Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

medvik
15. lis 2011

@bublina09 kvůli fyziologii?

jasekd
15. lis 2011

@bublina09
@medvik Takztez tipuji fyziologii (nepamatuju si, kde jsi studovala, taky 1.LF?), ja delala fyziologii natrikrat, a chtel me vyhodit, ze prej mi to nenapise a at prijdu zitra znova a odpovim tu otazku, a jasne jeste 3 dalsi, co si vytahnu, jakoby 4.termin, ale ja uz jsem rekla, ze nepojedu, tak mi dal vytahnout jeste jednu, to jsem nejak semlela a dal mi to za 3. Prof. Trojan. Taky jsem malem opakovala. Na tu otazku jsem nenasla odpoved ani v Klenerovi, ani na netu, nikde. Nevim, co to bylo, neco s ledvinama. Takze jeste ze sem se sprajcla a rekla, ze domu nejedu 😝
@medvik No porod parada, ze jsi byla v porodnici jen na nejnutnejsi, nicmene nadrela ses, na druhorodicku se to docela tahlo, ne? Doma jsi mela ty bolesti dost dlouho 😕 No a ze neco kruplo, fuj teda 😝 Ja ten druhej mela na druhorodicku po roce celkem dlouhej (preindukce a zabrala nastesti), ale tlaceni dobry 🙂 Spatnou rotaci mel Martin a hned to jde o poznani hur, tak jsem rada, ze letos to slo pekne. Risa je kus, to bych rodit nechtela 😀 Ja mela ke sve postave taky velky deti, ale takhle ne.
@cell Ach jo, planej poplach, tak treba dneska 😉
@x142071 Taky te vitam.

cell
15. lis 2011

@medvik : já vím, já jsem nějak počítala s tím, že budu rodit před termínem protože nám od začátku říkali, že je o týden starší a tohle je termín podle PM (ostatně jediný, jaký jsme kdy dostali). Ale všechno bude - zdá se - jinak ...

handulak
15. lis 2011

ahoj,můžu se taky přidat? teda psala jsem tu už kdysi 🙂

@mihsulka já plánovaně otěhotněla v 6.ročníku a poslední státnice jsem dělala z gyndy a byla jsem ve 32.tt...jak symbolické 😀
teď už mám doma dva prcky 😵..chtěla jsem to mít na jeden zátah a být doma xxlet...většina "kolegů" na mě kouká divně,že jsem po škole hned na RD...ale doktorky co měly děti ještě na škole a nebo hned po ní mě chválí 😀 ..já mám pocit,že jako doktorka stejně nemáš nikdy ten "správný čas" kdy je mít.. ☹
no,ale už slušně blbákuju 😝 ,tak plánuju napsat na jaře nějaké CV aspoň na místní psychiatrii...jestli by mě nevzali na 1-2 v týdnu..záleží,ale jak najdu hlídání..
a mít rezidenční místo na praktika...to je sen 😵 ...holky jak se vlastně sežene? přes praktika,který by mě vzal a nebo přes IPVZP? vím,že nám ve škole říkali že něco jde přes IPVZP...ale netuším jestli to funguje...viz celý postgraduální systém vzdělávání 🙄

@bublina09 ty jsi studovala taky v Brně co? já tipuju,že buď anča a nebo fyziologie 😀
já teda doteď nechápu,že jsem celý druhák dala s jedničkami..jen s fyzilogie bylo za 2...ale zkoušel mě Fišer...takže to je vlastně 1* 😀 😀 protože Fišer= Fisher risen...letenka zadarmo 😀

mihsulka
16. lis 2011

@handulak Ahojky tak to mas pekne teda...ale ja to obdivuju a je dobre, ze si byla takhle po skole, mas pred sebou uz klidek a zlaticka doma.
Ta rezidencni mista je nejlepsi kdyz si sezenes pres praktika. Na strankach ministerstva a IPVZ jde najit seznam praktiku, kteri mista nabizeji. Je dobre se k nekteremu dostat. Kdyz se prihlasis na vyberove rizeni k nekomu, tak vetsinou ostrouhas, pac kazdy praktik uz byva predem dohodnuty s nekym a pak at si sebelepsi, tak da prednost tomu "svemu" cloveku. Neodsuzuju to, i ja to tak mozna budu mit a verim, ze by pani doktorka dala prednost me, kdyz uz tam k ni dochazim delsi dobu a znam i dost pacientu...
S tou psychiatrii je to pekny napad, to urcite vyzkousej..

