Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

bublina09
11. srp 2010

@musko bohužel neporadím..5 let? to se nedají zvládnout 2 děti po sobě?

musko
11. srp 2010

@ale ak to prerušíš službami - tak sa to berie ako pracovný proces - aspon to tak bolo v Tempuse myslím pred rokom?

bublina09
11. srp 2010

takže pokud plánuju 2 děti po sobě nic jiného než ty služby mi nezbydou...aspoň že to jde takto.

musko
12. srp 2010

@bublina
napis si na komoru, tam Ti daju spolahlivu odpoved

cell
12. srp 2010

a pak to napiš sem, taky by mě to zajímalo, díky 🙂

pavova
13. srp 2010

Tak já jsem pátrala v zákonech a našla jsem, že pokud budu mimo pracovní poměr více jak 5 let , tak po návratu se budu muset zapracovat min. 60 dní pod druhoatestovaným lékařem, který mi to potom potvrdí do indexu. Takže v tomhle problém není.Problém vidím v tom, že všechny předatestační stáže i kurzy platí pouze 5 let, a pak je musíš dělat znovu. Což u mě je toho docela spousta, co mi propadne a to nepočítám, že si budu muset všechno opět zaplatit. Ten zákon je č. 95/2004 sb.par.6 ( byla tam v roce 2008 novelizace, ale tohoto se netýkala) a tu druhoz info mám přímo ze stránek IPVZ. 😎 . Uvidíme, co z toho nakonec bude, už jsem slyšela z hodně míst, že IPVZ se má rušit( je hodně zadlužené a nezvládá to ) a celé to půjde pod ministerstvo. Holky, držím nám palce,ale mimina za to rozhodně stojí. 🙂

bublina09
14. srp 2010

@pavova tak to rozhodně! 😉 Děkujeme za vyčerpávající informace! Já jakožto chornický odkladač a lenivá povaha nechávám všechno na poslední chvíli - tudíž žádné stáže ani kurzy nemám a nemá mi tak co propadnout 😅 . Tak můžu vesele plodit.

cell
14. srp 2010

děkuji i já. Teď je jisté, že interní kmen stihnu a pak se uvidí. Já bych se zas chtěla poptat: pracuju na celý úvazek ve fak. nemocnici, ale sloužím v jiné nemocnici na dohodě, čili mám dva zaměstnavatele? Měla bych tedy nárok na 2 mateřské?

helulela
autor
15. srp 2010

@pavova pěkně v kostce napsané 🙂 myslím, že služby se jako pracovní poměr počítají a kdyby náhodou ne, tak v těch 60 dnech taky nevidím problém. A jinak jsem na tom jako bublina09 - kurz nemám žádný.

helulela
autor
15. srp 2010

@cell Nejsem si úplně jistá, jak myslíš dvě mateřské, ale mě počítali výši mateřské z celého výdělku - práce + služby na dohodu, i když u jednoho zaměstnavatele.

helulela
autor
20. srp 2010

Pravděpodobně dost důležitá věc: pokud máte splněný interní (a i asi jakýkoliv jiný) základ a jste zatím bez atestace, zažádejte si na MZ o uznání základu jako splnění kmene, tj. podle nových atestačních podmínek. Kdybyste někdy měnily obor, ať to nemusíte dělat znovu. Přidávám odkaz, žádost je ta 4. příloha a je to do 31.8.2010!
http://www.mzcr.cz/Odbornik/dokumenty/informace...
Jestli o tom víte, tak se omlouvám, že zbytečně plaším, ale pro mě to byla úplná novinka.

mn.
20. říj 2010

Ahoj holky! Nějak to tu zanedbáváme. Vojtíškovi už byl rok 🙂
Pavova: Děkuji za informace. Já mám odchozené některé praxe i kurzi, asi mi to tedy propadne. Ale ty dětičky za to fakt stojí.
Musím se pochlubit. Od srpna chodím do práce na 4-5 dnů za měsíc. Nejprve jsem chtěla pouze na dohodu, ale nakonec mám 0,2 úvazek. Chodím normálně na den vždy, když je manžel po službě. Jen se vyměníme ve dveřích a já pádím do práce. Jsem na LDN. Ale mám mladého skvělého primáře internistu. Zatím jsem spokojená a zvládáme to. Říkám, že si chodím do práce "odpočinout" 🙂
A co vy, jak bojujete?

medvik
20. říj 2010

@mn. gratuluju k pracovnímu procesu a jsem ráda, že se Ti líbí 😉 😵 Gratuluju dodatečně Vojtíškovi 😵
Taky chodím, zatím na úvazek 0,1, od příštího týdne snad budu sama na obvodě.
A byla jsem na kurzu Novinek v PL, IPVZ se rozhodně rušit nebude.

bublina09
22. říj 2010

ahoj holky, trochu to tu stagnuje...jsem ráda, že jste to trochu prolomily. Nějak není co psát...Dítě dělá radost, já chodím na služby, ale tak nadšená jako zpočátku už nejsem. @mn. ať ti to vydrží a Vojtíškovi k 1 roku všechno nejlepší.
Jaksi mě ty služby od návratu do práce odrazují, přikláním se ještě k variantě další mateřské 😅 Co vy holky?

medvik
22. říj 2010

@bublina09 příští rok bych chtěla druhé dítě 😉 Ale potřebovala bych předtím odatestovat.

bublina09
22. říj 2010

@medvik a RD máš na 2 roky?

