Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
26. kvě 2011

@cindy83 : vítej 🙂

jasekd
26. kvě 2011

@bublina09 Jo, mam pocit, ze posledni stomatologie s titulem MUDr. mela nastup na skolu rok 2003/2004, ty jsou jeste MUDr. a meli to 6 let, a ty co nastoupili pozdeji, jsou MDDr. a meli to na 5 let. Ja studovala 1998-2004 6 let (1.LF UK), cili MUDr. S tema dvojkama se ti nedivim, protoze ja se toho bala desne, asi bych visela na prvni vetvi, mit rocniho kluka a k tomu dvojky 😝 I kdyz jsem nemela duvod se bat, v rodine to nemame, ale muze se stat. Navic nas Martin je trochu narocne dite, hodnej, ale ma GER, VUR IV. stupne, hydronefrozu, bere ATB, a k tomu je motoricky pozadu. Narocne je to spis psychicky nekdy, jinak je skutecne zlaty dite. Vendulka se zatim jevi mene narocna, tentokrat zatim plne kojim a nema zdrav. problemy a je celkem hodna, takze tuk tuk, dari se. A holky, co maji dvojcata, zas rikaly, ze jim pripada jednodussi ty dvojky nez deti takhle po sobe, on kazdej si najede svuj system a zvlada a to druhy mu pripada horsi, takze urcite to zvladnes. Sice mas k tomu uz to prvni dite, ale zase hafo zkusenosti a clovek spoustu veci uz neresi tolik. Hlavne aby tehot . probihalo v poradku 🙂

bublina09
26. kvě 2011

@jasekd tak to jsme studovaly stejně, já ale LFMU. končila jsem 2005. Máte toho hodně, samý reflux 😔 , ale on ti to vynahradí 😉
@cindy83 ahoj 🙂

helulela
autor
27. kvě 2011

@jasekd ahoj 😉 @cindy83 taky zdravím, jak to zvládáš? Bylo líp v práci nebo na mateřské? 😉
@bublina09 zrovna jsem se chtěla zeptat, jak jsi tu zprávu vzala, tak už to vím... mně by teď dvojčata taky dost vyděsila, ale slyšela jsem názor, jak píše @jasekd že aspoň vyžadují stejné věci ve stejnou dobu než třeba dvě děti rok brzy po sobě. Každopádně tě budeme obdivovat, jaká jsi profi mamka 🙂

jasekd
27. kvě 2011

@helulela Ahoj 😉 Ja si zas rikam, ze mit dvojky, ze bych jen kojila a odkrkavala a prebalovala a furt dokola, takhle to mame pestry, ze kazdej dela neco jinyho, i kdyz Martinek zacal delat blbosti, jako ze neumi neco, co uz umel, nechce si drzet piti atd, vic se chce mazlit... A sranda, jak ji pozoruje, smeje se na ni a nejvic se smeje, kdyz se ji neco stane, treba ze se V. poblinka, prdi, breci atd, to ho bavi 😅
Ja nevim, jak to mate vy, ale za me. Prace je vetsi stres nez MD, ale lip si od ni clovek odpocine, nicmene doma je vetsi pohoda. Zacatek MD s Martinem jsem teda spatne snasela, nezkusenost, problemy a jak jsme chodili furt po doktorech a do nemocnice, tak jsem tem "bilejm" zavidela, bylo to ubijejici a taky unavne, kdyz vam doktor vysvetluje, co je pylorus a ureter atd, kdyz nevi, kdo jste, nebo se vas ptaji, zda zvladnete byt u osetreni svyho ditete, zda neomdlite, atd 😅 To bych radeji byla na te druhe strane, ale ted s Vendy je to celkem pohoda a i ja jsem v pohode a po praci se mi tak nestejska a obcas tam zajdu.

cindy83
28. kvě 2011

@helulela Ahoj. Zvládám to celkem slušně. Až na ty koliky, to bych se snad i vrátila do práce. Ale jinak je to zlatíčko. Teď jsme celý víkend sami bez táty, tak snad to zvládnem.

