Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

anitram18
12. únor 2012

Tak info ze stránek IPVZ...toto jsem se dočetla 😒

Platnost kurzů, stáží, seminářů, testů:

Platnost absolvovaných povinných vzdělávacích akcí před atestací – 5 let
(specializační kurzy, stáže, kurz Lékařská první pomoc / Neodkladná první pomoc, seminář Základy zdravotnické legislativy, Základy lékařské etiky, komunikace, managementu a legislativy aj.)
Platnost testů na konci specializačního kurzu nebo stáže, které jsou předpokladem přístupu k atestaci nebo testy, které jsou součástí atestace - 2 roky
Platnost testů pro ukončení společného základu mají platnost neomezenou.

medvik
13. únor 2012

kolegyně dělala před několika lety (víc než 5) na ARO, má atestaci, přesto musí na kurz Lékařská první pomoc. Takže stáže mají opravdu platnost těch 5 let, nikoli neomezeně.

jasekd
13. únor 2012

Teda holky, ty vase starosti s IPVZ zadnej med 🙄
@medvik situace kolegyne je skutecne usmevna, teda spis cernej humor 😅 🙄 Jak se dari u vas se dvema detma? 🙂

medvik
13. únor 2012

@jasekd zrovna jsou oba nemocní a to jsme měli jít na očkování. Nějak vás teď ani nestíhám dočítat. Jak to vlastně dopadlo s tou Martínkovou operací? Bude?

jasekd
13. únor 2012

@medvik My se snad ted vykuryrovali. Taky jsem odkladala ockovani , MMR a jeste ze tak, nemocna byla jen Vendy, ale neriskovala jsem, a M. to po tydnu samozrejme chytil 😠 Ale jen ryma a trochu kasel, zadny drama, ale jako spravny chlap to prozival 😀 Martin pujde na operaci stopro, jsme na cekaci listine, zatim nevilali, vidim to na leto, je to na dlouho.

mihsulka
13. únor 2012

@cell ahojky, tak jsem dnes rano byla na obvode a nabalila me tolika papirama... 🙂 ...sama je asi v 7.mesici tehu takze myslim, ze me vybavila vsim co by delal i sobe. Mam tedy zadanku do trombocentra, genetiku, imunolu, udelala krev a ŠŽ. Mohla bych te tedy poprosit o pomoc s terminem?? Moc dekuju. Jinak stale se nevyresila situace s MS, dostala jsem jen dalsi injekci a pokud to neprijde, tak pujdu na nejaky zakrok, snad nebude treba... 🙂 Moc dekuju za pomoc. Misa

cell
13. únor 2012

@mihsulka : určitě - zapracuji na tom 😉

helulela
autor
23. únor 2012

@jasekd ahoj, něco nového o Vendy? Jak jste vůbec zvládli mega výlet do Prahy?

