Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
9. črc 2012

@helulela endoskopicky, pokud to vubec pujde... Docent se tvaril 50 na 50, ze to mozna ani nepujde udelat. To uz by me jeblo. To vis, ze jak jsem polozila telefon, ze jsem se rozbulela 😠 Dokonce jsem si po trech letech zapalila a udelalo se mi zle, a hned me vztek trochu presel 😀
Jo, a Vendy ma ode dneska nejaky vytok asi, jebne me podruhy... Na nocnik chodi, pres den je v podstate bez plinky, kdyz se pokaka, myjeme ji, furt vetra, sprchuje se denne, umyvam jen vodou, zadna mydla... Jenze se asi skrabala a navic jsem se koupali ted vic v prirode. Tohle by asi mel videt detsky gynekolog? Pediatricku mame na dovolene, tak leda jit k zastupujici... Potreebuju na gyndu doporuceni? Radeji bych ke svoji, ta detska tady je docela hydra 😝 Jenze nevim, zda deti vubec delaji?

helulela
autor
9. črc 2012

@jasekd tak kdyby se to aspoň povedlo vyřešit endoskopicky, nemusíte si vybrat všechno. Vím, že je to teď to poslední, co je důležitý, ale jak je dlouhá rekonvalescence? Třeba byste moře ještě stilhli...
A ještě Vendy k tomu... v holčičkách se nevyznám a na dětech něco zkoušet je blbý. Já bych nejspíš na dětskou gyndu zavolala a poradila se, ať jdete najisto a neběháte po doktorech sem a tam.

scharka1
16. črc 2012

@jasekd Ahoj, šlo to úplně v pohodě, chůvy se nám vystřídaly 2 a obě super, vždy na doporučení, jinak bych se bála. Teď jsem 2 týdny znovu na mateřské, za měsíc mám termín🙂

scharka1
16. črc 2012

@jasekd Ahoj, to je jasný, že jsi doma, když mají děti zdravotní problémy. Kdykoliv synek marodil, brala jsem si v práci volno a byla s ním, bála bych se nechat nemocný dítě s chůvou nebo aby s ním cvičil někdo cizí. Naštěstí syn je zdravej a velmi dobře se přizpůsobuje, tak to šlo. Přeju hodně štěstí po návratu do práce!

helulela
autor
7. srp 2012

Ahoj holky, posílám fotky našeho oslavence 😵 Oslava byla trochu s předstihem a moc se vydařila 🙂

helulela
autor
7. srp 2012

A ještě jednoho Víťu, ať vidíte kluky komplet🙂

helulela
autor
7. srp 2012
jasekd
7. srp 2012

Jee, a taky vidime, s kym se bavime, jestli jsi to ty? Martinek komentuje fotky a zavidi klukum nakladak (na chalupe ma ten samej, uz mi to hlasi) a dorta 🙂
My mame konecne po nekolikerem odkladu snad pro Martinka termin, 15.8.nastup, 16.8. operace (jee, ted mi doslo, ze poprvy porusime tradici a nepojedem na vyroci svatby na Valdstejn, kde jsme se brali 😢 Hrad v Ceskym Raji), tak snad mu toto vyznamne rodinne datum prinese stesti 🙂 Pujde tam manzel, ja s Vendy budu v Pze u tety a v patek s ni valim do Motola na genetiku, konecne vysledky!!! snad to bude tez dobre.
@scharka1 tak co, jeste porad 2v1? Tady v okoli ze znamych nikdo chuvu nema, tak nemam zadnou proverenou, hodila by se...

helulela
autor
8. srp 2012

@jasekd jojo, ta foukající jsem já 😉 Víťa taky, jen tu vidí nějaké fotky s dětma, hned se mi šplhá na klín a chce je ukazovat. A kdyby viděl u cizích chlapečků tatru, byl by k neutržení 😉
Jsem ráda, že se to u vás rozhýbalo. Budu Martínkovi držet palce a Vendy samozřejmě taky, tak jen samé dobré zprávy! 🙂

helulela
autor
19. srp 2012

@jasekd myslím na vás, jak jste to všichni zvládli. Až to půjde, ozvi se.

lubinkova
19. srp 2012

Ahoj, můžu se zeptat, co si myslíte o tom, jít na mateřskou hned po škole, popřípadě mít miminko na konci šesťáku ( s tím, že člověk skoro všechno "odchodí", ale nějaké státnice si nechá a rozloží si šesťák...).... je pak nástup do práce těžší, po té pauze? 🙂 ...

