Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
31. říj 2011

@jankapavol Se tak nejakomylem povedlo, puvodni plan byl deti po dvou letech 🙂 Ten prechod na vlastni nohy me prave po MD ceka...Uz ted mam z toho vitr. U nas se slouzit nemusi, pohotovost je v Liberci a zatim tam nekoho maji, par doktoru se tam strida. Pohotovost u nas byla zrusena, taky to fungovalo tak, ze byl rozpis na cely rok, to jsem ale jeste nedelala. A to mas placene od hodiny nebo za vykony? Jake jsou ordinacni hodiny? V LBC je to svatek, vikend 8-12, ale jsou tam takovy davy, ze je to tak do 15, prej docela peklo 😝 Kolik tak udelas za sluzbu lidi? No aspon mas praxi, kdyz jsi promovala tehotna, jsi jeste MUDr. ? Protoze MDDr. muzou pracovat od zacatku sami, ze? Za nas byla jeste povinna 3 roky praxe pod skolitelem. Ja byla dnes v praci, na papirovani, cca 2 hodiny a Vendy celou dobu na ruce, jinak rev, nesnasi ted jiny lidi 😠 Sestricka rikala, az prestanu kojit, ze jedno odpoledne by tam se mnou klido do vecera chodila, ale kdo mi ohlida holku, to teda nevim 😝 Snad se to zmeni, Martinek vubec mamanek nebyl, ale on nebyl kojenej dlouho, bohuzel. Ale ten se nechal hlidat od kazdyho 🙂

cell
1. lis 2011

držím @medvik palce k dnešní atestaci!!!!

jankapavol
1. lis 2011

Ja jsem taky MUDr.Sluzby mam placene od hodiny a musim rict,ze jsou to pekny penize.Castku tady psat nebudu,ale kdybys chtela,pisnu ti do IP.Dela se svatky a vikendy od 8-13h,mame tak 15lidi plus minus 10lidi.

Ono jak se zaclo vybirat 90kc za pohotovost,tak lidi dost ubylo🙂

Chces rict,ze jsi plne kojila a otehotnela jsi?To snad ne:(Ale ted,kdyz kojim,tak HAK jeste brat nechci...

Nasi prcci to stejne,Oliverek se nechal v poho hlidat,kojeny nebyl,lidi mel a ma moc rad.Za to Karuš....

jankapavol
1. lis 2011

@cell no tak to ja taky držim pěsti a klobouk dole teda

jankapavol
1. lis 2011

ja se koukam,ze jsem to na te minule strance napsala spatne:dycky mame na cely rok rozpis,ne zastup🙂

helulela
autor
1. lis 2011

@jankapavol ahoj 😀 jo, jsem dr., ne že bych to u nás na diskuzi tajila, ale aktivně to nešířím 😉 A jak se vám vede ve čtyřech? Dlouho jsem o tobě neslyšela.
@jasekd A jak s Martínkem, jako že to spěje k operaci?

jasekd
1. lis 2011

@jankapavol Pisni jestli neva, me by to zajimalo... V tom Liberci jich je prej treba 50 lidi apod 😅 Cili tomu se vyhejbam jak cert krizi, to uz neni medicina, ale fabrika, jen cekat, nez zabere mandibularka je desna ztrata casu 😝
Na @medvik myslim taky, je krasny den, snad ji ho nepokazej 🙂
@helulela Podle vysledku DMSA, pokud fungujou ledviny na cca 50:50, bude se cekat, zase asi dalsi rok na Sumetr., pokud ta leva (ta spatna strana) bude nejaka blba, bude se operovat, nechci ani dalsi rok atb, ale ani aby mel tu funkci spatnou, nejradeji bych, aby mu sel udelat Urodex/Deflux endoskopicky, to stopro zabralo a byl pokoj 😵 Jsem skromna, ze 😀

helulela
autor
1. lis 2011

@jasekd už jste si užili hodně, já na tvém místě bych taky chtěla, aby se to hlavně už vyřešilo a co nejmíň náročně

medvik
1. lis 2011

ahoj holky, jste hodné, že jste na mě myslely, moc vám všem děkuju, díkybohu to dobře dopadlo a atestaci MÁM 😵 😵 😵 😵 😵

jasekd
1. lis 2011

@medvik Velka gratulace, a ted uz jen porodit. Listopad bude u vas stastnej mesic 😵 Ta uleva musi byt obrovska, co?

