Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

mihsulka
14. lis 2011

@helulela 😀 😀 😀 dekuju...jsem rada, ze jsem nasla...teda ze tys me nasla v jine diskuzi 😀 Tady si alespon muzu procitat, jake to vlastne vse je, i kdyz vy uz mate problemy jine a hlavne uz mate veeelika bricha 😀

jasekd
14. lis 2011

@cell Z toho predporodniho rause jsi zapomnela, kde ze jsi to studovala 😀 😀 😀
@mihsulka Tak cervenej jsem vzdala uz v prvaku 😀 Tebe jako nikdy nevyhodili od zkousky 😕 ??? Jejda, opet abych se stydela, prvak a druhak byly ve znameni opakovanych pokusu, treba fyziologie na trikrat a jen tak tak u Trojana (tez jsem 1.lf) 😝 Ja byla rada, ze to zmaknu bez ditete, ty dalsi roky uz byly lepsi, ten zacatek ale drhnul...

jasekd
14. lis 2011

@helulela No rozdil mezi sebou a tebou moc nevidim, jen to, ze ja mam urcite doma vetsi bordel a v hlave vetsi prazdno 😀 Ale jak vidite,aspon jsem napsala @jankapavol odborny dotaz, to jdu ale do sebe, co?

mihsulka
14. lis 2011

@jasekd 😀 Krasne napsany ... nooo nevim, asi jsem mela jen vetsi stesti. 😀 Od zkousky me zatim jeste nikdo nevyrazil a ja doufam, ze se tak nestane. Vseobecne jsem byla spis za sprta 😖 , ale to púroto, ze mam respekt a spis jsem zodpovedna, nejdu nikam pokud vse nedoctu. A pak, od prvaku chodim do prace a tak doma nezevluju jak spoluzaci, ale kdyz prijdu tak se ucim, mam tak nad sebou bic a zbytecne nelelkuju, vazim si volneho casu 😀

jasekd
14. lis 2011

@mihsulka no nevim jak @helulela ja mam bricho uz jen vytahane 😀 Az tem tehotnejm nekdy i zavidim, co vsechno hezky je jeste ceka (bez ironie) 🙂

mihsulka
14. lis 2011

@jasekd 😀 😀 😀

jasekd
14. lis 2011

@mihsulka Mam jeste vetsi mindrak 😅 Ja se taky ucila a dost, a jaksi to nestacilo. Teda na kolejijsem se ucila, doma jsem s pritelem, ted uz manzelem, litala po horach na bezkach, na kole, po hospodach... Ale v Praze jsem az tak neparila a stejne zadnej premiant jsem nebyla. Ted uz bych se asi ucila jinak, jenze na kdyby se nehraje...

helulela
autor
14. lis 2011

@jasekd ty ostatní rozdíly nevím, nevím, moc bych to nerozváděla 😉 A chválím, pracuješ na sobě 🙂
Nechci se teda chlubit, červený nemám, ale taky mě nikdy nevyhodili. Měla bych z toho strašný trauma... stokrát bych si mohla opakovat, že se to stane a nic na tom není, bylo by mi to houby platný.
@mihsulka tak už se o tebe nebojím, takhle zodpovědná... v práci k tomu všemu snad ještě aspoň chvíli pokračovat nebudeš? 😉

mihsulka
14. lis 2011

@jasekd ja zas ted vidim, ze to je asi i zbytecne se tolik drit a lonsky rok jsem si diky tomu daleko vic uzila. Navic uz to nejsou jen teoreticke obory, tak se mi to libi a neco me obcas i bavi...jen si ted moc nedovedu predstavit, jak zvladnu v lete udelat letni praxe 2 tydny interny a 2 tydny gynda 😖 , kdyz bysme meli mit TP v cervenci...po porodu se mi bude dooost tezko chtit jit na praxi

helulela
autor
14. lis 2011

@jasekd 😀 já si zas říkám, že už naštěstí ten pupík nemám. Užívám si to a touha po třetím mě ještě nepřepadla. Ale velký břicho vypadalo možná líp než to teď 😉

mihsulka
14. lis 2011

@helulela chtela bych ted pracovat do kvetna, pak bych odesla na materskou. Jsem rada, ze diky tomu muzu mit jakou chci rodicovskou a na materske dostanu hezci penize, protoze jinak bych mela jako student uplne nic vis. Takze si chci jeste praci udrzet. Mam pohodovou praci, chodim sice 4x tydne, ale zase jsem v sedm doma a muzu se pak i ucit, obcas i v praci 🙂 Ale uz se tesim, kvetnem skoncim a uz na nic nesahnu 😀

cell
14. lis 2011

@mihsulka : i to se dá zařídit 😉 .... koneckonců jako gyndu Ti můžou uznat třeba porod 😀

jinak se musím pochlubit holkám látkařkám - dneska jsem konečně! sehnala prima kyblík na pleny za 120,- - takže máme vše, Šíša se může narodit!

