Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
17. pro 2010

u nás právě schytl Štědrý den manžel- původní dohoda byla, že budu u něj v práci, ale u něj na ARU bychom se stejně nejspíš neviděli celý den, a tak jsem se pokusila vydobýt si službu u nás a povedlo se. Jinak u nás (=interna+pohotovost) jsou Vánoce vždycky brutální, loni jsem měla Silvestr a to bylo celkem ok.
Jinak já bohužel výpoveď nedávám, ač bych moc chtěla - ale byla bych jediná na celém oddělení, což se jaksi míjí účinkem 😒

bublina09
17. pro 2010

@cell tak to vám pěkně elegantně vyšlo, když už nemůžete být spolu, aspoň si trošku nahrabete 😉
Já ani nevím jak to je u nás s výpověďma, jaki musím v poslední době hned ráno po sedánku domů a nestihnu ani na obligátní kafe. ale myslím, že u nás taky žádná revoluce, je dost velké riziko, že by nás zavřeli nebo spíš hodně zkrouhli.
A jak pokračujete co se mimi týče? nějaká medicínská podporav podobě CAR?
My jsme se rozhodli, že do druhého půjdeme, že se do práce vracet nebudu. tak jsme nakoupila listovku a duphaston, ale na to hlavní nějak není čas a energie 😅

cell
17. pro 2010

@bublina09 no blbě, do CARu chodíme, 1. IVF se nepodařilo, tak uvidíme, co dál ... jsou to nervy, asi nic horšího jsem nezažila, ale snad se časem podaří

přeju hodně štěstí!!!

helulela
autor
20. pro 2010

Krásné Vánoce! A těm, co bych chtěly, bych moc přála dvě čárky pod stromeček 🙂

Já měla 24. službu jednou, ambulanti nechodili, ale na odd. nic extra. U nás se zase říká, že 24. všichni silou vůle vydrží doma a 25. pak přijdou 😉
Chodit do práce, výpověď bych dala, na našem oddělení moc nedávají, ale jinak víc než polovina doktorů z nemocnice.

kacici
20. pro 2010

Holky taky preji vsem krasne vanoce 😵 😵 😵
Myslim si ze uz podepsalo vypoved hodne lekaru 😉 ,no sice uvadi kolik dalo vypoved,ale asi by jeste meli rict kolik je z toho lekarek na MD,protoze ty vypoved dat nemuzou 😉 a treba by radi podporily ostatni Dr.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bublina09
21. pro 2010

@helulela
@kacici holky a kam byste šly, kdybyste výpověď podaly?

@cell kurnik to je smůla, ale ono to půjde, nám se podařilo, když jsme se stěhovali do RD, nějak jsme na to přestala myslet. ale jak to zařídit, že? každopádně držím pěsti, občas si na tebe vzpomenu, někdy v minulosti jsem narazila na vaše svatebí fotky a líbily se mi tak jsem si tě zapamatovala 😉

kacici
21. pro 2010

@bublina09 Do soukrome ordinace,sice ted o tom jen tak mluvim,ale v tehle situaci to vidim spis takhle.Vim ze je blbost aby dopadly vsechny ty vypovedi ☹ ,lekari maji rodiny a hypoteky,musi vse splacet,pochybuju ze vsichni pojedou do zahranici,kde nemaji rodiny,pratele,zazemi jaky maji tady,ale kdyz zase nebudou vsichni lekari tahnout za jeden provaz tak ta akce byla zcela zbytecna a taky nikdy nedojde ke zmene - v nejblizsi dobe,spis casem az prestane byt zajem o medicinu jako VS a to taky jen tak nebude,ale mladi studenti uz asi nebudou tak hloupi a budou makat i na cizim jazyku a vypadnou ven,dokud nemaji rodiny. Samozrejme ma kazdy jiny nazor,ale podle me to neklapne,spousta Dr. ma strach prijit o praci prave kvuli svym rodinam