Hihi gyndu delat s brichem, to te museli strasne chvalit...nam porad rikaj jak mame mit deti do 25let a kazdy se jen smeje, tak konecne nekdo, kdo mel jejich plan splneny.

🙂

mihsulka
16. lis 2011

@bublina09 kdyby to byla 1.lf tak ja tipuju chemii 😀 ...u nas kdyz nekdo opakoval tak chemcu 🙂

jasekd
16. lis 2011

@mihsulka Fakt? Jako biochemie (uz nevim, v kolikatem to bylo)? Za nas celkem dobry... ani nevim, kdo me zkousel... Tam je Zima, soucasny tusim dekan? U nas byla hrob ta fyziologie, malem i muj 😀
@handulak Fischer reisen je vtipny 😀 Trochu cernej humor, ale co...kdyz uz to ma clovek davno za sebou.

mihsulka
16. lis 2011

@jasekd no ja byla druha paralelka, takze u nas chemie je prof.Sedo, Borovansky, Pohlreich a podobna skupinka vcetne Kremena jako tresnicka na dortu 😀 Chemca byla ve druhaku

jasekd
16. lis 2011

@mihsulka Ty jmena mi moc nerikaji, az na toho Kremena 😀 Takze to byl asi des, mam pocit, ze nejak tam studoval i jeho syn, a ze nemel moc oblibeneho tatinka 😀

jasekd
16. lis 2011

@mihsulka Ted mi nekde v mozku vytanulo Aleksi (Alexi?) Sedo, to je ono? Nevim, o koho jde, ale to blbe jmeno mi nejak zustalo v pameti...

mihsulka
16. lis 2011

@jasekd No jasne to je presne on 😀

cell
16. lis 2011

no fuj, chemii radši nevzpomínat ... já začala studovat vejšku ve 24 letech - těšila jsem se na tu akademickou půdu a první praktika byly z chemie, kde nás hned úvodně seřvali, že nemáme plášť a zamknutou skříňku - tak jsem si jen říkala, kam jsem se to dostala. A nezapomenu na lamentování Bubnový, která říkala, že až budeme řešit na pohovosti dehydrataci, musíme hlavně myslet na to, jak dodat tělu ty protóny - tak upřímně, na pohotovosti na ty protóny nemyslím ani trochu. A celá chemie mi přišla celkově k prdu - to co potřebuju se naučíme v interně. Znát zpaměti vzorce esenciálních AMK a počítat rychlosti enzmyových reakcí na deset desetinných čárek je úplná blbost - sloužící snad jen té selekci

jinak nerodíme a tenhle týden asi nebudeme. A váhový odhad ze dnes je 3600-3800 g 😕

jasekd
16. lis 2011

@cell Ja porodila dve deti v tomto vahovem rozmezi (panev v conj. externa 16 cm 😅 ) a dalo se to, a treba se sekli a bude mensi 🙂 Bubnova, to mi neco rika, ale my meli Hruskovou a tusim Hirschovou (taky krava) nebo tak nejak. Ja mela taky uplne prvni vec na fakulte chemicky praktika, jeste ted si vybavuju ty hnusny skrinky, tusim druhe patro, napravo od schodu, skrinky ve dvou radach nad sebou, za nimi doleva do praktikarny... Ja jsem "milovala" Specol nebo jak se ten pristroj jmenoval. nevysel mi jediny pokus 😀 Ovsem prijit tam ve 24 letech, to musi byt kulturni sok, mne bylo 18, hned po gymplu, to je prece jen clovek skoro dite, ale v 24 se nechat buzerovat za skrinku je sila... Moje kamoska je den po terminu a uz ma taky dost, ma prvni dite a furt mi vola, zda to a to je OK... Ten konec je narocnej, ale zas je to takovy napinavy 🙂

