Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

bublina09
9. pro 2011

@cell třeba ho ještě nemáš naředěný tak to by potom nevadilo.
tak zubařce jdu den před sekcí 😅

helulela
autor
9. pro 2011

@bublina09 máš nabitý program, nezávidím ani trochu 😒
@cell já namočím vlažnou, namydlím a hodím do kbelíku. Moc se s tím nepářu, většinou se všechno vypere. Občas zůstane světlý flek a ten se vypere napodruhé.

helulela
autor
9. pro 2011

taky mám bolavý zub, @jasekd nám to tu přivolala 😀 Nejspíš zánět kolem neúplně prořezané osmičky dole.

jasekd
9. pro 2011

@bublina09
@helulela jeste budete prstickem hrabat, ze poradna.... 😀 Nee, je mi vas lito, Bubli bude mit teda narocnej tejden, ale teda to ocekavani miminka s dvojnasobnym prekvapenim musi bejt super 😵

bublina09
9. pro 2011

@helulela
@jasekd no nic moc program mám na příští týden, teda na první polovinu:
v pondělí je to ještě ok, to máme mateřské centrum a budem zdobit s děckama perníky na vánoční besídku, já teda budu mít nohy hore, páč mám všechno nazdobeno a jenom to tam donesu.
v úterý porodka kontrola ctg, pak interna a s internou na ARO ambulanci domluvit anestezii.
ve středu zubařka, ale to mi až tak nevadí, pokud to bude stát do 1000,- a podaří se to vyřešit na jeden šup. Peťa se tam vždycky perfektně zabaví, je tam spousta hraček a necháváme otevřenou ordinaci, aby si mohl chodit jak chce..
No a pak už jenom samá pozitiva a životní jistoty 😀

mihsulka
10. pro 2011

@helulela Mam to za sebou 🙂 a dalsi nefro pred sebou, ale dva tydny a bude konec. Pak mam tri tydny volno a pak zkousku 🙂. Tenhle vikedn zacinam pect, tak uz se mi vali testo na linecke v lednici a dnes se do toho dam.
@jasekd ucit se budu, to zas mam z toho respekt 😀 ...ted to bude zkouska, statnice je az v 6.rocniku, ale ja si to zaridim tak, abych v cervnu delala tu statnici. Pokud udelam zk, tak by mi meli povolit si statnici zapsat uz i letos...dokud si to budu trochu pamatovat, jinak pristi rok uz budu zase interne prazdna 😀
@bublina09 ouuu ☹ ten zub me mrzi...z gum.medvidku je obzvlast exkluzivni teda 🙂
@leiladelly Teda koukam, ze to neni zadna vyhra, kdyz za sebe clovek sezene nahradu na materskou ☹
@cell dekuju...treba budu vyjimka a nefro me veme 😀 😀 😀 ...tak ten byl dobrej ne?

cell
10. pro 2011

@mihsulka : glomerulonefritidy se mi nejlíp učily z Herolda, protože v Klenerovi je to naprosto nepochopitelný. Ale nesměl by tě u zkoušky zkoušet nefrolog, tak by to takto asi neprošlo (aspoň co jsme slyšeli)

jinak díky za rady s praním, měly jste recht - ve studené vodě to pouští líp 🙂

bublina09
10. pro 2011

@mihsulka
@cell holky tak je dobře vidět, jak člověk nepříjemné věci vytěsňuje - Herolda např...a přitom jsem ho měla ráda, taková barevná učebnice pěkná..asi se do ní opět kouknu 😅

jasekd
10. pro 2011

WTF is Herold? Ja se teda ucila jedine z Klenera a ledviny teda nic moc, a to jsme statnicovali na Strahove, kde se primo na nefro specializuji a je tam dialyzacni pracoviste 😅 Nastesti k zubarum jsou mirnejsi 🙂
@mihsulka aha, ja myslela, ze jsi v sestaku, a ty to mas nejak rozlozene...

