Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
18. dub 2012

@jasekd : 😀 😀 tak o lejno nás ochudil, nebo si to nepamatuju, ale to pochybuju, taková perla by byla jistě vzpomínána na každé kruhovici 😅

jasekd
18. dub 2012

@cell 😀 Prej co se smejete, vy si to svoje nekontrolujete?!? 😀

cell
19. dub 2012

@jasekd 😀 😀 tak to nám vážně neříkal ...

helulela
autor
9. kvě 2012

Ahoj holky, jak se máte? Děti prospívají? My teď byli na 4 dny v Jizerkách, první dovolená s oběma dětma 🙂
@jasekd jsi z Jablonce nebo se pletu? Vzpomněla jsem si na tebe, když jsme jeli přes, jestli tě někde neuvidím tlačit dvojkočár 😉 Všechno při starém u vás?

jasekd
9. kvě 2012

@helulela jj, z JBC. Vse pri starem... My byli na Sazave na vode, teda manzel, ja s obema detmi v kempu na brehu, ale v chatce, takze v pohode, v lete bude i stan. Trochu jsem se nudila, dost prselo, ale byla tam jeste jedna s miminem, tak aspon to, vodaci nadseni, je to pekna reka, pristi rok uz snad i ja na vodu, deti k babickam. Kde jste v Jizerkach byli a jak se libilo?

cell
9. kvě 2012

@helulela : tak to je príma. My byli poprvé v Beskydech a je to naše dítě - cestovatel každým coulem. Jen na lanovce jsem mu musela ucpat pusu prsem - a jeli jsme jak draci 😀

helulela
autor
9. kvě 2012

@jasekd my byli v Janově. Ohlášené počasí mě dost děsilo, ale nakonec to šlo, pršelo jen odpoledne v den příjezdu. Chodili jsme na vycházky, co jsme zvládli s Víťou pěšky a Adíkem v kočáře, nejdelší 6 km, i tak mě to s nima zmohlo 😉 Obešli jsme rozhledny a tak. Líbilo se mi moc, už se těším, až budou kluci v takovém věku, že se budeme moct vydat po pravých turistických stezkách 🙂
@cell představila jsem si vaši jízdu 😀 viděla jsem nějakou vaši fotku s Šimonkem v manduce, myslím, že to bylo z Beskyd. To je fajn, že se i jemu cestování líbilo. Pro mě třeba je strašně osvěžující takhle s dětma na chvíli změnit vzduch a nabourat tu rutinu doma.

cell
17. kvě 2012

ahoj doktorky, tak máme novinku: atopický ekzém - nejspíše z bazénové vody, i když v té době jsem začala dávat i příkrmy, takže kdo ví. Ale ta voda je suspektní, protože po tom se mu to ještě zhorší. Takže neplaveme a mažeme ☹

raduush
17. kvě 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?
Mám doma skoro 10 měsíčního prcka, chtěli jsme dvě děti rychle za sebou, ať pak můžu do práce. Ale nějak to nevyšlo, před necelými 14 dny proběhl spont. AB, takže jsem teď ve vzniklém časovém prostoru začala přemýšlet co dál.. ☹
A vykoukla na mě tahle úžasná diskuse! Úplně co potřebuju. 🙂
Začetla jsem se tu do toho jak do nějakého napínavého románu. Máme s některýma dost společného, zatím jsem zapsaná v interním lékařství, plánuju přejít na praktika. A taky mám 1. LF, teď jsem se musela upřímně zasmát nad příspěvkem od @jasekd s tím Ortovým LEJNEM. Nám to totiž taky říkal. 😀 Ale jinak to byl dědek jeden podšívka, pěkně mě podusil u zkoušky, když mi dal RTG nějaké staré paní a já zkoumala co to má za koule pod tou bránicí. 😀 😀 A on mi na to řekl, že by mě chtěl vidět, kde budu mít prsa já v 70 letech. 😀
No, tak nevím jak s tou atestecí. Jestli jít po pár měsících zkoušet zas druhé mimčo, nebo nejdřív atestaci a pak druhé.. Popravdě si moc neumím představit učit se s jedním dítětem, natož se dvěma.. A navíc mi přijde, že nějak blbnu a zapomínám, však to znáte, vykojený mozek. 😀 Aspoň bych se mohla odhodlat zkusit chodit na nějaký den, dva dny v týdnu dělat kolečka, jinak nevím, jak se udržet aspoň trochu v realitě.. 😕
Ale zas, rodina je nejdůležitější a přes to nejede vlak. 😉

