Mám nárok na MD v ČR? Nemám tu trvalý pobyt, ale pracujem

loriana3
5. bře 2013

Dobry vecer.Velmi vas prosim o radu. Zijem v Ceskej republike kde aj pracujem (skoro 9 rokov ) ale nemam ziaden pobyt ani prechodny ani trvaly.Myslite ze mam narok na matersku dovolenku v Ceskej republike? Velmi pekne dakujem za kazdu radu .

petrajurinova
5. bře 2013

To jestli máš nebo nemáš v republice trvalé nebo přechodné bydliště by nemělo mít na nárok na mateřskou vliv. Mateřskou bys měla dostat vyplacenou zaměstnavatelem nebo sociálkou ve státě, kde jsi zaměstnaná, pokud splňuješ zákonem dané podmínky. Pokud jsi v posledních dvou letech v ČR 270 dní nemocensky pojištěna a to bys měla být když pracuješ normálně na smlouvu jako zaměstnanec, tak máš nárok na mateřskou.
http://finexpert.e15.cz/kdo-ma-a-nema-narok-na-...

pett21
6. bře 2013

@loriana3 ja myslim ze nejlepsi je zajit si na socialku a poptat se, jelikoz ja se ptala v listopadu a pani mi neco o trvalem pobytu rikala ( ale jsem trosku jiny pripad ) a taky vim ze rikala ze se to kazdou chvili meni . Takze zajdi nekde pobliz prace se zeptat jak je to momentalne ,urcite ti poradi .

evaviki
6. bře 2013

@loriana3 ano, mas.. prechodny pobyt je vysada a nie povinnost.. Presne ako pise petrajurinova, staci splnit podmienky..

loriana3
autor
7. bře 2013

dakujem pekne za odpovede 🙂 velmi ste mi pomohli..a na socialku si skocim 🙂

erikaaaa4
25. bře 2013

a ked nemam odpracovane dva roky? tak nemam narok na matersku?