Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
10. srp 2011

@helulela Co je to to ipvz? My zubari to mame uplne jinak nez vy, proto se ptam...
@bublina09 To verim, ze na dvojcata to lita. My jsme neco na Vendy dostali od manz. klienta po jejich holce a neco nosi po Martinovi, tak moc vydaju nemame, kojim, to je taky uspora... Co jsme kupovali specialne kvuli V., je sourozenecky kocar, jetej na netu. Bez nej bych byla studena, M. s tou motor,.retardaci jeste chvili chodit nebude... Co budete mit za kocar?
@helulela Ty budes mit sourozenak? Nebo Vitek uz hezky chodi?

bublina09
10. srp 2011

@jasekd no teď jsem kupovala druhou autosedačku, 2 zimní fusaky do nich - ty využiju i do kočáru. Jednu postýlku. Všechno z druhé ruky na netu. A můžu říct, že jsem byla blbá, že jsem to tak nedělala už při prvním, člověk doost ušetří.
Kočár fakt nevím, zatím mám vyhlídlý easywalker duo http://www.detskydum.cz/detail/easy-walker-duo-... . Ale má sezení vedle sebe, což jsem nechtěla, chtěla jsem tandem (strašně se mi líbí babyjogger city select, ale nedá se sehnat z druhé ruky - našla jsem 1 inzerát, jela jsem se kouknout a nakonec s těžkým srdcem odmítla - byl drahý jako pes. Paní ho měla právě jako sourozenecký - koukněte na video http://cache.vendaria.com/vpop/VpopV6.html?ct=2...

helulela
autor
10. srp 2011

@jasekd ipvz = institut pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví nebo tak nějak, organizuje předatestační kurzy, zkoušky..., prakticky všechno jde přes něj
Vítek sice chodí, ale tam, kam chce on, takže potřebuju něco, kam ho vždycky upoutám. Pořídili jsme buggypod, uvidím, jak to půjde.
@bublina09 týjo 🙂 my akorát vystěhovali Vítka z ložnice a pořídili druhou postýlku, odplenkovat jsme nestihli, samostatné jídlo taky ne... až mi bude ouvej, vzpomenu si na tebe... fandím, budeš úplná profesionálka

helulela
autor
10. srp 2011

@bublina09 easywalker u nás jeden jezdí, proč nechceš vedle sebe, kvůli šířce? Video pěkné, zvlášť to expresní složení mě dostalo 😲 ale přijde mi divný, jak se u sporťáku sklápí celá sedačka, a dvě korby tam taky jdou?

jasekd
10. srp 2011

@bublina09
@helulela Ja mam tandem a muzu rict, ze pohoda. Je to lepsi v zime, u nas je hafo snehu, najezdy na chodnik sotva proslaple, matky dvojcat byly celkem v koncich, dale bych neprojela dopanelaku, do obchodu, do vytahu... Ovsem ten tandem mi prijde lepsi spis pro sourozence, jako mam ja nebo bude mit Hela, pro dvojky je urcite pohodlnejsi vedle sebe, kazdej ma svuj komfort. Tandem je pohodlnejsi uzivatelsky pro rodice, vedle sebe pro decka... Ten babyjogger vypada krasne, akorat ty kolecka jsou takovy vachrlaty, ty se mi moc nezdaji...
Ja jsem taky na prvniho kupovala prakticky vse nove, to je normalni, predstava, ze kupuju plinky po nekom, huuu, a ted uz par latkovek po nekom mam 😉

bublina09
10. srp 2011

@helulela počkej za 8 měsíců, to udělá strašně moc u tak malých dětí. Já si fandím, že za toho půl roku na tom bude peťka ještě líp a trochu víc samostatnější 😅 A uklidňuju se tím, že od září příštího roku by mohl nastoupit do školky 😀
právě mi ten EW přijde jako kolos, na šířku je jen asi o 11 cm širší než BJ, ale opticky to tak působí. Ta sedačka mě taky štvala, ale u EW se zase nedá dát podnožka nahoru, čili dítě má stále nohy dolů, i když spí 😠 prostě není normální kočár, který by byl bez vady...Na BJ jdou 2 korby taky, je to šíleně variabilní.

bublina09
10. srp 2011

@jasekd mně právě přijde uživatelsky zase o trošinku lepší ten EW, zkoušela jsem nadzvednout tandem na schodek a celkem síla.a ještě s 2 děckama..
A nakonec jsme se shodli na tom, že je fakt festovnější, peťka si bude moct sednout na tu podnožku, když bude unavený...
A jaký máte tandem? mně se ještě celkem líbí casualplay twinner.