helulela
autor
20. srp 2012

@lubinkova ahoj 🙂 Já osobně bych si šesťák miminkem nekomplikovala, ale hned po škole klidně. V práci tak i tak pak začínáš stejně téměř od nuly. Jen nevím, jak je to teď s odpracovanou dobou, abys měla nárok na mateřskou, to je dobré si zjistit. Jinak si o tom můžeš popovídat s @mihsulka 🙂

jasekd
20. srp 2012

@helulela Heli, teprve dnes na sal, oni nam to totiz zase posunuli!!! Je tam manzel, ja resim s Vendy Motol. Pak napisu. Dik, ze na nas myslis 🙂

mihsulka
20. srp 2012

@lubinkova Ahojky 🙂 ani ja teda nemam zkusenost s tim jake to je, ale my se tak rozhodli. Chteli jsme mimco uz v pataku, to nevyslo a ted jsem tehotna a zacinam sestak. Pokud pujde vse dobre a mimi se u me bude libit tak bych mohla sestak stihnout cely odchodit, pripadne je pak moznost si rocnik rozlozit, coz se mi ale nechce.
Po skole bych chtela zustat doma. Jako plus vidim, ze pujdu do prace a budu moct rict, ze jsem po materske, na mnohych mistech na to mozna daji, casto vedi, ze zamestnaji absolventky a ty jim za rok odejdou na materskou...ale je to jen domenka, mozna to tak vubec nebude. A pak ja bzch asi chtela byt doma 3 roky, ale ten treti uz byt nekde na kratsi uvazek, coz je i realnejsi ze sezenu. Mist kam chci az tolik v Praze neni a kdyz tak casto na mensi uvazek. To by mi po skole vadilo, ale na materske ne. Stejne clovek udela jak to citi. My moc chceme miminko a tak si k tomu prizpusobujeme zbytek. Pokud chce nekdo zase nejprve nastoupit, coz vetsina mzch spoluzacek, tak pak budou mimco prizpusobovat zbytku...zalezi jak to citis ted. U nas v rocniku moc maminek neni.

lubinkova
20. srp 2012

@mihsulka děkuju za odpověď 🙂 .... mám ten pocit, že vím, kdo jsi... chodíme spolu do ročníku a letos jsme se potkaly na praxi u Apolináře (teda jestli nejsem úplně "mimo" )... 🙂
My jsme měli teď v pátek svatbu a právě taky chceme miminko, tak budu doufat, že to vyjde.... Budu to mít teda komplikované tím, že mám ulcerózní kolitidu a beru kortikoidy a imunosupresiva- prý by to nemělo vadit, ale stejně.... tak přeju, ať všechno klape tak, jak má 😉

helulela
autor
20. srp 2012

@jasekd tak aspoň že to zas neposunuli o pár týdnů... teď už to má Martínek doufám zdárně za sebou. I s Vendy dobře pořiďte.

mihsulka
20. srp 2012

@lubinkova Jeee ahojky 🙂 ...vis ze me to napadlo? Ale pak jsem se koukla na nick a neni vubec podobny 😀 takze to je jiz nove prijmeni? 🙂 Strasne moc gratuluju a tesim se na fotecky. Ano chodime spolu do rocniku 🙂 ...o mem tehu ale prosim zatim nikde nerikej. Driv nam to nedopadlo dobre, tak se zatim ceka co se z toho vyvrbi, jsem na zacatku 🙂 ...Jinak uz jsem si tu jednou psala s maminkou co ma Crohna, takze taky na KS a tehotenstvi v poradku 🙂 budu moc drzet palecky at se vydrzis pockat nebo do toho pujdete ted 🙂

lubinkova
20. srp 2012

@mihsulka no, manžel je "Luboš", tak proto jsem "Lubínkova" 😅 ... a neboj, nebudu to nikomu říkat... sama mám v plánu to tajit celý první trimestr...když to tu tak pročítám, přijde mi, že otěhotnět a donosit dítě je skoro zázrak 😒 , tak se taky budu snažit nic nezakřiknout a věřím, že se nám to oběma povede 😉 ....