jasekd
17. kvě 2012

@helulela nam to taky jakz takz vyslo, ten dalsi vikend bylo jeste hur. Janov, tam to znam, vsak je to kousicek od nas, segra bude mezi JBC a Janovem bydlet. Jinak odtamtud pochazeji nekteri docela desivi pacienti 😀 Takovi ti puvodni starousedlici, nekdy fakt hruza. My jsme poridili vozik za kolo, tak az bude lip, budem vejletovat, s kocarem se ujde hrozne malo. Uz jsem ho ale snaseli ve skalch v Ceskym Raji, jezdili s nim na bezkach po prehrade, teda manzel, ja je neutlacim, zas tak nas neomezujou 😀
@cell nic moc teda 😝 My neplavem, Martin nesmi a s Vendy kdo by chodil... Ani mi to neni lito, kamosky syn furt nemocny a byly na mandlich a na ORL jim Dr. rikal, jak strasne pribylo deti s problemy, a skoro vsechny plavou 😕 Tak snad se nam aspon nejaka nemoc vyhne 😝
@raduush vitam te 🙂 Tak aspon je videt, ze jsem nekecala s lejnem 😀 Ja ani nevim, koho jsem mela u zkousky, asi taky jeho, nevim uz... Prsa dobry. Ty jsi teda hned po skole? Mrzi me, ze vam to ted nevyslo s miminkem, a ted jak se rozhodnout, co... Ja jsem zubar, tak to mam trochu jine nez vy, a mam cca 5,5 roku praxe pred MD. ted jsem jen doma, do prace nechodim. Kamoska objizdi staze a kolecka a hlida cela rodina, dost zahul.
Co u nas noveho, Martin ma termin operace! V cervenci jdem snad na to 😕 V cervnu Vendy, v cervenci on, to bude leto. Zacina me desit zas ta jeho chuze, je hrozne neobratny a slaby, dneska se treba nemohl zvednout do stoje z pozice na 4, normalne brecel a neslo to. Mam fakt dost. Az ho budou nabirat predoperacni, necham nabrat i CK, jeslti neni neco se svalama 😝 Neurolog to driv chtel a pak to odmavnul, ze neni treba, ale ted mi dela starosti.
Co vy a deti? Vzdycky se to tu rozjede a pak zas na chvili usne.

cell
17. kvě 2012

@raduush : vítej 🙂 mám to velmi stejně, mám interní základ a na mateřské bych chtěla zvládnout atestaci z praktika, ale kdo ví. KIolečkuju pořád, ale jen na papíře, takže pššššt - ale já bych to jinak nedala. Je mi líto Ab - a po 2 nekonečných letech čekání na Šimonka mám jasno, práce počká. Makat budem do sedmdesáti, ale děti můžem mít jen chvilku

@jasekd : no tos mě s tím plaváním nepotěšila - nás to hodně bavilo, ale už jsem to zrušila a pokoušet to znova nebudu. Mažu ta ložiska Infadolanem a zdá se to být lepší.
Tak dobře, že máte termín operace - brzy to budete mít za sebou a zase bude líp. Je mi líto, že máte pořád něco, už byste si taky zasloužili trochu klidu

raduush
17. kvě 2012

@jasekd Děkuji za přivítání. 🙂 U nás zkoušel jenom Ort, takže člověk věděl do čeho jde a o to víc se bál. Měl hroznou pověst. Jo, mám nedávno po škole, i když podle vědomostí je to už hodně dáávno. 😖 Končila jsem 2010, nastoupila od srpna do práce a hned v říjnu plánovaně otěhotněla, dá se říct na první pokus. 🙂 Jenom jsem si vyčůraně spočítala, jak dlouho musím pracovat, ať dostanu placenou mateřskou. 😀 Pracovala jsem 8 měsíců na interně, nic víc. Ani sloužit jsem nestihla, těhotná jsem na noční nechtěla. Tenkrát jsem byla hrozně ráda a teď si říkám, že to je sice stres, ale zas dobrá zkušenost, kterou nemám..
Teď jsem otěhotněla taky okamžitě, ale bohužel to nevyšlo. Budem doufat, že náhodou.

