Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
29. kvě 2012

@anitram18 Jasne, herpes zoster, pamatuju si 😀 V diskusi o postriku zahrad...
Doplera mela, je to OK, takze to ma fakt jen povrchove. Ona nema otok, ale proste hypertrofii, vic narostlou nohu. Hemangiom samotny muze zpusobit zvetseni nozicky, ne? Aspon se na to na onkologii zeptam, my furt cekame, zda nejakou dg. najdou, ale pokud na genetice nepotvrdi to, co vysetrovali (Beckwith Wiedemann a jeste neco), tak ji asi uzavrou jako idiopatickou hypertrofii (ma i tlustsi pravou ruku, ale pry jeste v norme, trup a oblicej snad taky v norme), ja se chytam te hemangiomatozy, ze by se s tim dalo na rozdil od jinych dg neco delat 😅
Muzes mi shrnout zakladni symptomy K-T-W? Protoze ty cevy se jim fakt zdaji OK...
Ty prednasky, to bych byla hodne ve stresu...

anitram18
29. kvě 2012

ono se to může ještě vyvinout....a je to větš. jedna strana noha a ev. i ruka...tak může ev. třeba kavern. hemangiom zvětšit i tu nohu, ale tad yu toho syndromu je to kombinace i změn na lymfat.systému, žil a kapilár...a ona to nemá na ruce ty barevní změny ne?...a pak jde ještě o hypertrofii svalů...
Tady to máš tak nějak aspoň trochu shrnutý ...
http://www.krecove-zily.cz/novinky-pro-odbornik...

helulela
autor
29. kvě 2012

@jasekd teda vy jste se rozjeli 🙂 Předně taky gratuluju k lezení!! S Vendy teď jdete na to oční? Promiň, jestli jsem mimo, už se v tom trochu ztrácím. A baráček už máte vyhlídnutý? Pamatuju se, že jsi někde psala, že hledáte.. tak to je fajn, kdybyste už našli🙂
@anitram18 přednášení dobrý, pro mě je to noční můra. Spíš si umím představit, že sepíšu článek, než že vylezu před lidi něco vykládat. Maximum pro mě byly takové ty interní semináře oddělení, z purkyňky jsem se vyvlíkla. Jednou to ale budu muset překonat 😒

jasekd
29. kvě 2012

@anitram18 ruka je jen tlustsi a jen o malinko, v podstate v norme, zadna cevni kresba. Takze to, ze ma hluboky system v poradku a v podtsate na cevach nohy nenasli zadne anomalie, me ohledne KTW uklidnit nemuze? Muze se to zmenit? Sakra sakra... Ma kazde 3 mesice delany UZ briska a MP (riziko Wilms. tumoru ledvin) a to ma vzdy OK, uz mela asi 4. Dik za informace 🙂
@helulela dekujeme, uplne me s tim lezenim dojala, dala mi novou motivaci do cviceni. Jo, jdem ted na ocni, uz se mi dela strachy spatne, a to by to mela byt lehka zalezitost, s Martinem to budu prozivat jeste vic. Domek jsme snad nasli, ted jedname 🙂

andulkaavetrelec
29. kvě 2012

Ahoj holky, já nejsem doktorka, ale učitelka. Učitelka na SŠ, český jazyk, latina, anglický jazyk. Taky není lehké se postavit po mateřské před šestnáctieté, aby si člověk nepřipadal jako nahý. A hlavně svou nevědomost musíte umět dobře maskovat a hrát do autu. Češtinu jsem naposledy učila před 6 lety a dost zapomínám, hlavně pravopis, taky co toho mezi tím noví autoři zase napsali! Nic nevím a nějak se nezajímám, ale budu muset začít. Návratu se děsím, raději bych učila už jen angličtinu...Jenže tam zase nevím, jak na to nejefektivněji. A pak dejte své děti do české školy, když tam jsou takové učitelky jako já! 😀
Obdivuji vás, nemáte to lehké. Já jsem na medicíně semestr studovala a po několika letech semestr učila (latinu)...Přeju vám hodně sil!

anitram18
30. kvě 2012

@jasekd tak jestli má klasicky vyvinutej hlubokej žilní systém, tak bych se toho nebála...tam je buď aplázie nebo hypoplázie...a podle tvému popisu těch změn na kůži, tak u KTW jsou ty změny , myslím, výraznější 😉
Už tak si "pěkně" užíváte, tak držím pěsti, a´t je vše ok a je to "jen" ta idiopatická hypertrofie 😉

jasekd
30. kvě 2012

@anitram18 ma prave hlubokej system BPN 🙂 Ta hemangiomatoza ci co to ma, je nekdy sotva znatelna, jindy to hodne ztmavne, ve vedru apod. ale proti obrazkum, co jsem googlila, je to zanedbatelne, nemit tu tlustou nohu, ktera uz je vidwet na prvni pohled, tak bych nad tim mavla rukou. Tak dik za uklidneni 🙂