helulela
autor
11. srp 2011

@bublina09 když jsem otěhotněla, taky jsem se uklidňovala, že než se mimi narodí, Víťa bude zas dál a půjde to líp... pokroky udělal, ale nic, co by mi nějak výrazně ulehčilo. I když je fakt, že za půl roku to zas bude o něčem jiném.
@jasekd taky jsem koukala na sourozenecký Jané Twin Two, chtěla jsem slušný jetý, ale nakonec jsme skončili u toho buggypodu, mělo by to stačit

jasekd
11. srp 2011

@helulela Twin two nebrat, holky z diskuse Deti brzo po sobe desne nadavaly, na teziste, ovladatelnost atd. Tak ja, nepritel 3kolek, sla do Jane powertwin a spokojenost, ovladatelne, lehke, teziste dobre, jen trochu mene stabilni samozrejme. Ted by mi bugypod mozna taky stacil, ale s tou M. opozdenosti na tom roce ani nahodou, Vita je motoricky urcite o hodne sikovnejsi nez M., i kdyz je jen cca o mesic starsi.
@bublina09 To Jane powertwin je v te ovladatelnosti dobre, jak pisu Hele. Pravda, ja mela predtim klas. 4kolak na vahadlech, bez zatacecich kolecek, ten neni tak snadno ovaladatelnej jako treba mono zataceci trikolka, tak ja nebyla rozmazlena 😉

helulela
autor
16. srp 2011

Hlásím přírůstek - v pátek se nám narodil Adámek, do porodnice jsme to málem nestihli, ale dobře to dopadlo. Má 3410 g a 50 cm a zatím je to teda vzorňák. Včera nás pustili domů a od té doby ho hlavně bráníme před Víťou 😉

cell
16. srp 2011

@helulela : jé, tak to moc gratuluju 😵 😵

jasekd
16. srp 2011

@helulela Pridavam se s gratulaci, krasne jmeno 🙂

helulela
autor
17. srp 2011

@cell dík, za chvíli budu gratulovat já 😉
@jasekd taky díky. Původně to měl být Kryštof, na Adamovi nás odrazovala četnost, ale nakonec jsme to přestali řešit, hlavně že se nám to jméno líbí 🙂

jasekd
17. srp 2011

@helulela Presne tak, hlavne ze se libi vam. Mne se Adam libi vic nez Krystof, mela jsem ho v moznostech na Martinka. A jak to jde doma? A co porod? Rychlovka?

helulela
autor
17. srp 2011

@jasekd Jde to dobře, Adámek je moc hodný, hamá, spinká... manžel má dovolenou, tak se o kluky dělíme. Pravá kovbojka nastane, až půjde příští týden do práce.
Porod byl rychlý, A. se málem narodil na parkovišti před porodnicí. Příjem 12.13 hod a porod 12.15 hod mluví za vše 😉 Byl to hrozný stres, nikomu to nepřeju. Ale na druhou stranu odpadlo papírování, monitory, příprava, nástřih... prostě jsem jen porodila a až pak se nás vyptávali, jak se vůbec jmenujeme 😝

jasekd
17. srp 2011

@helulela Tak to je sila, to snad radeji mych 9 a 12 hodin 😅 To byl prekotnej porod nebo jsi nechtela do spitalu moc brzo a vymklo se ti to? Moje sestrenice po zkusenosti s prvnim porodem, kdy tam byla dlouho, u druheho furt vahala a pak rodila u pole v sanite, volala sinormal transportni sanitu a ta kdyz prijela, rekla sestra, ze s tim nechce mit nic spolecnyho a volali rychlou, a nedojela... Rodila jsi u vas v nemocnici? Ani nevim, kde delas...

helulela
autor
17. srp 2011

@jasekd klasifikovali to jako překotný porod, ale celkem to bylo asi 5 hodin. Podle toho, jak jsem se cítila, bych jela dřív, ale byla jsem objednaná na 9. hod do poradny a tam mi dr. říkal, že to zatím nevypadá, CS 3, tak jsem se otočila zas domů a pak už se to rozjelo rychlým tempem... v Pardubicích

cell
17. srp 2011

no pane jo, to jsou zážitky 🙂 .... já mám zas strach, že to nepoznám a budu tam jezdit furt dokola 😠

jasekd
17. srp 2011

@helulela Takze se doktorka nechala zmast doktorem 😀 No jo, CS je naprd, jak vidno, ja zacla rodit Martina snad z CS 0 a podle toho to vypadalo (Vendy byla vyvolavana z podobneho stavu) 😠 Jinak 5 hodin je tak akorat 🙂 Hlavne ze jsi to dobehla, na parkovisti bys udelala dobre divadlo 😀 Ti verim, ze desny stres, ja to mam autem do porodnice 5 minut a podle toho , jak mi bylo, jsem si myslela s M., ze uz pomalu rodim a mela docela nervy, holt nezkusena prvorodicka 😝 Ta sestrenice to mela do porodnice 25 minut jizdy a to uz bylo proste moc...