jasekd
24. únor 2012

@helulela Ale jo, nakonec to slo... Na antropo nas vzali hned, nozicku ma o 2 cm tlustsi, coz je pry hodne na tak male dite, ale zatim jsou prakticky stejne dlouhe, hned ale rikala, ze se to muze a asi bude menit. Na genetice teda organizace jak hrom, sedeli jsme pred prijmem, proti otevrenym dverim, papiry pripraveny na stolku viditelne umistene, sestry nas videly, pozdravily, a protoze vsechny vykazovaly nejakou cinnost, tak jsem cekali, a po asi 40 min tam manzel uz sel, co se deje, ze nas neberou, a oni, jeee, vy jdete k nam???? My uz na vas cekame! Ne, my tady kempujem! V te cekarne nikdo jiny nebyl ,, tak nevim , na co cekali. Tak jsme to sepsali, Dr mi rekla, co by to mohlo byt a ze krev nenabere, protoze se budou stehovat a laborka ma stopku 😠 Pritom tenhle termin nam dali asi na 3x oni! Uz jsem se bala, ze manzel bude ostrej. Deti zlate, Martin si hlasil curani a chodil na nocnik na WC, ani nerval, jen fnuknul pred vchodem, Vendy trpeliva, mam z nich radost.
V uvahu pripada Beckwith Wiedemann, neurofibromatoza 1 a mozna jeste neco, testovat budou urcite toho BW,ale pry ji to nejvic pripada jako izolovana hemihypertrofie (idiopaticka HH je myslim ta dg?), protoze ty syndromy maji i jine a dost zretelne projevy (kavove skvrny, ruzne malformace usi, genitalu, brisni steny, poporodni adaptaci atd atd), takze rikala, ze kdyz kolem tehot. a porodu bylo vse naprosto OK, tak patrne tohle muzem vyloucit, ale protoze je mala a mohlo by se to jeste projevit pozdeji, treba ty kavove skvrny u neurofibr., tak se radeji neco vysetri. Pp toho, ze bude mit toho Wilmse, mi ani ta geneticka nebyla schopna rict, asi zadna statistika na to neni, nevim... Takze vime celkem prd velebnosti, dobre je to, ze nozicka zatim delsi neni, coz bude dobre pro zacatky chozeni. Na onko jdem az v cervnu, byla tam jina dr a ta to objednala takto, ten primar rikal po 3 mesicich, tak jsem zmatena, prej ted na s ma prohlidnout prakticka, ale jak a co, to ani nevim, zpravu mi pro ni nikdo nedal, asi nas posle na UZ i tady, nevim. Kdo bude resit toho ortopeda, taky nevim, tak jeste ze zatim to neni akutni 🙂 Jinak Vendy uz nam taky sklouzla do moto retardace a musime se objednat na rehabku, i na antropo rekla, ze je slaba a rehabku schvalila, ona ted zacla uplne stagnovat, jako Martin tenkrat, nechapu ty moje deti, chovam se podle spravnych zasad co se motoriky tyka a je to naprd. Jinak v nemocnici rikali, ze se jim jevi jako krasna a normalni zdrava holka, az na tu nohu, tak snad to bude jen ta IHH, protoze u nekterych dalsich je i mental. postizeni, taksnad nas jen nelitovali a mluvili vazne, protoze fakt porad rikali, ze vypada uplne normalne 🙂 Jo a taky jsme byli na ocnim s boulickou u oka, je to patrne nejaka cysta, ale bez exstirpace a histolky tezko rict a mam konzultovat s onko, coz jsem myslela,z e bude uz ted 😝 Geneticka miale rekla, ze podle ni to oko a ten zbytek souvislost nema, ze je to jen soubeh ruznych veci, tak snad fakt jen cysta a uvidi se. Hned me napadla smamozrejme ta neurofibr. 😠
Takze tak asi u nas, pisu zmatene 😅 Dekuju , ze na nas myslis 🙂

helulela
autor
25. únor 2012

@jasekd díky za obsáhlé hlášení. Organizace a mezioborová spolupráce teda super 😉 Izolovanou hemihypertrofii někdo mít musí, tak proč ne Vendy, ať si taky nemusíte vyžrat všechno. Super že nožička aspoň zatím není delší. Na krev teda budete muset vyrazit všichni znova? S tou motorikou je to zvláštní... Jen na okraj, já bych se myslím líp srovnávala s nějakým tělesným postižením než s mentálním, to by bylo těžký 😔
Martin je nočníkový expert 🙂 U nás teď zas nic, Víťa je nemocný, tak jsme se ani nijak nesnažili. Dneska už zas začal hlásit a chodit čůrat na nočník, od rána zatím nemáme ani jednu počůranou plínu, zato jedno bobo na koberci 😉

jasekd
25. únor 2012

@helulela Snad to tak bude! Ja si rikala v tehotenstvi porad, ze telesne postizeni bych zvladla, (mentalni spatne), a uz to mam doma 😠 Jako ze kdybych vedela, ze miminko bude treba Down, ze bych si ho asi nedokazala nechat, kdyby nemelo nohu, tak ano, no a nohu ma a jakou 😠 😀 Tak jen doufam, ze mentalne bude v poradku! Plus teda treba ten von Recklinghausen to je taky des, kdybych si sama na sebe mela vybrat, to radeji toho Wilmse, to se da lecit a ma to celkem uspesnost, nez tyhle ohavnosti 😠
Ted mel Martin taky blbej den, hlasil curaaaaam a uz cural na zem.
Vendy si z Motola privezla nejakou nemoc 😝 Ted jsme se vyhrabali a uz zas ma teploty a naladu naprd.
Na krev musime asi v breznu, zase, uz ty cesty do Phy nenavidim.
Ta motorika, Vendy se vyvijela uplne krasne, pred 4. mesicem se otacela na bricho na obe strany, brzy zpet na zada, vse spravne, od 8 mesicu plazi (Martin od 4,5 mesicu, ale ten se trochu prohejbal, uplne dobre nesel) a najednou totalni stopka, uz dva mesice nedela nic noveho a spis zacina lenosit a je takova oslabena. Ted je nemocna, tak na rhb zatim nevolam.

