Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
21. pro 2011

@bublina09 taky nakukuju a koukám, že jsem slavný návrat domů propásla. Gratuluju moc, přeju hodně zdraví a sil, bráškovi Péťovi trpělivost a ať vám to všem dohromady klape 😵 A šup sem s fotkama, už jsem taky děsně zvědavá 🙂

bublina09
21. pro 2011

Děkuji pěkně holky 🙂
až bude trochu volněji tak dám foto, zatím jsme v záběhu. ale vypadá to, že snad by mohly být i hodné, např. v noci spí i 6 hodin. teda jenom jedna. ale zatím je nenechávám ať se mi dělá mlíko.

cell
22. pro 2011

@mihsulka : určitě to zvládneš 😉

helulela
autor
22. pro 2011

@cell posílám pusu Šíšovi k svátku.... takový malý a už slaví 🙂
@bublina09 ty ses do toho kojení opřela 😉

jasekd
22. pro 2011

@cell
@helulela co Bubli, ale cell se do kojeni oprela, viz profil. Takovy prirustek nemely moje deti za mesic! 😀 Jinak tez vse nej k svatku.
@bublina09 ta technicka podpora dvojcat musi byt mazec, neumim si predstavit. Treba kojit najednou...Mne prijde hrozny i dkyz se vzbudi najednou, i kdyz se vzbudi po sobe, to musi byt noci 😅 Kojit obe naraz bych ja asi nedala, ale nekdo to umi. Ja mam deti skoro dvojcata, ale apson ten M. uz se ted jakz takz sam naji, i kdyz zacatky byly taky narocny, kojila jsem V. a do toho se snazila lzickou krmit rozjivenyho M.

helulela
autor
22. pro 2011

@jasekd @cell jo, to jsem taky četla, přeborníci 😀

bublina09
22. pro 2011

@cell všechno nej synáčkovi 😵
ale holky prd opřela, na noc dávám sunar HA stříkačkou a teď jsem jim taky dala zákusek, ať mám po obědě volněji, Peťa mi taky spí 🙂
Návrat myslím, že je daleko lepší, než když jsme šli z nuly na jedno dítě. Jsem mnohem klidnější a hlavně mám ten sunar, před tím jsem se mu bránila jak čert kříži kvůli těm alergiím. Ale když vidím, že peťu to stejně neobešlo a navíc po něm holky krásně spí tak proč ho nedat. A necítím se taková uvázaná doma, MM to taky umí to dokrmování tak můžu i na vycházku s peťou.
Snažím se kojit tandem, dneska se to dařilo pokaždé, tak jsem ráda - úspora času. A holky mi to usnadňují, po kojení jenom leží, max. chtějí párkrát podat dudel a usnou. takže jsem začala i cvičit. Záda mi teda dávají zabrat - člověk rychle vypadne z toho stereotypu, jak je imrvere skloněný. Dostala jsem od dr. břišní pás a to je taková úleva, krásně to drží celého člověka a zvládnu toho udělat daleko více!

bublina09
22. pro 2011

a ještě se musím trochu pochlubit, včera jsem se vážila a mám o 10 dkg míň než když jsem otěhotněla, asi se v té porodnici stal zázrak, že jsem tam všechno nechala 😀

jasekd
22. pro 2011

@bublina09 super matka 😀 akorat nechapu, proc davas ten sunar, teda nevim, jak pribyvaji a je to tvoje vec, spis jsem chtela rict, ze nechapu, co je v tom za ulehceni? Ja dokrmovala M. nekolik tydnu strikackou a fuj, malicek zkrouceny jak pri artritide, zada bolavy, tolik casu to zabralo, nevidim v tom zadne vyhody, ty jsi asi chobotnice, ze tak stihas 😀 A jeste uz je hubena a cvici, tandem kojeni, a pristi tyden pujde jeste slouzit, aby vylepsila rodinny rozpocet! 😀 😀 😀 Fakt super, jak zvladas, a po sekci jsi se teda rychle sebrala?