helulela
autor
21. pro 2010

@bublina09 já bych ji dala jako podporu té akci. Připadá mi, že dokud vládu a spol. nevyburcuje něco podobně razantního, nic se nezmění. Doufala bych, že to nastartuje nějaké pozitivní změny a já budu moct zůstat, kde jsem. Kdyby to nevyšlo, musela bych se poohlédnout u soukromníků, čemuž moc šance nedávám, uvažovala jsem, že bych si dodělala praktika a nebo bysme šli do druhého mimi 😉 Podobně asi uvažuje dost lidí a pak to bude, kdo vydrží dýl. Ale pokud bude výpovědí hodně, dávala bych šance doktorům, protože třeba dva měsíce bez práce vyžije téměř každý, ale nemocnice si nemůžou dovolit nefungovat ani den. A když to celé opravdu pro doktory nedopadne, tak budou muset postupně nastoupit zpátky, kde je vezmou, a pak si hodně let nikdo nic z nějakého vyhrožování stávkami nebude nic dělat.

bublina09
7. led 2011

Ahoj holky,
předně všechno nejlepší do dalšího roku přeji.
@cell dneska jsem si přečetla tvé příspěvky na FB v profilu D-O a tak jsem se rozčílila! lidská blbost nezná mezí.
Jo a rozhodla jsem se, že od března alespoň nebudu sloužit, když už se u nás žádné výpovědi nekonají.
Jinak na Vánoce byl syn nemocný takže jsme odsávali, sirupovali, uspávali...dostal 1.atb, ale už je ok naštěstí.

cell
8. led 2011

@bublina09 : já se taky čílila, aspoň je vidět, co si o nás běžný lid myslí 😒 . Bohužel ale jsem výpověď nedala - neb jak jsme se dozvěděla, je můj úvazek čistě výzkumný a navíc ten výzkumný záměr, na který jsem byla přiajata, právě končí, takže se mě prof. snaží přesunout na nemocnicční úvazek a hned pak podávám výpověď v dalších vlnách + se mnou 2 kolegyně a kdo ví, možná i pan profesor 🙂 . Zoufale jsem to konzultovala s předsedkyní LOKu u nás ve špitále a tohle se zdá jako jediný účinný krok.
Tak aspoň agituju 🙂

vosis
9. led 2011

Ahojte, nahodou prochazim diskuse hledajic zkusenosti s ucenim spinkani a objevila jsem tohle tema. To bych necekala. Ackoliv temihle netovymi diskusemi opravdu neziju, nemuzu se nepridat. Pracuju na gyn-por, v dobe nastupu na materskou sem mela odpracovano akorat 5 let, coz by stacilo jako praxe k atestaci. Mimi nam chvili trvalo, proto to tak vyslo. Ale taky nemam jest kolecko na chir a ani staz na klinice, pac nebylo kdy, diky nedostatku lekaru na oddeleni. Navic se ted podminky k atestaci uplne prekopaly a ja netusim, jestli az se tam dohrabu, budu atestovat podle tech puvodnich nebo novych (to by mi toho spousta pribyla). Planuju 2letou rodicovskou s tim, ze doufame, ze se nam do te doby podari znovu otehotnet a protahnem to. Mam z atestace vitr, ale ted to neresim, protoze rodina je pro me jednoznacne prednejsi a pracovat budem min do 65ti, takze prace urcite neutece. Ted mam 8tydenni miminko, v hlave prazdno a predstava, ze se nekdy budu muset naucit na atestaci, je jako sci-fi. Ale zvladli to jine matky, tak to snad zvladnu taky🙂. Pracovala sem do 27.tydne a do 24. sem i slouzila. Planuju taky pri rodicovske nejake sluzby a nejake zaskoky v ambulanci, ale jeste nevim od kdy. Tohle asi nejde uplne naplanovat, tak tomu nechame volny prubeh🙂Taky sem nekde slysela, ze po materske se musi s praxi zacit od zacatku, ale na IPVZ me ujistili, ze o nicem takovem nevi a ze se roky praxe pred a po materske normalne sectou. Takze tak. Preju vsem pevne nervy🙂