handulak
16. lis 2011

@cell jo o chemii a fyzice mi povídej 😝 mám taky SZŠ... prvák byl za trest 🙄 ..než jsem šla na medinu,tak jsem si udělala ještě bakaláře,takže jsem začala AŽ v 21letech...to byl taky jeden z důvodů mít děti hned po škole 🙂

já zase nezapomenu na první přednášku z anatomie,kdy profesor burácel a nadával do blbců a že jsme na tu školu vůbec neměli chodit a pokud neumíme latinu,tak ať okamžitě vypadnem 😀 já se dobře bavila 😀 😀 ale ty vytřeštěné oči spolužáků... 😅 😀

cell
17. lis 2011

@handulak : jojo, Seichert na prvních cvíkách z anči, že kdo neumí kreslit, zkoušku z anatomie určitě neudělá. Hrůza pro ty, co zvládnou tak tak domeček jedním tahem 😀 ... a prý že se anatomie v posteli naučit nedá - jsem zářným příkladem toho, že dá 🙂

si tady přijdu jak staroba, s prvním dítkem ve 33. letech, které ještě ne a ne vykouknout na svět ...

jasekd
17. lis 2011

@cell Seichert me vyhodil 😀 Ale ne kvuli kresleni (i kdyz nenakreslim ani ten domecek) ale na nejake nervove drahy.

cell
17. lis 2011

@jasekd : a žiješ 😉 .... já byla na zkoušce u Petrovickýho v předtermínu, říkal, že mám mezi 1-2 a že mi dá doplňující otázku (z čeho asi tak - neuroanataom). Tak jsem se drze zeptala, jestli mi tu dvojku dá v každým případě a on že ne, že by mě na to mohl i vyhodit. Tak jsem do toho nešla a doteď lituju, neb mi prý chtěl dát ty mechový a šplhavý buňky v mozečku. To už je ale dneska stejně jedno ... haha, tak vzpomíná se zvesela, ale vrátit bych to teda nechtěla 😔

jasekd
17. lis 2011

@cell Fuj, Petrovak... Toho jsem teda u zkousky nechtela. Ale ani nevim, u koho mam ancu napodruhy... Mozna i od nej 😀 Ja nejak nemuzu najit index, abych se mrkla. Tenkrat to bylo desne dulezity a ted si clovek nepamatuje ani ty lidi, ani tu latku, jen na kolikrat to bylo a znamku... Co jsou splhavy a mechovy bunky v mozecku netusim ani nahodou 😀

bublina09
17. lis 2011

holky tak byla to anča, ale já se bez mučení přiznávám, že jsem jaksi hůře vplouvala do toho učení. Prostě jsem si myslela, že to půjde i bez toho 😀 A navíc jsem měla borce v ostravě takže jsem víc než v brně byla tam 😅
@cell tak to je pěkný odhad, držím pěsti. Ale taky to může být o 500g míň, že...
A úplně těchápu, že ten konec stojí za prd, já jsem taky vyřízená - když mně nebolí záda, tak mně pálí žáha a zadýchávám se i u čtení pohádek.
Holky jinak na rezidenčním místě pro praktika je i kámoška a teda já v tom žádná pozitiva nevidím - má o dost menší plat než kolegové ve špitále, navíc obědy taky drahé jak prase ve špitální jídelně....a místo potom taky žádná jistota, ne? Oni mají ti praktici povinnost je zaměstnat po dosažení atestace?
dobrou noc...