helulela
autor
26. únor 2012

@jasekd bude v pořádku, bez ničeho dalšího a basta... i když já taky radši promýšlím špatné varianty a pak si oddechuju, že to tak není 😉
Třeba Vendy jen sbírá síly na další krok. Mě ničilo, že Víťa od 8 měsíců obcházel nábytek, myslela jsem si, jak do roka bude stopro chodit a ono nic a pořád nic... a pustil se až za půl roku ve 14 měsících.

medvik
1. bře 2012

@jasekd teda to je organizace, na té genetice ☹ tak doufejme, že to bude izolovaná hemihypertrofie a nic jiného, hlacně přeju, ať je mentálně v pořádku. Martínek je moc šikovný, takhle hezky čůrat. A snad se Vendy vzpamatuje s tou motorikou, ještě abyste museli jezdit na RHB.
Naše Zuzi s nočníkem zlobí, sama si neřekne, musím se jí ptát a na to mi vždycky řekne, že na nočník nechce. Tak nevím, kdy s tím hodlá začít ☹
@mihsulka držím palce, ať je vše v pořádku.

medvik
1. bře 2012

@helulela taky jsme to měli tak, pořád jsme říkali, jak uteče roku, jak se krásně staví a obchází nábytek a pravé chození začalo až ve 14 měsících. A ať se Víťa brzy uzdraví.

jasekd
1. bře 2012

@helulela vis co, ona bohuzel asi kopiruje Martina a ten zacal chodit na 21,5 mesicich 😅 Ani ted nechodi zrovna pekne. Rhb nas nemine, uz jsem objednani, snad to bude jen 1-2 motivacni cviky a brzy se toho zbavime, uz toho mame moc, ted zas budu volat do spitalu na kontrolni UZ 😝
@medvik U nas kdyz se ptat, jeci vzdycky NE!!!! i kdyz se pak pocura. Nerikal si, proste jsme posazovali, obcas rekl na kakani nebo jsme poznali, ze tlaci, no a jeden den si zacal rikat tak, ze ani jedna nehoda, a ted mame max jednu denne 🙂 Ze dne na den... My se snazili o BKM, ale chytali jsme jen kakani a delali jsem to kvuli ledvine, u V. jsem na signaly neprisla a tak se nesnazim a je to klasicky plinkovany dite. Na spani a na ven ji jeste ma, ted je zima, ale na jare pujdem bez. To uz bude i min na kocarku, ted bych ho nestihala vytahnout z fusaku a svliknout, celou prochazku rozhodne neujde, spis nekam jedem a tam si pak hraje a chodi. Ted resim, jak to delat u doktoru, kdyz jsem na ne sama a M. hlasi a WC daleko a Vendy na krku, posazovat na nocnik v cekarne by nekomu mohlo vadit a copak s tim plnym nocnikem, a doprovod teda mam jen do Prahy 😅
Mentalne snad Vendy bude OK, zatim reaguje hezky na svoje jmeno, zvatla slabiky a umi mavat a delat paci paci, je docela zvedava a veci ji zajimaji, tak snad ano 🙂

helulela
autor
1. bře 2012

@jasekd máš pěkně nabitý rozvrh s doktorama 😒 To je Vendy šikovná, taky myslím, že je to ok.
@medvik s nočníkem u nás podobně. Když jsem zkoušela posadit, většinou řval, že tam nechce. Před pár dny večer prohlásil, že ho plína tlačí a chtěl ji sundat. Od té doby hlásí a chodí vzorně na nočník čůrat. Doma je bez plíny, na ven ji ještě dávám, i když to většinou zvládneme se suchou, a na spaní taky. Akorát máme problém s kakáním, nechce ani do nočníku ani do plíny, vždycky to zadržuje a je z toho celý špatný. Snad se to brzo taky vyřeší, nevím, co se mu honí v hlavě.

