Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
12. pro 2011

@bublina09 vidíš, nad receptama jsem nikdy nepřemýšlela, všechno píše manžel...
@konvalininka atestaci tu momentálně neřeší snad nikdo, takže klidně navštiv i tak 🙂
@linda81 neumím poradit. Já otěhotněla přirozeně, ještě 2 měsíce jsem pak pracovala na plicním, než jsem se "schovala" na rehabilitační odd. Ale na plicním jsem si mohla práci vybírat, aby byla co nejmíň riziková, takže jsem si brala kontroly pacientů s CHOPN, astmatiky apod.

jasekd
12. pro 2011

@linda81 Taky neporadim. Ja jsem zubar, otehotnela jsem po hormon. lecbe normalne, prvni trim na Utrogestanu, bylo mi silene zle a zvracela jsem, ale praci jsem mela od sve doktorky povolenou, spis me podporovala. Riziko nakazy taky celkem vysoke, fyzicka namaha velka, ale stres mensi nez u vas. Mam pocit, ze bys radeji byla na PN, tak bud...

bublina09
12. pro 2011

@jasekd
@linda81 jasně taky mám ten pocit z tvého příspěvku. Tak se na to vykašli a jdi na PN 😉

vendyca
12. pro 2011

@konvalininka Přesně jak psala bublina09. Já si to také zařizovala. Nejdřív dojdeš na komoru, kde ti vystaví potvrzení, pak s tím potvrzením a kopiíí diplomu, seznamem lidí, kterým budeš psát recepty (jejich rč, jména praktiků) - musí být pojištěnci stejné pojišťovny. Z pojišťivny ti přijde povolení, kolik peněz máš na rok na osobu a vzor razítka, který si necháš udělat. No a pak stačí jen splašit recepty, pozor např. OZP myslím, má nějaké své speciální.

bublina09
12. pro 2011

@vendyca já mám zvl. smlouvu právě s OZP a mám jejich recepty. Teď teda jsem na MD tak zas píšu pracovní. POstup souhlasí, akorát změnu mám v tom, že mi stačí moje pracovní razítko (jmenovka) - ZIČO si tam dopisuju růčo strůčo. A jména praktiků po mně taky nikdo nechtěl..

linda81
13. pro 2011

dakujem kocky....asi mate pravdu...skusim sa setrit , kolko sa bude dat, narobim sa este dost...pekkny dnik vam zelam...

konvalininka
13. pro 2011

Holky, moc vám všem děkuju za odpovědi 😉

vendyca
14. pro 2011

@bublina09 Asi pojišťovna od pojišťovny 🙂 Prostě proč mít sjednocený postup, že?!

jasekd
14. pro 2011

@bublina09 Kdy si jedes pro holcicky? Zitra? Snad jsem to neprosvihla a preju hodne stesti, at se rychle seberes, kojis, holky prospivaji a jdete brzo domu 🙂 Pokud je to uz dneska, tak gratulace 😀

bublina09
14. pro 2011

@jasekd ahoj, jdu až zítra 😉
už mám z toho trochu vítr...snad to zmáknem všichni v pohodě. Na sále jsem byla naposledy jako pacient asi v 9 letech 😀

jasekd
14. pro 2011

@bublina09 Taky jsem mela, a to byla jen preindukce, na toho cisare bych sla se stazenou pr... Ja nebyla na operaci nikdy! Navic te cekaji dvojcatka a to je teprv mazec, jsem zvedava, jaky teda jsou. No je to mazec, zitra nebo pozitri?mas holky u sebe 😵 U te preindukce to prece jen nebylo stopro, ze to ten den bude. Zitra uz se narodi, nebo zitra jen nastup?

cell
14. pro 2011

@bublina09 \. bubli, přeju hodně sil ... a porod nekomplikovaný a fajnový 😵

bublina09
14. pro 2011

@jasekd
@cell děkuji děvčata, zítra na 7 nástup a hned po přípravách na sál...
celý zítřek asi na JIP a v pátek doufám už všechny spolu 🙂
Budu každopádně informovat, jak to nejdřív bude možné 😉

medvik
14. pro 2011

@bublina09 držím palce na zítřek a těším se na holčičky 😵

helulela
autor
14. pro 2011

@bublina09 taky se přidávám. Ať jde všechno dobře, hladkou rekonvalescenci a krásné a pohodové holčičky 😵

leiladelly
14. pro 2011

@linda81 Ahoj, já bych na Tvém místě spíš zůstala doma. Mám kamarádku - kolegyni anestezioložku , byla obě těhotenství od počátku na PN a to otěhotněla vždy přirozenou cestou. Držím pěsti, ať se mimino brzy podaří a vše je v pořádku, práce počká..... 🙂

