Mateřská d. a nepřednostní exekuce, kolik mi můžou vzít?

emilia121
28. únor 2014

holky za par dni mam termin 13.2 sem na stupila na matersku z druhym mimi chlapeckovi su 2 rok.kolik mi muzu vzit kdyz je to neprednostni a nejedna se o velku castku a zda musim zrusit posledni mesic rodicaku nebo ne dekuji

emilia121
autor
28. únor 2014

a zda pocitaji matersku na 2 deti

blahova_andrea
28. únor 2014

nastoupila jsi na mateřskou nebo na rodičovskou? jinak výše strhnuté částky se neřídí tím jestli je přednostní ani tím kolik dlužíš, ale životním minimem apod. tabulkami, takže tam jde o to kolik pobíráš, kolik je ze zákona vaše žm a ten zbytek ti mohou vzít. jinak ano, musíš nahlásit konec rodičáku a nástup na mateřskou nebo druhý rodičák, jinak ti budou neoprávněně vyplaceny dávky, které pak budeš muset stejně vracet a to bude dost blbý, kdyby ti to už i strhli a ty jsi ty peníze vlastně ani neměla 😉

emilia121
autor
28. únor 2014

na matersku

blahova_andrea
28. únor 2014

tak mateřskou budeš mít asi o něco vyšší než rodičák, ne? ten si fakt stopni, ať to pak nemusíš vracet ze svého, když ti to exekutor strhne. a když jsi pobírala mateřskou na první, tak už jsi taky měla exekuci? by ti to mohlo nastínit, kolik ti strhnou teď. exekutor vydává jen exekuční příkazy, nepočítá strženou částku. tu vypočítává a strhává instituce, která ti má peníze vyplácet.

emilia121
autor
28. únor 2014

na rodicak mi nesahli ted budem brat matersku ☹ tak sem zvedava kolik mi pride zda mi nechaji ziv min.na dve deti

emilia121
autor
28. únor 2014
benjik
28. únor 2014

@emilia121 tak si to nech zasílat složenkou,to ti nestrhnou

blahova_andrea
28. únor 2014

@benjik strhnou. ono záleží jestli má exekuční příkaz na účet a nebo přímo na mateřskou či rodičovskou.

blahova_andrea
28. únor 2014

@emilia121 ne jen žm na děti, ale i na tebe.

benjik
28. únor 2014

@blahova_andrea tak exekuce na účet nebo mateřskou to ano.Ale s tím rodičákem to bylo už párkrát i v právních poradnách na netu,že když je na složenku,tak to nemají jak strhnout,když to vyplácí stát.A vidím to i u lidí ve svém okolí-mají x různých typů exekucí-rodičák jim na složenku chodí celý.

benjik
28. únor 2014

@blahova_andrea tedy pro upřesnění,dřív to strhnout šlo-ale ted jak se loni nebo letos zvedaly ty limity plus když si vezmeš,že po pobírání mateřské je rp kolem +-6500,- tak není z čeho to strhnout,aby zůstalo nezabavitelné minimum.

blahova_andrea
1. bře 2014

@benjik on jim většinou chodí proto, že je nižší než částka, která jim po strhnutí musí ze zákona zůstat 😉 ne, proto, že by to strhnout nešlo, protože to jde na složenku.

benjik
1. bře 2014

@blahova_andrea tetě to takhle radili na úřadech,at ji vše chodí složenkou.Ale je pravda,že když ti bloknou účet,tak mimo jednorázového vyplacení minima,bloknou vše.To se složenkou nestane.

blahova_andrea
1. bře 2014

@benjik no tou složenkou je to právě řešení pokud je bloknutý účet, to jí radili správně. i to, že když pobírá méně než je dané minimum nad které mohou brát, tak jí nic nevezmou a dostane částku celou 😉

benjik
1. bře 2014

@blahova_andrea ano přesně tak jsem to myslela.Bloklý účet je většinou první věc,co exekutor nařídí.

blahova_andrea
2. bře 2014

@benjik exekutor blokuje většinou okamžitě vše, na co přijde. jsou čím dál přísnější. takže pořadí záleží na tom, která lustrace z jaké instituce mu dorazí jako první a také kolik se z toho dá vytěžit. třeba pokud přijde na účet v bance, kde je 50.000,- a dluh dělá 30.000,- tak zablokuje jen daný účet s tím, že z něj bude uhrazen celý dluh a po dalším se pídit nemusí. pokud na účtu skoro nebo nic není, tak musí hledat další majetek a blokovat tak dlouho, dokud nebude mít z čeho dlužné peníze vycucat.

benjik
2. bře 2014

@blahova_andrea vím,jak to chodí-švagrová se tím zabývá.Ono i záleží,kdo bude exekuci dělat -s někým se lze domluvit na jednom způsobu exekuce plus splátky,ale jiný i když dá třeba exe na účet a splátky,tak dá srážky ze mzdy,blokne ještě manželovi účet atd

blahova_andrea
2. bře 2014

@benjik ano...záleží na konkrétním exekutorovi jaký poručí svým zaměstnancům postup a taky jak velké splátky jsou vůči velikosti dluhu 😉

benjik
2. bře 2014

@blahova_andrea ano,viz příspěvky na netu na postupy eú Přerov třeba

blahova_andrea
2. bře 2014

@benjik no ti jsou vyloženě vyhlášení 😀 já si ale myslím, že všichni přitvrzují a domluva je čím dál méně možná ☹

benjik
2. bře 2014

@blahova_andrea ano,to je pravvda,ale že se pak člověk dostává do začarovaného kruhu,to tvořielům zákona nedojde.

blahova_andrea
3. bře 2014

@benjik to ne, ale bohužel často je svinstvo ze strany věřitelů, kterým člověk dluží, protože ti se odmítají domlouvat komunikovat a řešit to s dlužníky a raději to předají rovnou na exekuci a pak už s tím dlužník ani exekutor moc neudělá ☹