Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

natka101
22. lis 2014

Ahojte, chela by som sa vas este spytat, ci neviete, do kedy musi absolvent LF nastupit do zamestania ako lekar, aby nemusel opakovat skusky. viem, ze v cesku je to ine, ale niekto mozno bude vediet. dakujem.

helulela
autor
22. lis 2014

@natka101 ahoj, já o ničem takovém neslyšela. Jednou je člověk vystudovaný lékař, tak o titul snad nemůže přijít, i kdyby ve zdravotnictví nepracoval nevím jak dlouho. Vím jen o tom, že když jsi mimo obor pět let a víc a vrátíš se zpátky, musíš pracovat nějaký čas pod dohledem školitele, tuším 3 měsíce nebo tak nějak.

natka101
22. lis 2014

ano pozerala som si to v zakone, je tam 4 alebo 5 rokov tak ako pises ty. dakujem za odpoved 🙂

eironil
11. pro 2014

Zdravím,
dnes zrovna při službě jsem narazila na tuto diskuzi. Mohu poprosit o přidání do soukromé skupiny? Moc by mi pomohlo sdílet své problémy s lidmy, kteří to mají podobně.
Jinak já absolvovala v roce 2012, 3 měsíce jsem dělala na interně a následně jsem musela jít na rizikové. Když bylo dcerce 9 měsíců, začala jsem na interně sloužit. No a teď od ledna nastupuji na HPP na pediatrii. Malé je 20 měsíců. Bude to šílené, na jednu stranu se strašně těším, konečně budu dělat svoji vysněnou pediatrii, ale zároveň mám obavy, abychom to zvládli a malá netrpěla.
Jinak mám ještě 6ti letého školáka, ale to je moje šikulka, ten už to zvládne lépe 😀

cell
15. pro 2014

@eironil : na interně v Roudnici? 😉

filipatereza
15. pro 2014

Prosím také o vložení do soukromé diskuze. Jem zubní lékařka se dvěma dětmi... Avsolventka 1/2013...🙂

eironil
15. pro 2014

@cell Jj, na interně v Roudnici 🙂

petra.vavra
1. únor 2015

Moc Vás prosím, tedy Vás lékařky zde na MK o odpovědi na dotazník pro mou DP.

Velice děkuji předem za Váš čas a ochotu.

http://www.survio.com/survey/d/R5A5S1J5S3L9N8B6R

PV

veronika9
26. únor 2015

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na vaší diskuzi a chci se zeptat, zda by se tu nenašla nějaká maminka-lékařka, která atestovala s bříškem? 🙂 Jsem v oboru VPL, rezident -t.č.praxe na obvodě u školitelky, atestovat bych měla na jaře 2016, máme již dvě dětičky (6 a 4), možná to zní bláznivě, ale plánujeme ještě třetí 😀 Říkám si, že nejschůdnější by bylo otěhotnět ještě před atestací nebo hned po ní, ale zatím si moc nedovedu představit těhu + učení na atestaci, spíše zatím zvažuji pro a proti.. Jinak promovala jsem 2007, 8 měsíců na interně a pak 4 roky doma s dětma, byla jsem potom samozřejmě úplně dutá 😀 Zajímaly by mě event. zkušenosti, zda je to vůbec reálné, být těhotná, starat se o rodinu a učit se na atestaci, je mi jasné, že je to hodně individuální, ale ráda si přečtu příběhy ostatních. Mám tedy velkou oporu v rodině, manžel, babičky pomáhají, jak můžou 🙂 Možná, že to tu někdo třeba už řešil, celou diskuzi jsem nečetla 😝 Kdyby se tu taková maminka našla, bylo by to supr. Mějte se pěkně, přeji hodně sil a hlavně zdravé dětI !!

veronika9
1. bře 2015

Mohla bych také poprosit o přidání do soukromé skupiny? Děkuji 🙂

hromka35
6. bře 2015

Ahoj, taky by mě moc zajímal průběh atestace s bříškem...jasně že první na čem záleží je to co člověk umí, ale přes to...bříško může být plus i mínus..třeba někomu to "pomolo trošku", u někoho zas mohlo být spíš provokací k rejpavým otázkám...pokud se zde najde někdo kdo to prožil, zajímaly by mě také zkušenosti...díky

twistinka123
9. črc 2015

ahojky holky narazila jsem náhodně na tuto skupinku, a protože jste lékařky🙂 můžete mi nějaká z Vás poradit??? mám dotaz k odběru krve, co znamená hraniční ALT hodnota...všechny ostatní jaterní enzymy v normě...co to může způsobit? může to ovlivnit braní léků? (měla jsem blokádu páteře a brala ho asi 14dní tak 2-3denně)...nebo že by vadila grilovačka? děkuji moc za odpověd🙂

100marketa
12. srp 2015

Prosím také o přidání do soukromé skupiny, jsem lékařka, nyní na rodičovské, děkuji.

