Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
25. lis 2011

@bublina09 to uz je lepsi 😀 Vypadala jsem podobne, i kdyz jen s jednim, obzvlast Vendy byla vyzivna, taky se tocila KP a zpet do asi 38.tt. No pokud dopadne ta endoskopie, budu rada, i kdyz uspesnost je 70 %, ta klasika je spolehlivejsi, ale to se da treba udelat potom. Kdyz uz stejne bude uspanej, tak doufam, ze to pujde udelat.

medvik
26. lis 2011

@handulak pěkně se to u vás zkoncentrovalo, hlavně že jsou děti v pořádku. A ta hacka vypadá moc dobře.
@bublina09 moc Ti to sluší, i s velkým bříškem (ale na dvojčátka je bříško akorát) 😉 Jména jsou opravdu krásná.
@jasekd snad bude Martínek po operaci už bez potíží a držím palce, ať je endoskopická 😉 Taky bych chtěla třetí dítě, ale za pár let. Chtěla bych někdy taky chodit do práce 😀 Máme díkybohu 3+1, sice maličký, ale můžeme si vyměnit s dětmi pokoj, ložnice je mnohem větší. Taky jsem se bála dvojčátek, nejdřív to vypadalo, že je teď podruhé budeme mít 🙂

handulak
26. lis 2011

@bublina09 krásné fotky a dvojčata jsou jako kde?? 😕 🙂 mám normálně depky... u A. jsem totiž měla megabřicho-ke všemu ostatnímu byl ještě polyhydramnion....a celý Obilňák si myslel,že čekám minimálně dvojčata či spíše trojčata...takže byli značně překvapení,že jen jedno a ještě 5 týdnů před termínem 🙄 ..šlo díky tomu i blbě natáčet CTG,no i díky tomu výpotku...ale jedna "milá"PA mi neustále tvrdila,že je to mými tukovými polštáři 😠
@jasekd držím dětem pěsti, ať dopler potvrdí,že to nic není a Martínkovi,ať pomůže endoskopie 🙂

@medvik taky jsme chtěli více dětí....ale mhd je po tomhle posledním těhu z dalších vyléčený...bych ho musela jedině znásilnit 😅 a pak držet celé těhu na anitdepresivech...je z toho všeho pořád ještě přejetý ☹

cell
26. lis 2011

@jasekd : taky myslím, že mu ta oprace pomůže ... Kočvara je machr!
@bublina09 : nádherné fotky - moc Vám to sluší!!!! bříško mi na dvojčata velký nepřijde, takový jsem měla před porodem 😉

tak se nám prcek dneska osypal - mám podezření na vzorek Persilu sensitive, který jsme dostali v porodnici, nebo na nový vlhký ubrousky. A je pěkně nerudný - snad ho to nesvědí ☹

bublina09
26. lis 2011

holky díky za pochvaly 😉
dneska jsem byla za kámoškou v porodce na službě - holky KP stále a váhy 2100 a 2350g. příští týden mi to domluví u vedoucího porodního sálu v bohunicích a začnu tam chodit na monitory. dneska jsme jeden pro srandu udělaly a vše ok, na kontrakce holky reagují dobře.
@cell to je divné, že na ten persil - já mám od kámošek zkušenosti, že se spíše osypaly děcka po lovele. já v tom sensitivu peru pořád (ne teda bílé, na to mám persil gold) a vše bylo ok...možná aviváž?nebo jsi něco snědla? čoko? mandarinky?

bublina09
26. lis 2011

@handulak ále na špatné manžel rychle zapomene a třeba ještě někdy... 😉

bublina09
26. lis 2011

@medvik fakt se oplodnili 2 vajca? a jedno pak zamlklo?

