Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

navra86
17. pro 2013

@racerunner S tím naprosto souhlasím,mají pocit,že jsou chránění anonymitou,a mají patent na rozum,já už se rozčilovat nebudu,udělala jsem chybu,že jsem se do takové diskuze o očkování pustila,smutné je,že rozhodují za své děti bez toho,aniž by měly potřebné vzdělání a informace,a holt v těch špitálech nevidí to,co my.Mám z toho pocit,že jsem místo medicíny studovala školu Jak zabít a ublížit pacientovi.A hlavně zbytečně-když máme na všechno tyto samozvané uznávané "odbornice" 😀

navra86
17. pro 2013

helulela prosím o přidání do soukromé diskuze,díky moc 🙂

navra86
17. pro 2013

@helulela prosím také o přidání do diskuze,díky moc

vendyca
5. led 2014

@helulela prosím také o přidání do diskuze a o odkaz na tu dikuzi, teda pokud už tam nejsem, nějak t onemohu najít, děkuju

helulela
autor
6. led 2014

@vendyca diskuze je tady

tanuki
6. led 2014

Mně ten odkaz nefunguje, můžu se taky přidat? 🙂

rock_art
24. led 2014

Ahoj, při brouzdání po netu jsem potkala tuhle diskuzi a chtěla bych se zeptat, jak zvládáte práci na plný úvazek s péčí o rodinu (pokud tu už někdo na plný úvazek pracuje)?
V červnu nastupuji na ZZS, malé bude rok a půl. Na jednu stranu se do práce nelidsky těším (malá se mi narodila v půlce šesťáku, který jsem doděla a teď se rok "flákám" doma), na druhou stranu mám trochu obavy z toho, abych jí nezanedbávala. Prostě bobky čerstvého absolventa z toho, aby všechno nezapomněl a praxi zvládl a zároveň obavy mámy, aby při tom všem zvládla dát prckovi maximum. Už teď po roce si příjdu, jako by mi IQ kleslo na polovinu a to se snažím číst si odbornou literaturu a na několik hodin týdně chodím učit na zdrávku. Ale ten fakt, že se člověk takovou dobu nesetkal s pacientem, nebyl nucen uvažovat a vůbec to vystoupení z rozjetého vlaku..asi potřebuju uklidnit, že to pak zvládnu a rodina s prací jde dohromady 🙂)

helulela
autor
28. led 2014

@rock_art ahoj🙂 Určitě to zvládneš. Už jen to, že se i na mateřské držíš v oboru, svědčí o tom, že si umíš zorganizovat čas a máš snahu. Hodně záleží, kolik času budeš muset v práci trávit. Nevím, jak to je na záchrance, tam se dělá na směny? A jak to budeš mít s malou, někdo ji bude hlídat nebo půjde do školičky?
Já chodím při mateřské jen na služby a to ještě tak málo, že to beru spíš jako fajn odreagování než jako práci 😉 Mám dva kluky rychle po sobě a nechtěla jsem to tlačit až tak, že bych pro ně sháněla hlídání jen proto, abych mohla víc do práce. Přece jen s nimi doma strávím skoro tolik času, co jiné s jedním dítětem. Na plný úvazek se budu vracet v létě. Zatím řešíme spíš praktické věci, jak to naplánovat, abychom se vešli do otvírací doby školky. Jak budu a nebudu stíhat, to se teprve uvidí.

kami77
2. únor 2014

@helulela Mohla bych poprosit o pristup do soukrome diskuse? Jinak vyse uvedeny odkaz nefunguje. ☹ Diky

helulela
autor
24. bře 2014

@kami77 ahoj, moc se omlouvám, že mi to tak dlouho trvalo, než jsem si všimla. Ty už jsi v diskuzi byla, že? Dělaly jsme s holkama trochu čistku a mazaly, kdo do diskuze nechodí, tak asi při té příležitosti jsi nám vypadla. Dopsala jsem tě, odkaz výše by ti měl fungovat. Budeme rády, když se zapojíš🙂