mjanca
15. pro 2011

ahoj
nevim, koho se v mem okoli zeptat, tak to jdu zkusit sem 🙂. Lucka mela vcera laryng.kasel, dneska kasle vlhce, casteji, nez kdy jindy. V pondeli mame jit na trhani nosni mandle (Praha Modrany, laserem), ma stupen III., pokaslava mi vlastne porad. Teploty nema, prudusky ciste. Myslite, ze muzeme zakrok podstoupit, ze zvladne anestezii? Na orl mi vcera dr. rekl, at to zatim nerusim, ze se to da porad a pediatricka nas klidne posle. Jen mne se to nezda, bojim se, aby nemela komplikace po zakroku, ze nebyla predtim dolecena. Moc vam dekuju 🙂.

linda81
15. pro 2011

@leiladelly ahoj...dakujem...veru , uz som to tak vyriesila...ostanem do testu doma ...dufam, ze nie zbytocne zasa...

kkomtesa
19. pro 2011

@musko Ahoj, já jsem atestaci dělala před 2 roky, a jedna kamarádka asi před půl rokem, napíšu jí, mohla by Ti poslat testové otázky k praktické zkoušce a info o zkoušejících (já mám otázky už asi staré). Ten test byl multiple choice, a bez toho, že bych aspoň půl otázek měla dopředu (ikdyž jsme nevěděli odpovědi - každý si domlýšlel své), bych ho neudělala. Teoretická byla v pohodě, ale kamarádka měla v komisi nějakého šílence namyšleného, který nepustil ke slovu ani členy komise (ale udělali to nakonec).
Co myslíš tím posl dve DP? Ale s úvěrem nevím, jestli Ti dokážu poradit, ale mělo by to jít na podnikání, já jsem o tom dřív taky uvažovala, a byla na jednání v bance a taky jsem tehdy měla hypotéku na byt.

kkomtesa
19. pro 2011

Ahoj, tak jsem Ti chtěla napsat, ale vidím, že už jste tam (ne)byli, Jak jste dopadli?

kkomtesa
19. pro 2011

@kometka5 Ahoj, můžeš mi ji poslat, předám kamarádce. Se zakládáním diskusí to není jednoduché, založila jsem o homeopatikách na nevolnosti a zoubky, ale nikdo mi tam nic nenapsal, jakmile to spadne dolů, tak už to nikdo nenajde 😒 Tak se radši ptám holek na "Látkové pleny III." a dám jim odkaz na novou diskusi, tak to funguje🙂

cell
20. pro 2011

nakukuju, jestli nejsou nějaké zprávy od bubli - už by mohly být doma 🙂

bublina09
20. pro 2011

Baf 😀
Jsme doma, všechno proběhlo v pořádku, máme 2 krásné holky 😵 .
Áčko je Laura 2890 a 46 cm, béčko Barbara 2530 a 45 cm. Holky se mají k světu, sajou, akorát si ještě samozřejmě nevytáhnou z prsa, co by potřebovaly tak jsem koupila sunar HA a kdyžtak jim ho šoupnu...Dneska odpo jsme dojeli....
Laura teda byla trochu žlutá tak jí pediatrička ještě narychlo dala včera odpoleden a na noc pod světlo a pomohlo to. Ráno už jí bilirubin klesl.
Pěkný den 😉

jasekd
20. pro 2011

@bublina09 velikanska dvojita gratulace, at se brzo zabehnete, a tesime se na podrobnosti a fotky! Jsou jedno nebo dvojvaj?

bublina09
20. pro 2011

@jasekd díky, každá má jinou krevní skupinu, čili jasně dvojvaječné 🙂 a kyždá je úplně jiná..však až bude víc času tak hodím foto.

cell
20. pro 2011

@bublina09 : to je krása 😵 , gratuluju taky a přeju rychle zaběhnutí se a ať Vám holky jenom prospívají!

cell
20. pro 2011

@mihsulka : tak jak dopadla interna? 😉

vendyca
20. pro 2011

@bublina09 Taky se přidávám ke gratulacím a přeju hodně sil 🙂

mihsulka
20. pro 2011

@cell ahojky, internu jsem chytla termin a chci jit 23.1. ...mam za sebou nefro a ted uz se to vsechno "jen" naucit 🙂

@bublina09 teeeda strasne moc gratuluju, docela dlouho jsem tu nebyla ono tohle...naaadhera 🙂. At jsou princezny zdrave a dari se vam jen a jen dobre. To budou krasne Vanoce 🙂. Ja tu mam jen Klenera 😀. Tesim se na fotecky. Moc a moc.

medvik
20. pro 2011

@bublina09 moc gratuluju ke dvěma princeznám. A jména jste vybrali tedy parádní. Těším se na fotky. A držím palce, ať to doma dobře zvládáte.