jasekd
26. lis 2011

@medvik
@handulak Ja bych chtela treti urcite, za 5 let, manzel ne, ma tu svoji holcicku a je spokojenej, a jak rikate, taky by to chtelo obcas zajit do prace 😀 I kdyz jsem doma v podstate rada, kdyz jsou deti zdrave, tak to neni zadnej stres, ale vetsinou pohoda, prochazky, hriste, flakarna, i kdyz ponekud jednotvarna. Nektery chlapi to snasej blbe, tu roli pasivniho pozorovatele, kdy ti nemuzou at uz v tehot. nebo u porodu pomoct. Ja mela nic moc prvni porod (ale zadne maso jako ty, Martinek uplne OK) a taky z toho byl manzel spatnej chvili. Kamaradka rodila pred tydnem, pak HELLP syndrom (uz je nastesti doma a miminko OK) a jeji muz to moc nevydejchava, ten porod, rikal ze priste snad rovnou cisare za uplatu. Porod mela narocnejsi, nicmene zadny vylozene horor, procedury podobne jako ja u prvniho, jenze pro ty chlapy je to narez, kdyz to vidi.
@bublina09 On se kazdej osype po necem jinym. Holky maji super miry 🙂
@cell no ta uspesnost je 70%, tak uvidime. Kocvara zda se zmateny postarsi pan, ale slysim ze vsech stran, ze budeme mit jednoho z nejlepsich, a verim mu 🙂 Martin se silene osypal po ubrouscich Huggies, kazdy dite reaguje na neco jinyho. Ja ted peru v Qualt excel, je to eko prasek a proto moc nepere 😀 No a tim , ze mame latkovky, tak vlhceny ubrousky jsem koupila na zacatku a peru je opakovane s plenkama, Babylove vydrzi mnoho prani a pak si je namacim jen ve vode, mam PUL tasticky na plenky a v tom je nosim, takze zadna chemie 🙂 Ale pokud nemate latkovky ( i kdyz mam pocit, ze spolu jsme latkovky resily?!), tak to neni s cim prat, ale pokud mas, je to dobrej tip jak usetrit 😉

gabka32
27. lis 2011

ahoj holky, opět zdravím, diskuze se trošku rozjela, tak jsem doma nestíhala dočítat, ale ted jsem v práci a je chvilka klidu 🙂

především veliká gratulace @medvik @cell k miminkům, at jsou kluci zdraví a krásně vám rostou 😵 😵

holky jak jste se bavili ještě o škole... já teda patřím spíše k tomu opačnému konci, kdo se tak tak diplomu nakonec dočkal 😕 , já se prostě neumím pořádně učit, takže to bylo hodně o štěstí.... @handulak Fisherova cestovka mě naštestí minula, ale ty chutovky, co vykládali děcka po zkoušce u něj byly teda drsné...hlavně 45 lidí na jeden termín, jak posedávali na schodech celí zelení..... ale jinak byl fajn 😉 pro mě byla málem konečná patologie, a to jsem uvažovala dlouhou dobu o kariéře soudní lékařky 😀 musela jsem i opakovat a nakonec to bylo až na popáté, zato za jedna s pochvalou... ztraceného roku nelituju, tak nějak jsem si to uspořádala, vždycky nabrala něco z dalšího ročníku a konečně jsem pak mívala od 4táku volné prázdniny, že jsem mohla vyrazit i na brigády, do té doby jsem vždycky seděla nad skriptama celé léto :-/

gabka32
27. lis 2011

@bublina09 moc ti to sluší a taky bych na břiško na dvojky netipovala 😀

já mám porodní zkušenosti jen se sekcí 😒 , i když první porod se snažili kvůli diabetu rozjet indukcí, ale nakonec kaiser... já si teda stěžovat nemůžu, ale po tom prvním, i když byl ve spinále, jsem taky měla strašný pocit z prázdného břicha ☹ a větry jsem musela zalhat, že už jsou, aby mě pustili z JIP 😝
druhá sekce byla už plánovaná pro KP a teda oproti první mnohem lepší, bolesti minimální, navíc jsem rodial ve "své" nemocnici, takže přístup personálu byl znát, i když ve fakultce to taky nebylo nejhorší...
a mlíko se mi spustilo po obou op. hned 2.den, s kojením to bylo horší, všude baby friendly ale sestry moc neradily, raději holkám vrazily glukozu nebo mlíko 😠

@handulak já bych třetí taky moc chtěla, ale stejně jak u vás, tak manžel nechce, i když těhu i porody byly dobré a holky jsou zlaté, jenže já si nemůžu dovolit delší pauzu v práci, máme velkou hypotéku, půjčky... no možná za pár let, ale nejsme nejmladší 😖 ale stejně si myslím, že hlavní problém je v tom, že se MM bojí, že by to zas byla holka 😀

a jak se chystáte na vánoce, co dárečky, už jsou doma? my jsme poprvé psali Ježíškovi a když si dopis za oknem odnesl, tak Saša prohlásila, že teda zítra napíšem další 😀

helulela
autor
27. lis 2011

Ahoj holky, snažila jsem se v rychlosti dočíst, mám pořádný skluz.
Teda @bublina09 fotky jako z časopisu, fakt pěkný a mega břuch u dvojek jsem si teda taky představovala jinak 😉
@jasekd to je dobře, že už to máte s Martínkem naplánovaný, doufám, že bude stačit endoskopie a výsledek bude stoprocentní. A u Vendy to snad bude nějaká blbost.

