Mám nárok na mateřskou, když pracuju na DPČ?

azonto
2. zář 2013

Dobrý den od dubna pracuju na dohodě o pracovní činnosti bohužel je tak dobře propracovaná že pracujeme každý měsíc 100+ a ve smlouvě je max 20.hod měsíčně tím pádem nemáme nárok ani na nemocenskou ani na dovolenou....Sociální zdravotní si platím otěhotněla jsem v červnu a pořád stále pracuji. Doktor z toho není moc nadšen nejradši by mi dal nemocenskou a rizikové ale to si nemohu dovolit protože potom budu úplně bez příjmu.Jelikož mám trvalé bydliště na úřadě.A k tomu mě vede další otázka mám nárok na mateřskou za těhle podmínek? 😒

blannie
2. zář 2013

Ahoj, pokud nemáš nárok na nemocenské, tak nemáš nárok ani na mateřskou, tedy pokud zaměstnavatel za tebe neodvádí pojistné (máš příjem do 2500 měsíčně). Budeš mít nárok na 4letou variantu rodičovského příspěvku ode dne porodu.

marecek4
3. zář 2013

na mateřskou nárok nemáš,ale ještě pozor na jinou věc-pokud máš trvalý pobyt na úřadě,tak si rychle zajisti nějakou nájemní smlouvu pro pobyt s dítětem,nebo ti ho sociálka vezme,protože pro ně jsi teoreticky bezdomovec,oběhej si to zavčas ať nejsi překvapená

lindafr
3. zář 2013

Můžeš volit přes partnera délku rodičáku. Tedy pokud on splňuje podmínky. A opravdu si sežeň bydlení s nájemní smlouvou a dej si tam tp. I když by ti to pronajímatel nechtěl umožnit, tak ty na to máš nàrok.