Mám nárok na MD? Pracuji 13 měs., smlouva na dobu určitou

xspencerx
17. bře 2014

Zdravím všechny,

rádi bychom se s mužem pokusili o miminko a zajímá mě, zda mám nárok na MD.
Po studiu jsem pracovala 7 měsíců na Dohodu o provedení práce a zároveň byla na úřadu práce. Poté jsem plynule přestoupila do zaměstnání na smlouvu. Zde jsem již rok a měsíc. Mám nárok na MD?

Smlouvu jsem měla na dobu určitou, ta mi byla prodloužena opět na dobu určitou (1 rok). Čímž bych se chtěla zeptat na další věc, jelikož je jasné, že když zaměstnavatel zjistí, že jsem těhotná, asi mi smlouvu na dobu neurčito neprodlouží, jak bylo v plánu. Co z toho pro mě plyne? Když bych třeba dva měsíce před uplynutím smlouvy šla na nemocenskou a poté rovnou na MD, je povinnen mě vést stále jako zaměstnance nebo to pro mě uplynutím data ve smlouvě končí a musím se nahlásit na úřad práce?

Děkuji všem moc za odpovědi

j.a.n.i
17. bře 2014

Nárok na dovolenou aktuálně máš.
Pokud ti ji neprodlouží, tak k danému datu skončí, bez ohledu na cokoliv. A jinak na to, abys i pak měla nárok na mateřskou, tak na ni musíš nastoupit do 180 dní od konce pracovního poměru a je jedno, zda budeš v mezidobí na neschopence nebo na UP.

kacenka1979
17. bře 2014

nárok máš musíš mít odpracováno během dvou let 1 rok na smlouvu to asi máš takže určo dostaneš mateřskou lze jí uplatnit klidně i u partnera stačí podepsat papír a být s dítětem 3 dny a počítá se z jeho platu to se vyplatí pokud chceš větší mateřskou..a partner má vyšší plat..............