Lékařské zprávy a jejich význam

ivanka12301
10. led 2017

zdravím holčiny 🙂 chtěla bych se zeptat nevíte co znamená když mám ve zprávě od mudr uvedeno děloha mírně zvětšena v avf, myometrium bez echopatologie , endometrium 32 mm , :D měla bych ted být cca 5-6 tt a dnes jsem utíkala na pohotovost se špiněním :D ale ani za boha nevím co znamenají tyhle výrazy jinak na uz viděl zatím jen pravidelný gestační váček a v něm náznak žloutkového váčku

tomikjoejoe
10. led 2017

@ivanka12301 pradvěpodobně to znamená,že jste v pořádku, endometrium je děložní sliznice, nejdůležitější je, že je tam gestační váček s náznakem žloutkového 🙂 Přeji ať vám to dobře dopadne 🙂

ivanka12301
autor
11. led 2017

moc děkuji 🙂 ja taky doufám z předešlého zamlklého těhu jsem ted vystrašená aby se to neopakovalo tak mě vystraší ted všehno čemu nerozumím :D a nevíš prosím ještě co to je to myometrium bez echopatologie??

tomikjoejoe
11. led 2017

myometrium - hladká svalovina děložní stěny, echopatologie - nepodařilo se mi najít

keksikova1
11. led 2017

děloha mírně zvětšena v avf ( mírně zvětšena v normální poloze), myometrium bez echopatologie(děložní svalovina bez nálezu něčeho špatnýho na ultrazvuku) , endometrium 32 mm(vyska děložní sliznice) , o zloutkovým váčku nic

ivanka12301
autor
11. led 2017

@keksikova1 ahojky o žloutkovém váčku tady mám napsáno že anechogenní pravidelní gestační váček s náznakem žloutkového váčku

keksikova1
11. led 2017

@ivanka12301 anechogenní znemená, že neodráží ultrazvuk,jen popisná formulka, je v pořádku ;)

ivanka12301
autor
11. led 2017

ty jo 🙂 to mi nejde do hlavy jak to všechno víte 🙂 ja jsem s toho vždycky uplně stracená z těch jejich zpráv :D

keksikova1
11. led 2017

mám to vystudovaný, jsem lékařka ;)
kdyby cokoliv, pošlete zprávu, přeložím, vůbec není problém.. nejhorší je smrt z vyděšení a nedostatku info ;)

victress
11. led 2017

@ivanka12301 proč se nezeptáš přímo toho doktora, který tě vyšetřoval a psal tu zprávu? ten by to měl vědět nejlíp, ne?

keksikova1
11. led 2017

@victress protože když je u něj, on tu zprávu teprve píše, určitě jí řekl, co na ultrazvuku viděl, ona je jen nejistá (a oprávněně zvědavá) a nerozumí tomu, co tam je napsaný, tak to chce vědět. Taky lékařskou zprávu čtu až po cestě od doktora, nebo doma a kdybych nerozuměla, taky by mi bylo blbý mu volat.. Nakonec pořád lepší, když se zeptá tady, než když pak hledá každý slovo na internetu a je jenom zmatená, protože to nedává smysl..

ivanka12301
autor
11. led 2017

@victress problém je v tom že mi ani neřek jestli je vše jak má být jen furt něco psal u ultrazvuku je podotkl je to tam a tod vše :D u odchodu jsem se ho akorát teda musela zeptat jak to tedy vypadá a na to mi řekl jen no vypadá to na 5 až 6 týden tod vše co mi řek takže upřímě mě přešla i chut se ptát na vyznamy ve zprávě an doktor byl sice milý ale šlo vidět že asi spěchá na kafíčko :D

ivanka12301
autor
11. led 2017

@keksikova1 děkuji jste milá 🙂 je pravda že pan doktor byl nějaký uspěchaný a neříkal mi vubec nic u ultrazvuku jen je to tam :D a na muj dotaz jak to vše vypadá mi řekl jen že to je asi 5-6 tyden

keksikova1
11. led 2017

@ivanka12301 ono taky není co by víc vysvětloval, důležitý je, že tam je a jak je starý, ostatní jsou jen popisný formulky, který tam musí být pro kontrolu a úplnost ;)
Tím neříkám, že vám měl věnovat víc pozornosti a vysvětlení, to určitě měl (ale na rovinu, většinou to není spěch na kafíčko, ale prostě za někým jiným, fakt, nekecám).. Není vůbec za co ;)

ivanka12301
autor
11. led 2017

v pořádku chápu 🙂 já jen že při odchodu jsem panu doktorovi popřála klidnou noční a na to mi řekl no kdyby ste nezazvonila vy tak už bych seděl u fotbalu :D

keksikova1
11. led 2017

@ivanka12301 tak to je vůl potom..