cell
1. lis 2011

@medvik : GRATULUJU!!! Šikulka ..... časem budu ráda za podrobnější info, teď přeju hlavně užití si pořádného odpočinku 🙂

medvik
1. lis 2011

@jasekd no strašně se mi ulevilo 🙂 Ale pořád si to nějak úplně nepřipouštím.

medvik
1. lis 2011

@cell jasně, kdykoli budeš chtít 😉

gabka32
1. lis 2011

@medvik velká gratulace!! jsi šikulka 😉 moc tě trápili? a kolik nových praktiků přibylo?? od nás z interny odešly ted tři mladé holčiny na všeobecné lék. tak to je super, že se to tu trochu omladí, většinou jsou všichni praktici v důchodu a je to znát... kolikrát jsou na tom daleko hůře než pacoši 😀 a nemyslím jen fyzicky 😉

@jasekd no na látkování už nebylo takové nadšení, i když než se Kačka narodila, tak jsem i pár nových plenek koupila, ale pak jsme dostali strašně moc papírovek a bylo mi líto je vyhodit, navíc jsme se zrovna přestěhovali, tak ani nebylo pořádně kde sušit 😖 ale ne že by mě to nemrzelo, že jsme takto "vyměkli"

@jankapavol vítej, já jsem taky promovala v Brně, ale 2003, to už snad ani není pravda 😝
u nás je zubní pohotovost 8-13 jen víkendy a svátky, docela pohoda... zato LSPP děs běs, sloužila jsem tam občas při první mateřské a nejvíc mi vadilo jezdit ohledávat, navíc platili úplně směšné peníze.... ted beru služby jen na interně, tak 5-6 do měsíce, doma je manžel. jen tuto neděli mě v práci nasr.... jen tak mimochodem mi sestry na příjmu sdělili, že od 15h není zajištena LSPP, takže jsem lítala ještě tam... zachází s náma jako s hadrem ☹ ale na soukromí si ještě netroufnu, pojištovny jsou hrozné, nikdo nechce dát smlouvu a já nejsem taková, že bych furt otravovala... 😒

medvik
1. lis 2011

@gabka32 netrápili mě vůbec, dávačka to nebyla, ale byli hodní, chtěli vědět důležité a praktické věci, bylo to ve formě celkem příjemného rozhovoru. Dnes jsme dělaly atestaci tři a všechny jsme udělaly. Moc se ale nedivím, že starší praktici toho mají dost, jednak jsou v ordinaci pořád s jednou a tou samou sestrou a navíc mají pořád ty samé pacienty, takže to je docela náročné na psychiku. A pořád ta samá rutina...

helulela
autor
1. lis 2011

@medvik taky moc gratuluju, jsi fakt dobrá! 😵
@gabka32 LSPP jezdí ohledávat? Jéje, to mě nikdy nenapadlo... Já si plánuju, že bych vzala později nějaké služby u nás na odd., ale to až skončím s kojením a to doufám hned tak nebude.

gabka32
1. lis 2011

@helulela nevím jak kde, u nás jezdí ☹ a bohužel jsem měla vždy štestí na nějaké odleželé "fajnovky" třeba ve 3 ráno

@medvik no to chápu, ale taky by měli být soudní a pokud tu práci už nedávají, tak na ní nelpět pomalu do 80ti 😒 ale zas zkušený obvodák je k nezaplacení, na rozdíl od Mojí ambulance, kde je při každé návštěvě jiný doktor a ještě obvykle absolvent bez jakékoli zkušenosti ☹ to mi pak je těch pacientů líto...
ted už jen v pohodě zvládnout porod, držím palečky, at to jde hladce 😉