elzu
18. lis 2011

Ahoj, moc vás zdravím...a jdu si k vám trošku postěžovat a oddechnout 🙂
24. jdu na zkoušku z interny (už podruhé, poprvé to byl takový planý pokus), čím více se učím, tím méně toho vím, ostatně jako vždy...nejhorší je, že i na věci, o kterých jsem si myslela, že si budu pamatovat celý život, teď koukám jak zjara a říkám si-ty vogo, to jsem se už někdy učila, jo? 🙂
Učím se už měsíc do tří, vstávám v půl sedmé, poslední dva dny jsem totálně zaspala do školy-přes tři budíky, podotýkám...ach jo...věděla jsem, že ten šesťák bude masakr, ale že budu takhle KO už po měsíci školy, to mě opravdu překvapilo...ale asi se musím nějak zajet, přecejen po třech měsících válení se s Malou doma, je to docela šok :D

helulela
autor
18. lis 2011

Teda holky, jste dobrý, jak si pamatujete ta jména, já jsem na tohle úplně mimo 😀 Vzpomínám si jen na ty největší legendy. Teď v těhu jsem byla na UZ u prof. Eliáše a ptal se mě, kdo mě zkoušel z rtg a nevěděla jsem ani omylem, jen jsem přemýšlela, jestli náhodou nezkouší on 😉 Ale musím vám říct, že sláva toho "anatomického malovače" pronikla až k nám do HK. Měla jsem spolubydlící, která po prváku přestoupila z 1. LF k nám a ta mi o něm vyprávěla 🙂
@elzu máš to těžký, to je horší než vstávání s novorozencem a batoletem dohromady 😉 Nepropadej panice, už jsi toho zvládla tolik, že tohle určitě taky dáš!! Poznamenám si 24. do kalendáře a budu ti držet palce na nějakou pěknou otázku 😉

elzu
18. lis 2011

@helulela Děkuju hrozně moc 🙂 bude se mi to hodit, protože jsou prostě otázky (jako třeba porfyrie nebo non-hodgkinské lymfomy), o kterých prostě vím, že i kdybych se po..., tak se je prostě nikdy nenaučím 🙂

helulela
autor
18. lis 2011

@elzu tak je hlavně nejmenuj nahlas, to strašně přitahuje 😉

mihsulka
18. lis 2011

@elzu El moc moc drzim palce 🙂 ...i ja mam ted internu, ale na zk jdu az v unoru, mame ji ted do ledna...budu na tebe moc myslet, zvladnes ji a preju stesticko na otazky. 🙂

jasekd
18. lis 2011

@elzu Muzu ti napsat jen, ze drzim palce, protoze studium s ditetem vyzkousene nemam. Jak rika Hela, nejmenuj nahlas... Na ctvrtek drzim palce 😉
@helulela U profesora Eliase jsem byla kvuli Martinovy ledvine asi v 31.tt na stredisku v Hradci tusim Ferstrova ulice nebo tak nejak, v tom prisernym suterenu, jela jsem tam nadvakrat (nekdo zvoral objednani) vzdy 2 hodiny tam a 2 zpatky v priserny snehovy kalamite, od nervu se mi chtelo zvracet, desny vzpominky 😝 Sam profesor vypadal, ze z toho suterenu moc nevylejza, ale byl milej, komunikoval, ptal se na praci, co delam, vysvetlil, Martina vyfotil, me uklidnil, nevim jaky je jako zkousejici, jako pacientka davam za 1 🙂

cell
20. lis 2011

ahoj holky - v pátek 18.11. 2011 v 9,48 se nám narodil Šimonek - 3580/52 - je úplně nádherný, hodňoučký. Zdravíme ještě z porodnice, pustí nás asi v úterý, tak sem dám pak fotky a podrobnosti 🙂

jasekd
20. lis 2011

@cell Velka gratulace 😵 Je presne o 7 mesicu mladsi nez Vendy. At se dari a vse jde i nadale hladce. Na podrobnosti se tesime.

mihsulka
20. lis 2011

@cell mooooc gratuluju a tesim se na fotecky...teeeda je top krasavec uz podle porodnich udaju 🙂 Uzivejte si a radujte se z nej...preju hlavne zdravicko, ty at jsi brzy fit a at toho malicky hooodne naspinka 🙂

bublina09
20. lis 2011

@cell 3 hurááááá. Blahopřeju a ať jste spolu všichni spokojení. Užívej čerstvého miminka 😵

medvik
21. lis 2011

@cell moc a moc gratuluju k Šimonkovi 😵 😵 😵