Mění se rodný list dítěte, když si vezmete pův. příjmení?

gerberabom
25. čer 2014

Holky, které jste rozvedené a braly jste si své původní příjmení. Mění se i rodný list dítěte?

somalicats
25. čer 2014

nemění

gerberabom
autor
25. čer 2014

dík, to jsem si zrovna spíš říkala, že ano.

andelka
25. čer 2014

V rodném listě je uvedeno i příjmení matky zasvobodna,takže myslím to k identifikaci stačí, pokud se k němu po rozvodu vrátí.

brendamonique
25. čer 2014

...ne ...rozváděla jsem se teď v únoru, rozsudek nabyl právní moci v březnu a hned jsem si bezplatně nechala změnit jméno, což se rodného listu dítěte vůbec netýkalo 😉

ali34
25. čer 2014

@brendamonique přesně tak ...rl dítěte se to nedotkne 😉

gerberabom
autor
25. čer 2014

dík holky.

zamilovanadonej
25. čer 2014

@gerberabom Hele nemění se, ale pokud chceš, změnit můžeš. Já například jsem znovu vdaná, a jméno jsem nechala v rodném listě změnit na mé nové 😉

gerberabom
autor
25. čer 2014

@zamilovanadonej Hlavně jsem chtěla, abych měla vše v pořádku.....Což teda bude...... Ale jestli to jde přepsat,aby tam nebylo uvedené do vyvdané jméno byla bych ráda. Tos teda vyplnila ňákej papír na matrice?

somalicats
25. čer 2014

Já teda nevím, jak je to teď, ale když jsem se rozváděla já, byl nutný pro změnu příjmení dítěte i souhlas otce... Já to teda neřešila, s mým ex vycházíme po rozvodu líp, než během manželství, takže mám teď každé dítě s jiným příjmením, protože nevidím důvod k tomu mého ex "odřezávat" od dcery změnou příjmení... Notabene kdybych si svého partnera vzala a měli jsme všichni stejné příjmení, tak bych to považovala za hodně nefér vůči mému ex.

gerberabom
autor
25. čer 2014

@somalicats je, aby nedošlo k nákýmu omylu.. Nechci měnit příjmení dítěti. Jednalo se mi o to, že v jeho rodném listu mám to vyvdané příjmení a když si teda vracím zpět na své původní, tak jsem si říkala jestli se RL nemusí měnit. Což mi bylo odpovězeno výše. A snad jsem tedy @zamilovanadonej nepochopila špatně.

somalicats
25. čer 2014

@gerberabom Nemění se, RL zůstává. Já to u zamilovanadonej pochopila tak, že nechala změnit příjmení dítěti na to nové vyvdané, na to jsem reagovala.

zamilovanadonej
25. čer 2014

@gerberabom Já chápu co myslíš. Měnit RL nemusíš, ale můžeš prostě jít na matriku, ideálně říct že jsi ztratila starý rodný list a nechat si vystavit nový- ale se svým "staronovým" příjmením. Ale počkej, až budeš mít novou občanku. 😉

zamilovanadonej
25. čer 2014

@somalicats O novém příjmení pro dítě nebyla řeč, jedná se o změnu příjmení matky v RL dítěte.

somalicats
25. čer 2014

@zamilovanadonej Tak to jo, to není problém 🙂