mrabbit
22. čer 2014

@helulela Ahoj Heli, můžu též poprosit o znovupřidání? Kdysi jsem ve skupině byla, ale pak jsem nějak přestala chodit, jelikož jsem zatím studovala a nebyla jsem ještě dr., ani těhotná. Dnes už jsem oboje, tak bych se ráda případně přidala k vám. Děkuju 🙂

evush
2. črc 2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli jste uvažovaly nebo nemáte zkušenost s otcem na rodičovské dovolené? Nejsem si přesně jistá, jak to tu funguje, tak nevím, jestli můj příspěvek uvidíte, když je tu ještě soukromá skupina (případně přidaly byste mě mezi sebe? 🙂 Nejsem teda ale lékařka, ale právnička🙂

helulela
autor
10. črc 2014

@evush ahoj, já o otci na mateřské neuvažovala, ani z blízkého okolí nikoho neznám, kdo by to měl takhle uspořádané. Jen moje sestřenice byla na rodičovské cca rok a potom byl s malým doma její manžel. Ale on už byl ve výslužbě, takže nevím, jak to měli oficiálně, na koho byla rodičovská a tak.
Soukromou skupinu jsme uzavřely a nové členky nepřibíráme. Ne že bychom byly nějaká sekta😉 ale už jsme tam poměrně sžité, probíráme osobní věci, diskutujeme i o profesních záležitostech a pro nováčka, kor z jiného oboru, by bylo těžké se zapojit. Nezlob se. Ale tady tě uvidíme rády🙂

evush
10. črc 2014

Ok🙂

klerrysa
12. črc 2014

Ahoj holky chtěla bych se vás zeptat (zvláště těch zkušených matek i doktorek;) Dostudovala jsem minulý rok medicínu a místo promoce jsem si vyhekala v porodnici děťátko. Bude mu v říjnu rok a přítel si přeje další dítě 🙂 Já se nebráním, děti mam strašně ráda. Sem také ráda, že v dnešní době mám muže toužícího po rodině. Jelikož jsem ale docela pragmatická a medicínu jsem studovala, protože jí mam opravdu ráda a chtěla bych jí dělat, můžete mi prosím poradit, jak je nejvýhodnější vzhledem k atestaci děti rozložit? Je lepší si toto "plonkové" období co se týče využití nabytých vědomostí rozložit, zažít si praxi? nebo si to užít rovnou v dvojité dávce, nepřemýšlet nad tím a pak se postupně bez přerušení připravovat na atestaci a začít pořádně makat? Má některá z vás zkušenost jak se v nemocnicích dívají na absolventky které nastoupí po delší době a které nestihly jakoukoliv praxi...?
Děkuji moc za rady🙂

helulela
autor
14. črc 2014

@klerrysa ahoj🙂 já to mám tak, že nejdřív jsem nastoupila do práce, udělala si interní základ, pak jsem měla první dítě. Potom jsem pořád přemýšlela, jestli druhé hned nebo se vrátit do práce, udělat si atestaci a druhé mít pak. Nakonec se to vyřešilo tak nějak samo 😅 Máme dva kluky s rozdílem 18 měsíců a teď na podzim se vracím na plný úvazek do práce. Univerzální ideální model nejspíš neexistuje. Řídila bych se tím, jak chceš mít děti a tomu pak přizpůsobit práci. Podle mých zkušeností na tebe nebudou koukat skrz prsty, když nastoupíš do práce s dvěma dětmi a nulovou praxí. Sice budeš už pár let ze školy, ale praxe je stejně o něčem jiném než škola. Zas budou vědět, že s tebou můžou dlouhodobě počítat a neodejdeš jim za chvíli na mateřskou. Samozřejmě záleží na konkrétním oddělení nebo spíš jeho vedení 😉

vercik83
20. črc 2014

@helulela ahoj,prosila bych o znovu přidání do soukromé diskuze,nějak mi nefungoval odkaz a tak jsem nebyla aktivní,stejně jsem těhotenství ale jen plánovala.ted budu za chvily rodit a rada bych s vámi konzultovali nástrahy co mě čekají a s čím se pri sklubovani práce s dětma potýkáte.jsem z oboru samozřejmě.dekujumoc.