bublina09
29. kvě 2011

@cindy83 tak přeju ať vám to rychle utíká. Já jsem si vždycky, když nebyl MM doma, pozvala naše. Oni si užili malého a zároveň nás tu nebylo tolik.
Já trávím neděli pracovně na službě - jedné z posledních. zítra pokračuju na dětském odd dopoledne, MM mi doveze malého sem. Jsem zvědavá, jestli to bude ok 😅
Všem pěkný víkend.

cell
29. kvě 2011

vypadá to na krásnou neděli 🙂 . A my vyklízeme před malováním ☹ .
Včera jsme byli nakouknout ultrazvukem na mímo a vypadá to na chlapečka (měl tam mezi nožkama 3 čárečky 😀 ), tak uvidíme, co se nám nakonec vyklube 🙂

bubli: klidnou službu!

bublina09
29. kvě 2011

@cell díiky 😵 no to je krása! tak máte pokračovatele rodu, TM může být pyšný (podle mě ti chlapi to tak mají). a druhé bude holčička 😉
Aspoň budete mít pěkně čisto pro mimčo.nebo se stěhujete?

cell
29. kvě 2011

můj mužík chtěl radši holčičku, ale jasně že zklamaný není ... nene, malujeme, že už to vážně potřebuje a rovnou předěláme dětský pokojík pro nového obyvatele 🙂

jasekd
29. kvě 2011

@cell Muj chtel taky holku, tak se mu povedla na druhej pokus, no a ja mozna i chtela toho kluka, tak mame oba ty svoje "mazanky" 😀
@cindy83 Tebe jsem nahodou zahledla v diskusi o jmenech, jak se z holcicky nakonec vyklubal Risa 🙂 Gratuluju k cerstvymu mimcu, ja mam cca o tyden mladsi holku. Zitra koncime 6tinedeli, hrozne to leti.
@bublina09 Klidnou sluzbu! Kde ty vlastne delas? Se mi to nechce listovat znova, kde kdo delate 😉 Jinak neslouzeni o vikendu a v noci byl jeden z duvodu, proc jsem sla na zuby a ne do spitalu 😀

bublina09
29. kvě 2011

@jasekd dělám na psychiatrické klinice. Nesloužení se dá docílit i pořízením dětí 😉 . ale je fakt, že ty služby jsou někdy blbé, ale pořád je to lepší než třeba na dětské pohotovosti, tak se utěšuju...a navíc, jako přilepšení k rodičáku ideální, podle mě.

cell
29. kvě 2011

mně služby nevadily, dokonce se mi i trochu stýská. A to jsem dělala na interně+pohotovost+výjezdy po okolí .... ale někdy to bylo i prima, hlavně pak, když už se člověk nestresoval z každý angíny.
Bubli: a k rodičáku se může vydělavat kolik? nebo je možný nějaký úvazek?

bublina09
29. kvě 2011

@cell neomezeně tuším, klidně i úvazek. Já teda dělám na dohodu. Teď hlavně řeším nástup na PN, to jsem si zjišťovala, že musím v daný měsíc, kdy chci jít na PN, odpracovat alespoň "minimální práci" tzn. výdělek 2000 kč. nejmíň. Takže půjdu už teď na konci června. v červenci, kdy nechci sloužit a ani nemám nic rozepsáno, bych neměla na PN nárok...
Takže jsem měla rodičák na 2 roky a vybrala jsem ho celý a plynule navážu PN cca ve 12 t.g. Docela nám to vyšlo 😅 Příští RD si dávám taktéž na 2 roky, jelikož finance budou jen lítat s dvojkama. Jinak bych volila 3 letou variantu. A protože nám hodně zvedli platy 😀 😀 😀 tak to budu řešit zkráceným úvazkem a děti šup do soukr. školky.