ivanka12301
autor
11. led 2017

tak třeba si dělal srandu ale vyznělo to divně no :D

keksikova1
11. led 2017

Já teda doufám, že dělal, ale tak co už no.. důležitý je,ze to vypadá na pěkný miminko 🙂

keksikova1
11. led 2017

Ted

keksikova1
11. led 2017

Doprv

keksikova1
11. led 2017

Omlouvám

ivanka12301
autor
11. led 2017

v pořádku 🙂 moc děkuji za vysvětlení 🙂

victress
11. led 2017

@keksikova1 já chápu, že někteří lékaři pořád někam spěchají, ale mohl jí dvěma větami říct, že vše je OK....když bude autorka studovat takhle všechny zprávy během těhotenství, tak jí to vůbec neuklidní, ba naopak a bude z ní na konci zbytečně vystresovaná rodička...někdy všeho moc škodí, a kdyby nebyl Internet, kde by se ty maminky ptaly a radily si? naše mámy nic takového neměly a taky porodily...

keksikova1
11. led 2017

Omlouvám se za předchozí žblepty, snažila jsem se psát z mobilu a ten si dělal co chtěl, vymazat mi to nejde 😨 Všimla jsem si taky, že mi věta v jednom přispěvku asi ulítla, napsala jsem "tím neříkám, že vám měl věnovat víc pozornosti a vysvětlení" myslela jsem samozřejmě opak, měl vám věnovat pozornost a péči..
@victress ono já totiž autorce odpovídám, že ten doktor byl vůl, protože s ním asi souhlasim, ne? Taky není dobrý se do všeho navážet, autorka chtěla poradit, tak jsem poradila. Naše mámy taky neměly papírový pleny, taky neměly očkování proti pneumokoku a tisíce dalších věcí, to znamená, že tak musíme žít i my? Proč by si jako neměla číst zprávy od lékaře? Trochu mi to zavání spíš chutí do všeho rýpat z vaší strany..

victress
11. led 2017

@keksikova1 já uznávám, že jste laskavá, že jste autorce poradila, já rozhodně nechci rýpat, jen jsem tím chtěla říct, že některé maminky mnohdy dělají z komára velblouda a když nerozumí každému slovu z lékařské zprávy, tak se hned zbytečně nervově hroutí...kdyby si založila diskusi každá maminka, co kdy dostala lékařskou zprávu a něčemu nerozumí, tak se koňovi zhroutí server...já neříkám, že si nemá číst lékařské zprávy, já říkám, že se má na věci, kterým nerozumí, zeptat nejlépe přímo ošetřujícího lékaře....asi jsem si dovolila moc, tak jdu radši pryč...

keksikova1
11. led 2017

@victress situace jí prostě neumožnila lékaře se zeptat. Je zvědavá, bojí se o miminko tak se zeptala, no a co? Proč by nemohla založit diskuzi, když jí to trápí, od toho to snad je, no ne? Samozřejmě, ideální to není, ale svět takhle dneska prostě funguje.
Realita toho, že maminky nerozumí lékařšké zprávě a jsou z toho vynervované prostě souvisí s všeobecnou přemírou informací, to je dnešní svět a lepší to nebude. Rozhodně se to nezlepší tím, že jí za to budeme pranýřovat. Pořád lepší, že založí vlákno a s někým se poradí (a doufejme bude mít kliku, že jí někdo něco nenabulíkuje na nos), než aby doma nad papírem brečela a stresovala se, protože neví. Lékař udělal komunikační chybu a já se jí vůbec, ale vůbec nedivim, že má obavy a snaží se si pomoct..

keksikova1
11. led 2017

Protože líná huba, holý neštěstí, že dámy 😀

victress
11. led 2017

@keksikova1 se mohla zeptat na té pohotovosti, kam dnes běžela...
v každém případě má štěstí, že narazila na vás na vzdělanou lékařku, protože kdyby jí tady někdo nevzdělaný mylně informoval, tak by nadělal více škody než užitku, v tom je to nebezpečí těchto diskusí, protože nikdo za nic nenese odpovědnost....ani za případnou mylnou informaci...

luj89
11. led 2017

@victress to by asi na pohotovosti meli radost, vysvetlovat zpravy od jineho lekare... 😀

keksikova1
11. led 2017

@victress s tím souhlasím, plně. A na pohotovosti by jí to možná vysvětlili, ale asi by to viděli hodně neradi a dost možná by jí poslali kamsi..

victress
11. led 2017

@luj89 to asi neměli, ale týká se to problému, se kterým na tu pohotovost jde, tak by jí snad hlavu neutrhli, pořád lepší, než kdyby jí tady někdo vysvětlil tu zprávu jako něco špatného, nějaký blábol a ona by s tím běžela k Dr, že jí to poradil někdo na Netu, to by taky nevypadlo nejlíp....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru