Lékařská zpráva - gastro

nikoulinka
16. srp 2018

Ahoj holky, třeba tady jste některá chytřejší než já. Manžel se dlouhodobě potykal s žaludečními problémy. Teď byl opakovaně na gastroskopii, kde mu po par dnech mudr. dala zprávu s vysledky do ruky se slovy - nemám na vas cas. Ani jeden z toho nejsme moudří a tak ani nevíme, co teda vlastně našli a co to pro nej znamená. V pondělí samozřejmě jede ke své OL, ale je nervózní a chce to vědět nejlépe hned. Zprávu přikládám. A zaroven me zajima, ma jit za mesic znovu,uz ale nechce tam, kde ted byl, neni spokojen s pristupem (kdo by taky byl). Muze jit k jinemu lekari? Nebo potrebuje dalsi zadanku? Diky za odpovedi 🙂

nikoulinka
autor
16. srp 2018

Nikdo? :/

vendelinka08
16. srp 2018

@nikoulinka nejsem doktor...diagnozu ma napsanou..ze se jedna o reflux..diky tomu ma asi nejaky zanet..dostane leky..ktere mu ale dle me meli napsat na gastru...ty sliznici zklidni..urcite doporucuji dietni stravu..jinak dle nalezu bych se zase az tak nebala..mam take nalez..a uprimne..kdyby tam sel kazdy..tak ten nalez mit bude. Take mi byl zjisten reflux..i kdyz pocitove ho necitim..zaha me nepali atd...brala jsem asi rok leky a pak vysadila..na kontroly chodim tak jednou za rok az za dva..jinak urcite muze si vybrat jine pracoviste. Ja jezdim jen do Brna do Bohunic...tady u nas katastrofa.

nikoulinka
autor
16. srp 2018

@vendelinka08 dekuji 🙂 on už prave ma pres rok problemy a jeho OL to neresila. Nebo spise resila stylem, kupte si Hylac. Nedavno jej to ale chytlo uz hodne a musel na pohotovost a zacalo se to hybat. Kontrolu ma za mesic. Zaha ho prave pali neustale, vraci se mu stavy, neustale pocity na zvraceni. Prasky dostal od OL po prvnim gastro vysetreni. Tusim, ze to je omeprazol a nejaky kynetol, nebo tak nejak... ale bez efektu, je mu jeste hur. Dietu drzi, a to vazne raznou. A taky bez efektu. Nepije bublinky, jen caje nebo vodu. Alkohol vubec. Ji dietne, nesmazi, nic... az mi jeto ho obcas líto :D

pasiba
16. srp 2018

Moje dcera má celiakii. To je vlastně zánět ve sliznici a jde diagnostikovat z biopsie. Celiakie nemá konkrétní příznaky. Respektive je muže mít každý jiný

pajula123
16. srp 2018

Zprávu vyložit neumím, ale v rodině máme dost trávicích problémů, příbuzní se léčí v Hradci Králové a při pobytu na severní Moravě mají doporučeno v případě problémů jít sem:
https://nemocnicevitkovice.agel.cz/pracoviste/o...

pajula123
16. srp 2018

A pokud se tam, kde chodí, necítí dobře, šla bych jinam, brácha tehdy taky měnil a až v Hradci fakt začali řešit, proč je mu zle a co s tím.

zizkmi
21. srp 2018

Ahoj, zkuste napsat na www.nazorlekare.cz. Prelozi zpravu do cestiny a poradi i pracoviste. Manzelovi brali vzorky ze sliznice zaludku a ma tam zmeny, proto doporucili kontrolu tak brzy. Ale to mu mel vysvetlit lekar a pokud mu rekli, ze na nej nemaji cas, uz bych tam znovu nesla.