No a trochu jsi mě teď nahlodala s tím plaváním, chtěli jsme právě začít s malým od příštího týdne chodit do kurzu. 🙂
Teda, ty máš teda záhul s těma dětma.. 😢 Nejhorší na světě je podle mě nejistota, tak snad se to brzy rozjasní a vy budete vědět na čem jste. Každopádně smekám před tebou jako mámou a přeju ať už je vše jenom dobré!

@cell Moje řeč, děti jsou nejdůležitější. 🙂 Taky to budu muset nějak pořešit ty kolečka, já bych to tak chtěla uhrát nějak napůl - trochu chodit a trochu ať přimhouří oko. Snad nám to tu nečte nikdo z IPVZ. 😀

jasekd
17. kvě 2012

@cell
@raduush no damy, bacha na to, nechcete diskusi zavrit? 😀 Kamoska stazuje o stosest, ale taky ji neco jen napsali, ale vetsinu chodi.
S plavanim jsem strasit rozhodne nechtela, pisu jen zkusenost kamaradky. Jini znami plavou jak o zivot a jsou v pohode 😉 Ja si musim nejak zduvotnit, proc je super, ze nemuzem 😀 nevim, kolik jsi toho raduush cetla, malej ma jednostrannou vadu ledviny, resp. megaureter, hydronefrozu II.st a VUR IV.-V. stupne, na zajistovaci terapii Sumetrolimem, fce 59 : 41% takze do bazenu se fakt nezenem, ale v prirode v cistym mame od doc. Kocvary povoleno 🙂 U nej jste urcite stazovali taky, ze? Ja ne, pac jsem sice 1.LF UK, ale stomatologie tam nechodila. Po operacich deti chci v zari k mori a radne si to uzit, pokud preziju cestu, malej trpi slusnou kinetozou 😠 😀

helulela
autor
17. kvě 2012

@jasekd děsiví pacienti z Janova mě pobavili 😀 Operace v červenci? To je dobře, že už máte nějaký pevný bod. Se svalama nestraš, to by opravdu nebylo fér, takové další starosti... A co Vendy? Dělá trochu pokroky, jak cvičíte?
@raduush ahoj, taky tě vítám 🙂 Já tuhle diskuzi základala s tím, že jsem pořád řešila, jestli 1. dítě - atestace - 2. dítě nebo 1. dítě - 2. dítě - atestace (dovolená v Jugoslávii atd 😉 ). Nakonec se to vyvrbilo samo. AB je mi líto, chvilku si odpočineš a pak snad budeš cítit, kterou varianta tě víc táhne.
@cell jéje ☹ když je to reakce na chlor, určitě se to bez plavání brzo zlepší. Jak je to v Praze s plaváním ve vodě dezinfikované jinak než chlorem, nevíš? Četla jsem, že jsou i UV, ale nevím, jak moc je to rozšířené a taky kolik to stojí 😒 Já s Víťou neplavala právě proto, že byl pořád nějak osypaný. Už nám taky skoro přiklepli atopický ekzém, ale od půl roka všechno v pořádku, tak nevím, co to bylo. Jinak plavání se atopikům a potenciálním alergikům nedoporučuje, i kvůli zvýšení rizika pozdějšího rozvoje astmatu a tak. Kamarádka musela se synem nechat plavání v roce, protože měl opakovaně spastické bronchitidy. Jeden pediatr/alergolog u nás nechce pomalu dětem ani souhlasy na plavání podepisovat. Je to škoda, mně se plavání s dětmi moc líbí, ale tohle mě odradilo. Kdyby to bylo bez chloru, jdu hned.

bublina09
17. kvě 2012

Čau holky, zdravím @raduush 🙂
tak bazén jedině se slanou vodou - elegantní řešení! taky jsem to řěšila kvůli peťovi - měl jednu dobu i kortikoidy ve preji, právě kvůli těm spastickým bronchitidám. A chodili jsme plavat 2 roky, do chloru.
@cell neboj, to máte v pohodě, a může to vymizet, pokud mažeš jen infadolanem a je to zlepšené 🙂 Baruš teď dostala fucidin s kortikoidem - pořád se jí nemůže zahojit jakési ložisko za uchem, jak spí ráda na jedné straně, tak se jí to tam furt zapařuje..plus má to vysušené.
Jinak dneska u dr. se holky vážily - v 5 měsících 7400 a 7100, to měl Peťa v 7 měsících. Jsem jim zkusila dneska tuničky vel 80 a jim to je! 😕
@jasekd nestraš se svalama!!! na operaci budu držet pěsti!
@raduush taky mně to mrzí., holt osud to s váma má naplánované jinak. A jenom k tomu učení. Já se aktuálně uklidňuju, že je úúúplně jedno, jestli se na atestaci učím s jedním dítětem....nebo se třema! 😀 😀 😀

bublina09
17. kvě 2012

dneska jsem začla dávat mrkev a nic moc reakce - dělaly mlýnek. no bude to boj s tím jídlem.

cell
18. kvě 2012

@helulela : ona ta voda je nějak ozonizovaná, chlorem to ani nesmrdělo, ale nějaké chemikálie tam jistě budou. Já už radši ani slanou vodu zkoušet nebudu - ale je mi to líto, Šíša plavat jak jeseter. Včera to říkám tátovi a on že nevadí, že už bude brzy koupaliště u nás na vsi - vesnická díra v louce plné močůvky a všeho. Tak to jsem mu zatrhla okamžitě!

@bublina09 : teda holky jsou vééliký. A rostou jak z vody - sleduju na FB 🙂

jasekd
18. kvě 2012

Holky, a nevite, jak je to s ledvinama a slanou vodou? Myslim bazeny. Holky na ledvinach to furt resi. Martin s tim VUR na bazen nesmi, ale ciste prirodni vody nam Kocvara povolil, bazen s morskou tu my nemame, takze nic, ale jiny holky by tu moznost mely a nevedi. Tam se to tak nemnozi, nebo je to jinak desinfikovany? Spousta holekm ma deti s velkou hydronefrozou, ale zas treba nemaji VUR (ani zajistovacku neberou na rozdil od M.).
@helulela No nekdy uplny panoptikum 😅 Ono se sice do tech vesnic stehuji i lidi z mesta a rostou tam nove domy, ale nektere to puvodni obyvatelstvo, zejmena Loucna, Janov a vubec nejvic Hranicna, je takove socialnejsi a dost cikanu, Bedrichov uz je nahore a stredisko, cili vic nobl, tam je to spis samej peznion a prazsky chalupy. Vendulciny pokroky jsou velmi male 😔 Stale neleze, ale stoupa si vsude, uz i lezerne se drzi jen jednou rukou, ale kolem nabytku zatim nechodi a ani to stoupani neni v poradku, taha se rukama. Jenze plazi silenou rychlosti, vsude se dostane a tak nema snahu lezt, navic stale slabe bricho a adduktory stehen. A jakmile jdem k Dr. nebo nekam na navstevu, proste pokud nemam cely den volny, tak 4x denne nestihame cvicit. Ona je bud prezrana nebo zas nevrla z hladu, pak je slaba, vrazi palec do pusy a muzu ji mackat milion reflexnich bodu, a nic. No a kdyz zabere, tak udrzet 13 mesicni holcicku, byt neni obr, uz neni lehky, uz me to stve, ale konec je v nedohlednu. Martinovi tu CK naberem, stejne se bude delat predoperacni a chci to uz vytesnit z hlavy. Kamoska, co dela v neziskovce (hypoterapie apod) rikala, ze takhle divne chodit videla jen deti s DMO apod (jsem se ji natvrdo zeptala, co na to rika), ale ona neni terapeut. Neurolog je v klidu, ale M. se tam az tak neprojevuje, jdem v cervnu s V., tak na nej nastoupim i s M. Taky musim objednat ortopedii pro nej a uvidime. Mne se totiz zda, ze se ted spis zhorsil nez zlepsil. On si treba doted neumi "lehnout na cil" proste kdyz mu pripravim polstarek, aby si tam vypil mlicko, tak se na nej netrefi, neumi si poradne sednout nahore na klouzacce, coz delaji rocni deti, nahoru leze po 4 stylem chodidlo jedne nohy, koleno druhe, vylezt z piskoviste je problem, vyssi obrubnik je problem... NO to byste ho musely videt. 2lety deti lezou na hristi na ty provazovy zebriky, on to ani nezkusi, breci, nechce, nechce nic, jen sedet v piskovisti, ze ho boli nozicky... Jedine, co nas prekvapil, v OC jsou jezdici pasy, tak sebehl v protismeru na pasu az dolu a dokonce z nej slezl, asui tam budem chodit trenovat 😀 Uz zase roman, sorry, jsem se zas vypsala...
@bublina09 Moje deti to mely na pul roce, 7,4 Martin, 6,9 Vendy, ale porodni vahu mely ponekud vetsi nez tvoje holky 😀

vendyca
18. kvě 2012

Ahoj holky,
@raduush vítám tě. Já jsem ještě čerstvěji po škole - hned jsem otěhotněla a protože jsem nemusela řešit, kolik musím pracovat, abych měla mateřskou, šla jsem na podzim domu. Takže praxe nula ☹ Ale za to si můžu sama. Taky jsem snad budoucí praktik, ael co já vím, co bude až se vrátím...
Jinak mám po šestinedělí a dítě je úplný anděl, sama nevím, čím jsem si to zasloužila!!! Samozřejmě spánková deprivace je stále, ale on je tak hodnej. Nepláče bezdůvodně, rychle se naučil krkat, vyprdí se sám, takže žádné koliky. Umí sám usnout (jo, někdy si zaječí, když už ho přetáhnem, ale maximálně 10 minut, pak ho pochováme a u sne) - normálně ho po večerním kojení a koupání položím do postýlky a on třeba ještě chvilku kouká a pak usne!!! To samé přes den - chci se třeba nasnídat, tak ho po ranním kojení položím, on si tam pobrukuje, za 30 minut (déle mi teda nedovolí, to už se ozývá) mi taktně naznačí, že to by teda stačilo, pak ho přebalím a on se pořád směje...No báječný. Večer začal spát tak, že v osm cca usne a budí se mezi půl třeí a půl čtvrtou (včera spal do tři čtvrtě na pět, ale to byla výjimka), pak ho nakrmím a zase usne. Jsem zvědavá, ak mu tohle dlouho vydrží.

Chci se zeptat, myslíte si, že je pravda, že přestávka v kojení nemá být delší než 6 hodin do ukončeného 3 měsíce věku, aby se neohrozila laktace? Díky

bublina09
18. kvě 2012

@vendyca ony přijdou i laktační krize, kdy se dítko bude hlásit častěji a třeba i v noci. Tak se ta tvorba zas trochu zvýší. Já osobně bych teda upřednostnila noční spánek. Taky jsem kojila jen 4 měsíce a to ne plně. Ale jsem spokojená, byla jsem vyspalá a holt holky měly i UM no....
asi bych spokojeně spící dítě (které jinak dobře prospívá) nebudila.

bublina09
18. kvě 2012

@cell Šimonek krásný 😵 jak už si drží hračku 🙂

helulela
autor
18. kvě 2012

@bublina09 holky jsou veliký! Nebyla by jedna fotečka pro nás bez FB? 😉
@cell ozonizovaná? To jsem netušila, že je to taková věda. Je to škoda, když se to Šimonkovi líbilo, ale co se dá dělat. Slanou bych možná riskla, jestli to teda není osolená normální... jak píše jasekd
@jasekd DMO by neurolog snad poznal, u dystrofií jsou děti ze začátku normální, objeví se to až po letech... jen tak uvažuju, nechci strašit. Byla bych nejradši, aby to byla jen nějaká Martínkova originální specialitka. Já teď řešila Adámka. Začal se plazit, ale odstrkuje se jen pravou nohou, levou mává ve vzduchu. Ruce opačně - levou zabírá předloktím a pravou se jen tak zlehka odstrkuje rukou. Ta asymetrie se mi moc nezdála. Časem se to nelepšilo, teoreticky jsem to zkonzultovala, kde se dalo. Teď začal lézt a to dělá normálně, ručičky, nožičky hezky střídá. Tak z toho snad nic nebude.
@vendyca jak říká kamarádka - miminko pro začátečníky 🙂 Moc ti to přeju, ať mu to vydrží! S kojením - přes den jsem kojila nejdýl po 4 hodinách, v noci jsem nechávala spát, za to mi to nestálo. Když pominu spurty, tak do půl roka v pohodě. Se zahájením příkrmů a tím pádem vynechávání kojení, šla produkce MM rychle dolů a skončila jsem u obou v 8 měsících.

