Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

ivana21m
20. kvě 2012

Omlouvám, se že sem tak lezu ale podle názvu, jste zřejmě lékařky.. mám takový problém, nemusíte na mě reagovat, ale chci se radči zeptat, než začnu panikařit.. tři dny mi je špatně, a za dva dny mám dole kilo a půl.. je mi neustále špatně a zvracím, je nutná nemocnice, nebo jen kontrola u mé gynekoložky? Děkuju, za případné odpovedi. A ještě jednou se omlouvám.

jasekd
20. kvě 2012

@ivana21m zacla bych na gynde a ona te pripadne posle na kontrolu do spitalu, ja blila u obou deti skoro 6 mesicu, ale nehubla jsem, takze v pohode... Drzim palce, at to nic neni...

jasekd
20. kvě 2012

Ja uz nebyla u more 3 roky a uz mi chybi, decka budou urcite v pohode, jen prezit tu cestu, teda doufam, ze nam to vyjde, ze se neco nepo... 🙄

helulela
autor
20. kvě 2012

@cell moc hezké to bylo ve Šnekovi na Benecku, vyloženě rodinný penzion, pro děti s sebou nemusíš vozit žádné vybavení. Vnitřní herna, venkovní hřiště, i pračka na látkovky😉 Šimonek by to tam ale ocenil spíš, až bude starší. Teď jsem koukala na stránky, že to tam nějak mega rozšířili. Bazén tam za nás nebyl a šlapadla taky ne.
Teď v létě se chystáme do Karlovy Studánky. Ze zištných důvodů. Mamka tam bude v lázních, na odpoledne jí půjčíme děti a budeme si moct dát túru po Jeseníkách 😵

helulela
autor
20. kvě 2012

@vendyca já odstříkávala, jen když mě bolela prsa a dítě spalo, výjimečně. Tohle jsem řešit nemusela, protože Víťa jedl 2x v pravidelné časy (v 1 a ve 4 hod), pospal si déle jen výjimečně, a Adámek jedl pořád. Píše se, že v noci máš kojit aspoň jednou. Kdyby ti připadalo, že je mlíka míň, vždycky to můžeš zintenzivnit a přidat třeba to odstříkání před spaním.

helulela
autor
20. kvě 2012

@jasekd vy byste si extra zasloužili, aby to vyšlo... tak snad jo, ať nemusí moře za váma 😉

anitram18
28. kvě 2012

Holky, zase klasicky něco řeším...na jak dlouho je možné přerušit předatestační přípravu? je to nějak omezené? jo a je na to nějaká žádost?? přišla s tím teď kámoška, co čeká mimčo a úplně mě tím vyděsila, nikam jsem nic neposílala, o nic nežádala 😅 díky za ev.odpovědi 😉

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 ahoj, podle mě můžeš přerušit přípravu, na jak dlouho chceš a žádost na to snad žádná není. Já žádnou nepodávala, o ničem takovém nevím, snad jsem taky něco neprošvihla 😕 Jediné, co jsme tu řešily, je, že když přerušíš práci ve zdravotnictví na víc než pět let, musíš po opětovném nástupu pracovat nějakou dobu pod odborným dohledem. To by neměl být problém, před atestací jsme pod dohledem všichni. A pak ještě je dobré si ohlídat, že kurzy typu legislativa, první pomoc... mají platnost jen pět let, tak není dobré si je dělat moc dopředu.

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 tu platnost kurzů jsi tady vlastně nadhodila ty, viď?

anitram18
29. kvě 2012

@helulela jojo já...furt to řeším no...a ty máš podepsanou stabil.dohodu?

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 mám 😒

anitram18
29. kvě 2012

@helulela jinak o těch 5ti letech jsem četla, to je v pohodě, ale prostě o ničem jiným jsem nevěděla a tenhle dotaz mě zaskočil, protože to bych teda dost brutálně prošvihla...ono je stejně nejdůležitější podle mého, jak to má člověk zapsané časově v indexu, aby mu to prostě uznali....

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 taky myslím, že nejdůležitější je index

anitram18
29. kvě 2012

@helulela já taky 😒 a doufám, že se tam nic takového nepíše...ještě jsem jí teď nestudovala, ale měla jsem tam něco jako že konec odborné přípravy v r.2013...což jaksi nebude 😅

anitram18
29. kvě 2012

@helulela já te´d chodila na kolečko na dětské a taky doufám, že mi to antidatují a zapíšou podle potřeby, protože vzhledem k plánu druhého mimča by mi to propadlo 😠 a i peníze za to v prdeli....

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 já tam taky nějaký časový údaj mám, nepamatuju se přesně, ale tenkrát jsem se cíleně ptala, jak to je, když budu na mateřské a řekli mi, že tím se to samozřejmě posouvá. V praxi to tak asi fakt funguje, co vím, kolegyně s tímhle problém neměly.

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 to by neměl být problém, nic jim to neudělá

anitram18
29. kvě 2012

@helulela tak fajn 🙂 díky moc...ono je to na palici už jenom tím, jak se to furt mění a člověk se třeba během mateřské zmítá mezi třemi systémy... 😒

anitram18
29. kvě 2012

@helulela taky doufám 😉

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 je to na nic, já to teď radši nezkoumám. Až se vrátím do práce, uvidíme, co bude aktuální. Už jen pomyšlení na atestaci mě momentálně děsí ☹

anitram18
29. kvě 2012

@helulela a plánuješ už jít nějak třeba na nějaký zkrácený úvazek? možná až vezmou Vítka do školky?