cell
22. pro 2011

@jasekd , @bublina09 , @helulela : no jo holky, ono nám to lítá - před týdnem -20 g, teď takový hup - podle tabulek to teda není, ale jsem klidná, Šíša se tváří dost spokojeně a dle oblečení hezky roste, takže už nenervačím. A sosáček je po tatínkovi 😀

bublina09
22. pro 2011

@jasekd no po sekci ty první 2 dny byly strašné, to jsem myslela, že to nedám. Ale jakmile jsem dostala holky k sobě tak se to hodně zlepšilo a teď když cvičím tak se cítím už opravdu fit. to břicho bylo obrovské a některé svaly úplně vyřazené z pohybu.
k tomu sunaru, mám prostě strach, že nebudu mít mlíko pro obě, s jedním dítětem bych to absolutně neřešila, prostě na dokojení šoupla druhé prso. ALe takhle má každá svoje a šlus. Navíc obě dost pohubly v porodce, takže jsou i celkem slabší a nevytáhnou všechno z prsa. Tak jsem se rozhodla tak, že bude lepší, když je zezačátku trochu vykrmím UM a já budu v klidu a mlíko se mi postupně rozjede tak jak má, aby to pokrylo potřebu každé....hrozím se toho, že bych kojila třeba po hodině a stejně by mezitím byly nespokojené, furt bych k nim lítala a nic nestíhala...
a se stříkačkou je to šup šup, já teda přes malíček nekrmím, naučila jsem se v porodce bez něj..ale záda trpí to je pravda, ale to mi trpí i u kojení....budu si muset pořídit ten kojící polštář pro dvojčata, zatím to plichtím s těma co máme doma...

jasekd
22. pro 2011

@bublina09 no ja si myslim,ze bych dvojky neuzivila. Martina jsem neuzivila, vendy ze zacatku tak tak, takze se nedivim,ze dokrmujes, ale ze ti toprijde jednodussi, no tim lip 🙂 Ja se te sekce desne bala, prave toho poop.prubehu, byla jsemfakt rada, ze jsem tmu unikla, verim, ze je to hruza,ale sebrala ses rychle, to je super 🙂

gabka32
24. pro 2011

@bublina09 taky dodatečně moc moc gratuluji k holčičkám 😉

a všem přeji krásné vánoce 😉

cell
24. pro 2011

přejeme Vám všem Vánoce plné pohody a v novém roce ať je co nejvíc důvodů mít úsměv na tváři 😵

jasekd
25. pro 2011

Vsem hezky zbytek svatku 🙂
a pomooooc PORADNA:
Vendy ma na ocicku, v hornim vicku v oblasti vnejsiho koutku boulicku, nezanetlive, nebolestive nejspis, hladke, konzistence podobna jako vicko druheho oka, zadna zmena barvy, proste jen vyboulene vicko. V leze na zadickach to neni videt, kdyz pase, dost to vyleze, jakoby az spadne do koutku. Co vas napada? Nejakej tukovej nadorek treba? Pripadam si na jednu stranu paranoidni, ale tohle opet objevili jini, a videlo to uz asi 10 lidi 😀 😅

bublina09
25. pro 2011

Děvčata všem přeji krásné svátky plné pohody.

@jasekd napadá mně taky jedině nějaká tuková záležitost, popř. něco ze žlázky v horním víčku...

mirax
25. pro 2011

...asi to bude nějaká benigní cystička nebo ucpaná žlázka nebo tukový nádorek...určo něco benigního. Však to sleduj, a kdyby se to nezmenšovalo, zajdi na radu k pediatrovi🙂

Tuto diskuzi zde vidím poprvé, překvapilo mě to🙂
Téma diskuze je pro mě aktuální, ale nevím, jestli jste už neodbočily🙂

Pořád mám pocit, že mi něco utíká, už abych honem, honem byla zpětv práci a měla tu atestaci...Mezi dětmi jsem stále pracovala na částečné úvazky, teď nevím, plánuju za rok nastoupit na 2-3 dny v týdnu..pořád se nějak neumím uklidnit a mám pocit, jakoby mi ujížděl vlak... 😒

jasekd
26. pro 2011

@bublina09 dik 😉
@mirax dik 😉 a mam podobny pocit jako ty , jsem zubar, neutika mi atestace, mame to trochu jinak v nasem oboru nez vy, ale ten pocit, jak se zvladne navrat, bude to fakt narocny, plus spousta organizacnich veci, zaridit registraci a zacit pracovat na sebe atd atd. To tady mame asi obcas vsechny, i kdyz nektery holky uz atestaci maji 🙂 co delas/kde jsi delala ty?

helulela
autor
26. pro 2011

Ahoj holky, doufám, že si užíváte svátky 😵 U nás byl Štědrý den letos obzvlášť vydařený, Víťa už z toho něco měl a úplně zářil.