moora
9. led 2011

@vosis ahoj, tak hlavně se mi líbila věta - a v hlavě prázdno - a tak to má být 🙂) !!! Sem si vžycky říkala, že pro zvýšení IQ národa sem udělala maximum, a teď už budu jen blbnout! Musím říct, že já mám specializaci ukončenou (1. atest podle starého a 2. atest ta evropská podle nového ) a sem za to ráda, prostě to tak vyšlo....a fakt je že ty kolegyně co to zabalily po 2-3 letech a nemaj ani třeba ten zákl. test, tak ty to už nyní štve a dochází jim že až se pak vrátí budou fakt na nule.......Já sice taky .... 0 ..... co se obsahu mozku týče 🙂) , ale papíry mám na plnou kvalifikaci.......takže ono se to pak bude zase o to hůř dostávat na tu úroveň kde byl člověk před MD, víš? Sem ještě před porodem chodila do práce na net a tak a kolega mi povídá ... zkus se podívat na tohleto a támhleto... hele... mozek prázdnej ...jedna dvě 🙂 Jo a taky mě šokuje!!!! 🙂)) , jako těhu sem tyhle diskuze jen čítala......teď už i přispívam 🙂)) Taky jistá forma regrese 🙂)

moora
9. led 2011

jo a taky , sloužila sem v prvním trim. normálně, ale ne kvuli prachum, ale proto, aby na klinice nebyla co nejdýl jakákoliv suspekce....u nás se lidi chovali jak potrefený...kecy kecy pomluvy, kolik má, s kym a jak........všechno musim vědět a tak :(( ....No akorát tehdá do služby mi přivezli pac. s tou prasečí čico chřipkou, masivní plicní postižení, mi tam kašlala, .....no až jejií manžel mi povidá že je po septickým abortu kvuli tomu - mimo jiné..... no můžu říct že sem tam jako 1. trim. těhu už po jednom missedAB dostala fakt hysterák ..... :((, polila desinfekcí celou místnost....uffff, nechci to už zažít, ten strach....

bublina09
10. led 2011

@vosis ahoj 🙂 , mě ty diskuze přijdou fajn. teda některé samozřejmě, chodím do jedné soukromé, začala jsem, co měl malý půl roku, scházíme se na srazech, dost toho o sobě víme, nikdo defacto není anonymní....prostě to beru jako plus, že tady ta možnost je. Za regresi to nepovažuju 😅

@cell tak to máte uvědomělého p.prof., u nás by to teda určitě takto nebylo 😕 u nás se s vedením táhne za jeden provaz.

@moora já to zabalila po 3,5 letech a naprosto nelituju. času na atestaci bude dost, pro jistotu jsem si nedělala ani žádné testy, aby mi nepropadly 😀 . Těch 3,5 roku beru jako cennou zkušenost a holt papír na hlavu bude později.

bublina09
10. led 2011

@moora máš teda nervy jako špagáty! já jsem po zjištění těhotenství hned zařadila zpátečku a nesloužila a do práce nechodila od 8.tt., na psychině na uzavřeném odd. to je dost riziko. Ale kolegyně pracovala až do nástupu na MD. takže taky záleží od povahy...

moora
11. led 2011

@bublina09 no tak to jooo, fakt že jsou prac. kde to nejde....ale co si budem povídat, na každém prac. je něco. Já vydržela až k čerpání 6 t. dovolené, na které mi s drobným zfalšováním termínu porodu rovnou navázala MD 🙂 .
U nás v práci (pominu-li služby) pak už ani nervy člověk neměl, sem si tam v klidu dělala svojí práci, (až na drobnosti - hormony jak známo toto tlumí a jako těhuli je už pak většina problémů buřt... 🙂) ) .... co bylo s postupem času ale mnohem těžší , byla doprava MHD napříč Prahou z/resp. do práce. Nevím teda kdo tu odkud jste z jak velkých lokalit , ale jestli někdo z Vás zažil to co já , tak bude vědět. Mám dvojky, takže si asi představíte to břicho - v 5m. sem vypadala jak monotěh. v 8-9m. A sedící lidi si vás při nástupu do MHD prohlídnou a pak v klidu zvrátí hlavu z okna (i v metru...) ....nejsem ten typ co se bude sezení doprošovat....takže musím říct , že samovolné reakce lidí jsou k pláči (no spíš na zvracení...) :((((( !!!! Bylo zajímavé, že jako totální ignoranti se chovali všicni napříč populací, ač skore starších žen (proč asi) bylo o trochu lepší.
Jo a k té regresi: to je myšleno veskrze pozitivně 🙂) !!!