mihsulka
27. lis 2011

@gabka32
@helulela
@jasekd
@bublina09

holky, prosim o radu...jdu sice zitra odpo k lekari, ale treba me nekdo napisete neco driv...v sobotu jsem zacala spinit, hnedy vytok, ne nijak zvlast silny...cca 1 intimka, ale trva i dnes...driv nikdy nic, dle USG jsem 6tt...nechci o mimco zase prijit ☹ ..nemate nekdo zkusenost? Diky moc

helulela
autor
27. lis 2011

@mihsulka neboj se, špinit na začátku je celkem běžný. K dr. určitě vyraž, ať tě zkontroluje, ale na 90% to bude dobrý!

bublina09
27. lis 2011

@helulela
@medvik
@gabka32
dík za pochvaly! jsem dneska vyřízená, jsme dělali adventní atmošku, věšeli venku světýlka apod..a pak se u nás rozsvěcel stromek a vypouštěli balonky pro ježíška tak jsme s peťkou byli mrknout...

@mihsulka neboj se nic, pokud doma máš tak si dej ascorutin a nějaký progesteron, pokud nebereš. Fakt to nic nebude si myslím. Držím pěsti!

mihsulka
27. lis 2011

@bublina09 ani v prvni tehu jsem nic nedostala a ted taky ne, zitra reknu o tom spineni doktorovi a je mozne, ze mi neco takoveho napise...dekuju moc za radu 🙂

jasekd
27. lis 2011

@mihsulka Drzim palce. S Martinem se mi to nestalo vubec, brala jsem Utrogestan, s Vendy jsem nebrala nic a cely 1vikend jsem takto spinila (byl to cca 8.-9. tt), sla jsem na kontrolu a vse OK, ani mi nic na to nedali. S M. jsem to brala, protoze jsem predtim mela problem otehotnet (anovulacni cykly, nizka sliznice atd.)

medvik
28. lis 2011

@mihsulka neboj se, to špinění je fakt strašně častý, mimi musí zahnízdit do endometria a při tom se můžou narušit cévy. Běž na kontrolu a držím palce.

gabka32
28. lis 2011

@mihsulka taky bych to neviděla tak černě, špinění bývá časté. pak napiš jestli byla kontrola v pořádku 😉

holky tak mám dilema jestli se vrátit od ledna už i do ambulance na 0,2 úvazek... vůbec se mi nechce, finančně mě jedna víkendová služba vyjde líp... navíc dojíždění, hlídání... tentokrát nemůže hlídat moje mamka, takže by nejspíš přicházela v úvahu jen tchýně a té se mi Kačku moc svěřovat nechce 😒 ale pokud nemocnice nikoho nezajistí, tak jim nenasmlouvají výkony... což by na jednu stranu nebylo špatné, mohla bych se tak brzy vyvázat ze stabilizační dohody a pak rozjet i svoji amb., ale já jsem spíše zaměstnanecký typ, nemám na jednání s pojištovnama nervy ani žaludek :-/ tak fakt nevím....

cell
28. lis 2011

@mihsulka : přesně tak, špinění je časté ... držím palce, aby to přestalo brzy. Ascorutin 3x2 a Utrogestan aspoň 2-0-2 a bude to dobré
@gabka32 : hmmm, těžká volba, ale skoro bych asi ani nešla a nechala si ty služby .... taky bych asi (zatím) na vlastní ambulanci neměla, to papírování y vařizování a hlídání všeho musí být strašný

jinak osypky byly pravděpodobně po tom Persilu, protože po převlečení do prádla vyúraném ve straém Dreftu to rychle mizí ... akorát já mám nějakou střevní chřipku a sotva lezu ☹, snad to bobek nechytí ode mě 😔

jasekd
28. lis 2011

@gabka32 Kdyz se ti nechce, tak asi nechod, kor kdyz je to s hlidanim komplikovany. Tu samostatnou ambulanci ted rozjizdi kamoska, tak pak pujdu k ni vyzvidat, no ale rikala, ze hruza, telefon ma prirostlej k uchu nebo je na netu a hleda a zjistuje. Na to se teda vubec netesim 😝
@cell Snad ne, jestli kojis, bude mit protilatky. Chudak je hodne malej na takovy svinstvo. Vendy ode me ale rymu ted chytila a malej ne, takze to bohuzel stopro neplati.

