Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
27. pro 2011

@jasekd : tak to už si nepamatuju (=holt vykojenej mozek 😀 )

jasekd
27. pro 2011

@cell ja to samozrejme neukradla, ale kdyz to bylo, tak jsem si ty cisla opsala 😅 ja bych to jinak asi neudelala, tohle mi fakt neslo 😝

cell
27. pro 2011

@jasekd : já to chápu 😀

dneska mi to dítě skoro celý den spí 😵 , tak mám trochu obavy z noci (ta potvůrka čuje, že je zase táta na noční, většinou mi dává pěkně do těla, abych si to o samotě užila)

helulela
autor
27. pro 2011

@cell čistě trombocentrum by mě taky nebavilo, manžel je hematolog, mj. dělá i tromboporadnu, tak si to umím představit. Ale hematologie jako obor se mi líbí, sklíčka bys tam taky měla 😉 Dia bych já nemohla, leda se samými spolupracujícími pacienty 😀 Není teď dohromady s endokrinologií?

leiladelly
27. pro 2011

@bublina09 Veliká gratulace k holčičkám, hodně štěstí a hlavně zdraví 🙂

medvik
30. pro 2011

Přejeme vám krásný rok 2012 😉

pupies000
1. led 2012

ahojte, všetkým vám prajem všetko naj v Novom roku 🙂 náhodou som pred nejakou dobou narazila na vašu diskusiu, som tiež lekárka, 1.LF Praha, momentálne už skoro rok a pol na materskej. Nestihla som prečítať celú diskusiu a asi by sa mi to v dohľadnej dobe nepodarilo ☹ Chcem sa opýtať, neviete, aké sú možnosti, keď mám test ale zo základu, nie kmeňa a nepožiadala som do konca srpna 2010 o certifikát a vlastne uznanie základu za kmeň?
@bublina09 blahoželám a prajem veľa radosti s dievčatami

pupies000
1. led 2012

Za odpovede vopred ďakujem.

helulela
autor
2. led 2012

@pupies000 ahoj 🙂 podle mě, pokud nebudeš měnit obor, tak v tom není problém. V opačném případě nevím, jak to berou.

cell
2. led 2012

@pupies000 : ahoj, vítej. Já bych směřovala dotaz na ipvz - myslím, že je v tom teď takový binec, že bych si jejich písemnou odpověď schovala a pak se tím oháněla, až to zase x krát změní

pupies000
2. led 2012

Dík holky.
@cell nevieš, na koho presnejšie by som ju mala smerovať?Je tam nejaká osoba, ktorá sa to mu venuje?

pupies000
2. led 2012

Ja zatiaľ smerujem k tomu, že zmením obor na praktika, ale rada by som najprv dalšie mimčo a až potom do práce, ale obávam sa, aby mi ten základ so stážami platil. Neviem,či zmeniť obor čo najskor, alebo počkať. Ale zatiaľ mi príde, že možnosť čo najskor je lepšia....keď vidím, aký je v tom bordel.

mn.
2. led 2012

Ahoj! Tak jsem tu nějaký ten měsíc nebyla, ale koukám, jak krásně diskuze pokračuje. Jen to asi nestihnu celé přečíst ☹ Všem přeji mnoho štěstí, zdraví a lásky v novém roce! Gratuluji k novým přírůstkům do rodiny. Já jsem na podzim napsala test z interního základu, takže alspoň nějuaký pokrok v lékařském vzdělání. Jen teď nevím, jak se to uznává. Nějak se v tom ztrácím kmen x základ a vůbec toto vše. Na podzim budou Vojtíškovi 3 roky. Tak se budu muset zapojit do pracovního procesu již naplno a začnu tedy řešit i další pracovní budoucnost.

cell
2. led 2012

@pupies000 : já mám taky interní základ a přihlásila jsem se k atestaci na praktika. Ale neuznali mi to, co psali na webových stránkách - měla už jsem si dodělat jen rok a tak to není. Zkus na studijní odd. - teď jsem komunikovala s paní Kavalkovou (kavalkova@ipvz.cz), ta Ti třeba poradí 🙂

pupies000
2. led 2012

Tak to je teda fakt postavené na hlavu...a čo ti dali ešte dorobiť? Na ako dlho ti to vychádza? Moc ďakujem za info, skúsim tam napísať.