pajina123
11. led 2011

Ahoj, koukam, že se tu celkem trápíte tim přerušením praxe na dýl než pět let... Jsem přesvědčená, že mateřský a rodičovský dovolený se to netýká, naopak mateřská se do praxe paradoxně započítává. Páč jinak by to byla strašná diskriminace ženskejch. Mělo by jít spíš o to, že když někdo půjde na 6let do firmy, tak se pak nemůže jen tak vrátit do medicíny.. Teda aspoň to tak dřív bylo, tak doufam, že to nezměnili...

bublina09
11. led 2011

@moora tak to jsi měla obrovské pracovní nasazení, takhle cestovat MHD s takovým břichem 😀 Na kolik sis dala RD?
@pajina123 ahoj 🙂 co tě sem přivedlo? koukám první příspěvek 😉 ...

bublina09
11. led 2011

ještě vám tady dám (jako zasvěceným do dané problematiky) odkaz na dnešní briefing dr.Kubka, byl výborný. rozešlete svým známým a rodině, aby se taky dostali k cenným a nepřekrouceným informacím...
http://www.ct24.cz/videozaznamy/112251-brifink-...

moora
12. led 2011

@bublina09 Mám RD na 3 roky, pak je musím bezpodmín. nacpat do školky a jít zas naplno makat....:(( Máme hypo, takže každá koruna dobrá. Ikdyž tuhle se mi zdál děsný sen, že sem byla těhu, dobývala sem se na UZ abych zjistila, kolik tam toho je, jak staré to je a co s tím půjde či nepůjde dělat . :(( ....zbudila sem se zpocená hrůzou.... 🙂

pajina123
12. led 2011

@bublina09 no jsem taky lékařka na rodičovský, tak jsem si to tu pročetla 🙂

helulela
autor
9. únor 2011

Ahoj holky 🙂 u nás velké změny... i když jsme to ještě neplánovali, čekáme druhé mimi. Takže už nemusím řešit, jestli mám jít po prvním do práce a kdy je nejlepší mít druhé. Měla jsem vymyšlené, jak na jaře vezmu nějakou službu, už jsem se i těšila, v práci jsem to nadhodila a teď je to celé jinak. Začínám tomu přicházet na chuť, i když z věkového rozdílu rok a půl mám trochu hrůzu. Koukala jsem, že @kacici to má taky tak - prosím, napiš, že to je dobrý 😉 všichni okolo spíš straší a nebo radši nekomentují..

kacici
9. únor 2011

@helulela Velika gratulace 😵 ,ja bych vekovy rozdil mezi detmi nechtela jiny,ale mam 23mesicu,i kdyz mensi by byl v nasem pripade mozna jeste lepsi,protoze by Terezka tolik nezarlila 😅Docela jsme si uzili s jejim zarlenim,ale ona je trosku jina nez ostatni deti 😅,treba kamaradka mela rozdil mezi klukama rok a pul a bezvadny,kluci jsou super partaci od narozeni nebyl jediny problem 😵 . Ja jsem ted spokojena,holky si spolu umi hrat,radi,Naty byla do roku abs. nejhodnejsi miminko,pak se to zvrhlo diky starsi sestricce,ta je dost hyperaktivni,zatim mame v dg ADHD syndrom,ale v dubnu se rozhodne vic,to jedeme na dg do Prahy 😉
Urcite bych se toho nebala,ale treba muj poznatek ze bude Terezka uz chodit tak ani nahodou,takze urcite sourozenecky kocarek. Vecer pisnu vic,piseme me do toh Natalka

