Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

kacici
13. únor 2011

@helulela - Konecne jsem se dostala k pokracovani 😀
Strasne moc zalezi na diteti jake mas doma 😉 ,ale i divoke dite se da zvladnout s briskem a pak s miminkem.Jen kdyz jsem kojila Naty na hristi a Tera se houpala hlavou dolu z nejvetsi prolejzacky co tam byla to byl hukot 😝 😀
Naopak bych rekla ze prvni rok byl v pohode 😉 ,zmena k trosku narocnejsimu prisla po roce Natalky.Do te doby byla uzasne a nejhodnejsi mimi na svete 🙂 Pak zacala chodit a chtela vsechno co starsi sestra a ted je obcas u nas pekne zivo 😅 Asi co me vadi nejvic jsou detske nemoce,ty nas prvni rok netrapily vubec,pak dalsi mela Terezka jen rymu po plavani,ale od narozeni Naty a ted i navstevy v kolektivu(skolka) jsme nemocne skoro celou zimu 😒
Terezka nebere zadne leky na zklidneni,prvni psycholozka by nam je hned dala,druha zase ze mame pockat,ze tam bylo vic vlivu,zarleni na Natalku,obdobi vzdoru
No v dubnu se snad dozvime vice,je jina nez ostatni deti,vic drazdiva,jezdime na logopedii a snazime se dohnat mluveni,ale uz je to mnohem lepsi 😉I ta komunikace s ni byla slozitejsi,s Natkou se domluvim uz ted bez problemu,s T. doted s problemy 😅
Ja bych v zivote nemenila a naopak si myslim ze mensi vek. rozdil je mozna jeste lepsi 🙂 Ze zacatku trosku narocny nez si najdete rezim,ale pak to bude urcite o.k. 😵

handulak
13. únor 2011

ahojky 🙂 já jsem jen po škole 😒 před medinou jsem vystudovala ještě Bc.,takže když jsem byla v 6.ročníku,tak mi začly hooodně tikat biologické hodiny 😀 no povedlo se 😵 a povedlo se i podruhé 😵 -sice jsme si zažili trápení-u starší dcery komplikace u porodu a po něm a u mladší už od půlky těhotenství 😔 ,kdy se zjistilo,že má pravostranný hydrothorax...ale je to bojovník a zvládla to 😵
můj sen bylo ARO...ale to nejde s dětmi..to bych musela být chlap a to jaksi nejsem 😀
takže uvažuju nad nějakou menší internou-třeba plícní..a nebo jít pracovat na psychiatrii-pracovala jsem na ní 2 roky jako PZP 😀 a co jsem viděla,tak tam mají doktoři hooodně velkou pohodu a z práce chodí opravdu v 15.30 🙂
ale nástupu do práce se bojím..mám v hlavě úplně vymeteno 😔 začínám se pomalu učit,ale moc se mi nechce 😔 takže to bude pak hrozné a všichni se na mě pěkně povozí 😒 ,ale děti bych za to nevyměnila 🙂 a v práci budu snad až do smrti-pokud bude platit,že se nebude započítávat délka studia 😅

bublina09
16. únor 2011

@handulak ahoj 🙂 s tou psychinou pozor pozor! na ni mi nešahej! 😀 😀 i když je pravda, že pokud si práci zorganizuju tak opravdu v 15.30 končím...A co se učíš? Když vlastně nevíš, kam nastoupíš (jestli jsem dobře pochopila)..Měla jsi děti hodně po sobě - to byl záměr nebo náhoda? 😉

handulak
17. únor 2011

@bublina09 děti byly záměrně po sobě 🙂 přece jenom nechci na mateřské strávit xxlet a kdybych po marušce nastoupila do práce,tak by mě mm už těžko přemlouval na druhé...prostě,když už nastoupím,tak chci dělat a už to nepřerušovat..ať tu atestaci stihnu aspoň do 40 😀
no učím-pročítám si internu-i ta je na psychiatrii potřebná 🙂,mám tu farmakologii...
no já doufám,že mi ta psychiatrie vyjde-přece jenom tady máme psych.léčebnu,tak je šance velká,že bude místo..pořád poptávají lékaře 🙂

hit
24. únor 2011

Ahoj všem!
Jsem na MD, mám témeř 5 mesíční holčičku a (zatím) malý problém: Mám atestaci jako praktik pro dosp. a jsem zařazena do přípravy na pracovní lékařství (takový bezvadný obor pro matky s dětma). Jenomže se u nás změnilo vedení a nový šéf nepovažuje za nutné, abych do atestace šla. Zažádala jsem si o uznání předchozí praxe a potřebovala bych 11 měsícu kolečka. Tak jsme si bláhově vymyslela, že když budou malé 2 roky, tak bych mohla jít na to kolečko (jakoby soukromě a v práci bych byla stále na RD), ale nevím, jestli by mně nemocnice takhle brala - nemáte s nečím podobným zkušenost.?