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 přesně tak, ještě rok budu naplno doma, příští rok v září doufám vezmou Vítka do školky, Adámka pohlídá babička a já bych chtěla na částečný do práce.... aby to pak nebyl takový šok 😉

anitram18
29. kvě 2012

@helulela taky to tak nějak plánuju no...ale šok to zřejmě i tak bude...i když jak jsem chodila na to dětské, přišlo mi to moc fajn a nepřipadala jsem si úplně mimo...ale to bylo teda po roce...takže zřejmě bude hůř 😀

helulela
autor
29. kvě 2012

@anitram18 já čím jsem dýl doma, tím mě návrat do práce děsí víc. Ze začátku, tak do roka a půl, jsem se do práce těšila. Teď se sice na jednu stranu těším taky, ale na druhou to bude obrovská změna. Pár měsíců asi bude trvat, než si zase zvyknu a zajedu se. Příprava na atestaci s dvěma dětmi je sci-fi. A pak si neumím představit, že uvidím kluky tak málo. Ideál by byl pracovat tak tři dny v týdnu 😉
Líbí se mi, že si kolečkama na mateřské aspoň udržuješ kontakt. Já se v práci stavím společensky párkrát do roka, doma nic nestuduju, akorát probíráme manželovy pacienty, tak aspoň to 🙂

anitram18
29. kvě 2012

@helulela jo, to bylo...teď už jsem zase jen doma a zřejmě i budu...jen teď v červnu budu mít ještě přednášku, tak to bude zase trochu změna...budu se na to muset už pomalu podívat 😅

jasekd
29. kvě 2012

@helulela tak to jsem rada, ze nejsem sama, kdo se toho navratu trochu desi 😅 Me neceka atestace, ale budu prechazet ze zamstnance na samostatneho lekare a vsechno to vyrizovani, papirovani, smlouvy, atd, hruza, nemam jeste zkousku z rtg a spoustu formalit. Rodicak mi konci v dubnu, mam ho na dva roky. Penize potrebujem, mozna pujdu od rijna aspon na jedno odpoledne delat, ted si musime odbyt ty operace (Vendy uz pristi tyden v patek nastup 😕 ), trochu se z toho sebrat, pak chci to more, vdava se segra, asi budem kupovat baracek, coz by vychazelo stehovani cca prave kolem zari, no a pak uz bych mela neco delat, jsem ted uplne mimo, kdyz jsem mela jen M., tak jsem tam obcas zasla a neco malo udelala, ale ted ani tuk, jen 1x mesicne papiruju a delam vyuctovani na PC, na kurzu jsme od narozeni deti nebyla ani jednou.
Z Motola furt nic, zadny vysledky, asi se tam behem toho pobytu stavim osobne, kde to vazne 😝 Vendy vcera zacla lezt, sice zatim malo, opatrne, ale LEZE, po 3 mesicich Vojty uz bylo na case 🙂

anitram18
29. kvě 2012

@jasekd super, gratulace z LEZENÍ 🙂
Já ještě za MD napsala jeden odbornej článek a jinak prd a s druhým to nebude asi už vůbec nic 😅

jasekd
29. kvě 2012

@anitram18 Dekujeme 🙂 Prosim te, pamatuju si to dobre, ty jsi pres ty cevy a lymfu, ze? Radila jsem se s tebou o nasi Venys (ma tu hypertrofii nozicky, zatim diagnoza nejasna, stale cekame a ted se chystame jednak na to ocni a jednak zas na UZ a onkologii na kontrolu), ona ma na nozicce povrchove ty kapilary viditelny, nekdo rika, ze je to hemangiom, ale ne ten klasickej cervenej kvetak nebo flek, jen takova decentni kresba s trochu tmavsim podkladem, hlubokej system ma v poradku. Myslis, ze i od toho ji muze ta noha tak rust (hypertr. stehna i lytka, rozdil v tloustce pres dva cm proti zdrave noze, na delku zatim OK)? Ze by to byl hemangiom a tu nohu takhle prezivil? Je to v rozsahu pod kolenem ke kotniku, odhadem necela polovina plochy, na stehne nic... Jakej mas nazor na terapii betablokatory, jak moc je to rizikove? Pokud nevis nebo jsem se spletla, tak promin, ja ze te tu vidim po dlouhe dobe... Zatim nemame jasnou dg, ale abych treba vedela, na co se v Praze ptat 😉
A ty prednasis? To jsi dobra 🙂

anitram18
29. kvě 2012

@jasekd jo, jsem to já 😉 taky jsi mě bránila u toho herpes zoster, jak tady psala ta holčina s tím očkováním proti neštovicím a postřiku ve školce proti klíšťatům...díky 🙂
No on hemangiom nemusí být jen takovej ten klasickej květák, to je omyl, může to být i jen na povrchu zvýr. kresba a nemusí vystupovat takhle jakoby ven...ale ona měla sono té nohy , resp. doplera žil ne? a u té lymfy to zvětšuje spíš ten lymf. otok než přímo ten hemangiom jako takový, ten je spíš jen jakoby další ze symptomů K-T-W syndromu... betablokátory mám zprostředkovaně dobré zkušenosti, my je nepodáváme, dělá se to na onko nebo hamatologiích, ale přináší to dobré výsledky...spíš jde teda o to, stanovit dg. a né léčit něco nějak, když nevím, o co jde...
Přednáším jen fakt občas na seminářích a tak...prostě ten tzv. mezi svýma, většinou klas. kazuistiky ( nějak člověk začít musí), nic víc...a nikoho neučím 😅 je to vždycky spíš stres, kor po dlouhé době, když člověk není dennodenně v oboru..to se pak třesu, aby se ostatní moc neptali 😝

cell
29. kvě 2012

@jasekd : gratuluji k LEZENÍ 😵