cell
29. kvě 2011

já už se taky skoro rozhodla pro 3- letou a uvidíme, kdy se povede 2. mímo. Pokud ne, zkusím se vrátit od 2 roku na nějaký úvazek do práce - resp. chtěla bych si dodělat tu atestaci z praktika, takže bych se zkusila někde domluvit na nějaké dopoledne ..... tak si to aspoň maluju 🙂
jinak ty platy jsou fajn, aspoň už to není tak strašlivá almužna ... ale stejně, takhle si tedy plat VŠ nepředstavuju 😒

bublina09
29. kvě 2011

@cell nápodobně, taky jsem tě občas zahlídla na FB děkujeme - odcházíme 😉 jsem to žrala a mrzí mě, že to šlo tak do ztracena....
Tak já jsem riskla napoprvé 2 letou. a prachy se rozkutálely i tak, i s přivýdělkem za služby....a to mám 1 dítě...ne 3 😕 no nic - začnu šetřit, levnější plínky, míň plavacích kurzů, oblečení pouze po někom...co se dá dělat.

cell
29. kvě 2011

@bublina09 : to jo, já to prožívala hodně a je to obrovská škoda .... ale veřejnost stejně nic nepochopila, navíc jak chtějí zvýšit poplatky, většina to bere tak, že je to na ty naše obr platy 😠

jasekd
29. kvě 2011

Ja mela taky dvouletej a riskla, ze se druhe dite povede rychleji a vidite to 😀 Jeste statu necham tezke prachy... Ted pujdu taky do dvouletyho a pak nejaky hlidani zaplatit pro malou a starsi do skolky, kdyz ho vezmou, ze jo... Protoze to je sakra rozdil v penezich ten 2 a 3 letej.

bublina09
29. kvě 2011

@jasekd no když se to sečte tak ve výsledku je to stejná suma, akorát při 3 leté variantě ji dostáváš rozdělenou o rok dýl. Ale vidím to stejně, 2 roky a pak makat. aspoň na částečný.

jasekd
29. kvě 2011

@bublina09 Jasne, dokonce ted co jsem koukala, tak na tom 2letym vycerpa clovek min penez 😕 Asi to bude az po tech upravach, nevim... Ale kdyz ty prachy prijdou, je to ten mesic velkej rozdil a ja stejne chtela deti brzo po sobe kvuli navratudo prace a ted jsem sakra rada, ze jsem to riskla, kdyz ta Vendy prisla k nam tak brzy 😵

cindy83
31. kvě 2011

@jasekd @cell No my čekali 9 měsíců holčičku, 4 UTZ od 3 různých lékařů a nakonec je to kluk jako buk. Jediná tchýně je teď strašně chytrá že ona to věděla od začátku že to bude kluk jen my jsme jí nevěřili. Neuvěřitelně mě těma řečma vytáčí 😠 .

jasekd
31. kvě 2011

@cindy83 No museli jste koukat, co? Ale rika se, ze holka je nejista, ja si ted taky rikala, ze nesmim s tou Vendy pocitat na 100%, jmeno jsme ale pripravene nemeli ani jednou pro druhe pohlavi, jen nejake varianty, muselo by se to dodatecne poresit. Mne taky delali UZ asi 4 doktori, tak jsem si rikala, ze to musi bejt jisty 😅

cindy83
1. čer 2011

@jasekd No jo, zdravotníci to musí mít vždycky komplikovaný. Ještě byl KP a neotočil se do porodu tak jsem šla na plánovaného císaře, epidurál mi nemohli napíchnout a to to zkoušeli 6x prostě hrůza, nakonec v CA, a probuzení bylo šokující jak ty říkáš. A to jsme s tím klukem fakt nepočítali tak jsme napsali jméno po tatínkovi, ačkoli já jsem nechtěla aby se děti jmenovali po nás a to bude mít chudák ještě svátek týden před narozeninami. 😒 No ale je to zlatíčko.