medvik
22. říj 2010

@bublina09 ano, mám RD do 2 let věku dítěte. Co Ty?

bublina09
23. říj 2010

@medvik taky na 2 čili se nám to krátí. V červnu 2011 končíme 😕

helulela
autor
26. říj 2010

Ahoj holky, ráda o vás zase slyším 🙂 také gratuluju všem k prvním narozkám!
U nás nic zásadně nového, Víťa se lepší a lepší, takže už mě to doma i baví 😉 ale i tak bych ráda příští rok na nějaký malý úvazek do práce. Ještě o tom nevědí, ale snad se nějak domluvíme, službu by mi snad nechali určitě.
@mn. jak to jde organizačně, když jsi na LDN jen pár dní v měsíci? Nechybí ti tam ta návaznost, i když je fakt, že obrat tam nebude takový. S někým se na lůžkách střídáš nebo jak to máte vymyšlené? Omlouvám se za zvědavost, ale já pořád žiju v tom, že na částečný úvazek se dá být jen na ambulanci 😒
Já mám RD na 3 roky, druhé dítě zatím neplánujeme. Ale uvidíme, až se dostanu do té práce, třeba to u mě bude jako u @bublina09 🙂

bublina09
26. říj 2010

@helulela jojo zjistila jsem, že doma je to lepší a myslím @pavova psala, že se ještě napracujem nějakých 40 let 😅
A v čem se Víťa zlepšil? líp spí?

helulela
autor
29. říj 2010

@bublina09 Víťa už o trochu míň ječí 😉 ...a s těma rokama to je fakt, že práce si ještě užijem

mn.
29. říj 2010

Helu: U nás na LDN je nyní pouze primář, takže je rád za každou pracovní sílu. Obrat není příliš velký. Takže většinu pacientů si pamatuju. A navíc si spoustu pacientů pamatuju ještě z lůžkové interny.
Bublina: Je to pravda, starší lékařky mi říkají, ať si to užívám, že pak mě už čeká jen práce. My nejspíš také dáme 2v1 🙂 Protože mi přijde lepší jedno delší pracovní přerušení než dvě. A navíc si myslím, že je lepší, když sourozenci mají menší věkový rozdíl. I když si zatím nedovedu moc představit ten návrat a vzdělávání s dvěma dětma. Ale zvládly to všechny lékařky 🙂
Mějte se krásně a užívejte mateřské!

helulela
autor
31. říj 2010

@mn. tak to věřím, že tě bere všema deseti 🙂

aniska
31. říj 2010

ahoj, tak sa sem tiez pripletiem🙂 I ked zatial len studujem, 4.rocnik LF, a stale amm dilemu ci to nenecham plavat..
No to riesim uz od prvaku :P
Mala by som dotaz, ked medik odpromuje, a chcel by si dat par rokov volno, napr. na matersku, ako dlho moze mat to volno, aby mu neprepadol titul? Ci ako to mam napisat, proste, ked este ani nenastupi atestaciu, aby sa potom pri anstupe s nim vobec niekto este bavil? Neviete nahodou niekto?

helulela
autor
4. lis 2010

@aniska ahoj 🙂 titul ti propadnout nemůže a jaká pauza od promoce je ještě pro zaměstnavatele únosná, to je otázka, ale délka v řádu mateřské určitě
A jak jde škola s dítětem? Máš nějak rozložený ročník?

bublina09
14. pro 2010

Ahoj holky, přeju krásné, službami nenarušené, svátky a do nového roku všechno nejlepší. Taky si přeju, aby nám konečně zvedli ty platy 😉

cell
16. pro 2010

no já sloužím na Štědrý den, ale chtěla jsem ho, tak ho mám 🙂 , počítám, že zas bude masakr, jako předloni ☹
to se musí zapojit do stávky všichni, i matky na mateřské 😀

moora
16. pro 2010

@cell mnoho soustrasti :( , služeb na štědrý den sem se celá ta leta v práci úspěšně vyhýbala - ač ty svobodný bezdětný anebo staré panny to většinou odnášely, a do budoucích pár let po návratu do práce sem zase mimo 🙂 - matky od dětí maj přednost... 🙂) takže fajn 🙂 U nás bývaly masakr spíš silvestry a ty dni mezi svátky, co sem slyšela tak štědrý den není nejhorší -i ti simulanti radši papaj doma salát . Jednou sem si dala Silvestr, a měla sem depresi, že nemůžu být s rodinou i tak
:(. Dobré jsou pak ty svátky 25 a 26, to už nemá ty emoce, člověk aspoň neleží u bedny a necpe se cukrovím , no a sváteční příplatek není od věci 🙂

bublina09
16. pro 2010

@cell a manžel bude taky sloužit? jestli je teda dr.? 😉 U nás taky byli vždy zájemci o svátky takže jsem se tomu úspěšně vyhýbala. Akorát jedou jsem si zapomněla dát vyjímku na 1.1. a šup, už jsem ji měla 😀
Jaksi ty služby přehodnocuju, kdybych měla 2 rodičáky tak to neřeším a služby neberu. i když je fakt, když je člověk trochu spojen i s profesním životem tak se mu líp dýchá doma 😉
Holky, trochu indiskrétní otázka, dáváte někdo výpovědi?kdo nejste na MD.....

bublina09
16. pro 2010

@moora já si nedovedu představit, že trávím svátky v práci, to raději ležím u bedny a cpu se 😀