mihsulka
11. pro 2011

@bublina09 Herold? To jsejm zatim nikdy neslysela a ani nevidela, ale asi se po ni mrknu. My ted mame uplne novou ucebnici, vysla teprve vloni, je od Cesky (endokrinolog) a vetsinu kapitol si tam psala 1.LF, takze by to m elo byt pro nas docela fajn. Nefrologii tam psal Tesar, coz mi zatim nic nerika, ale snad to bude nekdo z naseho nefra

@jasekd jsem v 5.roc a nic rozlozene nemam, normalne studuji bez pauz a jediny duvod, kdy bych si rozkladala je v sestaku, kdyby nam bylo vyslo mimco. Ted neni duvod rozkladat a jede se dal...uz ted zas vidim jak tu internu nestiham 😀 a to mame zk ke konci ledna. Fuj

Jinak mam obrovskou radost, vubec jse necekala prekvapeni pred Vanocema, napsali mi ze studijniho, ze mam stipko za 4.roc 😀 tak jsem stastna pac desitka úred Vanocema a nasi rekonstrukci bytu se vzdycky hodi.
Jinak i u nas se cast uci z Klenera, ale ted vysel novej o x stran zase silnejsi a vetsina prof. nam rika, ze je tam toho ted zbytecne moc, tak ji ani nemam.

jasekd
11. pro 2011

@mihsulka Ja to naopak myslela tak, ze budes napred, jak jsi psala, ze na statnici pujdes uz letos... Spatne jsem to napsala, spis jsem myslela individual... Ja jsem stara, cili jsme se ucili ze staryho Klenera, ale vsichni, i my zubari... kez bych si z nej pamatovala aspon pulku 😀 Stypko super, to jsem teda nevidela ani z rychliku 😅

mihsulka
11. pro 2011

@jasekd No ano, planuju si udelat letos i statnici, pokud udelam Zk tak by mi to meli povolit a ja bych tedy byla napred. K tomu ale nemusi byt individual, proste si jen zazadam o pridani predmetu do 5.rocniku protoze prerekvizity bych mela splnene. Stale ale budu 5.rocnik a v sestem toho jen budu mit min. Planuju to tak porad, protoze (mozna trochu naivne) doufam, ze v cervnu se miminko povede a pak bych mela v prubehu sestaku miminko doma a tak by mene predmetu bylo jen k dobru 🙂.
Holky kdyz me se taaak moc nechce ucit. To je vzdy neco, zacatek je nejhorsi 😀 ..radsi bych prala pleny 😀 😀 (vlastne cokoli bych delala radsi)

kkomtesa
11. pro 2011

@mihsulka Držím palce, ať to brzy zvládneš🙂
Ahoj holky, mě to s učením přijde, že čím jsem starší, tím hůř zvládám vydržet několik týdnů (až 2M to bylo u histologie a anatomie) na zadku kvůli jedné zkoušce🙂 Naštěstí všechny další zkoušky mi už přišly, že to jde líp a líp. Já jsem dělala taky první státnici z interny, a byla za to moc ráda, ta mi přišla nejtěžší. Teď mám po atestaci z PL (rodinné lékařství mi zrušili) a rok a půl praxi po atestaci na interně v Krumlově, a po 2. MD přemýšlím o obvodu. Ale vůbec neřeším, jestli třeba něco zapomenu, nebojím se. Půjdu před zahájením ordinace tak na měsíc ke skvělému praktikovi, u kterého jsem byla před atestací a nějak to už dopadne. Teď si hlavně všichni tři strašně užíváme mrňouse, je mi 36 a manželovi 32, věk jsem taky neřešila a je to fakt skvělé🙂
Jinak na škole jsem se učila z Klenera, pak k atestaci pro změnu z Herolda (vytiskla jsem si ho z PC podoby), ale neznám zatím žádnou dobrou učebnici na internu ☹ Na škole jsem se profesorů na interně bála a radši chodila k neznámým doktorům na praktika, a to byla velká chyba, což jsem zjistila až při praktické zkoušce u státnice, nikdo z těch doktorů mě nechtěl vzít, a profesor, který hned řekl, že proč ne (byla jsem zrovna po autonehodě - whiplash - a jezdit do Prahy pro mne znamenalo bolení hlavy po cestě i pak), a ještě se ptal, odkud jsem a byl moc příjemný. Bohužel bylo to až v šesťáku, takže jsem se internu pořádně naučila až v praxi, a pořád mám určitě ještě mezery.