flafla
2. říj 2015

Ahojky, jsem nyní rok a čtvrt na RD, do interního kmene mi chybí dvě stáže, a přemýšlím, co a jak dál... Mohu také poprosit o přidání do soukromé skupinky? Díky 😉

mysat
12. říj 2015

Mohu poprosit o přidání do soukromé skupinky? řeším přesně to samé a budu moc vděčná, když si budu moci popovídat s maminkami-lékařkami, které řeší to samé

jasmina44
13. říj 2015

Ahojda holky, ráda bych se k vám přidala, jsem VPL před atestací a snažíme se o malé a budu ráda za každé rady, postřehy apod. 🙂

jasmina44
13. říj 2015

@eironil Ahoj Klári, už se připravuješ k atestaci? Chtělo by to tady trochu rozproudit 🙂

lucie301
30. lis 2015

Ahoj, taky bych se přidala. Mám problém se rozhodnout, na jaký úvazek mám nastoupit. Malému budou za 2měsíce 3roky, rok chodím do práce na 0,2úvazek a teď nevím, jak pokračovat. Atestovat bych chtěla na podzim 2016. Jak se zvládá učení, domácnost a starání se o dítě - vyzvedávání ze školky atd??

pavlinka1052
21. led 2016

Ahoj,ráda bych se k vam přidala do skupiny,jsem taky lekařka-rok před atestací,nyní na MD s dcerkou /5měsíců/ a mam v plánu se za 2 měsíce vrátit do nemocnice aspon na 2-3nocni sluzby.Mate někdo podobnou zkušenost?

szifcakova
22. led 2016

Ahoj, tiež by som sa rada pridala do súkromnej skupiny. Som lekárka na MD, za 2 týždne mám termín a rada by som atestovala na podzim 2018, na podzim sa plánujem vrátiť do služieb a na čiastočný úväzok alebo dohodu. Zaujíma ma, aké máte skúsenosti. díky

lidag
23. led 2016

Ahoj. Náhodou jsem narazila na tuto diskusi. Taky bych se ráda přidala do soukromé skupiny, jsem také lékařka.

nikinkax
29. led 2016

Prosím, přidáte mě také do soukromé skupiny? Jsem pediatr, atestace hotová, t.č. 25. týden těhotenství, zatím v práci a s naivní představou se brzy vrátit alespoň do služeb...

radka8888
29. led 2016

Ahoj, prosím o přidání do skupiny jsem zl, dvě děti (3 a měsíc) na konci roku bych chtěla do práce 🙂

eironil
25. únor 2016

@cell Jj v Rci, nějak jsem zapomněla odepsat 😀

@jasmina44 Momentálně se připravuji na kmen. Teď od úterý jdu na 3 měsíce na stáž na novorozence 🙂

Jak to jde u Vás?

jasmina44
25. únor 2016

@eironil já jsem v zimě odatestovala, tak z tohodle hlediska mám klid 🙂 ale normálně pracuju a dělám praktika, jak se jinak máš? V březnu uvidím Verču i Pétu, tak kouknu na malá mrňata 🙂 jak se jinak máš

zuzanamil
25. únor 2016

Dobrý den, som taktiez lekarka- internista s rovnou praxou. Mám 15 mesacnu dcerku a druhu na ceste. Prosím o pridanie do sukromnej skupiny. Dakujem.

zuzanamil
25. únor 2016

Pardon preklep- s ročnou praxou

eironil
26. únor 2016

@jasmina44 Tak ted si me zaskocila 😀 To je nahodicka 😀
Mam se dobre, deticky rostou jako z vody, v praci dobry, akorat se netesim moc na obchazeni tech stazi 😀 Ani jsem netusila, ze cekate drobka, to je super, moc gratuluju 🙂
A atestace super, jses dobra. Ja to mam jeste daleko 😲

jasmina44
26. únor 2016

@eironil jsem se dozvěděla dva dny před atestací, tak sranda a v nove praci jsem nastoupila hned od druheho dne po atestaci a z meho stavu jsou velice nadseni 🙂 jen si uzivej deticky, ja si zase uzivala staze, tak si to vyměníme 🙂nono pak ani nemrknes a atestace je za rohem, nově jsme dostavili, tak mám taky radost navíc 🙂 potkáváš nkoho od nas?

klerrysa
14. bře 2016

Dobrý den, mohla bych také poprosit o přidání do soukromé skupiny? Studium jsem ukončila v roce 2013 na 3. lf a pár dnů před svojí promocí jsem porodila první dítě Péťu. Teď jsem na mateřské třetím rokem, už s druhým synem - 10 měsíšním Adámkem. Myslím, že jako lékařka bez praxe, ještě s tříletou pauzou, budu mít dost drastický nástup, proto bych ráda věděla zkušenosti a rady zkušenějších 🙂 Děkuji