Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
17. srp 2011

@jasekd jo doběhla 😀 jen jsem se vykulila z auta, manžel splašil sedačku, v patách mu běžel sanitář, ve výtahu už s náma jela porodní asistentka... ještě teď mi je špatně
@gabka32 vítám tě 🙂
@cell manžel je taky doktor. U prvního si ani nepamatuju, jak jsme to zorganizovali, každopádně porod vyšel na neděli, kdy byl doma. Teď měl od 8. dovolenou, protože 11. jsem měla termín dle UZ a 18. podle MS, naštěstí jsme se pěkně trefili. Druhý byl stejně "logisticky náročnější", ještě s hlídáním pro Vítka..

jasekd
17. srp 2011

@helulela Tak to je masakr. To jste volali, at na vas cekaji? Pac u nas se PA bezne po parkovisti nevyskytuji 😀 Tyjo, to fakt radeji ty moje dlouhy porody, nez tohle. Ta jizda autem musela byt zla. Ja ted pri Vendy byla ve sprse, prdnuti vody, monitor, to uz byla hruza, sprcha a uz jsem zvonila, vylitla jsem ven bez kosile, ani se neotirala a lezla honem nahoru, mela jsem pocit, ze uz musi vypadnout v ty sprse, a mela jsem pred sebou jeste 10 minut, tak si neumim predstavit jet tesne pred porodem autem a vytahem 😕

cell
17. srp 2011

@jasekd : právě že ne ☹

gabka32
17. srp 2011

@helulela s tím porodem to byl teda super fofr 😅 tos rodila ve výtahu? já sice litovala, že jsem přirozeně nerodila, ale jak to tak čtu, možná i dobře.

mi první porod vyvolávali kvůli těhu cukrovce a pro nepostupující indukci nakonec akutně císař. byla jsem ráda, protože ty bolesti žu se nedaly vydržet a mimi furt ne a ne postoupit dál 😖 a druhé taky uvažovali že bych mohla zkusit normálně, já jsem měla obavy jak bych to udýchala (jsem toitiž po 2 operacích pro Fallota, ale kardiolog císaře nedoporučoval), no nakonec se Kačka otočila dupkou a bylo jasno. takže vlastně vše plánované, organizačně to vyšlo, až na to, že dcerku měla hlídat mamka a musela nakonec do práce, tak musel nastoupit na hlídání i děda 🙂

helulela
autor
18. srp 2011

@jasekd @gabka32 manžel je tam tak vyburcoval, že jsme to tryskem stihli na porodní sál, ale už fakt na finále... taky mě příjemně překvapilo, že se nikdo nijak nevyptával a frčelo to, jsem si v autě představovala, jak po mě budou chtít vědět, od kolika mám bolesti, kdy mi praskla voda a já to tam mezitím nepřežiju 😉

cell
18. srp 2011

@helulela : zní to hrůzostrašně, moc si to nedovedu představit ... ale hlavně, že jste to nakonec stihli a prťousek je zdárně na světě 🙂

helulela
autor
19. srp 2011

@cell teď s týdenním odstupem už mi to tak hrozný nepřijde, rychle se zapomíná ...přesně jak píšeš, hlavně že se nestalo nic zlého, ještě z toho jednou budeme mít pro Adámka veselou historku 😉

bublina09
20. srp 2011

Ahojte holky,
@helulela gratuluju k Adámkovi - parádní míry a teda napínavý porod - jsi dobrá 😉
@cell manžel není dr., dělá ve stavebnictví a naštěstí má hrozně flexibilní zaměstnání takže doufám, že to stihne, protože bych ho tam ráda měla. Ale je potřeba zajistit hlídání pro Peťu takže to bude taky zajímavé (babičky máme na severu - ostrava a jablunkov a bydlíme v brně). Nejvíc bych byla spokojená buď s indukcí nebo s císařem- což myslím, že u dvojčat by mohlo klapnout. Jinak napoprvé jsem jela v 7 ráno a poslali mně klasika dom 😀 podruhé jsem jela v 19 a po půlnoci se Peťa narodil. Fakt jsou tam zvyklí. Ale štvalo mně, že vypadám jak hysterka, která nic nevydrží a valí brzo do porodnice 😅
@gabka32 vítej 🙂 já jsem měla RD taky na 2 a rozdíl mezi dětmi budu mít stejný jak ty. To vyšlo teda dobře, ne? Po RD hned PN. Já si teda doma ty 4-5 let představit umím - dělala jsem od 1 roku Peti služby, do jeho 2 let, kdy jsem otěhotněla a řeknu ti, že mám pocit, že mi naprosto nic neuteče. Raději budu s děckama doma dýl než je dávat vychovávat cizím lidem. A dám si tentokrát na 3 roky asi...jsem tak uvažovala, že je pro mně přednější ta jistota, že nemusím řešit hlídání. A na ty služby můžu chodit tak jako tak, čili si přivydělám k té almužně. Akorát to musím řešit co nejdřív, max. od 1 roka holek.
No ale kdo ví co bude, teď mám doma dítě jedno a po porodu hned 3, že....Jinak jsi mně potěšila, že Saška nežárlí, to bude určitě tím věkovým rozdílem 😀 😀 tak doufám, že to tak bude i u nás.
@cell a jak se cítíš? všechno je v pořádku?

