Rodičovská dovolená na 2 roky

domibe
9. pro 2017

Ahoj maminy, mam materskou dovolenou na 2 roky, pobiram 11500 a chci se zeptat, v unoru 18.2 mi konci mateřská. Budu az do unora dostávat 11500?

Nebo jak to je ?

j.a.n.i
9. pro 2017

@domibe No, jednak nemáš mateřskou dovolenou, ale pobíráš rodičovský příspěvek a druhak, ten se neurčuje délkou, ale částkou a tedy ho bude pobírat dokud nevybereš 220 000,- a to si můžeš spočítat pouze ty, podle toho kolik peněz už ti přišlo.

puresin
9. pro 2017

@domibe Plne dva roky Ti to chodit nebude, mam taky zvolenou nejvyssi castku a vychazi to na cca rok a trictvrte, a posledni mesic prijde min.

j.a.n.i
9. pro 2017

@puresin Ne, poslední měsíc přijde víc, ale přijde to už o měsíc dřív - tu menší zbytkovou částku přičtou k předchozí a přijde to najednou, takže ti rodičák skončí ještě o měsíc dříve.

eviicka
9. pro 2017

@puresin já to tedy mám přesně na dva roky, poslední splátka navýšená o ten zbytek.

karolly
9. pro 2017

Těch 11500 je přesně na 19 měsíců, mám to také tak.

maxannie
9. pro 2017

taky jsem měla tu nejvyšší částku na 19 měsíců a teď mi akorát přijde doplatek necelých 15 tisíc do těch 220 tisíc. A hned nastupuji na mateřskou :D

karolly
9. pro 2017

@maxannie A jak jsi to prosím měla? (Doufám, že nevadí, že tykám). Mě vychází rodičovský příspěvek do června 2018. Ale zároveň bych měla v červnu rodit druhé mimčo. Takže pokud bych nastoupila na druhou mateřskou dejme tomu těch 8 týdnů před porodem, nevyčerpala bych jakoby dva příspěvky. To by mi také doplatili? Tedy něco přes 20 tisíc? Děkuju 🙂

eviicka
9. pro 2017

Pro upřesnění, kdo čerpal mateřskou, tak má těch 19 měsíců cca do dvou let. Kdo ne, pak to skončí dříve.

@karolly nedoplatí, částka propadne ale zjisti si, zda-li od 1.1. nebudeš mít možnost RP navýšit. Budou nové podmínky.

karolly
9. pro 2017

@eviicka Moc děkuju. Já ten denní vyměřovací základ měla vyšší ještě, než těch 11500. Teď nedávno mi přišel domů dopis, že se mění podmínky, ale moc jsem tam tomu nerozuměla. Takže po neděli tam za nima doběhnu a uvidím, co řeknou.

puresin
10. pro 2017

@j.a.n.i Tak to jedine, ze by byla zmena - beru ted rodicak takto potreti a dvakrat to bylo, jak jsem napsala - porad stejne a posledni mesic min. 🙂

puresin
10. pro 2017

@eviicka A nemela jsi predtim i materskou? To pak vychazi na 2 roky, samotny rodicak na 19m, jak pisou holky vys.

puresin
10. pro 2017

@eviicka Jee, uz to vidim, ze si tady povidam vlastne zbytecne. Zase nevymluvena, no. 😁

j.a.n.i
10. pro 2017

@puresin Ano, je změna, je to tak 1,5 roku, možná dva.

maxannie
10. pro 2017

@karolly holky, ti uz asi odpovedely 🙂 mne to vychazi idealne prave proto, ze mi skonci pobirani rodicaku 4 dny pred nastupem na materskou, takze jsem to stihla vybrat vsechno. Nejsem si jista, jak je to ted po tech zmenach, ale drive by to v tvem pripade urcite dovybrat neslo a o cast by jsi prisla. Moje segra takto prisla o skoro 100 tisic, kdyz neplanovane podruhe otehotnela moc brzy :D