helulela
autor
30. kvě 2012

@jasekd to věřím, že každý pokrok strašně povzbudí 🙂 Operace určitě dopadne dobře, všichni to zvládnete a budete to mít jako generálku. S domečkem ať to klapne. My taky celkem dlouho hledali dům, ale už jsme to vzdali. Teď máme pozemek a sbíráme síly na stavbu. Letos to ještě asi nebude.
@andulkaavetrelec ahoj, s učitelkou bych neměnila 😉

jasekd
30. kvě 2012

@helulela Na staveni bysme asi nemeli nervy zas my. Jestli to vyjde, tak je to skromny maly domecek, obytna kuchyn, v 1. patre dva pokoje (strasne nizky strop) a na pude takovy pelech jen na spani, tam se ani nenarovnam. Ovsem ve meste, 10 minut pesky od ordinace, pritom u lesa, 10 min od prehrady, klidne misto, ale v civilizaci...a pozemek 3500 metru 🙂 Takze jsem uprednostnili pozemek a lokalitu pred kvalitou baraku, na vesnici jsem nechtela. Treba tam jednou nakonec postavime novy, az splatime tenhle. Taky se mi uz ted dela spatne ze stehovani, musime tam minimalne vymalovat a udelat mensi upravy, ale je to hned obyvatelne.

helulela
autor
30. kvě 2012

@jasekd tak pozemek a místo luxusní 🙂 Mně se do stavění taky nechce. Neumím si to představit, úplně mi stačilo, když jsme v bytě vyzdívali původní umakartové jádro a dělali kuchyň. Naštěstí máme kde bydlet, spěchat na to nemusíme, takže jedeme po krůčkách.

raduush
31. kvě 2012

Ahoj holky! Koukám, že nejsem sama, kdo má noční můru z práce a návratu tam.. Už si pohrávám s myšlenkou, že bych začala kolečkovat, zatím zkusíme 1x týdně a uvidíme, jak se to osvědčí. S kojením už stejně pomalinku končíme, Kubík se začíná sám odstavovat, už někdy ani nechce prso, dělá blbosti a směje se mi u toho do obličeje. 🙂
Chtěla bych začít chodit od července, snad to do té doby nějak domluvím.
@jasekd Budu na vás moc myslet, ať vám s Vendulkou operace očička dobře dopadne a máte jednu věc z krku!

cervik1111
4. čer 2012

maminky je mezi Vámi nějaká zubařka?Potřebovala bych radu,děkují moc 🙂

jasekd
13. čer 2012

Zdravime z domova, Vendy ma operaci za sebou, slo to dobre, je statecna, i to hladoveni a zizen snasela hezky, takze sice nervy, ale mohlo byt hur 🙂 Cysta byla dost velka, vrostla do kosti, ktera uz se resorbovala, tak jsem rada, ze je to venku, vyndali to cele, bez komplikaci, histolka snad bude jen formalita. Jizva je velka, ale vypada peclive udelana, snad nebude moc videt. Na onkologii nic noveho, v listopadu zas na kontrolu a rehabilitovat s nozickou, asi dostane puncosky a speci cviky. Ted se musi setrit, takze pres tyden pokoj od Vojtovky, to uz se mi pak jo nebude chtit cvicit 😅 Kontrolni UZ ma v poradku. Par fotek z Motola...

helulela
autor
13. čer 2012

@jasekd díky za podrobnosti. Jak už jsem psala, obdivuju, že to Vendy tak dobře zvládla. Teď ještě koukám, jak profi drží tužku, k tomu se Víťa zatím nedopracoval. A móňa teda je! Ať se to rychle hojí a histolka dopadne dobře. Teď budeme myslet na Martínka a pak už hlavně to moře 🙂

cell
13. čer 2012

@jasekd : to je skvělé, že jste doma. Jste s Vendy obě moc statečné - nad tou druhou fotkou mám až slzičku!