gabka32
17. srp 2011

ahojte holky, můžu se přidat? koukám, jak to válíte s dětma tak rychle po sobě, to smekám 😀

já dělám na interně a dala jsem si rodičák na 2roky,chtěla jsem navázat další mateřskou.... bláhově jsem doufala, že to zas vyjde napoprvé... no nevyšlo, ale i tak rozdíl 2,5roku je fajn, starší už je šikovná, pomáhá mi, a co mě překvapilo na malou vůbec nežárlí 🙂
tedko mám opět 2letou variantu, a to kvůli financím, vzali jsme si velkou hypotéku, už tak jsem si na mateřskou musela předem našetřit ze služeb... 😒

jasekd
17. srp 2011

@cell No tak se podivas na kolegy a pojedes domu, no 😀 Ja se taky bala, ze to nepoznam, ale me u M. zacla tect trochu voda, vzala jsem Temesvara a bylo jasno, a hned zacly silne pravidelne bolesti po 5 min, tak jsem se po cca 2 hodinach, kdy se to zrychlilo a zesililo, zpakovala a jela. No a V. byla vyvolavana, tak jsem aspon nemela nervy, ze to nepoznam. Podle me radeji vickrat jet, nez nejet, vsak jsou na to zvykli 😉

jasekd
17. srp 2011

@gabka32 Ahoj 😉 Ja mela taky dvouletou, nastesti, kdyz se zadarilo (Vendy je nehoda 😀 ale stejne jsme brzy chteli druhe, takze je spis stesti, pac prvni nam chvili neslo). Ted dam opet dvouletou, penize jsou treba a navrat do praxe tez, akorat jak to bude s hlidanim, to teda nevim, asi moje vejplata pujde na nejakou hlidacku deti 😅

helulela
autor
17. srp 2011

@cell já před prvním vyčetla, že máš vyrazit do porodnice, když máš kontrakce, že "nemůžeš chodit ani mluvit" 😉 - tj. musíš se zastavit a prodýchnout si je, a nebo když už máš prostě pocit, že chceš jet... u prvního to zafungovalo super, na por. sále jsem strávila hodinu a půl, teď mi to narušila ta kontrola v poradně 😒

gabka32
17. srp 2011

@jasekd a kde pracuješ? myslím jako oblast.... já naštestí profi hlídačku nepotřebovala... i když jsem chodila do práce už 1xtýdně u Sašky od jejích 6měs - to jsem vozila malou k mamce a od 2 let je 5xměs. v jeslích.
u Kačky mi skončila PPM 20.6. a hned 22. 6. jsem měla první službu... naštestí mám manžela, který to s holkama skvěle zvládá a pracuje od 6 do 14:30, takže ve tři odpoledne je doma a víkendy má taky volné, takže já holt vydělávám a on opečovává holky. ale musím přiznat, že je to někdy vítaná změna, být zase v práci... neumím si představit pauzu třeba 4-5let být v kuse doma 😕

cell
17. srp 2011

a vy máte chlapy doktory? začala jsem řešit, co bude, když bude mít mužík zrovna službu a já začnu rodit. Pojedu sanitkou, to je domluvený, ale asi bude muset mít zajištěný střídání i v noci, protože u porodu ho určitě chci

cell
17. srp 2011

@gabka32 : ahoj gabi, vítej 🙂

jasekd
17. srp 2011

@helulela
@cell ja u prvniho jela asi dost brzo, ale mne tekla ta voda a k tomu ty bolesti byly fakt silne, teda mluvit se jeste trochu dalo, chodit ne, musela jsem se zastavit, oprit a dejchat. V porodnici jsem pak stravila asi 7 hodin.
@gabka32 Ja jsem tady vyjimka, jsem zubar, takze ne ve spitale, ale v soukr. praxi, zatim jako zamestnanec. Obcas tam zajdu neco udelat, az se mala odstavi, treba na roce, bych chodila casteji. Nasi vsichni pracuji, hlidani nemam. Manzel je IT, dela 7-16, ale vetsinou je tam dyl.
@cell Nemam doktora, to je vyhoda, dela v IT. Kamoska, ty jsou oba doktori a meli s tim dost starosti, mala nemocnice, manzel furt slouzil... Prvni dite slo tyden pred terminem, tak se zaridil po dobu cca 14 dnu pred terminem, aby ho mel kdo zastoupit atd, no a samozrejme prenasela 😀

gabka32
17. srp 2011

@cell ahoj, děkuji za přivítání. já "naštestí" doktora nemám a jsem ráda. samozřejmě nic proti manželům doktorům, ale neumím si představit, že bychom každý měli třeba 5 služeb, to bychom se doma moc nevídali... 😕

cell
17. srp 2011

no právě, muž má až 8 služeb, ale pochybuju, že porodím přesně v termínu, můžu 14 klidně 14 dnů předem i po a to se fakt plánuje těžko ☹

jasekd
17. srp 2011

@cell Dela aspon ve stejne nemocnici jako budes rodit?