jasekd
1. lis 2011

@gabka32 Ja jsem v byte 1+1, 40 metru bez balkonu, susim na rozkladacim susaku, v koupelne, na topoeni, kde se da 😝 Nadseni neni, me to nejak nebavi, ale beru to stejne jako vareni pro deti, to me taky nebavi, jen jsem si vybrala tu pro nas nejprijatelnejsi variantu, ani moc nechapu tu plinkovaci manii, kupovani novych kousku atd, to jsem mela naposled pred Martinkem v tehot. V LBC je ta zubni poh. taky jen dopoledne, ale prave ze masakr, jak jsem psala Jance, treba 40 i vice lidi pry, to se fakt uz neda, kdyz to ma clovek udelat aspon trochu poradne, s anestezii, na kterou se chvili ceka atd. Tak se mi tam moc nechce, i kdyz prachy by se jasne hodily. Smlouvu snad budu mit jako kus za kus, pujdu po lekarce, co jde do duchodu, a zubaru je malo, tak snad nebudou vofuky 😠 Na jednu stranu si stezujou, ze je malo lidi, a pak delaj se smlouvou problemy...
@medvik Muj tata je PL a ma toho plny zuby, lidi hafo, navic hodne starej obvod, do toho slouzi jeden den na vesnici, nema to srdce je poslat do haje ty babky, nejvic ho nici asi to papirovani 😝
@helulela tata s LSPP tusim jezdil k ohledani, ale treba kamos se zachrankou taky, i kdyz uz je jasny, ze neni co zachranit 😅

jasekd
1. lis 2011

@gabka32 No treba tata by i skoncil hned jak bude v duchodu, jenze neni vzdy komu tu praxi prodat atd, i kdyz ted vsude slidi ty ruzny spolecnosti, ani nevim, jak se to jmenuje, jak pak delas jako zamestnanec pro ne, neco jako Dr Max lekarna asi 😅 Plus trochu tlak pacientu, ja to sama zazila, kdyz jsem odchazela na MD, ty kecy a ted kdokoli me potka, kdy se vratite, to nam nemuzete delat,a proboha, vy cekate/mate dalsi? A doufam, ze tohle uz je posledni?! NO, co je vam do toho, ze 😠 😀

gabka32
1. lis 2011

@jasekd to jsi dobra, ze latkujes v tak malem prostoru 🙂 my meli velkou lodzii a plenky pro letni mimco schly jedna radost. v zime to bylo horsi, ale to uz zas spotreba plinek nebyla tak velka. taky jsme nijak neblaznili, pred Kackou jsem koupila jen nove svrchnacky a 2uz osvedcene flanelky, no nakonec to nedopadlo, ale plenky jsem skoro vsechny prodala.
a 40 lidi to je teda sila, za par hodin 😒 na LSPP tak 20-30za den, ale pri chripkach i 60.. a to se driv vyjizdelo i k navstevam... ted teda jen k ohledani 😖

gabka32
1. lis 2011

@jasekd mas pravdu, kazdy by doktorkam nejradeji zakazal mit decka a chodit na materskou, co? mi volali 14dni po porodu kdy se vratim 😝 a ted bydlim na vesnici, kde pacose nepotkavam, takze si i prochazky s kocarkem v klidu uzivam 😀

jasekd
1. lis 2011

@gabka32 Takove pocty rika i tata v ordinaci, kdyz jsou chripky, to je desny... Na tom zubnim jeste zdrzuje, ze po kazdym pacientovi se musi desinfikovat souprava, turbiny, ultrazvuk, umejt to kreslo, vsechno otrit, vymenit kelimek, bryndak, kor na pohotovosti, kam leze kde kdo, se to musi udelat velmi peclive a to neni prace na minutu, doktor v cizim prostredi na jine masine je taky pomalejsi...

medvik
2. lis 2011

@gabka32 @helulela u nás jezdíme ohledávat i v pracovní době, je na to smlouva s RZP, že polovinu města děláme my a polovinu jiná poliklinika. Jezdí se třeba i 2x během dopoledne. 😝 Vidí se tam leccos 😝 😝

gabka32
2. lis 2011

@medvik tady jezdí praktici,nevím jestli an to mají služby nebo podle obvodu.... ale odpoledne a o víkendech je to na LSPP.. ta je sice jen do 22h, ale pak musí být dr.na telefonu, když se náhodou něco objeví. naštestí to v noci není často 😉

cell
2. lis 2011

@gabka32 : tos mi úplně připomněla moje služby: u nás LSPP slouží interna, takže na starosti 1 oddělení, celá LDN + LSPP+ ohledačky v terénu. A že to byly někdy chuťky - a soudní nepřijel nikdy. Hlavně mi přišlo vtipný, když se mě zkušený kriminalista ptal na předběžnou dobu smrti - vykulenou absolventku, co viděla třeba oběšence poprvé.
Ale stejně mi to teď chybí - chtěla bych si střihnout noční třeba už tak na jaře, ale kdo ví, jak to půjde.
Jinak jsem zatím do látkovek taky nadšená, pořád si je načančávám, uvidíme, jak nám to půjde. Už aby ....

