Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
6. pro 2011

@bublina09 mockrat, myslela jsem, ze parkrat a slus, a furt drzej, v podstate jsem zadnej nevyhodila, a peru to uz od Martinkova "mladi" 😀 Ty bily Babylove jsou drzaky, vyhodila jsem jen par vylozene ekl, kdyz se pokakali nekde, kde nebyla moznost zadek umejt. Usetrim dost penez a odpadu, navic je to bez chemie. Kor u dvojcat myslim, ze ocenis kazdou usetrenou kacku. Kdyz nelatkujes, prala bych treba s rucnikama, predepira se to krasne a rychle a pak to jde prihodit k cemukoli. Dneska jsem je treba vyprala na 80 a prezily. U nas se po sekci pousti 5.den, kdyz to jde dobre. Mozna tech 7 dnu je kvuli dvojkam? Ale znam i pripad, kdy druhorodicku po sekci pustili uz 4.den, kdyz byla sekce rano a porodnice narvana a oba byli v poradku 🙂 Podle me kdyz budete vsechny OK, 7 dnu vas tam drzet nebudou, nebudes zabirat postel zbytecne, a OK snad budete, kdyz jsou holky tak pekne narostly 🙂 Ja nakonec nastesti sekci nemela, V. se otocila asi v 37.nebo 38.tt zpatky, a moc holek po sekci neznam, ale co znam, sly domu 5.den (jedno dite).

bublina09
6. pro 2011

@jasekd no tak to vydrží teda fest! díky za popis, jak to dělat. A v čem to pak přechováváš? nebo si to namčíš těsně před použitím? a když v terénu není voda? v obyč sáčkách?
Ten informovaný souhlas je pro všechny, ne extra pro dvojky...tak snad to bude jen "oficiální info", aby jim pacientky nepindali, když je tam chtějí zdržovat.
No a gól ještě dneska byl, když dr. dělal UZ a zkonstatoval, že sice mají silnou amniální přepážku,ale placenty obě hodně u sebe, navíc 2holky...že nevylučuje jednovajky 😅 no ještě abych je od sebe nerozeznala, to by byla konečná 😝 😀

jasekd
6. pro 2011

@bublina09 No teda, to jsem zvedava, jaky nakonec budou 🙂 Ubrousky vyperu, driv jsem davala na susak, ale muj linej manzel to nahazel na jednu hromadu a zjistila jsem, ze to jde. Takze vyndam z pracky, porovnam do kominku (je to prakticky suche) a strcim ten stos do kapsare vedle prebalovaku a ono to v pohode doschne. Doma pouzivam spis na pusu a rucicky, namacim pred pouzitim. Jinak mam kvuli latkovkam tasticky z PUL (stejny material jako svrchni kalhotky) na pouzite pleny, takze ubrousky namocim, strcim do tasticky a pouzite strkam do druhe. Igelitak by stacil, ale tohle je praktictejsi a hezci 🙂 Na noc jsem si je taky nekdy namocila a mela v pootevrene tasticce v tom kapsari. Je to fakt uplne jednoduche.

bublina09
6. pro 2011

@jasekd tak dík za tip, nějakou pěknou taštičku si pořídím 😉 a kapsář teď už mám, podarovala mi ho kamarádka tak aspoň vím, co v něm bude. Jsem nějak nemohla přijít na to, co v něm má být....už mám asi dlouho pauzu od mimina 😀

jasekd
6. pro 2011

@bublina09 neni zac. My mame 1+1 byt, takze vyuzivam kazdy kousek mista, takze kapsare mam 4 (2 na postylce, jeden na skrince s oblecenim a jeden na zdi u M. postele), prebaluju na podlozce na zemi vedle postylky, takze tam mam ubrosuky, plenky, kremy a jiny blbosti. Nejvic jsem ocenila manzeluv objev, ze se to nemusi veset, to byl dost vopruz, navic na susaku zabiraly hrozne mista, coz me trochu odrazovalo, ale takhle je to pohoda.

helulela
autor
6. pro 2011

@cell to jsi dobrá, s rohlíčkama i s látkováním 😉 já měla u obou kluků rozjed s látkou pomalý a na noc ještě pomalejší...
@bublina09 krásný, velký holky. A ještě ke všemu jednovaječný, to by byl gól 😀 Aspoň máš nějaké překvapení k porodu, když už je ten císař plánovaný 😉
A ke kapsáři - mám opačný problém. Mám krásný, přesně vím, co bych do něj dala, ale Víťa každý den přijde a všechno mi z něj vyhází. Takže na postýlce prázdný kapsář a na komodě, kam nedosáhne, kupy bordelu 😠

bublina09
6. pro 2011

@helulela 😀 promiň ale to je sranda s kapsářem a víťou 😀

jasekd
6. pro 2011

@helulela Martin zas ten u sve postele, kdyz se nudi a nechce spat, odvazuje, ale jinak si jich vubec nevsima, az se divim 🙂