jasekd
21. srp 2011

Holky, vim, ze to neni poradna, ale mne byste mohly aspon naznacit... 😉
Vendy ma na pr. noze petechie, v podstate uz myslim od porodu, videlo ji dost Dr a nikdo nic nerikal, ja myslela ze je to od porodu, mela i stagn. cyanozu v obliceji, docela dlouho ho mela otekly a pohmozdeny, v poradne s tema dvema vzdycky rev a zmatek a zapom. jsem se zeptat. Ted ji ta noha zacla otekat, ma ji tlustsi, uz od stehna, ale ty pet. jen na holeni, jinde na tele je nema. Ma to otekle trochu a nezhorsuje se to, zitra jdem na odbery a pak na sono celeho briska, to jeste nevim kdy. Aspon ji zkouknou i ledviny, pac M. ma vadu a u nas se plosnej screening nedela. Vzhledem k tomu, ze je to jen na te noze, je to asi nejake stagnacni. Co by to mohlo bejt? Jsem z ni nervozni, furt jsem si rikala, jak je zdrava a v poho... Vcera mi rikala kamoska, ze jeji sousedky chlapecek (starej jako V.) je v Motole s dilatacni kardiomyopatii s prognozou velmi spatnou, tak to cloveku hnedka litaji v hlave ruzne myslenky 😔 Doufam, ze je to u nas nejaka kravina 🙂 Dam sem zminky, abyste si nekdo dotazu vsimnul 😀
@bublina09
@helulela
@cell
@gabka32

bublina09
22. srp 2011

@jasekd čéče to nevím, co by to mohlo být. Myslíš, že ten otok má souvislost s těma petechiema? Nemohla si to nějak namoct při pasení? A změnila se nějak v chování? Každopádně drží pěsti na odběry dnes, určitě to nic nebude!
Dej pak zprávu, co dr. na to..

helulela
autor
22. srp 2011

@jasekd poradila bych ráda, ale nevím... jinak já jsem na tohle hrozná, u vlastních taky vždycky vymýšlím rovnou ty "nejlepší" diagnozy

medvik
23. srp 2011

@helulela taky moc gratuluju k Adámkovi. A rozhodně jsi tedy nestrávila v porodnici zbytečně moc času 😉 😀 Hlavně že jste oba v pořádku.
Taky mám manžela doktora, na listopad, kdy máme termín, má psány dvě víkendové služby 😖 To se bude muset domluvit s příslužbou, no. A to ještě máme malou, takže bude muset na hlídání.

jasekd
23. srp 2011

Tak Vendule nic nenasli, na jednu stranu mam radost, na druhou si rikam, proc to tam tedy ma?! Clovek asi moc resi u svejch deti... Krevni obraz v norme, desticky teda na horni hranici, UZ bricha BPN, ledviny tez 😵 Nikde zadna rezistence, doppler OK... Kontrola za 3 mesice. Byli jsme u primare, tak snad nic neprehlid. Odbery vcera z hlavicky, vriskala jak tur, nedovedu si predstavit brat to z te tluste rucky 😅
@bublina09 V. je hodna, nezda se, ze by mela problem, ty petechie jsou stare, nove se ji nedelaji, objevily se mozna hned po porodu, takhle zpetne uz presne nevim 😅 Te tlustsi nohy jsme si vsimli az ted. Kazdej se pta, zda nenosi tesne obleceni, ponzky, zda ji nejak blbe nenosim, ale ona se nejvic vali nahata na zemi, kor ted v tech vedrech, takze myslim, ze tim jsme ji nic neudelali. Tak snad je fakt OK 🙂

jasekd
23. srp 2011

K tomu trochu skeptickemu postoji me svadi zkusenost as M., nejdriv to vypadalo pomalu, ze se po porodu uplne spravi a nakonec VUR IV. stupne a okamzite ATB a cekame, co dal, tak js trochu opatrna. Manzel je na koni, ze jsem zas byla hystericka doktorka 😀

gabka32
23. srp 2011

@jasekd taky jsem přemýšlela, co by malé mohlo být a na nic jsem nepřišla 😒 tak hlavně že jsou výsledky dobré a UZ byl v pořádku, ale chápu tě, že něajkou příčinu to mít musí... 😕 a co třeba na cévní? UZ cév DKK...?
nic mě nenapadá 😔