@jasekd viděla bych to stejně jako holky
@mirax ahoj, bez tvého nejstaršího máme děti skoro stejně 🙂 Já občas taky dostanu takový "záchvat", že o něco doma přicházím. Třeba teď, když jsem telefonovala s kamarádkou ze školy. Má čerstvě atestaci, spokojená v práci a plánuje první dítko... Ideálně bych si to představovala, že tak od roku mladšího bych chodila dva dny v týdnu do práce. Ale - nevím, jestli o to budou v práci stát, a kdo by mi hlídal děti. Spíš až půjde starší do školky, tak na nějaký menší úvazek nastoupím. Do té doby možná službu, kdy bude s klukama manžel. RD mám na tři roky a je mi zároveň jasný, že až budu mít jít do práce naplno, nebude se mi od kluků chtít.
Jaký máš obor? A jak jsi řešila hlídání, když jsi pracovala?

jasekd
26. pro 2011

@mirax ty tri deti byly takhle planovane? Musi to byt mazec, ale ja bych tri moc chtela, ale teda ne takhle po sobe, musim zpet do prace. Ale trochu zavidim 🙂 My neplanovali rozdil jeden rok, spis tak rok a pul, ale chteli jsme to stihnout do dvou let starsiho, takze super.
@helulela ono tezko rict, co je lepsi, zda nejdriv deti a pak uz resit atestaci a v praci zustat, nebo si udelat praxi, atestaci a pak jakoby vic v klidu to dite... Protoze ted trcim doma, mam skoro pocit, ze tvoje kamoska to udelala idealne, pokud ji ted to dite vyjde. Ona ma treba pocit, ze ty jsi na tom lip, kdyz uz ty dva mas doma, kazdy ma neco. Ja mam 5,5roku praxe, ale mam pocit, ze se hrozne rychle zapomina 😝 Navic nemam vyrizenou registraci, nemam tu zkousku z rtg atd atd, takze uplne za vodou taky nejsem. A taky vim, ze se mi od nich nebude chtit naplno zpatky 😅

mirax
26. pro 2011

@helulela
@jasekd
ahojky, nakukuju...užívám si druhou angínu v životě, je to mazec, nemůžu bolestí v krku mluvit, polknout vlastní sliny, natož nějakou pevnou stravu...4 dny jsem si to léčila jako virózu, dnes v noci jsem bolestí nespala a trpělivě počítala minuty do rána a pak frčela na pohotovost pro atb (mám ty hnisavé plaky dost dole u kořene jazyka a viděla jsem je, až když jsem si dnes v noci posvítila baterkou - no, super vánoce...

Jsem patoložka, proto šlo dobře pracovat i při MD. Mám doma mikroskop, skla si přivezu domů, večer když děti chrní je odečtu, taky jsem učila 1x týdně mediky - na hlídání mám pouze manžela, babičky k dispozici nemáme.
Tobík už letos chodí do školky, minulý rok jsem mu platila částečnou docházku v soukromé školce.

Elinka nebyla plánovaná, podařila se z první ovulace při kojení, kdy jsme to jednou jedinkrát (minulý rok na vánoce 😀 ) riskli, že se určitě nic nestane 😀

jasekd
26. pro 2011

@mirax 😀 😀 😀 Vendula je taky jeden jedinej risk! A jak krasnej, ze. Ale po techto dvou detech jsem si nechala dat Mirenu, radeji, fakt musim do prace, ale jednou treba... Tak to mas dobry, to jsi asi jedina, co si muze vzit praci domu, tak jeste pitevnu ve sklepe a je to 😀 At je ti lip! Ja anginu nemela nikdy.