helulela
autor
6. pro 2011

@bublina09 ani se neomlouvej, já už se tomu taky směju 😉
@jasekd mám ještě jeden Víťovi k posteli, ale po těhle zkušenostech se ho tam zatím vůbec neodvažuju dát 🙂

cell
7. pro 2011

@jasekd : nějak nemůžu dohledat, o jakých ubrouskách Babylove je řeč
@bublina09 : tak to se těším moc těším na fotky, až budeme hádat, která je která 😀

jinak holky, nevím, co se stalo za zázrak, ale mužík včera donesl ty kapky BioGaia, kápli jsme mu večer 3 kapky a spinkal celou noc - jen se budil na kojení, po kterým hned usnul, takže jsem spala 3x3 hodiny, což je tedy zázrak a i dnes je mnohem klidnější. Nevím, jestli za to můžou ty kapky, všude píšou, že to zabírá s odstupem. Jen ať to vydrží!!!!

jasekd
7. pro 2011

@cell Vlhcene ubrousky Babylove bile z DM, koupila jsem jeden balik a nevyhazovala, ale peru je opakovane s latkovkama, cili navod jak za prcve usetrit penize a odpad a za druhe mit ubrousky bez chemie 😉 Super s tim spanim. Nase Vendy vstavala po dvou hodinach celou noc a hlavne po kojeni nespala, ale opet plakala a trvalo dlouho, nez zabrala, nastesti aspon M. mel klidnou noc, jindy rve i on 😝 Cim je holka starsi, tim je to horsi.

cell
7. pro 2011

@jasekd : super, děkuju, já to taky zkusím. Muž mi teda včera donesl z práce perlan, tak si ho nastříhám. Jinak on se chová hrozně nehospodárně - když ho vidíme, kolik vytáhne ubrousků a ještě je nechá koukat, takže vyschnou, tak trochu rostu - a radši nic neříkám, jsem ráda, že se postará 🙂

jasekd
7. pro 2011

@cell No prave, kor ze zacatku ty ubrousky jen litaji, kdyz neni tekouci voda po ruce, tak klido 10 na jedno prebaleni, oci se mi tocily z toho odpadu, co delam. A sice stoji balik asi 40 Kc, uz ani nevim, ale mizi to fofrem, a prachy na ulici clovek nenajde. Ten perlan, to je taky nejaka netkana textilie, ne, tak to bude stejny jak ty ubrousky.

mihsulka
8. pro 2011

@cell ahojky, tak po chvilkove odmlce zase tady 🙂. Tenhle tyden je perny, jsem dost unavena, ale to me ve skole neomlouva, takze se snazim chodit jak to jde. Ceka me zk z interny, ale mam ji okolo 23.1. co nam zacina zkouskove, chtela bych jit hned na zacatku prvni tyden, jen jeste nevim zda se to stihnu naucit. ted jsem na plicnim a bylo to tam fajn, zitra jeste posledni a pak mam pred sebou posledni nefro...no uplne to neni muj salek, ale snad se to bude hezky ucit 🙂

@bublina09 moc gratuluju k tak nadhernym miram slunicek v brisku 🙂 je to krasne...vy jste teda uplne vzorne damy 🙂

jinak i my se ted snazime neco upect a snad se zadari, zitra chci zkusit udelat testo a v sobotu hara na to. Je mi jasne, ze mate doma vic zivo a je tak i vic prace a starosti. Obdivuju vas a zaroven vam ty starosti trochu zavidim...bavi me vas tady cist, takze hezky pokracuj(te)me v povidani 🙂

No a jinak v ordinaci mame ted strasne moc deticek s prdikama a teda kdyz jsem to videla poprve, tak jsem mela chut to dite poslat RZS do spitalu 😀 a doktorka, ze to je slabe kafe...tak uz mam trochu realnejsi pohled na vec, ale byla jsem z toho prvne uplne vydesena 🙂 Tak drzim palecky at se vse co nejvic nejprijemnejsi 🙂

helulela
autor
8. pro 2011

@cell že by i na novorozence fungoval placebo efekt? 😀 To jen ze srandy, nic proti Bio Gaia, taky je používáme. Hlavně ať vám to vydrží!
A viděla jsem profi fotky v albu. Krásný kluk, fotky se povedly, vůbec nevypadají, že to bylo několikahodinové drama. Zvlášť ta první v dlouhé čepce je super.