mihsulka
21. srp 2012

@lubinkova Uz jsem si vsimla, ze prijmeni je jine 🙂 ...pekne. U nas nejak neni problem otehotnet, to se nam povedlo 3x hned na prvni pokus, ale nikdy se to nepovedlo donosit do druheho trimestru prave, snad to ted bude jine a vyjde to 🙂. Tobe moc drzim palce 🙂 A takze jsi se rozhodla pri skole? Nebo pockate az nekam nastoupis?

lubinkova
21. srp 2012

@mihsulka My jsme se začli snažit "už" v polovině července, takže v podstatě jenom jednou- a to nevyšlo.... tak budem doufat teď, ale nevím- okolo té svatby bylo i dost stresů... každopádně právě bych chtěla stihnout "odchodit" ve škole co nejvíc, popřípadě všechno... ale kdyby se mi třeba zhoršila kolitida (to se děje skoro o každém zkouškovém, takže šesťák bude asi celý takový "rizikový"...), tak budu ochotná školu i přerušit, protože jasná priorita bude (snad někdy) taky to dítě 🙂 .... (ale to jsou všechno jen plány... zatím se ani nepodařilo otěhotnět, tak asi zbytečně moc přemýšlím dopředu...)..
Tobě budu držet palce, ať to tentokrát vyjde.... koneckonců jsme ještě relativně dost mladé a máme tu možnost "být trpělivé" a nezoufat 🙂

cell
22. srp 2012

@helulela : ráda Tě poznávám - alespoň na fotce. A hooodně opožděná gratulace 🙂
@jasekd : moc Vám držím palce, ať už se konečně vybabráte ze všech trablů. Už je M. po operaci??

@lubinkova
@mihsulka
no holky, jste moc statečné, že si troufáte na miminko ještě ve škole. Já bych to asi nedala, byla jsem vždy dost nervák a třeba státnice z interny mě stála kus života, protože jsem se jí fakt dřela, abych to uměla pak do praxe. Ale myslím, že je to jedno. Umět prakticky toho nebudete ani po škole, ani po mateřské 😀 . Tak hlavně žádné stresy, ročník se dá rozložit, dítě je přednější

mihsulka
22. srp 2012

@cell No to mi povidej...ja se ted zrovna ucim na statnice z interny, mam na to necele tri tydny a dost zvazuju zda tam jit ci ne 😀. Udelala jsem si staz jeste v pataku a v zari je par terminu...ale je to desny. Moralka nikde, ted to mimco tak spis vaham zda to ted nechat byt a ten prvni trim radeji neriskovat ucenim. Nejak sem necekala, ze nam to opet vyjde hned prvni mesic co nam to dovoli...

cell
22. srp 2012

@mihsulka : fíha, 3 týdny. Já se dřela 3 měsíce a ABR jsem stejně nepochopila 😔 , ale Ty jsi premiantka, navíc jste se to učili už v páťáku, já bych tu prubla, nic horšího, než že Tě vyhodí se stát nemůže 😎

jasekd
22. srp 2012

@helulela
@cell Mame to za sebou, uz jsme doma. Endoskopie sla udelat, ted uz "jen" cekat tri mesice na kontrolni MCUG, zda to taky k necemu bylo 😅 V nemocnici byl manzel. Kliniku Ke Karlovu hodnotime na jednicku, po tech stresech a neustalem odkladani terminu si u nas spravili reputaci 🙂 Nikdo nebyl neprijemnej, naopak, info hned po operaci, nadstandard za cenu standardu (vyhoda otce v nemocnici), jidlo jedle... Ja byla s V. Motole, syndromy nastesti nenalezeny, uzavreno jako hypertrofie bez zjistene priciny, cili lecba zadna, sledovacka na onko kazde 3 mesice do 6 let, pak po pul roce do puberty, sledovani rustu hlavy ( ma ji velkou), riziko Wilmsova tumoru 5% (normalni dite asi 0,0008%), prognoza ohledne dalsiho rustu nozicky nejista. Musime se s tim smirit, ze je urcitym zpusobem postizena, ale kdyby vysly ty syndromy, je to pruser daleko vetsi. Koupili jsme detem za statecnost Duplo autobus, uz tu na ne ceka na zitra 🙂

