Mám nárok na mateřskou?

schelinta
29. črc 2008

Chtěla bych poprosit o radu. Určitě nejsem jediná, co jsem těhotná a ocitla jsem se bez práce. Ale od začátku. Musela jsem v únoru ukončit školu (prostě už jsem to nezvládala) a tak jsem nastoupila do práce. Koncem března jsem otěhotněla a jelikož jsem měla opravdu velké ranní nevolnosti nezůstalo to bez povšimnutí. Byla jsem ve zkušební době a tak mě zaměstnavatel bez problému vyhodil. Když jsem se přihlásila na úřad práce, tak mi řekli, že nemám nárok na žádné dávky. Proto by mě zajímalo, jestli vůbec dostanu mateřskou, nebo na comám nárok. Na úřadech se se mnou nikdo nechce bavit.... 😖

j.a.n.i
7. čer 2017

@kweet88 Nemusí ti ni přijít, některé OSSZ posílají, ale jiné ne, třeba Praha neposílá nic, přijdou rovnou peníze. A jinak je ještě brzo, zpracování první mateřské nějakou chvíli trvá, takže většinou bývá tak kolem toho 15., další měsíce už dříve, toho 6.-7.

@kamilanikola Žádná mateřská se od června nenavyšovala, nechápu, kde kdo furt loví ten 5 let starý článek.

kweet88
7. čer 2017

@j.a.n.i ja taky cetla asi 4 clanky kde psali ze je zvysena..nejsem si jista,ale myslim ze to bylo z 60% na 70%

j.a.n.i
7. čer 2017

@kweet88 No, až na to, že jsou ty články 5 let staré a hlavně PPM je 70% už sakra dlouho (minimálně od roku 2009, starší úpravu z hlavy neznám)... a před těma 5 lety ji od 1.1.2012 snížili na 60% a pak zas od června zvýšili zpět na 70%, takže krom toho, že je to 5 let staré, tak se o žádné zvýšení nejednalo, jen o náš bordel v parlamentu, kdy se páni poslanci neumí dohodnout. PS: jo a těm kdo brali PPM v těch 6 měsících to zpětně doplatili, takže reálně nedošlo krom zbytečného bordelu vůbec k ničemu.

kweet88
7. čer 2017

@j.a.n.i jo takhle 😀

j.a.n.i
7. čer 2017

@kweet88 Jojo, tak a novináři to po 5 letech vytahují... nechápu proč, možná protože je taky červen a řešila se novela týkající se rodičáku, ale taky jsem na netu zaregistrovala že se ty články nabízí jako aktuální a až při podrobnějším zkoumání člověk zjistí, že nejsou.

kweet88
8. čer 2017

Hlásím příchod mateřské 😀 to byla teda rychlost až nestačím zírat 🙂

j.a.n.i
8. čer 2017

@kweet88 Tak na první dávku je to super rychlost, gratuluji 🙂

kweet88
8. čer 2017

@j.a.n.i Dekuji :D Taky neverim svym ocim :D

nikuska2106
9. čer 2017

na tejto stránke sú vždy aktuálne veci (momentálne 2017) plus kalkulačky pre výpočet na rozne príspevky atď

AKTUÁLNE !!!!

http://www.penize.cz/rodicovsky-prispevek/32025...

verunka95
16. lis 2018

Ahoj chtěla bych se zeptat když od května pracuji na dpč a výdělek v hrubém mám okolo 10 000 budu z toho mít nárok na ppm?

j.a.n.i
16. lis 2018

@verunka95 No, u dpc zalezi na mnoha vecech, takze tezko rict.

lenoulinkaa
16. lis 2018

@verunka95 musíš mít 270 dní pojištění a platnou smlouvu. DPČ se většinou přihlašuje jako ZMR (nevím jak to mají u vás), tak bys měla mít v měsíci nástupu na PPM alespoň 2.500,-. To je pak jistota, že nárok budeš mít.

verunka95
16. lis 2018

@lenoulinkaa 270 dní mi vyjde a smlouva bude ještě cca půl roku potom platná jen nevím co je zmr? Takže kdybych měla 20.3. Nastoupit na mateřskou a předtím šla na cca 3 směny abych přeskočila těch 2500 tak už by neměl být problém?