jasekd
13. čer 2012

@cell taky jsem malem mela, kdyz mi ji privezli 😅

navra86
14. čer 2012

ahoj,teď jsem dokončila čtvrťák na medicíně a studuji při malé-nepřerušovala jsem ( má deset měsíců).Jde to,ale je to boj,bez podpory rodiny to je nemožné.Dopoledne mi hlídá kamarádka naq mateřské,odpoledne si malou bere babička nebo tatínek.Dojíždím z Ostravy do Brna-takže jsem někdy i 5 dní bez malé-je to hrůza.Ale vím,že musím zatnout zuby a vydržet to.Naněkterých odděleních jsou vstřícní a pustí mě domů třeba už ve středu,ale někde přes to nejede vlak.Dokonce už jsem se setkala i s reakcí ženy-lékařky (podotýkám v dětské nemocnici)-která mi na to,když jsem ji prosila,zda-li bych si mohla jeden den nahradit odpoledne ,že mi ruplo hlídání v Ostravě,odpověděla-ať ji tady nežebrám,co si to dovoluju,že je to pro ni práce navíc,a že studuju medicínu,ať si to laskavě uvědomím.Přiznám se,že jsem se nad její krutostí dokonce i rozbrečela 😒 Ale většinou jsou vstřícní. Je to jen šest měsíců z roku,pak jsem doma a užívám mateřství.Ale alespoň nebudu muset řešit problémy s atestací apod. Ale je to boj a dřina,to nezastírám a bez pomocí okolí to nejde...

scharka1
14. čer 2012

Ahoj maminky, prace lekarky se s materstvim da skloubit celkem dobre - ja jsem byla se synkem doma pul roku a pak jsem se vratila na 3 dny v tydnu, po par mesicich pak na cely uvazek. Rok a pul jsem si odpracovala a ted mam znova termin za 2 mesice. (synkova jsou ted 2). Zase to planuju byt pul roku doma. Hlida nam chuva. S atestaci to bude asi horsi, ceka me za 3 roky, ale uvidime, urcite se to nejak zvladne. Takze nerezignujte ani z jednoho, da se zvladnout i kariera i materstvi a myslim, ze muj synek tim nijak netrpi, jsme spolu hodne. V cizine je to naprosto normalni, ze se zena vraci po pul roce do prace, u nas je to trochu jinak. Tak hodne stesti v praci a spoustu deti🙂

raduush
14. čer 2012

@jasekd Ahoj, přiznám se, že jsem tady zabrousila teď hlavně kvůli vám, jestli tu nejsou nějaké nové zprávy. A ejhle, jsou. 🙂 Moc jsem na vás myslela, je dobře, že už to máte za sebou, Vendulka je beruška statečná!
@navra86 Máš můj obdiv, že to tak zvládáte. Držím palce, ať vyjdou všechny zkoušky brzy a napoprvé, ať se můžeš naplno věnovat malé a trochu si vydechnout. I když, to s mimčem asi taky moc nejde. 🙂

Zítra jedeme na první dovolenou s malým, na jižní Moravu, tak už se těším. Budem dělat pěší výlety s kočárkem někde po Lednickovaltickém areálu. Snad to bude v pohodě a prcek si to užije s náma. Ale těch krámů, co s ním člověk potřebuje.. No, malé stěhování!

konvalininka
14. čer 2012

Zdravím všechny maminky lékařky nebo budoucí lékařky, už jsem se tu objevila dříve, ale s mou malou čerticí nestíhám. Však to znáte všechny.
@jasekd Krásně jste to s malou zvládly. My si teď prošli prvním pobytem v nemocnici a i když se jednalo o jednodušší záležitost, bylo to hodně těžké 😒
@navra86 Také máš můj obdiv. Už na škole jsem obdivovala spolužačky maminky. Pro mě bylo už jen náročné skloubit studium a brigády, abych vše poplatila.

Já si příští týden začnu konečně zařizovat nějaká kolečka od září-dětská neurologie, pediatrie, měsíční praxe v dětském domově,.... Bohužel mě nenapadá způsob, jak to ošidit třeba jako šikulka @cell a nemám možnost hlídání, takto budu muset domluvit na dny volna manžela, tak se mi to nejspíš protáhne. Není problém pak mít v logbooku datum, které se kryje s RD? Děkuji za případné odpovědi.

helulela
autor
14. čer 2012

@navra86 ahoj, máš to fakt těžké, neumím si to ani představit. Z paní doktorky si moc nedělej, asi tu MEDICÍNU moc baštila, když jí to nevyhovovalo, určitě to mohla říct jinak.
@scharka1 taky zdravím, zajímavá zkušenost. Na mě by tohle bylo moc, dva dny v týdnu do práce jsou můj ideál. Jak jste vybírali chůvu? Určitě máš na ni takhle mnohem větší nároky než kdyby měla hlídat syna jen příležitostně.
@raduush hezkou dovolenou 🙂
@konvalininka to je pěkný, že jdeš do akce 🙂 S krytím datumů by snad problém být neměl, proč bys nemohla na RD na kolečko.

