Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
23. srp 2012

Holky, teda hlavne @helulela nechcete to tu zavrit jako soukromou? A kdyz by nekdo novej chtel, muze Hele napsat, at ho zaradi.
Ja jsem si rikala jit od rijna na jedno odpoledne do vecera, pocity mam stejne blby jako vy, Hela a @cell . Ale Vendy nesnese jiny hlidani nez ja nebo manzel a ten chodi z prace mezi 17 -19 hodinou, ataky se snad budem stehovat do baracku, tak nevim, jak mi to vyjde...
@cell a ty uz jsi na obvode byla? Ja jsem myslela, ze jsi byla pred MD na nejake hematologii nebo tak neco.

helulela
autor
23. srp 2012

@jasekd už mě to taky napadlo, kolikrát bych sem napsala věci, ale radši si to vždycky rozmyslím 😉

Holky, jestli jste pro, založila bych soukromou (óóóó, to jsem tu ještě nikdy nedělala 😀 )... co vy na to?

racerunner
23. srp 2012

čau holky, než to zamknete, ráda bych se přidala, jsem pediatr po kmeni a plánujeme s manželem konečně rodinu ...a Vaše zkušenosti se mi budou sakra hodit 😀

cell
23. srp 2012

@helulela : určitě ano 🙂
no nebyla, jsem internista s malou odbočkou na hematologii, kam se vrátit nechci. Atestace z VPL je pro mě aktuálně nejdostupnější, byť to asi dělat zatím úplně nechci

@racerunner : vítej 🙂

jasekd
23. srp 2012

@racerunner ahoj 🙂
@helulela Heli, pokud by to slo, tak zaloz soukromou a tuhle nech, at sem nove holky muzou vlezt a pozadat o clenstvi, ja jsem pro, abysme mely co nejvic clenu, nejlepe ruznych oboru, moje deti potrebuji hodne poradit, exoti jedni, a pediatr @racerunner mi jde uplne do rany 😀 Uprimne kolikrat bych vam napsala neco vic o Vendy, radila jsem se o ni s jednou z nas, ale pak me to prejde, prece jen uz bych si asi mela dat pozor, co kde o ni pisu. Ta M. vada je dost bezna, ale Vendy ne a nemusi to byt vsude videt.

jasekd
23. srp 2012

@helulela ja se jednou snazila a nenasla jsem to, tak to za me udelala jina clenka 😀 ale ja nejsem zadny IT guru, na to mam muze. Tak to zkus, at muzem plkat treba o zazitcich ze sluzeb apod. Takhle nevime, kdo to cte 😕 Taky sem obcas vleze nekdo na poradu a poradnu tady nechceme. Ja jsem treba z deti taky vyhoukana, ze bych se nekdy sem vlezla zeptat, kdybych byla laik, ale na tohle jsi to nezakladala. Teda ja se ptat i nadale budu 😀

helulela
autor
23. srp 2012

@cell @jasekd ono nejspíš nikdo proti nebude, tak já popátrám, jak se to dělá, a kdyžtak se taky obrátím na jinou členku 😀 Přidala bych tam holky, co se tu vyskytovaly trochu víc. Tuhle diskuzi bych taky ráda nechala otevřenou, nové holky vítám 🙂
@racerunner ahoj 🙂 už jsem si tě všimla v jedné diskuzi o očkování, kde jsem přečetla asi tři stránky. Upřímně jsem obdivovala s jakou vytrvalostí a trpělivostí jsi tam hájila svůj názor.... A nám se bude sakra hodit pediatr 😀

jasekd
23. srp 2012

@helulela aby nam jeste @racerunner neutekla 😀

helulela
autor
23. srp 2012

Děvčata, zas taková věda to nebyla, diskuze už existuje https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/lekarky-...
Přidala jsem tam @jasekd @cell @mihsulka @bublina09 @mn. @pavova @medvik @gabka32 @elzu @kami77 @jankapavol @vendyca @handulak @leiladelly @anitram18 @raduush @lubinkova @racerunner - holky, domluvily jsem se tu, že by bylo lepší založit soukromou diskuzi, odkaz výše.
Jestli jsem na někoho zapomněla, napište mi, ráda vás přidám. Jestli se k nám chce přidat nějaký nováček, napište taky 🙂

