaké fotky a zas mizím.
@mn. ráda vyřídím. To je dobře, že ti to tam i k něčemu bylo a nenechali tě jen vyšetřovat dárce 😉

babuum
13. led 2012

Jsme ve Svedsku. Zdravotni system docela jiny, tezko se porovna, jestli lepsi nebo horsi :D Snazime se vyresit vsechno na obvode, takze nejsou to jenom recepty a ryma 🙂 Delame i malou chiru, gyndu, pediatrii a taky kozni, ORL a ocni. Proste vsechno :D Se divim, ze neoperujeme tady i appendaky :D

helulela
autor
13. led 2012

@babuum hmmm, tak to bude dobrá praxe 🙂 Jak to zvládáš s jazykem?

babuum
14. led 2012

Si myslim, ze jazyk neni problem kym clovek je mlady...sme si rikali, ze musime odejit kym nemame deti, abychom se netrapili kvuli kamaradum, domu nebo bytu, co nechame za sebou, ale, jsou tady lidi, kt prisli s 3 tinedzri a v poho 🙂
Jinak z nasi skupiny z 20 lidi je 10 v cizine... Nejsme extra specialni 😀

cell
14. led 2012

@babuum : hmm, Švédsko - to musí být krása 😵

helulela
autor
14. led 2012

Taky mi jsou severské země sympatické. Ještě se mi vždycky líbilo Dánsko, ani nevím proč, když jsem tam v životě nebyla. Já bych do ciziny asi nešla, jsme s manželem takový domácí typy, chyběla by mi rodina a všechno. Ale takhle neusazení a bez dětí je to určitě o něco jednodušší. Plánujete tam zůstat napořád?

bublina09
15. led 2012

@babuum ahoj 🙂
no to bude teda praxe, to ti můžem závidět! ještě nám něco napiš, taky jsem zvědavá 🙂
Jinak u nás je vše ok, holky zlaté. Kojím stále, akorát Laura za 14 dní přibrala "jen" 190 g (Baruš 350) a to je prý nic moc. tak 2 x denně dávám 50ml sunaru..

babuum
17. led 2012

@helulela mno, jeste nevime. zatim se nam to tady libi, uz se koukame po domech, chteli bychom si neco koupit. Takze zatim zustavat planujeme, jak to bude pozdeji, to nevim. Bydlime docela blizko k Norsku, hodne lekaru jezdi tam na tyden nebo navieknd (treba kamarad, urolog, si za vikendovou sluzbu tam vydela cca 7.000 eur...) Jazyky jsou docela podobne (zhruba jako cestina-slovencina) Takze to je taky moznost. Zpatky se chystame jenom kdyz se zdravotnictvi zlepsi 😀
@bublina09 ahoj, ty to tam msuis mit huste, ale jak jsem se docetla, tak jses supermama 😀 a co Peta? je taky s vami doma nebo ve skolce?