jasekd
18. kvě 2012

@helulela U dystrofie je prave zacatek chuze opozdeny a pak se to zacne zase zhorsovat 😝 Ne, nesmim na tohle myslet.
Ja prestala Vendy kojit pred dvema dny 😕 Martinka castecne a jen 4 mesice, tudiz jsem u vytrzeni, jak jsem s V. vydrzela dlouho, chtela jsem vydrzet do te operace, ale musela jsem zacit neco brat a u toho se nesmi kojit, a navic Vendy uz echt zajem nejevila, ale je to takovy divny najednou, i kdyz ani me uz to nejak nebavilo.

helulela
autor
18. kvě 2012

@jasekd tak "dystrofie" nebudeme radši ani vyslovovat 🤐 ... Na nekojo jsem si zvykla hodně rychle, u Víti mě to mrzelo, u Adíka už trochu vysvobodilo. Po třech letech nejsem ani těhotná, ani kojící matka 🙂 Ne, že bych teď nějak řádila... 😉

raduush
19. kvě 2012

Ahoj holky!
Tak se mi včera pěkně vyplnila pověra, že každé dítě jeden zub. Letos se mi po kousnutí do rajčete ulomil kus sedmičky a po několika návštěvách zubaře mám krásnou korunku. Manžel se tak dívá a říká: "Hmm, hezká.. Nechceš si je nechat udělat i na ostatní zuby, DOKUD JE JEŠTĚ ČAS?" 😀 No, to jen tak pro pobavení, jak umí rodina zvednout sebevědomí. 🙂
@jasekd Kočvaru si ze školy bohužel nepamatuju, buď nás neměl, nebo jsem na něj zapomněla.. Ledviny a slaná voda taky neporadím, já a nefro, to je jak nebe a dudy. ☹ Každopádně na tebe budu stejně jako ostatní myslet, ať vám ty operace dobře dopadnou u obou dětí a v září si pěkně celá rodinka odpočinete u moře. 🙂 Kam chcete jet? My se taky chystáme na září a nejspíš do Řecka.. A co pasy pro děti, už jste nějak řešili? Já se na ty hodiny čekání s malým na focení už moooc těším! 😎
@vendyca Nedělej si vůbec žádné výčitky, že nemáš praxi. Holky co ji mají ti určitě zas závidí, že máš miminko a ještě k tomu hodné!🙂 Co se týče té laktace, tak já bych mohla napsat román. Co my jsme se natrápili, to byl děs běs.. Chodili jsme i k laktační poradkyni, první měsíce jsem nedělala nic jiného než kojila a odsávala (po každém kojení), vážili jsme před kojením a po, první měsíce kojili s kloboučkama, malý u toho řval, no hrůza. Měla jsem ze začátku málo mlíka, ale nakonec se to zvládlo a kojila jsem plně do 6 měsíců a kojím pořád. Jenom nevím, jestli bych na to všechno měla znovu sílu. Podle mě se to zbytečně přetřásá všude, jako by UM bylo něco hrozného. Člověk je pak z toho ve stresu a zbytečně.. No, ale k věci. 🙂 Já bych určitě v noci mimčo nebudila (ani jsem to nikdy nedělala), řeším to od začátku tak, že před spaním odstříkávám. On se budí 1x za noc a to se zas stihne udělat nové. Asi bych se bála, že když nakojím někdy večer po koupání a pak až v noci, tak se mi rapidně sníží produkce.. I když u nás už pomalu redukujem kojení, dýl jak do roka kojit zatím neplánuju..
@helulela S tím plazením to máme podobně. Kubík se teda začal plazit později, skoro v 9,5 měsících. On nějak všechno začíná trochu později, ale pokroky dělá, tak se pořád uklidňuju, že je to jenom pohodlný chlap. A preferoval pravou nohu, tou se odrážel, levou za sebou tahal a rukama se jakoby přitahoval zároveň. Teď se ho snažíme pořád učit střídat pravou a levou, tak to někdy už dělá sám a pěkně střídá nohy i ruce, ale někdy se odráží jen tou pravou.. O lezení po čtyřech zatím není ani památka. ☹ Tak snad nás doktorka na 10 měsíční kontrole nikam nepošle.
Přeju všem krásnou slunečnou neděli! 🙂