mihsulka
28. lis 2011

@medvik
@gabka32
@cell
@jasekd

holky tak zas vsechno spatne ☹ ...z minuleho tydne 3500 hcg, dnes 12300, takze krasne...na usg pry akce srdecni, ale neco se mu nezdalo a tak me vzal na "velky" usg ...kdyz uz si zavolal dalsi 3 kolegy zacala jsem nejistet...pribyla dalsi dutinka a rikaji, ze se boji, ze to bude mola, ze to je jak "snehova boure" a mluvili zda revizi ted nebo tyden nechat ☹ ...ja uz to psychicky vubec nedavam. Chodim tam uz 3 tydny, doktori strasne fajn, maji super vybaveni, ale nic se mi nedari a ted zas bude tyden hruzy kdy budu cekat a zas mit pred ocima hororove scenare. Po prvni revizi nam rekli jak to bude dobrem, ze se to stane...konecne se oklepem a ted tohle ☹ Kez by to bylo dobre...doktor stale nevidel plod. Rika, ze to co byla akce srdecni, tak neni akce, ale s nejvetsi pravdepodobnosti ceva a moc se mu co videl nelibilo...

helulela
autor
28. lis 2011

@mihsulka no to nééé ☹ ještě to nevzdávej, i když já na tvém místě bych se cítila stejně hrozně...

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Boze to me mrzi ☹ Takze budete ted tyden cekat? Hrozny, bude to dlouhy, ale zas lepsi nez to uspechat, treba je jeste nadeje, nevim, v gyn por. se vubec nevyznam 😝 Kez by to dobre dopadlo. Proc nekdo ma takovou smulu... Drzim palce a preju , aby tyden rychle utekl, a to zdrave miminko tam bylo! Davaji aspon nejakou nadeji? Asi ano, ne, kdyz tomu davaji tyden navic... Jak se snazim doktorum verit, tak ted bych ti prala, aby se mylili!

medvik
28. lis 2011

@mihsulka tak to mě moc mrzí 😢 ☹ , moc bych Ti mimi přála, modlím se, aby to za ten týden bylo v pořádku.

gabka32
28. lis 2011

@mihsulka to je mi tak líto 😔 musí to být strašné, nejvíc to čekání a obzvlášt, když už sis tím prošla ☹ ale naděje umírá poslední, budu moc držet pěstičky, at to dobře dopadne.

mihsulka
28. lis 2011

@jasekd nevim zda davaji nadeji, spis vidi jak uz jsem spatna a nechtej zbytecne dat rozsudek a poslat me na revizi hned, takze jelikoz krom spineni nemam zadny priznak, tak tomu jeste daji tyden. Kdyz uz to ma byt spatne, tak at je to hned ☹ ☹ ☹ bez komplikaci, ja uz si neumim predstavit, ze jeste bude dg mola a ja budu muset 2 roky byt sledovana, nedejboze aby to byla maligni mola...ja uz nevim co mam delat ☹

helulela
autor
28. lis 2011

@mihsulka neblázni a neplánuj žádné horory... kdyby si byli jistí, tak by tě týden nenechali trápit a řešili to hned

mihsulka
28. lis 2011

@helulela Dekuju, treba jo a bude to dobre...nicmene minuly tyden tam byl zloutkovy vacek a ten uz ted doktor nevidel, takze se asi nechci zbytecne nadoufat, to jsem delala v cervenci a bylo to cele o to tezsi...stejne se tomu ale clovek nevyhne a doufa ☹ ...

helulela
autor
28. lis 2011

@mihsulka doufat musíš, na smutnění je ještě čas

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Mela bych to stejne jako ty, ja nejsem extra optimista, navic u deti se mi zatim optimisticke predpovedi nejak nedari plnit (teda u Martina, treba s V. to bude jine), asi bych se pripravila na tu horsi moznost, aspon mne to pomaha, ze pak v ordinaci nereaguju nejak hystericky (az venku v cekarne 😅 ), ale uplne to nevzdavej a nemaluj ty nejcernejsi scenare! Taky bych ve skrytu duse doufala, ze to bude dobry, jen bych to nerikala nahlas. Proste se snaz ten tyden prezit a uvidi se, snad kdyby si byli jisty, nenechaji to tyden jen proto, ze jsi z toho v haji...