cell
2. led 2012

@pupies000 : kopíruji Ti sem, co mi poslali z ipvz:
Interní základ neznamená, že můžete doplnit specializační přípravu do oboru VPL jako atestovaní internisté, resp. lékaři se specializovanou způsobilostí v oboru interna, tedy nelze Vás zařadit pouze do zkrácené 12měsíční přípravy podle bodu 2.4 VP VPL.
Musíte tedy doplnit vše, co Vám zbývá ke splnění požadavků jednotlivých bodů VP VPL, které máte uvedeny v rozhodnutí o zpětném uznání praxe. Zbývá Vám tedy doplnit:
2 měsíce CHIRURGIE, nejlépe ve struktuře 2 týdny všeobecné chirurgie, 2 týdny ortopedie, a 2 týdny RHB
1 měsíc praxe v oboru ARO- RLP, nejlépe ve struktuře 2 týdny ARO, 2 týdny RLP.
18,5 měsíce všeobecného praktického lékařství, v této době je třeba absolvovat 2 týdny ORL, 2 týdny KOŽNÍ a 2 týdny HYGIENY, a ještě 1 měsíc PSYCHIATRIE, 2 měsíce PLDD

zajímavé je, že paní na ministerstvu mi řekla, že interní základ je ekvivalentem 1. atestace z interny. Mají v tom holt bordel. Tak snad Ti to pomůže!
Jo a co je důležité - musíš mít předem svého školitele praktika, jinak to nelze!
1 měsíc PEDIATRIE na lůžkovém odd.

1 měsíc GYNEKOLOGIE a PORODNICTVÍ.

cell
2. led 2012

@pupies000 : pardon, rozhodilo se mi to, snad se v tom vyznáš, řve mi tu dítě

pupies000
2. led 2012

@cell Dík, určite mi to pomohlo, dá sa povedať, že som to pochopila, ale v tom prípade majú chybu v tom, čo píšu na IPVZ, ako si písala, tým pádom, keby si mala akoby 1. atestáciu z interny a nie test, malo by ti to platiť.
Ten školiteľ praktik musí mať "papiere" že je školiteľ predpokladám, nemože to byť obyč. PL. A ty si u školiaceho praktika dohodnutá, že nastúpiš po materskej?Prepáč, že tak vyzvedám, ja totiž mám PL, od ktorej by som chcela prebrať ordináciu, ale chcela by som ešte 1 dieťa, takže moj nástup do tohoto šialenstva by sa tým pádom pretiahol min. ešte na 4 roky, tak zvažujem, či ma zmysel teraz sa z niekym dohadovať, že sa u neho začnem vzdelávať za takú dobu, ale asi by to bolo najrozumnejšie... A aké máš ešte informácie ohľadne toho testu, platí normálne do konca života, alebo len 5 rokov ak prerušíš prácu. Nám totiž jedna paní z IPVZ tvrdila to, druhá ono, tak som z toho zmatená...

cell
3. led 2012

@pupies000 : ohledně kterého testu? nejlíp je na toto všechno se ptát dr Štolfy - vedoucího katedry ipvz, na maily reaguje docela promptně (stolfa@ipvz.cz). Ptala jsem se ho na platnost těch povinných předtatestačních kurzů a to je právě těch 5 let, test si myslím, že by měl normálně platit pořád, ale 100% si jistá nejsem.

Jinak praktik musí být školitel, zde je seznam všech školitelů,
http://www.mzcr.cz/Odbornik/Soubor.ashx?souborI...
, stránka 170 - jen nevím, jak moc je to aktuální.
Tak sna Ti to pomohlo ...

Já jsem to celé ze začátku pojala dost naivně - atestaci z VPL si chci udělat jako t.č. nejdostupnější atestaci, neb jsem si myslela, že pro nás bude platit ten rok. Chtěla jsem si nejprve oběhat ta povinná kolečka co by šlo ještě před porodem a pak si najít školitele, až bude prcek větší. Ale to bohužel nejde - ipvz neuzná předchozí praxi již bez školitele. Na těchto seznamech jsem naštěstí našla svoji bývalou praktickou, tak jsem jí poprosila, jestli by mi na tu žádost o uznání praxe nedala razítko, dala a velmi ochotně. V plánu to mám tak, že bych tak po roce šla tak na 2 dopoledne týdně na obvod a tu atestaci zkusila, byť se tomu v dohledné době asi věnovat nechci., Chtěla bych dál dělat internu, ale atestace z inetrny je pro mě s dětma asi zatím nedosažitelná. Ale kdo ví, třeba se mi na obvodě tak zalíbí, že tam zůstanu 🙂

bublina09
3. led 2012

@cell a co druhé mimčo? kdy bude? 😉
Jinak zdravím všechny
@pupies000 ahoj
My jsme už zaběhlí, kojím stále, holky někdy plačou, trápí je prdy, ale nic dramatického, většinou spinkají. Hlavně v noci se budí co 4 hoďky tak jsem ráda, že se vyspím. Protože přes den je to nemožné, Peťule mně nenechá. Leda tak jít po obědě s ním, ale to sedím na pc nebo něco doma dělám..

cell
4. led 2012

@bublina09 ? to je príma, že Tě holčičky nechají vyspat 🙂.
Druhé dítě necháme osudu, ale mohlo by chvilku počkat, nějak si to teď nedovedu představit 😔

helulela
autor
4. led 2012

@cell to je praxe ještě na dva roky, jestli dobře počítám. Taky jsem myslela, že to jde rychleji.
Ani se nedivím, že na druhé zatím nemáš myšlenky. Sousedka je teď těhotná a mě už jen z té představy je špatně a to si třetí dítě stále ještě necháváme v záloze.