helulela
autor
25. únor 2011

@kacici taky píšu až teď, byli jsme postupně všichni nemocní a teď se z toho pomalu vyhrabáváme, u Víti vlastně první nemoc, když nepočítám tak dvoudenní rýmičky... díky za povzbudivou odpověď, uvidíme, jak to u nás bude
@handulak jééé plicní 😵 jsi dobrá, že se doma ještě učíš, tohle předsevzetí mi zatím nevychází. Pak v práci je to jiné, samozřejmě je super, když máš teoretické znalosti, ale pak zjistíš, že povětšinou řešíš pořád ty samé věci, na které je nějaký zajetý systém podle zvyklostí oddělení a ty znalosti ze školy se tak nějak vytrácí a překrýváš to těma ze života. A zkušenosti jsou nenahraditelné, že jsi už něco zažila, viděla a četla, to starším doktorům fakt závidím.
@hit ahoj 🙂 s tou praxí netuším, ale hádám, že by chtěli, aby sis praxi platila

helulela
autor
23. kvě 2011

@cell ahoj, úplně náhodou jsme si v jiné diskuzi na hlavní stránce všimla, že čekáš miminko 😵 krásný, moc gratuluju, jak se daří?

cell
23. kvě 2011

@helulela : ahoj, no moc prima 😵 😵 užívám si 😀 od začátku těhu mi není vůbec nic, sloužila jsem ještě ve 3. měsící, ale pak jsem to vzdala - bála jsem se, abych něco nechytla od těch chrchlů na interně.
A novinkou je to, že jsem se přihlásila k atestaci z všeobecného lékařství - po mém interním základu je to na rok, snad nějaká kolečka stihnu ještě do porodu a bude to asi snazší papír .... k atestaci z interny se v dohledné době asi nedostanu

coVy???

bublina09
23. kvě 2011

@cell to je krásná zpráva 😵 moc gratuluju a ať jde vše tak, jak má.
Tady to stagnuje, je vidět, že se spíš rodí děti než řeší papíry 😅 . Já se přidávám do klubu těhotných - čekají nás na nový rok rovnou dvojčata...Dosloužím, co mám rozepsáno do konce června a pak na to taky prdím...
Holky, už víte, co nosíte? jaké bude pohlaví? 😉

cell
23. kvě 2011

@bublina09 : juchůůů, to je krása 🙂

my ještě nevíme, zkusíme zajít příští týden na ultrazvuk, třeba něco uvidíme 😵 jinak je nám to v zásadě jedno, jen kvůli oblečkům a tak 🙂

bublina09
23. kvě 2011

@cell tak jsme si to u Peťi nechali říct a necháme i teď. Tajně doufám, že tam je schovaná aspoň 1 holčička..

cell
23. kvě 2011

@bublina09 : tak to držím palce na princeznu 🙂 ....a v kolikátém týdnu jsi?

bublina09
23. kvě 2011

@cell podle prvního UZ 7 plus 3, čili 8 týden...

cell
23. kvě 2011

@bublina09 : krása 😵

jinak holky, kdo jste tu zvažoval atestaci na praktika: vážně je nutný mít všechna kolečka na akreditovaných pracovištích? většina je možná ambulantně a tam mi přijde, že nemá akreditaci skoro nikdo ☹

helulela
autor
24. kvě 2011

@cell @bublina09 teda holky 😀 zvlášť dvojčata mě dostaly, dobrý 😵 u nás to bude druhý kluk a to jsem měla tucha na holčičku, na UZ jsem se málem ohradila nahlas "jak to?", ale už to máme i potvrzený z plodovky a jsem ráda, s klukama už to trochu umím 😉 jinak mám pěkný pupík, Víťa je nezmar, rozumu nic moc, za to energie mraky, vždycky se nemůžu dočkat manžela a návštěv. Práce jde teď úplně stranou, minimálně do doby než půjde Víťa do školky..

cell
24. kvě 2011

@helulela : to jste to vzali ale fofrem. Taky plánujeme druhý co nejdřív (haha, to jsou ty plány) - ale výroba prvního nám dala zabrat, tak snad to druhý půjde líp 🙂

helulela
autor
24. kvě 2011

@cell bylo to trochu neplánované, přiznávám, pořád jsem řešila, jaký odstup bude nejlepší a najednou se to vyřešilo za nás 😉 ...uvidíš, ono se to kolikrát po prvním těhotenství tak nějak usadí a druhé jde samo

cell
24. kvě 2011

@helulela : v to doufáme 😀

helulela
autor
24. kvě 2011

@cell přeju vám to 🙂

cell
24. kvě 2011

@helulela : děkujeme ... tak hlavně ať jsou bejboši (tvoji - vlastně všichni) zdraví 🙂

právě si dopisuju s paní z IPVZ, zažádala jsem o zařazení normálně žádostí, ketrou jsem sesmolila, neb jsem netušila, že je na to spešl formulář, zaplatila jsem něco jiného ... no paní si musí myslet, že jsem úplně blbáá 🙂

helulela
autor
24. kvě 2011

@cell přesně tak 🙂 ...já bych hledal chybu spíš u nich 😉 naposledy jsem sice už dávno řešila uznání interního základu za splněný interní kmen, ale stačilo mi to. Nechápu, na co jsou tyhle formality nutný.