@bublina09 s mateřskou to vyšlo celkem fajn, akorát já nešla hned na PN, ale až do 6.měsíce jsem sloužila....
takže PN jen 2měsíce a pak PPM. já u Sašky šla v 6ti měs na 0,2úvazek do ambulance a taky jsem hned sloužila,no a ted už mamka hlídat nemůže a do jeslí ji dávat ještě nechci a vlastně by to ani nešlo, tak to řeším službami. i když z práce na mě dost tlačí i kvůli ambulanci, volali už 14dní po porodu 😠 😠
nejraději bych si vzala taky 3roky, ale potřebujeme penízky 😒 a navíc pak třeba nebudu muset hned do práce na plný úvazek, ale jen na dva tři dny a zbytek bud babičky, možná už bude i mamka v důchodu, nebo ty jesličky,
už jsem ji tam zapsala 😀

bublina09
23. srp 2011

@gabka32 to jsou teda tlaky na tebe v zaměstnání, bych je poslala někam, kdybych měla dvoutýdenního novorozence doma a oni po mně něco chtěli 😠 Jsi loajální zaměstnankyně. Ale chápu to, peníze jsou potřeba. U nás to bude dost nahnuté finančně, musíme to dobře promyslet..
@jasekd paráda, že na Vendy nic nenašli. Primář by snad neměla nic přehlídnout, kor když jsi z oboru, ne. Takže klid 😉

jasekd
23. srp 2011

@gabka32
@bublina09 Spolubydlici z kolej se vracela na castecnej do ambulance cca 10 dnu po porodu 😅 A jeste meli lidi kecy, kde se tak dlouho flakala 😠 Naposled byla v praci 3.1., a 6.1. rodila. Ja byla naposled v praci v patek, a rodila jsem v pondeli (s Martinkem), ale to uz jsem tam nechodila denne. A lidi otravuji porad, kdyz me potkaji, bafnou kolikrat misto pozdravu, jak dlouho hodlam byt jeste doma. Peci zajistenou maji v plnem rozsahu, mam zastup...
S Vendy to bude urcite OK, holt jen plasim, protoze si promitam vsechny varianty. Delali zatim jen to brisko,ale kdyby neco, tak ty nozky doplnej... Ja jsem hlavne rada, ze ma ledviny BPN 🙂

gabka32
23. srp 2011

@bublina09 no jsem je taky někam poslala 😀 a stejně při PPM bych tam pracovat nemohla... to bych přišla o peníze za mateřskou.... mi je to tak jedno, dělám ve státním, takže se nepohrnu makat..... atestaci jsem naštestí stihla při první mateřské, tak už mě tam nic nenutí... akorát ty peníze, žejo... ale službama se zas dá slušně přivydělat, to zatím stačí.... jen mě štve, že tam budu muset ještě 5let pracovat. - vynutili si stabilizační dohodu 😠
na druhou stranu jak vidím, co mají soukromníci problémů s pojištovnama, jsem ráda, že se nemusím o nic starat 🙂

@jasekd to je spolubydlící teda drsoň... 😕 dělat tři dny do porodu a pak hned zpátky.... to bych nedala... já byla po prvním s.c. 14dní úplně mimo, manžel musel i žehlit 😅 ale taky to znám, jak někoho potkám, tak se ptá kdy už budu zpátky....

jasekd
24. srp 2011

@gabka32 Jo, taky bych to nedala, ona se ale musi dost otacet, manzel byl tezce nemocnej... Ja prave delam v soukromem, zatim jako zamestnanec a bude se to prevadet na me, uz se "tesim" na ty starosti kolem toho 😝 😠

gabka32
25. srp 2011

@jasekd tak to přeju hodně štestí s ordinací 😉 jsi zubařka, že? včera jsem zrovna byla na prohlídce a moc mě nepotěšil...... 😒 jednak musím jeden zub vytrhnout, ale to vím už dávno, docela mě trápil v těhu, měnila jsem kvůli tomu i zubaře a nikdo mi to nechtěl vytrhnout 😠
ale co mě dostalo, že mi navrhoval implantát ... fakt stojí 25tis? 😕

a spolubydlící v tom případě chápu, MM taky občas skončí na JIP, takže se jen děsím toho, že to třeba nedopadne dobře a nebude moc pracovat delší dobu 😒

jasekd
25. srp 2011

@gabka32 To me mrzi s manzelem, nemate to lehky.... Ja implantaty nedelam, tazke tohle ti nereknu, kazdopadne nemusi stat 25 tisic, zaleza na znacce, materialu, zpusobu provedeni... Dale na tom, zda je dostatecne mnozstvi kosti pro ukotveni impl., pokud ne, dela se tzv. augmentace kosti, coz zase cenu zvysuje. Nedostatek kosti byva hlavne v horni celisti, kdyz je velke antrum, nebo kdyz zub chybi dlouho, kdyz je v kosti nejaky defekt (cysta apod.), u starsich lidi... Zeptala bych se na cenu, i na levnejsi alternativu, ale je mozne, ze pracoviste dela s jednim typem impl., maji to zajete, maji s tim pozitivni zkusenosti... Navic do te ceny musis pripocitat i vlastni nahradu (korunku). Kazdopadne ja bych do impl. sla, je to setrnejsi nez mustek, nemusej se brousit okolni zuby, lip to vypada...