helulela
autor
14. lis 2011

@mihsulka hlavně to podle mě ani nepůjde. Co nestihneš do porodu, to bude muset chvíli počkat.

cell
14. lis 2011

@mihsulka : taky jsem pracovala celou medicínu, odešla jsem v 18 z domova, protože soužití s mým otcem bylo komplikované ... jsem původně SZdŠ, medicína mi učarovala až později, takže jsem začala studovat až ve 24 letech - což nebylo vůbec snadný, takže přiznávám, tak čistý štít jako některé z vás nemám - ale zas dostudovala jsem a jsem na to svým způsobem i pyšná 😵

mihsulka
14. lis 2011

@helulela hloupe je, ze mi asi nepovoli si zapsat treba gyndu statnice bez te praxe...pokusim se tu gyndu odchodit v zimnim zkouskovem, nekde mozna i privrou oko a nebudou me tam tyrat. 😀

jasekd
14. lis 2011

@helulela Tak to budu cerna ovce diskuse, ale z mejch znamejch vyhodili aspon jednou snad snad vsechny...Ja anatomii 2x, histologii 2x, fyziologii 3x, genetiku 2x... To je asi vsechno, ale byly to ty nejvetsi hnusy. Statnice mam napoprvy a sem tam i jednicku 😀
@mihsulka S tu praxi teda netusim. My meli v lete svoji zubni praxi myslim 4 tydny a jinak jen v druhaku sesterskou 3 tejdny, internu apod. ne. To chce zacit hned v cervnu, ale s tim brichem nezavidim teda... Treba nekdo primhouri oko a napise neco malo navic...

mihsulka
14. lis 2011

@cell to se mi strasne libi cell, vazne jo, klobouk dolu! Je jednoduche prochazet vsim, kdyz vim, ze mam podporu rodiny a manzela k tomu a dostat se na skolu hned po gymplu...proste standartni student. Gratuluju, ne kazdy na to ma a takhle to dokaze jako ty

helulela
autor
14. lis 2011

@cell máš být na co!!!
I když mě to tu dneska obzvlášť baví, musím se rozloučit, mladší se probral a žádá si mě.

cell
14. lis 2011

@jasekd : buď v klidu, u nás to taky byly jen vyjímky - 1. LF je navíc známá tím, jak a za co se od zkoušek vyhazuje - hlavně první ročníky byly dost krutý tím, jak se snažily redukovat počty. Dobře, že je to za náma 🙂

mihsulka
14. lis 2011

@helulela Ja frcim do prace, takze dnes se taky loucim...diky moc, ze jsmte si me vzaly mezi sebe 😵

cell
14. lis 2011

tak já frčím pro psa na zahradu - dneska jsem jí chudinku vykmitla na zahradu do zimy, abych mohla uklidit. Břicho dnes bolí festovně, takže jestli se neozvu - KONEČNĚ RODÍME!!!! 😵

jasekd
14. lis 2011

@cell Drzim palce, at je to ono a je to kratky a lehky porod 😉

medvik
14. lis 2011

@cell taky držím palce 😉
@mihsulka vítej. Určitě bude lepší ta tříletá RD, do práce na plný úvazek z ní můžeš nastoupit kdykoli 😉
Jinak podrobnosti z našeho porodu: v pátek v noci už jsem měla podezření na odtok plodové vody (velké množství růžovočervené tekutiny) a měla jsem docela kontrakce, z porodnice mě ale vrátili domů. Pak se ty kontrakce pořád zhoršovaly, už jsem musela spát vsedě v obýváku a prodýchávat, v neděli už jsem nemohla chodit, bylo to pořád horší, ale bála jsem se jet do porodnice, aby mě zase nevrátili domů (museli jsme volat švagrovi a nechtěla jsem ho tahat k nám zbytečně), pak jsem najednou zjistila, že mám kontrakce po 2-5 minutách, tak jsme jeli a při vyšetření se zjistilo, že zbývá z branky jen lem. TO byla 1 v noci a ve 2,56 se malý narodil. Bylo by to mnohem dřív, kdyby se nejednalo o abnormální rotaci hlavičky, která pořád nemohla sestoupit. Nakonec ve mně něco hrozně křuplo (byla to zřejmě kostrč, takže teď mám docela velké bolesti vsedě, vleže, při vstávání a posazování, ale vlastně i v klidu) a malý se narodil. Měl 4310 g, takže docela fuška 🙂 Ale jsem ráda, že jsem nestrávila v porodnici žádný zbytečný čas (minulý porod: v porodnici od soboty večer, malá se narodila v pondělí v 0,35), takže super luxusní porod.V porodnici to bylo super, teď doma je to trochu horší, protože malá má zrovna období vzdoru (díkybohu malého má ráda, pořád mu dává pusinky a chodí se s ním mazlit).