jasekd
22. srp 2012

@mihsulka cetla jsem ve fotoblogu, tak doufam, ze uz je lip a zdarne pokracujete 🙂 Jinak jestli jsi premiantka, jak pise cell, tak do toho jdi, ale kdybys mela mit nejaky nervy vetsi nez je bezne, tak se na to vykasli.
@cell existuje na svete nekdo, kdo pochopil ABR? 😀 Me interna docela bavila, pro nas nebyla nejtezsi statnici a doc. Slukova na Strahove byla ferova, bylo to prijemny pracoviste. Pro me byla horsi chirurgie u Pafka a nejtezsi statnice pro nas byla Konzervacni stomatologie, pedostomatologie a parodontologie, toto vse najednou. Mam 3 s odrenyma usima, jeste ted me svedi 😀

mihsulka
22. srp 2012

@cell No ja nevim prave zda do toho jit. Nerada chodim nekam nepripravena, ale zkousku jsem delala v lednu a meli jsme internu pul roku a na zk jsem se ucila mesic. Ted mam k tomu cele volne dny, nechodim do skoly tak jsem si rikala, ze to zkusim, ale teda ☹ nejak se mi nechce ani trosku. Chci byt pediatr, ale internu zanedbat nechci, ta dela lekare lekare...tak jsem si rekla, ze tomu dat od zitra tyden a pokud to bude vypadat ne uplne tragicky tak to zkusim. Jen teda nechci byt prvne vyhozena za 5 let a jeste na statnici...no ale co bych asi pro to malicke neudelala si rikam, spousta spoluzaku zkousi jit a ani to nedocte, tak ze bych to prubla??, A o ABR mi prosim nemluv jinak mi privodis nevolnost a to ne zrovna tehotenskou 😀 😀 😀 ....ja si totiz rikam, kde bych behem roku vzala vic casu jak tri tydny se to ucit?? To je pak sama statnice za druhou a jeste k tomu chodis do skoly...no hnus. Zavidim vam, ze uz si ze skoly 😅

cell
23. srp 2012

@jasekd : bohužel můj manžel ABR mrská tam i zpět a ještě se tváří, že je to úplně jednoduché .... 😠 a mám velkou radost, že jste tak dobře dopadli-všichni!!!

@mihsulka : kdybys nebyla těhotná, tak Ti řeknu, že by sis měla vyzkoušet být aspoň jednou vyhozená, takhle musí být ta medicína úplná nuda 😀 😀

jasekd
23. srp 2012

@cell Kdyz je tak chytrej, at ti to vysvetli tak, abys to pochopila a naucila se to 😉
@mihsulka Me vyhodili mockrat (pravda, ne od statnice, i kdyz ta nejtezsi byla o fous), neni to na medicine nic ostudnyho (aspon podle nazoru nas vyhazovanych 😀 ), ale teda radeji bych se nudila @cell nez tyhle nervy 😀 Mne to teda stresovalo dost, hlavne kdyz me vyhodili z fyziologie i napodruhy a malem napotreti, fuuuj. Ted jak jsme byli na urologii Ke Karlovu, tak ten prvni den jsme sli jeste vsichni ven, cili prochazka po Albertove a fuj, ty ustavy pekne pohromade 😝 Deti vylezly Maly Albertovsky schody, Martin sam, Vendy za ruku s manzelem a ja tahla golfky, super sport. vykon v tom vedru. Je tam krasne,ale ty ustavy mi privodi lehkou nevolnost, kdyz se tam nahodou dostanu.

cell
23. srp 2012

@jasekd : on to zkoušel, ale stále NIC 😔 😝
joo, tak y mi to nedělá úplně dobře procházet se tam, vždycky vzpomenu na ty nervy, dobře, že je to pryč

jinak děvčata, od září se vracím na jedno odpoledne na obvod, abych se snad už konečně příští rok dohrabala k té atestaci. Zapomněla jsem úplně vše, takže dobrý pocit z toho nemám ☹

helulela
autor
23. srp 2012

Ahoj holky, včera jsem sepsala dlouhý příspěvěk a zase nám vypadl net 😠 Tak znovu ve zkratce.
@jasekd jsem moc ráda, že jste všichni všechno dobře zvládli, muselo to být náročné. Autobus je výborný, Víťa do něj hlavně nakládá kufry a jezdí tankovat 😉
@cell díky za gratulaci, vyřídila jsem 🙂

Já mám na začátku září první službu po třech letech. Plánovala jsem si, jak přes prázdniny přečtu aspoň akutní stavy a houby. Taky z toho nemám moc dobrý pocit.