jasekd
11. pro 2011

@mihsulka urcite uz se to povede, a cim vic toho udelas napred, tak tim vic budes v pohode a pujde to, jen se k tomu uceni donutit, co? 😝

leiladelly
11. pro 2011

@mihsulka Musím Ti zcela otevřeně říci, že je to spíš průser a velká oběť za děti a každému doporučuji mít napřed děti a pak teprve svoji vlastní praxi. Děti jsou důležitější, ale když vidím svoje dorasované pracoviště, srdce mi to rve také. ☹

leiladelly
11. pro 2011

@jasekd S ledvinami měla problém malá, ve třech měsících glomerulonefritida způsobená pseudomonas aeruginosa, i.v. Gentamicin na 10 dní, to bylo hrozný, ona neměla ani čtyři kila a blinkala a celkově strašně sešla. Dopadem zánětu ledvin byl souběžný zánět levého kyčelního kloubu, který ale v nemocnici neobjevili, takže ze zdravého děcka při třetí kontrolní návštěvě u ortopeda byl mrzák, co nedal nohu do abdukce. Ani nebudu vzpomínat. ☹ Příčna se nezjistila, naštěstí vývojovou vadu nezjistili. Jojo, já jsem zubařka se vzděláním psychologa 😀 Kde pracuješ Ty?

jasekd
11. pro 2011

@leiladelly a jak to dopadlo s tou kycli? Srovnalo se to? A ledvinky uz dobry? Nas ceka ta operace 😝 Jinak to mas jako dve skoly? Uf...to bych nedala, a k tomu 3? (podle fotek) deti 🙂 Ja delam u nas v soukr. ordinaci, mama ma jednu, ja mela vedle ni, ona je muj zamestnavatel/skolitel. Jsem jeste MUDr., pac jsem stara, promoce 2004, praxi mam odpracovanou ty 3 roky v pohode (mam 5,5 roku praxe), takze "jen" vyresit papirovani pro samostatnej vykon povolani, a jeste udelat zkousku z rtg (tu odbornou zpusobilost), to uz asi mas.. Kdes to delala a z ceho jsi se ucila? mama ted vzala i moje lidi, tak dost nadava a tesi se, az se vratim, ja vezmu ty jeji a spadne ten naval zas na me. Moji ordinacijsme zrusili, mama pujde do duchodu. Cili o vybaveni strach nemam 🙂 Kde jsi ten "uzasnej" zastup sehnala, inzerat v LKS nebo nekdo znamej? Ptam se, kdybych nahodou chtela 3.dite tak za 5 let (teda ja chci, ale bojim se jednak organizovani zastupu v praci a jednak, aby bylo zdravy, prece jen M. ma ty ledviny, motor.retardaci, na 20 mesicich jeste nechodi, a s Vendy jedem do Motola kvuli noze, nejak mam pocit, ze je toho na me moc a deticky sice uzasne a krasne, ale s tim zdravim nic moc, i kdyz takovej horor jako ty snad s nima nezaziju, M. je na zajistovaci terapii a IMC se nam vyhla 🙂 ). Co se ti z ord. ztratilo nebo co znicili? To je teda sila, ti reknu 😠

kometka5
12. pro 2011

omlouvám se, že sem lezu... 🙂
potřebovala bych poradit ohledně očiček mé dcery. založila jsem novou diskuzi, ale poradili mi, abych se obrátila sem. tak se obracím 🙂 ...je tu nějaký oční lékař, který by mě vysvětlil zprávu od očního, a hlavně jak se bude vada vyvíjet? děkuji moc...