natka101
31. srp 2014

Ahojte, aj ja by som poprosila o pridanie do tejto skupiny ak sa da, sla som hned po promocii na matersku a rada by som bola mezi svojimi aspon prostrednictvom tejto skupinym kedze do prace sa chystam az o pol roka.... dakujem!

volcomstonka1993
31. srp 2014

Ahojky, shanim nejake on line chaty pro budouci maminky, ale zatim se mi nedari, všude jsou diskuzni fora, a ty maminky odepišou buh vi kdy, nebo to jsou starši prispevky.. jsem prvorodička v 21+4 tt 🙂 byla bych moc rada, kdybych si s nejakou budouci maminkou mohla dopisovat prosim do zprav kdyztak odpovedi dekuji mnohokrat 🙂

petracernav
5. zář 2014

Klerrysa..já promovala 2005 a nastoupila v říjnu 2006 když bylo malému rok a půl... ☹ teď mám druhé mimčo akonečne jse se dokopala k atestaci, kterou bych měla dělat za měsíc a půl.. s dvěma dětma..potěš koště... 😉 😨

petracernav
5. zář 2014

Jinak mě odkaz taky efunguje, může mě do diskuze přidat? Píšemi to, že diskuze je uzavřena...a stránka už neexistuje... 😒

astraia7
28. zář 2014

@helulela Zdravím, také bych se ráda přidala do diskuze, pokud ještě pokračuje, v soukromí 🙂 Jsem radiolog cca rok v praxi a nějak mi mlátí biologické hodiny nebo co :D Ráda bych se s vámi sdílela a čerpala z vašich zkušeností 🙂

helulela
autor
28. zář 2014

@vercik83 @natka101 @petracernav @astraia7 ahoj kolegyně, před nějakou dobou jsme se v soukromé diskuzi dohodly, že nikoho nového přibírat nebudeme. Jsme tam za ten čas už sžité, posunuli jsme se od profesních záležitostí víc do soukroma a pro nové je těžké se zapojit. Neberte to nijak osobně a nezlobte se. Můžete diskuzi znovu rozjet tady, rády přidáme i svoje zkušenosti🙂

natka101
28. zář 2014

@helulela aha tak mne osobne to nevadi, nerada citam inych osobne diskusie- ked je to takto, len som bola rada ze aspon s niekym si mozem pokecat a objavila som na ceskom MK takuto skupinu :D

vercik83
28. zář 2014

@helulela taky jsem si rikala, ze uz jste tu hezky smluvene,ja puvodne doufala v nejake rady ohledne skloubeni te atestace a jak to je kdyz pracujete a mate deti,ale chapu,vidim ze jsem mimo a nezlobim se ze budu vyskrtnuta,stejnak k vam chodim minimalne....hodne stesti ve vsem

helulela
autor
28. zář 2014

@vercik83 jé, tebe jsem označila omylem, projela jsem to odshora dolů, vyškrtávat tě neplánuju, promiň. Spíš zkus hodit dotaz do davu v diskuzi, my už jsme to tam omlely tolikrát, že sama znovu o tom žádná nezačne, dotaz ale určitě diskuzi rozproudí. Já třeba se teď čerstvě vrátila do práce a ráda ti poreferuju🙂

jasekd
28. zář 2014

@helulela Je ty uz jsi v praci?A jak je, jak stihas? Ani nevim, zda jsi psala 🙂 Mrknu do diskuse.

helulela
autor
28. zář 2014

@jasekd nepsala, ale napíšu, slibuju 😉

jasekd
28. zář 2014

@helulela no ja taky ted moc nestiham nic psat, ted treba varim Martinovi deitu do skolky, nam svaciny... nevim co driv. Doufam, ze pri startu v praci prevazuji pozitiva 🙂

helulela
autor
28. zář 2014

@jasekd já to mám o moc jednodušší než ty, pozitiva převažují, sepsala jsem menší román do diskuze, přečti🙂