Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
14. bře 2012
helulela
autor
14. bře 2012

@bublina09 přes den režim taky máme, ale v noci si pořád nejsem jistá, jestli jsem v právu... co když má opravdu hlad? ☹

bublina09
14. bře 2012

@jasekd peťa hrozně dospěl, co má ségry. Přibral a zklukovatěl, dřív byl fakt ještě takový batolecí. teď má přes 16 kg 😕 Apřitom já ho do toho opatrovatelství vůbec nehrnu, spíš naopak - furt mu nabízím jestli nechce mlíko z prsa, dudlíček, pochovat jako miminko atd... 😅 a naštěstí nechce 😀
Já jsem kdesi četla, že dítě od půl roku anebo od 6 kg nemá mít v noci hlad 😅 blbost to paušalizovat, ale něcona tom asi bude. Já když jsem zmerčila, že holky jsou spavější tak jsem chytla příležitost za pačesy a nepustila. prostě dřív jak v ty 3 nedám.

bublina09
14. bře 2012

@jasekd jo a EW máme za 7500,- sporťák a k tomu korby za 2000,- takže jsme se vlezli do 10.000,- a k tomu ještě nějaká ty výbava...second hand to jistí. Hlavně je naprosto v pořádku, jen pár škrábanců a ohlodané trochu madlo...

bublina09
14. bře 2012

@helulela Adík pěkné vysmáté mimčo 😵
já bych se hladu nebála, však my taky nejíme v noci, aspoň pěkně vytráví. A nevypadá, že by mu hrozilo, že pohubne 😉
Ale je to jen pár měsíců v našem životě, dá se to vydržet a pokud ti to nevadí tak bych klidně kojila a neřešila to...
Moje holky jsou baculaté pěkně, Laura teda je fakt sysel - ta má ty tváře...a nejí prakticky v noci..

jasekd
14. bře 2012

Nas kocar, spolecne jidlo, deti se perou o oblibenou "hracku", Vendy spravuje pracku, detaily modrooka Vendy a hnedookej Martin....

jasekd
14. bře 2012

V lepsi kvalite to sem nejak neumim dat...
@bublina09 My mame to Jane taky bazarovy, za 3 tisice, novej by byl hrozne drahej.

bublina09
14. bře 2012

@jasekd děti krásné! a každý jiný 😅 Počkej, to si děláš srandu, že to taháš sama ten kočár?!?!

bublina09
14. bře 2012

@jasekd ta "hračka" je platební karta? 😀 A Martin teda Vendy dobře zalehl 😀

jasekd
14. bře 2012

@bublina09 Je to krabicka kondomu 😀 Sice mam Mirenu, ale mam ted obcas problemy s mykozou, tak jedem dvojitou ochranu, manzel to pritahne v akci vzdy nekolik krabicek a ono je to krasne barevne a tak se muzou zabit, kdo zlikviduje krabicku a vytahne ty leskly vecicky 😀 JInak takhle se perou furt. jo, taham, jde to, ted kdyz uz Martinek chodi. Ten kocar vazi sam o sobe tak 10 kg, podle me vic ne. Martin ceka u vytahu, ja kocar snesu s Vendulkou (dam si to na bok a jde to, kdyz je sirsi schodiste, tak lip, v panelaku hruza, ale v praci ho vytahnu pres dve patra) a Martina nalozim az pred barakem. Bydlime v 7. patre a zatim vytah jezdi 😀 Takze jde jen o jedny schody. Dolu je to horsi, musi se to snaset, smerem nahoru ho tahnu zadnima koleckama po schodech, takze prinejhorsim i tech 7 pater bych dala. Jinak kdyz neni snih, mela jsem za barakem na schodech pojezd z prken. A kdyz Martin nechodil, tak jsem ho nekde oprela a doufala, ze vydrzi, nebo lezl schody do prace po 4 ty dve patra 😀 Jak tahas dvojcata ty? Jste v rod. domku nebo v panelaku/cinzaku?

medvik
14. bře 2012

@bublina09 @jasekd @helulela krásný fotky. 😵

bublina09
14. bře 2012

@jasekd tý jo, ty budou poučení už od mala 😀 My máme RD takže v tomto pohoda..nadávám, i když nesu domů pár kroků jen korby nebo AS, jsem rozmlsaná.

jasekd
14. bře 2012

@bublina09 ja mam aspon ten vytah, lidi co bydli v cinzaku bez vytahu treba v 5.patre, jsou na tom hur. Ale vopruz to je. Jo, zvlast Vendy je vtipna s kondomy v ruce, kdyz je neplanovana, vyprdli jsem se jednou na antikoncepci 😀 😀 😀

helulela
autor
14. bře 2012

@jasekd přestávám si stěžovat, že musím korbu s Adíkem tahat ze sklepa do 1. patra 😀

cell
14. bře 2012

@bublina09 : tak jsem dnes chtěla zavést Tvoji metodu, ale Šíšenka dneska spí celý den - pravděpodobně ho uspal včerejší 1. Prevenar - má na stehnu červený flekanec, tak jsem z toho drobet nešťastná .... a v noci ho dneska budu kojit jak jen bude chtít

bublina09
14. bře 2012

@cell no chudáček teda ☹ to ho teda zmohlo. My jdeme na prevenar zrovna zítra. snad to bude ok. přemluvila mně na něj dr. - jinak bych nedala. pak sem se rozhodla pro synflorix tak mně zase přemluvila na prevenar....ach jo.