konvalininka
12. pro 2011

Ahoj
Omlouvám se za vpadnutí do diskuze. Ale možná některá budete vědět: Můžu předepisovat recepty, sobě i rodině, když jsem na mateřské / rodičovské dovolené? Děkuji

bublina09
12. pro 2011

@konvalininka ahoj, recepty můžeš psát v obou případech. Na MD píšeš na recepty pracoviště (zaměstnavatele), na RD píšeš na recepty od pojišťovny, se kterou si musíš vyřídit speciální smlouvu na svou osobu.

bublina09
12. pro 2011

@kometka5 obávám se, že tu žádný očař není. Zkus nějakou specializovanou internetovou poradnu 😉 nebo se zeptej toho, kdo ti tu zprávu napsal....

konvalininka
12. pro 2011

@bublina09 Děkuji, neuvěřitelná rychlost 😵 . Už jsem na RD, tak jestli jsem to pochopila správně, na recept zaměstnavatele už nesmím? Přeju bezproblémový konec těhulkování.
Zatím atestaci neřeším, ale brzy vás možná zde zase navštívím. Hezký večer.

bublina09
12. pro 2011

@konvalininka nesmíš, protože nejsi v pracovním poměru, jsi na sociálních dávkách... Musíš si zajít na pojišťovnu, kde jsi sama pojištěncem a požádat o individuální smlouvu, dostaneš ZIČO (zvl. identif. číslo), které pak budeš psát na každý recept. Součástí smlouvy je i seznam pacientů, kterým budeš předepisovat léky (také musí být pojištěnci oné pojišťovny).

konvalininka
12. pro 2011

@bublina09 Děkuji 😉

linda81
12. pro 2011

AHojte kocky....narazila som na vasu temu, a chcela by som sa opytat....som tiez lekarka, robim ARO a urgent .Bohuzial nemozem mat babatko normalnou cestou, jedine IVF, V novembri som zacala 1 IVF, bohuzial to nevyslo.Bola som kus na PN a kus dovolenka.Teraz zajtra idem na KET a neviem , co s PN.CI to riskunut,l alebo ostat doma.Je mi to kus blbe zas byt PN po mesiaci na 2 tyzdne...zvlast, ak to zas nevyjde.CO by ste robili?

jasekd
12. pro 2011

@linda81 Ahoj, mrzi me, ze mas starosti. Ja bych se poradila s osetr. gynekologem, nakaze li zustat doma, zustan doma, doktor neni stroj a kor v tvem oboru zadna pohodicka neni. Nevim samozrejme, jak se k tomu stavi u vas v praci, dovolenou uz nemas? Ale mela bys myslet na sebe, aby to konecne vyslo 🙂

bublina09
12. pro 2011

@linda81 ahoj, nevím, jak moc je to náročné - stimulace, riziko OHSS apod....pokud bych to zvládala, asi bych chodila do práce, líp by to uteklo a asi bych se to na celé oplodnění míň soustředila....

bublina09
12. pro 2011

@linda81 a na zítra držím pěsti 😉

cell
12. pro 2011

@linda81 : ahoj, měla jsem to podobně a do práce jsem celou dobu chodila .... na úspěch to vliv nemá a aspoň zaměstnáš hlavu. Hodně štěstí!!!

linda81
12. pro 2011

@bublina09
@cell
@jasekd dik kocky...no , ked sa spytam mojej gyn, tak povie, ze ako sa na to citim.Ja by som aj chcela na jednej strane do roboty, nech to rychlejsie prejde, na druhej strane...na sale rontgenove ziarenie, na oddeleni MRSA , ESBL a neviem co vsetko a zachranka po transfere nie je bohvie co ...tak neviem, strasne s tym bojujem..