jasekd
4. led 2012

@bublina09 takprima, ze vam to jde. Budi se najednou a kojis najednou, nebo kazda jinak? protoze 4 hodiny deleno dvema je 2, a to uz je casto 😀
@helulela Mne spatne neni a je mi lito, ze treti asi nebude, tak ti docela zavidim, ze mas ted jasno. Spatne mi je z toho prehledu, co sem dala @cell s tou vasi praxi, to nez se clovek nekam dohrabe, hruza, jak to je slozite 😕 Navic spoustu znamych zamestnavatel nechce na ty kolecka poustet, ze namaji lidi, taky jste tenhle problem mely? Spatne je mi i z meho navratu, jak ciste medicinskeho tak pracovniho (zamestnanec doted a ted delat na sebe, zamestnavat nekoho, smlouvy s pojistovnami, vsechny ty predpisy SUJBem pocinaje, hygienou konce... 😝 ), ze jsem nesla prodavat radsi 😀

helulela
autor
5. led 2012

@mn. ahoj, ráda tě tu zase vidím. Říkal manžel, že jsi byla u nich před testem na praxi 🙂 To už máš asi jako kmen ne? Každopádně gratuluju 🙂 Kdy ses zvládala učit?
Ten čas hrozně letí, kdybych neměla ještě Adámka, jdeme už taky na jaře k zápisu do školky... Budeš se vracet na internu nebo jak to plánuješ?
@jasekd já se při druhém těhotenství cítila tak nějak ještě vyčerpaná z toho prvního, takže před případným třetím bude dlouhá pauza, taky abych se zas podívala do normálního života... ale zrovna tobě si stěžovat 😅

bublina09
5. led 2012

@jasekd budí se teď pravidelně v noci po 5 hod dokonce! a nejdřív se vzbudí jedna a než dokojím tak druhá. Nemůžu věřit, že mám dvojčata v noci zaopatřené do půl hodiny a můžu si jít zase lehnout! Ten tandem bych brala, ale Baru se u toho furt pouští a dělá kraviny a jednou rukou to nemůžu kočírovat. Ale ony pijou krátce, max 15 min, tak je to jedno. Kdybych měla kojit jednu půl hodiny tak by ta úspora času při tandemu byla výrazná. ALe takhle je to jedno.
Přes den je kojím třeba s rozdílem půl hodiny, abych to neměla tak rozhašené a nekojila furt.
Já jsem vlastně šťastná, že se podařily dvojčata, protože sice třetí jsem v plánu měla, ale kdo ví , jestli bychom se rozhoupali 😕
@helulela kamarádka je taky čerstvě těhotná a mně to už nebere. není divu, že. po dvojčecím náročnějším těhu. a ani mně to už brát nemůže 😀

bublina09
5. led 2012

@helulela a takto do školky nebudete zkoušet? my určitě jo, jen na dopoledne. Ale když ho nevezmou tak se nezblázním - aspoň nebude nosit domů nemoci holkám....

helulela
autor
5. led 2012

@bublina09 teda ty je máš vychovaný 😵 já si představovala jen dvě varianty, obě špatný - vzbudí se obě najednou nebo se budí na střídačku... a ono takhle 😀

jasekd
5. led 2012

@helulela ja jsem zhuntovana taky dost, to se neboj, ale stejne jako debil bulim u kzade reportaze, kde se mihne novorozenec 😀
@bublina09
@helulela my skolku zkouset ted nebudem asi, ja nevim, jak to udelat, Martin bude mit 3 v breznu 2013, Vendy bude mit tou dobou 2 a ja bych mela jit do prace 😅 Nevim zatim, zda ej tady mozne, aby nastoupil v prubehu skolniho roku, az mu budou ty tri. Je tu i skolka pro deti mladsi 3 let, ale na tu on urcite nema, aby sel v zari 2012, a Vendy kdovi , jak na tom bude. Takze asi budem shanet neco soukromeho pro oba dva. Navic nevim, jak to bude s mistem, ty mladsi deti vezmou jen kdyz je volno, satrsi maji prednost.

helulela
autor
5. led 2012

@bublina09 nebudeme, i kdyby ho vzali, museli bysme platit od září školkovné a šel by až v únoru, kdy mu budou tři. Rok počkáme a půjde ve třech a půl, to už ho snad vezmou... poslední rok na RD si chci trochu užít, ne, že půjdou do školky až oba naráz a já pomažu do práce 😉

jasekd
5. led 2012

@bublina09 souhlas s Helou, zatim znacka ideal, snad to vydrzi, Vendy postupem casu vlcila, Martin byl celkem hodnej porad. Ted mi ovsem V. uz asi tyden spi celou noc, jen obcas dela strachy s usinanim! Kdovi, jak dlouhoto vydrzi...