helulela
autor
9. únor 2011

@kacici díky, jsi rychlá 🙂 já myslela podle vizitky, že máš taky tak rok a půl, nedošlo mi, že 3 roky můžou být třeba taky za měsíc 4... To se holky pěkně vyvažujou. Víťa je právě dost aktivka, nevím, jak to s ním bude dál, ale představa, že druhé bude něco podobného, mě děsí. Nevím, jak bude snášet, že už není ten nejdůležitější, musí třeba chvíli počkat a tak, ale máš pravdu, že na žárlení bude snad ještě malý. Třeba kočár vůbec nevím, taky jsem myslela, že bude Víťa už aspoň chodit, ale nahlodáváš mě. Do sourozeneckého se mi nechce, myslela jsem buggypod, ale s tím budu jezdit pár měsíců, pak nasněží a budem v háji, a na skejtík nevím, jestli nebude malý. Naštěstí se dá všechno pořídit během pár dní, tak budu zatím vyčkávat.

gisminka
9. únor 2011

Ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu. Náhodou jsem objevila vaši diskusi a mám takový dotaz zcela mimo mísu. Nejsem lékařka, mám vystudovanou biochemii a doktorát z mikračky. Dělám v základním výzkumu, ale po mateřské už se mi tam moc nechce vracet, protože vědu s rodinou bych asi nezvládla skloubit. Ráda bych konečně dělala něco užitečného 😀 , mým snem je pracovat v laborce třeba někde v CARu. Ovšem je mi jasné, že k tomu bych potřebovala atestaci z lékařské genetiky. Můžete mi některá popsat, co to obnáší? Přihlásím se na fakultě, absolvuji přednášky, semináře, praxi, zkoušku? Nebo se musím domluvit na nějakém konkrétním pracovišti? Teda ne, že bych se s holkama nudila, ale pokud se nerozhoupu teď, tak už asi nikdy 🙂 Předem děkuji, pokud mi některá poradíte. 🙂

bublina09
9. únor 2011

Ahojte holky,
samé radostné a pozitivní zprávy 🙂 😵
@helulela gratuluju, ať jde vše tak jak má. Přežily to jiné přežiješ taky, aspoň nemusíš řešit co dál..už víte pohlaví?

@kacici tak ať vám to v praze dopadne co nejlíp, malá něco medikuje?

@gisminka bohužel v tomto neporadím. snad se najde nějaká gyndařka, který pracuje v CARu..

medvik
10. únor 2011

@helulela moc gratuluju, první rok bude zabíračka, druhý už bude v pohodě a pak budete nadšení. A děti budou rády, že jsou podobného věku.

helulela
autor
11. únor 2011

@bublina09 díky 🙂 zatím nevíme, radši bych holčičku, ale aktivně po tom nepátrám, i s tím klukem se případně smířím 😉 😉
@medvik taky díky, takovéhle názory potřebuju slyšet! Říkala jsem si, že u druhého už nebudu mít takové naivní představy, co to obnáší, takže začátky nějak přežijeme a pak už to bude dobrý.
@gisminka koukala jsem ti na tu atestaci z genetiky http://www.ipvz.cz/nelekarske-profese/vzdelavac... pročti to, snad ti to pomůže. Jinak by bylo asi dobré se v nějakém CAR poptat konkrétně. Já do toho teda moc nevidím, ale představuju si, že druhů práce tam bude hodně a tím i požadované vzdělání v oboru taky dost různé.

gisminka
11. únor 2011

@helulela díky moc! Já se na to mrknu. Je mi jasné, že by bylo nejlepší domluvit se konkrétně na nějakém pracovišti, ale přijde mi divné shánět si místo teď, když budu ještě 2 roky na mateřské. Navíc se mi teď paradoxně začalo dařit v současné práci, chjo 😀 Já mám hoky 25 m od sebe a je to pohoda. Neměnila bych. Sourozenecký kočár jsme nekupovali, ale bylo to o chlup, kdyby byla Alice 2 - 3 m dřív, tak bychom do něj asi jít museli. Takhle jezdí Hedvika na skejtu. Tak ale ty máš ještě na rozhodování dost času 😉