leiladelly
26. pro 2011

@mirax jej, měla jsem nedávno totéž a bolest byla tak šílená, že porody mi přišly ve srovnání s pnutím v tonsilách skoro v pohodě... 😉 Myslela jsem, že mám para nebo peritonsilární absces, výsledně to byly jen tak strašně zduřelé tonsily. Antibiotika jsem zvracela (dostala jsem Amoksiklav), myslela jsem, že budu muset na kapačky. Přeji rychlou úlevu, taky to nemívá často, ale když jo, stálo to fakt za to ☹ Jinak klobouk dolů, že zvládáš tři malá prťata. 🙂

bublina09
26. pro 2011

Dobrý večer holky 🙂 pěkného štěpána,

@mirax jé to je dětí jako smetí krása. Ať ti ATB rychle zaberou, my máme doma taky maroda, starší syn pořád horečkoval a ráno jsem je s MM vyslala na pohotovost a angina 😒 ale jinak je fit naštěstí.tak ať to děti nechytnou!
Fakt budeš jediná co může dělat doma, to je fakt 😀 teda aspoň částečně, že..

Holky ty moje děti malinké pořád jenom spí. Laura teda měla žloutenku tak u ní bych to chápala,ale Baru? no prostě super. stíhám vše, dneska jsme instalovali sušičku (nečekaný dárek od MM) a poprvé jsem sušila - úžasná věc!

jasekd
26. pro 2011

@bublina09 vsak neboj, ony se damy proberou 😀 Ne, je to super, jak vam to slape 🙂

cell
27. pro 2011

@mirax : to je super, mít možnost dělat do své práce, to docela závidím. Aspoň člověk úplně nezblbne 🙂 ale před třemi dětmi smekám - chtěla jsem druhé rychle po sobě, ale po pár prořvaných nocích jsem to přehodnotila 😀
Přemýšlím, že si zase začnu něco studovat, připadá mi, že samým kojením, přebalováním mi jde hlávka úplně do kytek .... muž koupil novou Diabetologii, tak se do tohoa si začtu.

Jaké byly Vánoce? 😉

helulela
autor
27. pro 2011

@jasekd přesně jak píšeš... já jí závidím práci a atestaci a ona mně dva kluky, to druhé vždycky vidíme moc idealisticky 😉
@mirax patologie, skvělý. Pitvy bych si odpustila, ale sklíčka jsem ve škole milovala 😵 Na práci z domu výborný.
@bublina09 Adík prvních 14 dní taky prospal, doma jsme měli idylku, ale nevydrželo mu to... nechci ti to prorokovat, přála bych ti pohodářky, určitě budeš mít co dělat i tak 😉
@cell já tenhle týden přečetla jednu kazuistiku, po roce asi, a připadala jsem si jako strašná intelektuálka 😀 takže ti to schvaluju. Po RD neplánuješ vrátit se na hematologii?

A tu angínu asi šíříte přes PC 🙂 Ne vážně, ať je vám všem brzo líp...

jasekd
27. pro 2011

@mirax
@helulela ja sklicka nenavidela, nic jsem nepoznala, motala se mi z toho hlava a s brejlema se do toho blbe kouka, a kdyz jsem to nastavila bez brejli, tak jsem zas nestihala vnimat okoli, na tabuli atd. Jasen, kazdej vidi to druhy idealne, musime byt spokojeni s tim, co mame. Ale pokud ona nema nejaky zdr. problem, tak i to planovani a teseni se na mimino je pekny, uz to rozhodnuti, ze ho chci, clovek si pripada tak dospelej 😀

cell
27. pro 2011

@helulela : ani ne, moc mě to tam nebavilo (nemohla jsem tam vložit nic svého, bylo to o tom máš mutaci/ nemáš a jasné postupy co dělat když to nebo ono). Nejradši bych zpátky na internu na lůžka, ale to s malým dítětem (nebo dvěma) asi moc nejde. Pomýšlím si právě na tu diabetologii, ta by mě bavila .... ale uvidíme

já sklíčka taky milovala!!! už v prváku histologii - kdyby nebyli tak trapně přísní (byla to jedna z prvních selekčních bvln na 1. LF)

jasekd
27. pro 2011

@cell fuj, histologicka sklicka jeste horsi, nebot na patologicka jsme meli ukradenej seznam. Vy ne? 😀 Na prakticke z histologie jsem byla totalne trapna 😅