cell
24. kvě 2011

@helulela : já se zas na ministerstvu dozvěděla, že interní základ je počítaný jako 1. atestace - si přijdu jako hodně vzdělaná - když si vezmu, že jsem na to učila asi 2 večery z opsaných testů 😎

kami77
24. kvě 2011

Ahoj,nahodou jsem objevila Vasi diskusi.Jsem na RD,ktera mi bude v zari koncit a nastupuju zpatky do prace.Pred 5 lety jsem zmenila obor,z toho prvniho jiz atestaci mam a z toho druheho test po 3 letech.Takze mi stale 2 roky specializacni chybi,no a do toho jedno dite a snad brzy i dalsi.Zatim atestaci resit nechci,deti jsou prednejsi.Mozna ze se k atestaci pak po ctyricitce dostanu. 😀

helulela
autor
24. kvě 2011

@cell to je z toho, že je to každý rok jinak... ale takováhle první atestace není špatná 😉
@kami77 ahoj🙂 to jsi tu myslím nejzkušenější, jaký obor děláš?

jasekd
24. kvě 2011

Ahoj holky,
taky mi vyskocila vase diskuse a nazev zaujal. Ja nejsem ze spitalu, cili neresim vase problemy s atestacemi , kolecky a internimi zaklady apod, jsem zubar. Ale co jsem tak zbezne proletla, zadnej zubar tu asi neni, ze, skoda.. Ja mam odpracovano 5,5 roku, cili praxi mam dostacujici, jeste si udelat zkousku odborne zpusobilosti k nakladani s rtg, atestaci nam zrusili, je to furt jinak, ja jsem jeste MUDr., ted uz jsou MDDr., no a vyridit vsechno to papirovani, abych mohla delat sama bez skolitele. Seminare a kurzy ted teda nestiham, ani se prihlasit na to rtg.
Holkam, co cekaji mimino, moc gratuluju, @bublina09 dvojcata, pekny 🙂
@cell Ja jsem priklad toho, ze prvni nejde a druhy je hned 😀 Na Martinka jsme cekali rok s hormon. lecbou, Vendulka je z jedne "nehody", pri castecnem kojeni, takze mam deti po roce, presne rok a 3 tydny, a to jsem pres tyden prenasela, takze takovy skoro dvojcata, i kdyz myslim, ze dvojky by byly narocnejsi, ale dve deti mam teprve 5 tydnu, tak jeste uvidime, jak to pujde dal. Zatim to jde docela dobre.

cell
25. kvě 2011

@kami77
@jasekd

ahoj holky, vítejte
jasi: já si to 2. dítě tak maluju, až se rarach narodí, dost možná budu ráda, že si to druhé dá chvíli načas 🙂

kami77
25. kvě 2011

@helulela ahoj,mam atestaci z ORL a ted se "pripravuju,nepripravuju" na atestaci z pediatrie.Ale jak jsem pred 2M diky zivotni zkusenosti prehodnotila zebricek hodnot,tak deti,zdravi a rodina jsou na prvni miste.Kariera a atestace pocka a neutece...

medvik
25. kvě 2011

@cell akreditace musí být jen na těch základních: interna, pediatrie, gynekologie, chirurgie, PL pro dospělé. Gratuluji k těhotenství, máme koukám podobný termín 😉

bublina09
25. kvě 2011

se nám to tu rozjíždí, zdravím nové tváře
@kami77
@jasekd
a novým těhotným gratuluji 😉 , jsem se tu někde na Mk dočetla, že je údajně rok plodnosti tak podle tohoto tématu to souhlasí 🙂

@jasekd teď už jsou absolventi MDDr.? to jsou mi novinky..a nestraš s dvojčatama, já zatím žiju v blahé nevědomosti. I když 3 dny po prvním UZ jsem teda rozdýchávala těžce 😅 ....teď už začínám mít pocit, že se to zvládne. u nás se povedlo pokaždé na 4. cyklus.
Co se práce týče tak zrovna sloužím a na příští týden mi volali, že mají personální krizi (je kongres) tak si možná půjdu zavzpomínat na odd...

cindy83
26. kvě 2011

Ahoj, můžu se k vám přidat? Mám odpracované 2 roky, interní základ a v postýlce 6 týdenního raracha.