bublina09
1. čer 2011

je pravda, že zdravotníci si leccos "vyžerou". Peťka například musel být na ctg během porodu stále - sice údajně decelerace nebyly ale víme, že ano...pak se jaksi ctg přístroj "pokazil" tak museli dovézt nový...no nakonec jsem ho vytlačila a chudák měla apgara 1-4-8 tak šel na jip a ráno už na normál postýlku (narodil se o půlnoci). naštěstí se jeví vše naprosto v normě, dokonce už úspěšně čurá a kaká na záchod. Plínky schováme asi pro další...

cell
1. čer 2011

ale fuj holky, že se nestydíte plašit prvotěhuli 😀

dareen
1. čer 2011

Ahoj!Já mám za sebou 2 roky v práci, pak teda nástup na MD tříletou.Ale od jednoho roku chodím do práce na částečný úvazek. Hned první rok MD jsem si udělala pediatrický kmen a dokončila ještě jeden doktorát a teď si užívám i MD i práce. K atestaci tím pádem hodlám jít jen o kousek později než moji bezdětní spolužáci z VŠ. 🙂 Mám výhodu, že mě vedení dost podporuje, čehož si teda velmi vážím, protože moc dobře vím, že to nebývá standart...ale já mám vellkou výhru v mém muži,který má velmi volné zaměstnání a může dítě dost hlídat, babičky totiž nemáme...ale učení s dítětem, to je fakt šílené... ☹

bublina09
1. čer 2011

@dareen ahoj 🙂 tak to klobouk dolů. Zvládáš tedy obojí naráz. Já jsem učení s malým zatím nezkoušela 😀

@cell neboj, musíš to udělat tak, že si domluvíš indukci porodníka a bude to 😉 Já jsem se po minulé zkušenosti takto zařekla. Měla jsem z porodu fakt strach, navíc ty pokažené přístroje...takže jsem se blbě otvírala..Teď to bude asi rozhodnuto částečně za mně, když to jsou dvojčata tak se to víc hlídá a je častěji SC, ne? gydařku tu asi nemáme myslím...

jasekd
1. čer 2011

@cindy83 Vendulka ma svatek 6.4. a narodila se 1.4., vsak to prezijou 😉 Manzel navrhl slavit na vendelina, to je v rijnu, nebo Vaclava v zari...
Ja mela porody sice nic moc, druhy vyvolavany, nastesti zabral prvni Prostin, ale bez vaznejsich komplikaci a obe deti Apgar 10-10-10 🙂 Delka porodu pocitano od pravid. kontra a 5 min prvni 9 hodin, druhy 12. Ja teda indukci nedoporucuju, ale prenasela jsem cca 9 dnu a uz mi prdly nervy, mohla jsem si vybrat pondeli nebo cekat do stredy, a uz jsem to chtela mit za sebou, i kvuli hlidani. Spis mam Martinka klasicke zdravotnicke dite, cili GER, VUR IV.st., hydronefroza (nastesti jednostranna, pozitri jdem na kontrolu k Doc. Kocvarovi, urologie Ke Karlovu, jestli nekoho z vas neucil, my uro jako zubari nemeli), motoricka retardace cca 3 mesice... Zadna tragedie, ale narocnejsi toje, Vendy se jevi zdrava 🙂

bublina09
1. čer 2011

@jasekd víš, mě přijde, že sledované děti to mají v mnohém horší, že se tam vždycky najde něco, co není úplně norma...Třeba peťa taky začal pozdě s přetáčením, chozením. ale tím, že není nikde sledovaný tak to není na papíře a je úplně ok...Čeho se konkrétně týká ta retardace?

jasekd
1. čer 2011

@bublina09 Treba lezt po 4 zacal az na roce, ted leze, ale nestavi se, poradne sam nesedi atd.Jsme na neurologii, zatim bez rehabky, nikdo z toho drama nedela zatim, pokroky dela, ale pomalu a mensi nez jine deti. Na brisko se jeste pretacel v norme, pak se zabrzdil. Cose tyka VUR, tak rozhodnou dle stavu, zda se zlepsil od minule MCUG, pokud ne, operovat. Na Sumetrolimu uz je od 4 mesicu...