racerunner
23. srp 2012

Neuteču holky, vám rozhodně neuteču 😀
No jo, tam to bylo "vostrý", ale ne až tolik z mojí strany...🙂. Já naopak vcelku rozumím té jejich snaze a rozhodně nejsem za to, aby se očkovaly všechny děti za všech podmínek a vším co je k dispozici. Hodně mě to zajímá už proto, že chci jednou na obvod sama jít... Mě tam jen strašně vadí ta jejich radikalita za každou cenu. No, držela jsem se dlouho, ale pak už to bylo neúnosné, přece jen se nenechám sprostě urážet a obviňovat, že zabíjím děti 😀 Ahoj @jasekd @helulela @cell a ostatní spolubojovnice v bílém 😀

leiladelly
23. srp 2012

@helulela jé, děkuji, to jsi hodná 🙂

medvik
23. srp 2012

@helulela super, to jsem ráda. Do veřejných diskuzí moc nepíšu, dávám si pozor, takhle se můžu trochu verbálně rozdivočet 🙂

jasekd
23. srp 2012

Holky a ted uz jen do soukrome, at v tom nemame bordel 😉
@racerunner Presne, ta radikalita a kazdej Dr je uplne blbej...

racerunner
23. srp 2012

@jasekd to jo, tam to fičí, každej doktor je hlupák, jen oni jsou ti chytří a osvícení - je to shromaždiště konfliktních lidí

majajaja
23. srp 2012

Ahoj vespolek, náhodou jsem objevila nadpis Vaší skupiny, berete jen lékařky nebo i jiné zaměstnané, které ví ,že "nelze" odejít na mateřskou a zároveň není rozumné na netu psát víc, než zaručí anonymitu.
Moc by mně zajímalo jak budou mateřskou a práci kloubit jiní, můj obor je veřejný funkcionář a mateřství na funkci nemá vliv 🙂 , jaksi se počítá že to zvládnu a nerezignuju .......... mám z toho těžkou hlavu a termín porodu za tři týdny.

leiladelly
23. srp 2012

@jasekd ahojky tady 🙂 mám zkušenost, že čím víc anonymní diskuse, tím větší spektrum názorů a bohužel i tím více negativních názorů na lékaře, jasným příkladem je jedna z administrátorek, které jsem doporučila, ať sama respektuje pravidlo "neurážej druhé..." . Já se přihlásila do jedné soukromé diskuse, dokonce jsme se potkaly osobně v červenci, tedy holky se potkávají už delší dobu, já tam chodím asi půl roku (virtuálně ), a nálada v tom fóru je úplně jiná než u těch anonymních. Také třeba řeknou své zkušenosti z nemocnic atd., ale není to urážlivé tak, jak často na fórech veřejných. Takže založení tohoto fóra vítám !

vendyca
24. srp 2012

@helulela díky, dobrý nápad!!!

konvalininka
28. srp 2012

@helulela Ahojky. Moc nestíhám, ale mohla bych poprosit také o vstup do soukromé diskuze. Děkuji

helulela
autor
28. srp 2012

@konvalininka jasně, jsi tam🙂

santron
1. zář 2012

Ahoj,chtela bych poprosit o pridani do diskuze-jsem oftalmolog,pracuju tri roky a za mesic rodim🙂

helulela
autor
1. zář 2012

@santron ahoj, těšíme se na tebe🙂

scharka1
20. zář 2012

@jasekd Ahoj, Anicka uz je na svete, je tak hodna, ze se mi do prace brzo vracet nechce...

jasekd
20. zář 2012

@scharka1 Moc gratuluju 🙂 Kdybys chtela do nasi soukrome diskuse, pozadej Helulelu o pristup.

kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkomtesa
24. říj 2012
kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajkax
31. bře 2013

Ahoj Holky,neni tu mezi vami nejaka neurolozka ktera by me zodpovedela par otazek tykajici e CMP??

pimprla
17. zář 2013

Dobrý den, pročetla jsem několik stránek této diskuze a zajímalo by mě, jestli je stále ještě aktuální? Případně jestli bych se mohla přidat do vaší soukromé skupiny?

medi
18. říj 2013

@helulela
Ahoj, na tuto diskusiu ma hodil guuugl, prave riesim navrat do bieleho po materskej.. Bude to o to horsie ze som doma od promocie.. Ak mozem, prosim o pridanie🙂 potrebujem nakopnut 😀