leiladelly
14. čer 2012

@jasekd Ahoj, jen jsem nakoukla, malá je moc šikovná, jste dobré, že jste to tak zvládly. 🙂 Přeji hlavně dobrou histolku a rehabilitaci bez problému 🙂

konvalininka
14. čer 2012

@helulela Děkuju. No taky už je na čase, tak uvidím, jestli něco vyjde 😉

jasekd
14. čer 2012

@navra86 taky tleskam, u nas v kruhu zadna matka nebyla , jen jeden otec, a i ten nestihal, kamoska mela v kruhu dvojici s deckem, tak nejak to pytlikovali pres individual, vzdy jeden studoval a druhy hlidal dite.
@scharka1 taky dobry, pro me by to ale nebylo. Navic obe deti maji zdr. problemy a vyzaduji dost pece, nebo spis litani po doktorech, cvicime Vojtu atd., takze jsem rada, ze zatim muzu byt naplno doma 🙂 Hledani chuvy me dost mozna ceka taky, zatim sice mama pocita s tim, ze bude hlidat, tzn. par mesicu obe deti, ale uprimne nevim, jak to zvladne a moc tomu neverim, nechci ji zas uplne vyridit 😅 Nabidla se sama, ja bych to po ni nechtela. Zatim naplno pracuje (ac uz je v duchodu) a pak by sla do duchodu a misto odpocinku hlidat na plnej uvazek, no nevim nevim...
@helulela
@cell
@raduush
@leiladelly dik za podporu 🙂
@konvalininka jejda, doufam, ze to byla nejaka jednorazova zalezitost? Ja si na pobyt v Motole nemuzu stezovat, az na jidlo, holka byla statecna, nebyly jsme tam dlouho, personal v pohode, ale presto to bylo unavne, byt tam dyl, clovek tam uplne vyhnije 😅 Doma furt litam av nem. se jen ceka a ceka, co bude. Fakt je lepsi bejt doktor nez pacient 😀 Taky jsem tam potkavala ty studenty (primo na ocnim ne, ze by s nama treba sepisovali anamnezu) a vzpominala, jak jsem tam chodili my... Ale celkove mi ten pobyt s Dudu dodal odvahu, ze to zvladnem i s Martinem, i kdyz to je takova vetsi slecinka a ufnukanec a bude to i pro nej neprijemnejsi a slozitejsi, budem tam dyl...
@leiladelly ta histolka je doufam jen formalita, proste to byla cysta, rikalo to x doktoru, na sale si to potvrdili a i mne se to zda celkem jasny, a na rhb jsem zvedava, diagnozu jeste ani nemame, tak nevim, co bude v listopadu a jak to bude probihat, ale ty puncosky, no chudera, ja je nosila v druhym tehot. asi posledni mesic a des 😠 a ted to budu rvat na ni , ta bude rada 😀

leiladelly
14. čer 2012

@jasekd tak, cystu určitě poznali, takže jak píšeš, histolka je formalita pro potvrzení. Stahující punčošky má malá nosit? a jak dlouho? to bude asi veselo... držím pěsti

jasekd
14. čer 2012

@leiladelly Jo, kompresni puncosky, to nam zatim jen rikala onkolozka, ze je na te rhb asi dostane, a predepisou asi nejake cviky a s tim budem chodit u nas, rada bych k te, co s ni ted cvicime vojtovku, snad to pujde. A to jdu jeste s malym na ortopedii a jestli dostanem cviky i tam, tak aby si na nas slecna/pani rezervovala dopoledne 😅 Ona zatim nozickou hybe normalne a chodi (kolem nabytku zatim) taky normalne, jde spis o to, kdyby se to nejak zhorsovalo a omezovalo hybnost, tak proti tomu nejak bojovat, snad to nebude nutne, ja nez se do nich rano narvala, bylo 10 hodin a kousalo to jako das, ale pravda, ze pomahalo 🙂

helulela
autor
14. čer 2012

@jasekd kompresní punčochy, to bude teda akce 😀 já mám kolikrát problém narvat na Víťu normální, když dělá hadrové nohy... v těhu jsem taky nosila pár měsíců, na zimu to teda bylo podstatně lepší než na léto, ale efekt výborný

cell
15. čer 2012

@konvalininka : ono to není o šikovnosti - mě to spíš štve, ale já bych to jinak nestíhala. O tom krytí datumů mi ani nemluv - v listopadu, kdy jsem rodila, jsem byla měsíc na gyndě a od té doby "kolečkuju" vlastně pořád, zrovna dnes si jdu pro psychiatrii 😔 . Když si vzpomenu na ten chaos při interním kmenu, kde nikdo na nic ani nevzdechl, trochu doufám, že to u atestací bude podobné ..

jasekd
15. čer 2012

@konvalininka treba ti taky neco takhle vyjde...
@cell ze znamych to dela kazdej , kdo ma tu moznost, kamosce to nekde i sami nabidli, chodila treba kratsi dobu a napsali to cele, nekde dokonce ani nebyla...
@helulela taky jsem na to zvedava, zatim mi prijde, ze leda tak v analgosedaci 😀

konvalininka
15. čer 2012

@cell Určitě to bude bez problému. Musíš mi poradit, jak se to dělá 😉 Taky by se mi něco šiklo