medvik
1. bře 2012

@helulela aspoň, že chodí čůrat 😉 kakání se naučí brzy.
Zuzi si řekne velmi vzácně, že chce čůrat, většinou ji musím nutit. A když už se nechá posadit, chce pustit Krtka a lízátko a sedí tam hrozně dlouho. To se ale nemá, aby neměla hemoroidy.

helulela
autor
1. bře 2012

@medvik víš co, já taky slýchala různé historky, čí dítě začlo z ničeho nic bez učení chodit na nočník a říkala jsem si: "No jo, to my takové štěstí mít nebudeme." A ono jo. Třeba to Zuzce taky sepne z ničeho nic.

jasekd
1. bře 2012

@medvik Martin taky trunil, ale jak si zacal rikat, je nocnik vyresenej behem chvilky, akorat vecer furt vola, ze musi kakat, pripadne nereaguje na zadny dotaz, jen tam tise smrdi, mysli si, ze ho nevidiem a ze nepujde spat a bude se divat na TV 😀
@helulela Ja tomu taky neverila a fakt to tak je 😕 Je to super, ze, kdyz se deti aposn castecne odplenkuji, hned peru mene casto 🙂

helulela
autor
1. bře 2012

@jasekd jj, Adík má co na zadek, peru á 3 dny, zrušila jsem jeden sušák a až ještě pověsím na balkon... 😵 😀

cell
2. bře 2012

ahoj holky, já Vás vůbec nestíhám 😔 gratuluju k nočníčkování 😀

fangi
3. bře 2012

@helulela @jasekd @cell @medvik Holky, kdybyste se tu některá objevila, mohla bych mít na Vás prosím medicínský dotaz do IP? Děkuju moc : 😉

helulela
autor
6. bře 2012

@cell děkujeme, je to teď u nás hit 😀 Jak se vám vede s Šimonkem?

cell
7. bře 2012

@helulela : dneska skvěle - nechci to zakřiknout, ale zdá se, že se učí usnout sám - to by bylo báječné, ty naše večerní boje byly fakt úmorný ...

cell
7. bře 2012

a tady něco k pobavení:

https://www.youtube.com/watch?v=rklUthIgU4w


😀 😀

helulela
autor
8. bře 2012

@cell to je dobrý 😀 a asi i dost populární, už to ke mně dorazilo z více zdrojů

Není nad samostatné usínání 🙂 Ať vám to klape.

cell
9. bře 2012

@helulela : tak to mě mrzí, že nejsem první, mě to pobavilo hodně, neb to dost vystihuje, jak se teď cítím - jsem to zakřikla, to naše zvíře už nespí ani ve dne, v noci vstávačka á 2 hodiny, pomalu se ze mě stává zombie ...

helulela
autor
9. bře 2012

@cell právě že ty jsi byla první 🙂 ...upřímnou soustrast, náš Adámek je přes den zlatíčko, ale v noci je jak vyměněný 😠

bublina09
13. bře 2012

Ahojte holky, jak se máte všechny? děti zdravé? Koukala jsem na Šimonka @cell opravdu se vám povedl - ta profi fotka - tam je k sežrání, ty modré oči! 😵
Já musím naše holky pochválit, přes den sice už vyžadujou dost pozornosti, ale noci jsou k nezaplacení. Leckdy spí od 20 až do rána, do 6. Kojím a na noc přikrmuju, dá se to...Akorát teď bojuju s pračkou, po týdnu, kdy se vyměnilo čerpadlo se zase pokazila...supr s třema dětma. Tak bude asi nová tuším..zítra se na to přijde opravář podávat. Máte nějaké tipy na novou? děkuji 🙂

helulela
autor
13. bře 2012

@bublina09 ahoooj, to jsou holky šikovné🙂 Nějaká nová fotka, ať si zase můžeme zatipovat? 😉
My si teď doma všichni štafetově předáváme bacily, no nic moc, ale jinak se máme taky pěkně.
Rozbitá pračka je děs, aspoň že nemáte látkový plíny. My máme Whirlpool AWOE 8758, kupovali jsme cca před 2 lety. Vybírala jsem podle dTestu, byla první nebo druhá. Je na 8 kg, což se hodí. Rozbitá byla jednou, ještě v záruce nám měnili zámek dvířek, jinak jsem spokojená.