vendyca
2. lis 2011

Ahoj, mohla bych se k vám přidat? Čekáme miminko v dubnu a jsem absolventka z LFHK. Jsem zařazená jako praktik, zrovna mi to došlo. Ale tím moje praxe skončila 🙂 Protože jsme na riziku, tak trávím čas doma a ne v nemocnici, co se dá dělat. Tak nějak se utěšuju, že holt po dítěti začnu na novo, vlastně jako absolvent.

gabka32
2. lis 2011

@cell tak to máte drsné, u nás dlouho byli na LSPP 2doktoři... jeden vyjížděl a druhý ambuloval, ale ted je jen jeden, tak se jezdí jenom ohledávat, zato máme na RZ 3sesterské a jednu lékařskou posádku...
ale neumím si představit sloužit LSPP i s internou... my teda na interně jsme na všední ve 3 - 2na JIP a odd, a jeden na int.příjmu + geriatrické odd., víkendy jsou lepší, to jsme 4 🙂 takže se někdy dá spát i líp jak doma 😀

taky si mi připomněla, jak se vždycky policajti ptají kdy přesně umřel... jako si myslí že to podle toho brouka nebo mouchy poznám na hodiny, ne? 😀

do práce se nehrn, uvidíš že s mimi budeš mít jiné starosti 😉 a "nočních" si nejspíš užiješ dost i doma 😀 mi ty služby vyhovují, ale začla jsem až v půl roce, hlavně kvůli penězům, ale i tak bych možná jednu dvě vzala pro zpestření 🙂

v látkovkách držím palce, hlavně vydrž, mě štvalo jak mě všichni odrazovali, včetně rodičů.... proč to jako děláme a tak.. no ale jak jsem psala, stejně jsme vydrželi jen u první holky 😖

cell
2. lis 2011

@vendyca : vítej, to se tu krásně rozrůstáme 🙂

@gabka32 : my sloužili ve dvou, jeden mladší, co měl tohle všechno a starší, co měl JIP, 2. oddělení a konzilia + zasakoval na LSPP, když mladší někam odjel (což bylo často, neb jsme ohledávali taky v okolních důchoďácích). Přes den to byl fičák, ale noci se celkem dali (nebo už jsem to zapomněla 😀 ). Vrítit se chci kvůli práci - abych všechno nezapomněla, hlavně taky kvůli lidem, protože celý kolektiv byl fakt super a moc mi chybí a ty peníze se taky asi hodí.

Dneska hodlám psát na ipvz, jak to teda mysleli s tou mou další praxí. Asi si budou myslet, že jsem hovád, ale mají to napsat pořádně, protože takto tomu fakt nerozumím ☹

gabka32
2. lis 2011

@vendyca vítej 😉

@cell u nás se na službě moc nevidíme, přes den je práce všude dost 😒 navíc se kolektiv pomalu a jistě rozpadá, kvůli blbému primáři, který furt odolává a nemá se k odchodu 😒 ale s ředitelstvím je zadobře, takže je jim jedno jaké morální a hlavně odborné kvality má. bohužel ☹

s IPVZ dobře pořid, já bych pochybovala spíš o jejich inteligenci než o tvojí 😀

vendyca
2. lis 2011

Spíš je ve mně taková nejistota, co bude. Pořád se všechno mění a bůhví, na jaký obor pak nastoupím po rodičovské. Praxi na praktika mám zatím zajištěnou za výhodných podmínek, ale ordinaci samozřejmě ne. Mezi známými široko daleko žádný praktik, který by mi poradil apod. A vlastně mi takto uteče 5 měsíců praxe, no ale jak to pozoruju, stejně bych to zapomněla.
Na jednu stranu mně to štve a na druhou jsem ráda, protože mimčo jsme moc chtěli (ale nečekali jsme, že to půjde tak rychle a že budu doma). Finančně naštěstí vyjdeme.