Mateřská na chlapa, jak to funguje?

johanisko
23. srp 2013

Ahojky,omlouvám se,jestli tohle téma už tu je, ale opravdu nemám čas to tu celé pročítat, tak mi prosím odpusťte,že to zakládám znova 😅 .Potřebovala bych pár rad.Momentálně ještě budu necelý rok na rd.Ale uvažujeme o dalším mimču a nesjpíš by to nevyšlo,abych to měla navazující na rodičák.Takže nejspíš bych skončila na nějakou dobu na pracáku.Potom,když nastoupím na mateřskou,tak mi nedají ani korunu,že?A rodičák mi dají na 4 roky automaticky?To je pro nás celkem nepřípustné mít takový malý příjem.Takže jsem slyšela o variantě napsat to na chlapa.Nevíte jak to funguje?Jaké jsou tam podmínky?Moc děkuji 🙂

jitule77
12. lis 2013

@lenulafi no já doufám, že na tom pracáku budu i v průběhu šestinedělí a pak i dál těch 22 týdnů, co bude přítel na mateřské. Sice to už asi nevyjde, abych o celou dobu měla i podporu, ale aspoň sociální a zdravotní mi zaplatí... Přerušit tvoji rodičovskou a pak na ni zase navázat by - alespoň podle toho, co jsem kde našla - neměl být problém..

lenulafi
12. lis 2013

@jitule77 Děkuji,zkusím se poptat.Já si právě nemůžu dovolit být do února bez peněz,leden sice porodím,ale ještě nic nedostanu,až měsíc nazpět.Už teďka je to na štíru 😒 .Dcerka do školky,to jsou pořád nějaký výdaje...No snad to tak půjde,ještě musíme zjistit,co u manžela v práci na to řeknou..

jitule77
13. lis 2013

@lenulafi chápu, je to strašný...nikdy jsem ani nemarodila, od státu jsem nic nechtěla, poctivě platila všechny odvody a daně..a když jednou člověk potřebuje trochu pomoci, aby vychoval dalšího daňového poplatníka, jsou s tím takovýhle obstrukce. Až zjistíš něco nového, dej vědět.. Držím palce!

lenulafi
13. lis 2013

@jitule77 bordel to je v tomhle státě 😠 😠 😠 Snad se to povede a aspoň trochu něco z toho státu vydojíme 😀 Dám vědět,koukám,že rodím dřív,takže to budu řešit dřív 🙂

liss_durman
27. lis 2013

Ahoj @aideen, přečetla jsem diskuzi a myslím, že jsi v tomto ohledu dost informovaná a zběhlá 😀 Chci se zeptat, nepřišla jsi ještě na něco nového ohledně PPM na manžela? Já to mám ještě za dlouho, ale už přemýšlím, jak by se to dalo obejít... Mám 2 zaměstnání, ale celkem mi to nehodí ani poloviční úvazek. Takže bych zřejmě měla PPM menší než 7500, tudíž bych si musela brát z rodičáku hned zezačátku a to se mi moc nechce. Manžel má 4 zaměstnání a příjem má slušný, ale vůbec nevím, jestli by některý ze zaměstnavatelů (nebo aspoň 2, aby to mělo smysl) byl ochotný k té habaďůře s novou smlouvou... Ale jinak to asi nepůjde, viď?