cell
15. bře 2012

@bublina09 : jsem o tom debatila s kamarádkou neonatoložkou a ona mi říkala, že Prevenar je lepší - má trochu jiný pokrytí těch kmenů a o 3 víc než v Synflorixu, který je teda zadarmo a má spíš kmeny, který se vyskytujou ve slabších sociálních vrstvách. Tak jsem dala Prevenar - noc byla celkem ok a od rána už jede jako motorová myš 😀 tak ať jsou bodanečky bez komplikací!

bublina09
15. bře 2012

@cell taky mi to takto vysvětlovala, navíc dodala, že i své dceři by to takto doporučila. tak jsem neměla co bych na to řekla, když tomu nerozumím, že.

cell
15. bře 2012

@bublina09 : taky tomu nerozumím a ze školy si nic nepamatuju. Mám dvě kamarádky pediatričky a pak naší dr a nejhorší je, když má každý jiný názor (jako třeba na očkování rotavirů) ☹

bublina09
15. bře 2012

@cell a co? dávali jste? já ne, i mé okolí se na tom shodlo. navíc živá vakcína je humáč.
dneska jsme byli na 3m poradně:
Laura 5580g a 61 cm, Bára 5100g a 59,5 cm.
U Laury teda zkonstatovala mírný hypertonus, ale že zatím to na rehabilitaci nevidí. možná se domluvíme příště...
Jo a posílá nás na krevní obraz preventivně....Zatím jsem si dávala pyridoxin já, ale teď ho začnu dávat i Lauře do mlíka, ať se jí ta CNS trochu umoudří 😅

cell
15. bře 2012

@bublina09 : nakonec nás naše dr ukecala a mě to zpětně děsně štve - dneska už bych jí nedala. Gratuluju ke krásným mírám, holčičky jsou pěkňoučký, na to, že jsou dvě. Tak ať je obraz ok!

bublina09
15. bře 2012

@cell co máš z toho, mně štve i ten prevenar 😅

cell
10. dub 2012

ahoj doktorky, nějak nám to tu usnulo 😔 jdu na poradu stran příkrmů - byla jsem pevně přesvědčená vydržet s plným kojením 6 měsíců, ale po přečtení několika odborných článků + přihlédnutím k tomu, že se mi zdá, že už jen kojení Šíšovi přestává stačit, jsem trochu na pochybách. Kdy jse začaly přikrmovat Vy? a čím??

helulela
autor
10. dub 2012

@cell to je fajn, že jsi to tu zase pošťouchla 🙂 Adámkovo stravování mám jako článek ve fotoblogu, můžeš pro inspiraci kouknout.

cell
10. dub 2012

@helulela . anooo, to je přesně ono, díky díky

jasekd
10. dub 2012

@cell ahoj. Martin castecne kojeny 4 mesice, prikrmy od 4,5 nebo 5 mesicu. Zacli jsme zeleninou, pak masozel a pak ovoce, plus cca na 5 mesicich vecer kase. Vendy plne kojena, prikrm na cca 5,5 mesicich stejne. U ni jsem zacla driv s lepkem, asi na pul roce, u M. po 7. mesici (jeste podle starsich doporuceni).

jasekd
10. dub 2012

@helulela koukala jsem na ty tvoje kluky usaty, parada 🙂 Prikrmy jsme delali podobne, taky jsem mrazila.

bublina09
10. dub 2012

Ahojte holky 🙂
otvírám FB a co na mně nevykoukne? krásná @cell rodinka! jste moc pěkní všichni fakt! 😉
Já k tomu plnému kojení - nějak mám výhrady, myslím, že většina dětí už má hlad. takže bych se toho dřívějšího zavádění příkrmů nebála. U nás teda pěkně holky nabírají, kojení už jde doztracena, většina jídla je UM. Ale taky brzy začnu. Dle rady dr. tak mezi 5-6. m. rohlík dám v 6.m. a bílý jogurt v 7.m. Pokud ho snesou tak přestanu dávat HA UM a najedu na normál UM....

bublina09
10. dub 2012

@cell a musím ti teda pochválit barvu vlasů - úžasná 😉
Já budu za chvíli plešatá, už se bojím si umývat vlasy jak mi to padá 😒

cell
11. dub 2012

@jasekd
@bublina09
děkuju holky. Šimonovi jsou příští týden 5 měsíců a tak nějak začínám tušit, že jen to mlíko mu stačit nebude. Navíc se začal v noci zase hodně budit a uchlácholím ho jenom kojením co 2 hodiny, nad ránem i hodinu, tak si říkám, jestli by nějaká kaše nepomohla.
bubli: díky, ale ty vlasy zrovna při tom focení jsem si nestihla ani umýt, takže trochu trága ☹