mihsulka
14. lis 2011

@medvik teeeeda tak to strasne moc gratuluju 🙂 krasne zpravy. A diky za radu, pujdem do 3lete RD 🙂

helulela
autor
14. lis 2011

@medvik díky za podrobnou zprávu, pěkná makačka, zvládla jsi to teda statečně. To je dobře, že to malá bere takhle, to jde hned všechno líp.
@cell jestli on Šimon vážně nečekal na ten kbelík 😀 Fandím, ať už to je ono!

bublina09
14. lis 2011

@cell držííímeeee 😉
@mihsulka vítej a ber tu delší - čili 3letou. Je to větší jistota a pokud dočerpáš do konce tak vybereš stejný balík peněz jako při 2leté.
@medvik šmarja to zní hrozně - "něco křuplo" 😕 hlavně, že jsi ok a malý taky. Měl krásnou váhu. A doma ať se to brzy utřepe. U nás to blbé období netrvalo nikdy dýl než týden. Teď momentálně míváme období "nemůůůůžu" 😅
A teď vás dostanu - opakovala jsem druhák! Ha! kdo dá víc? 😀 😀 😀
Dobrou noc...

mihsulka
14. lis 2011

@bublina09 dekuju za dalsi radu a privitani u vas ve skupine...pujdeme do 3lete RD 🙂 ...opakovala jsi druhak? U nas hodne lidi prvak a tretak, zas sis to ale zprijemnila, rok navic jsou po tom prvaku spis prazdninove ne? Ja myslim, ze nase skola je tak exoticka, ze bych se nedivila, kdybych mela opakovat patak 😀

x142071
14. lis 2011

Ahojte holky, po přečtení diskuze jsem ráda, že nejsem jediná, kdo řeší dilema v podobně rodičovství a práce🙂 Ze začátku jsem si to dost brala, že ten malý zázrak, který se nám narodil v květnu o něco připravím, když budu muset řešit atestaci a specializační přípravu, ale snad to nebude tak horké, jak to ze začátku vypadlo. V září 2010 jsem nastoupila na rezidenční místo na praktického lékaře pro dospělé, ještě s rostoucím bříškem jsem zvládla absolvovat praxi na interně a 6 týdnů před porodem jsem nastoupila na mateřskou. Byla jsem doma až do konce října a od listopadu jsem opět nastoupila do práce, ale zatím jen na částečný úvazek. Chodím zatím 1-2 dny v týdnu, vyhovuje mi to maximálně, člověk přijde na jiné myšlenky a navíc se zase trošku částečně zanoří do medicíny, protože po 6 měsících doma jsem měla pocit, že zase začínám znovu☹ Sice si zatím absolutně nedokážu představit, jak se zvládnu připravit na atestaci, ale pořád je to ještě dost v nedohlednu, tak to zatím nemá cenu řešit. Ale asi to stejně skončí nočním studiem 🙂)))

cell
15. lis 2011

@medvik : teda medvi - ne že by se to těsně před porodem četlo úplně lehce, ale konec dobrý, všechno dobré 😵

@helulela : nebylo, dneska zase ticho po pěšině, já asi neporodím nikdy ☹

@x142071 : vítej mezi námi 🙂

medvik
15. lis 2011

@cell tak zatím koukám nic. Ale vždyť jsi prvorodička a termín máš až 19. 😉 Rozhodně Tě nechci děsit, dalo se to vydržet a za to krásné mimi to stojí. 😉
@x142071 ahoj, vítej. Ono to chce, občas odběhnout do práce, obzvlášť v předatestační přípravě. Já se vždycky do práce na ten 1 den strašně těšila. A určitě to dobře zvládneš, i tu atestaci, když jsem to dala i já 😉