cell
27. zář 2011

ahoj doktorky, tak nám to tu nějak uvadá. Jsem dneska poslední den v práci, pak pár dnů dovolená a pak nástup ofiko na mateřskou : a jak na potvoru chodí samí sympatičtí pacienti, spíš bych uvítala nějaký prudiče, aby se mi odcházelo líp.
Jinak zprávy z bojiště s ipvz: žádost o moje uznání kvalifikace tam leží už 2. měsíc a nevypadá to, že by byla v dohledné době vyřízena. Takže nic, vzdělám se zas až časem 🙂

helulela
autor
27. zář 2011

@cell teda to to letí 🙂 už máš nachystáno na Šimona nebo se na to teď na všechno vrhneš? ...to je fakt, na vzdělávání budeš mít fůru času, jakože to nespěchá, na IPVZ to určitě tuší 😉

cell
27. zář 2011

@helulela : něco jo, zbytek dodělám teď, ale já jsem jinak akční člověk - nedovedu si předtavit jen tak lenošit doma .... ☹

ellzu
27. zář 2011

Ahoj, pěkný večer vám přeju! Nevadí, když se k vám přidám? 🙂 Nejsem sice ještě lékařka, ale jsem v páťáku a doufám, že do roka a půl budu mít medinu zkrku... Jsem ráda, že jsem vás našla, aspoň si můžu přečíst, co mě čeká a nemine... 🙂

jasekd
27. zář 2011

@cell Posledni den v praci ja mela zahul a desny pacienty, a stejne to najednou bylo divny odchazet 😅 Ted si uzij posledni dny naprosteho klidu, ja to prolenosila u televize a cumela na olympiadu, letos uz jsem mela Martinka, tak jsem s Vendy tak lenosit nemohla. Fakt to bylo fajn obdobi.
@ellzu Ahoj, to teda obdiv, delat medinu s deckem 😕

ellzu
27. zář 2011

@jasekd 🙂 jaký si to člověk udělá, takový to má 🙂 ba ne, všichni okolo mi moc pomáhají, bez muže, chůvy a kamarádů, co mi tu a tam udělají někde čárku na přednášce, bych to asi nedala...spíš je problém v tom, že myšlenky mám úplně jinde a mozek takový nějaký "změklý" :D

helulela
autor
27. zář 2011

@cell @jasekd taky na první mateřskou před porodem vzpomínám ráda, ale je fakt, že jsem si ji tenkrát moc neužila, pořádně jsem nevěděla, co mám dělat... teď už bych to rozhodně pojala jinak 😀
@ellzu ahoj, vítám tě. Taky obdivuju, že to zvládáš, určitě to není jednoduchý. Zas máš asi jiný pohled na věc. Pro mě byla škola v tuhle dobu to nejdůležitější a největší, ty už budeš mít trochu nadhled... funguje to takhle?

jasekd
27. zář 2011

@helulela Ja chodila i dal do prace, ale ne na plny uvazek, jen obcas, no a olympiady a mistrovstvi sveta v lyzovani (to bylo pred porodem letos 🙂 ) a dalsi sportovni akce miluju, tak jsem si to uzila, nohy nahore, parada. Takova pohoda byla predtim jen po maturite, kdyz uz jsem byla prijata do Phy na medinu a dlouhy prazdniny pred nama 🙂
@ellzu A ty studujes v miste bydliste? Protoze ja studovala v Praze 1.LF UK (stomatologii, ne vseobecny jako ostatni holky tady) a bydlim v Jablonci, tak by to byl s deckem docela problem, hlidani zadny, manzel praci tady, no nevim, jak bych tohle zorganizovala a jeste se ucit, ojee 😕 Kde studujes?

cell
28. zář 2011

@ellzu : vítej 🙂

my měli spolužačku z kruhu, taky měla v páťáku mimi .... co šlo, jsme jí načárkovali ... a nakonec končila s námi a Helnka už půjde do školy 🙂

mně prostě štve, že se ti ípvzáci nejsou schopní vyjádřit (hlavně, že si za to nechají zaplatit
😖 ), teď by byl ideální čas nahonit koleček co nejvíc ... s miminem už to bude o dost horší ....