@mihsulka jééé, plicní 😵 Nefro taky nebylo moje hobby, pokaždé jsem se to učila, jako kdybych to viděla poprvé... Aspoň jsi zaměstnaná a nemáš moc času myslet na blbosti. Bude víkend, to snad odpočívání trochu doženeš, máš nárok.

jasekd
8. pro 2011

@mihsulka jen se hezky uc to nefro, treba budu potrebovat konzultaci 😉 Koliky se nam celkem vyhly, nastesti 🙂 To uz bude predpokladam statnice, ze?

bublina09
8. pro 2011

ach jo, tak teď se mi ulomil kousek zubu 😖 a to jsem pouze žvýkala gumové medvídky...se rozpadám. A to celé těhotenství jím fluorid. tbl....
Doufám, že dr. bude mít na mně čas, za týden rodím 🙄

bublina09
8. pro 2011

@mihsulka děkujeme 😉
neboj za chvilku řeším to samé jako my...a budeš se zase těšit do práce zpátky 🙂 ať ti to jde dobře do hlavy...já jsem taky ty ledviny nesnášela a neznám nikoho kdo by je měl rád...

jasekd
8. pro 2011

@bublina09 prej je malo porodniku, zubaru a nefrologu, ze u nefra nikdo nevydrzi... jinak kdyz mas zub ve stavu, ze se ti ulomi, na to uz ti F tbl nepomuzou 😉 Bud tam mas velkej kaz nebo velkou plombu, co ten zub oslabila... Tak at to u zubare neboli 😉

bublina09
8. pro 2011

@jasekd mám tam asi od 20 let plombu jako kráva, v podstatě zub je jen skořápka pro plombu, už je dávno mrtvý. je to 5 nahoře..u druhé mi dělala nástavbu, tam se mi stalo to samé, ale ulomilo se mi toho zubu daleko víc. tak doufám, že mně vezme a udělá opět nástavbu. Korunky se dořeší někdy příště, až budou prachy 😒

jasekd
8. pro 2011

@bublina09 no nevim, zda tohle do porodu stihne 😅 neprijemna komplikace, ale aspon, ze to neboli...

bublina09
8. pro 2011

@jasekd myslíš, že nestihne?? minule to měla za jednu návštěvu hotové. dávala tam nějaké šroubky...

jasekd
8. pro 2011

@bublina09 no jde to udelat ruzne... Bud neprimo, tzn. ze se to nabrousi, udela se otisk a laborka udela nastavbu, to trva dyl, nebo primo nacementovanim prefabrikovaneho cepu nebo tema "sroubkama". Co mas na tech sroubcich, korunku nebo nejakou kompozitbi dostavbu (bilou vypln?), ale taky zalezi, zda mas na tom zubu poradne udelanou korenovou vypln...

bublina09
8. pro 2011

@jasekd na těch šroubcích mám bílou výplň a vypadá to celkem kvalitně, drží to fest...
teď jsem zjistila, že pamycon nemám v ledničce a má tam být....jsem si ho napsala na zelenou rýmu a nosohltan, drží mně to už přes týden.ať pak neprskám na holky. tak spoléhám na placebo efekt, když je v teple 😖

bublina09
8. pro 2011

@jasekd moje dr. je mamka mojí spolužačky. má ord. ve vesnici blízko u brna, takže žádné špičkové technologie, vybavení. Ale co udělá, to drží...

jasekd
8. pro 2011

@bublina09 ja taky nemam zadne spickove vybaveni a nejmodernejsi technologie zatim 😉

leiladelly
8. pro 2011

@jasekd Já až tak také ne, když vidím, jak mi ordinaci zničil zástup za mateřskou, přechází mne chuť investovat.... Otázka je, co "zničil" a co "odnesl s sebou" při ukončení pracovího poměru.

cell
9. pro 2011

@helulela : jaký efekt to je nevím, ale důležitý je, že to nějaký efekt má. Z těch fotek jsem dost nadšená ... a dojatá taky 🙂
@mihsulka : juj, nefrologii nezávidím - glomerulonefritidy byla moje smrt na interně, ne a ne se to naučit. Tak držím palce, ať to zvládneš!
@bublina09 : pamycon má být v lednici?? uááá, já ho dostala v porodnici a válí se mi v kapsáři
😔

holky látkařky, jak perete skvrny od vaječiny? předeprat se žlučákem - ale v jaké vodě - studené nebo teplé? nebo nějaké fígle? zůstávají mi skvrny, sákryš ☹

jasekd
9. pro 2011

@leiladelly a co ty vlastne delas? Mozna jsi psala, ja nevidela (vim, ze jednou jsi mi psala snad na ledviny? Taky mate problem?), nejsi psycholog nebo psychiatr? Je ted jsem koukla na profil, ty jsi zubar!? 😵
@cell zlucak ve studenym, aby fungovaly enzymy, na vajecinu dobry, ale bacha na ovoce pozdeji, nekdy z svetle oranz fleku udela fialovej. Jinak peru v Qualt excel, coz je eko prasek a tedy moc nepere, zkusila jsem pridat Mio fresh (koupila js vzorek na netu u latkovek, snad je to tez eko) a fleky od zeleniny pryc 🙂

cell
9. pro 2011

@jasekd : super děkuju, já to prala v telý, tak to bude asi tím ...