jasekd
19. kvě 2012

@raduush Diky 🙂 Pasy nemame, ale jsme objednani, u nas se lze pres internet objednat, ja to budu resit dvojmo, kazdej se muze objednat jen jednou, tak manzel objednal 1 dite ze svyho mailu a druhy hned po nem z myho, no veda. Ja taky nemam pas, resp. mam na stary jmeno 😅 Do Chorv. se ale muze i s OP, tak nevim, zda ho budu resit. Dulezite jsou deti. 31.5. na 8 rano tam jdem, na 9,30 rehabilitovat Venynku a pak jeste do prace, bude to perny den, snad budou decka spolupracovat.
S tim lezenim/plazenim... Uvidite. Nase V,. se plazi od 8,5 mesicu, kazdej rikal, jak brzo poleze, a prd, ani naznak ted ve 13 mesicich. Takze po 10 mes. prohlidce sup na rhb a vojtime (Martin po roce uz lezl, i kdyz celkove byl strasne pozadu, chodi od 22! mesicu, vsak jsem holkam vyse psala, jake mam obavy 😔 ), no neprala bych vam to, takhle stare dite uz se blbe zvlada, ale jsou horsi veci, ale snasim to celkem spatne, ja jsem celkem prudka povaha a nekdy me to fakt vytaci, jak se nedari. Vendy je hypotonicka, cvicit budem asi dlouho, pritom se mi dlouho jevila OK a celkem sikovna, no a Martin je prej OK, akorat slabsi nohy, ani necvicil, ted si na nej jeste posvitim vic, abych neco nezanedbala.
Chceme jet do Chorvatska, autem, do kempu, zname jeden uzasnej, ne az tak drahej, cistounkej... Uz jsme tam byli 3x,a to jsem vzdy byla odpurce jezdeni na jedno misto. Musime koupit velkej stan. Snad se ta operace nejak nepodela a pojedem, uz se tesim.
Ty zuby jsou fakt povera 😉

cell
20. kvě 2012

@raduush : do Řecka bych se asi bála - Řekové jsou na huntě, nemají léky ani pro vlastní lidi, natož pro turisty.

my moře letos vzdali - a budeme poznávat krásy ČR, příp. Slovenska. Autem by se nám nechtělo a letadlem by to bylo paráda, jen kdyby to tam Šíša snášel dobře - ale když ne, asi by to byl pěkně protrpěný týden. Tak radši nebudeme riskovat 🙂

helulela
autor
20. kvě 2012

My letos taky po ČR. Moře mě nikdy nijak extra netáhlo. Říkali jsme si, že s klukama bychom jeli, až budou školkáči.

cell
20. kvě 2012

@helulela : tak kdybyste měli nějaký tip po čr, neváhej se svěřit 😉

vendyca
20. kvě 2012

@bublina09
@helulela
@raduush
Díky za odpovědi, no já ho teda v žádném případě nebudím!!! Spíš mi šlo o to, jestli odstříkávat, protože dodržet 6 hodin je problém - jednou se vzbudí v 2: 30 a podruhé v 4: 50 - takže když odstříkám v 22 a vzbudí se ve 3, jsem naštvaná, že jsem mohla jít spát dřív a když se vzbudí později tak mám pocit, že mi prasknou prsa, ale fakt mám strach, abych nepřišla o mléko; já vím že UM není horor, ale kojení je kojení a když to doposud krásně jde, tak jenom kvůli nějaké mé lenosti, že se chci vyspat o hoďku déle, bych o mlíko nerada přišla. Vsadím se, že úderem 3M se začne budit víckrát a já budu litovat 🙂)