Mohu dávát půlročnímu dítěti piškoty?

terka2018
9. říj 2018

Holky jen tak pro zajímavost,

mam synka pul roku, davam mu bily jogurt selsky nebo Hollandia a na doporuceni mudr piskotky (obycejne, 2 piskoty tydne) Je to opravdz takovy problem? 😀 jedma maminka na fb mi rikala jaka je to hruza, s kamarádkou nam to prislo usmevne. Malej ji kruti, kureci, hovezi, teleci a ze by nezvládl 2 piskotky tydne, ikdyz je tam neco malo czkru navic? 😀 prijde mi ze nektre maminy uz z toho trochu šílí co jo a co ne a ten typ *biomatek* snad nejvice 😀

montyjack
14. říj 2018

@ai30 hej 10 let je sakra dlouho, ale je to tam porad stejne ;D

ai30
14. říj 2018

@montyjack Tak to ja se teda priznam, ze jsem nejak casem ztratila prehled o tom, co momentalne nabizi v jidelne na moji stredni skole. 😅😅

alcar
14. říj 2018

@montyjack proc ty porad resis, co kde kdo napsal? Pokud se ti nelibi moje nazory, tak to vcelku chapu, kritika se spatne cte. Ale dam ti cennou radu, nemusis tu byt. 😃 Ja se s tvymi nazory taky neztotoznuju, takze mam taky pocit, ze jsi tu do diskuze prisla jen trollit, jelikoz s podavanim piskotu detem evidentne nemas zkusenost. Takze jsi to tu vlastne prisla vsem, kteri piskoty davaji, vyvracet. Pro me zbytecna diskuze s tebou.

alcar
14. říj 2018

@ai30 pani ma 8mes. dite a uz resi, jaky maji ve skolkach jidelnicek. Toz tak u ni me to ani neprekvapuje. 😃

montyjack
14. říj 2018

@alcar uprimne jsou mi tvoje nazory celkem jedno, je to tvoje vec, jen se mi nelibilo, jak tu byla napadana jedna prispivajici, ktera mela jiny nazor, toho se tykal i muj prvni prispevek. Take ti dam radu - prestan lidem podsouvat, co si mysli nebo ne, prestan jim rikat veci, ktere prirozene kazdy vi, neustale nesud a neodsuzuj a sama si obcas nastav zrcadlo. Usetris si hodne casu a nervu 🙂

astyna88
14. říj 2018

Já cukr dětem dávat nemůžu, v jakékoli podobě. Jsou pak nezvladatelní - syn 3 roky a mladší 15měsíců. Má to na ně velký vliv. Zase bych nedala nic odtučněného - přece jen ty děti potřebují tučnou výživu. Já jsem dříve pekla mrkvové sušenky - nastrouháš pár mrkví, zahustíš moukou a troškou medu (nebo vůbec ne) a upečeš. Je to skvělé - přírodní cukr v mrkvi tomu dá chuť a pro nás "velké" s medem taky úžasný.

Vyzkoušíš, uvidíš.

astyna88
14. říj 2018

Bio chov :D mému dědovi přestalo chutnat hovězí, když si ho zkusmo koupil z obchodu. Děda před porážkou dával býkovi plzeň, aby měl křehčí maso, slepicím se dávala "láska" - tzn. pohladit před spaním, uložit ke spánku. Ono je to prdel, ale na výsledku to má obří efekt. A husy se škubaly až poté, co začaly ztrácet peří, ne zaživa, aby to měly krvavé, potom jsou ve stresu a maso nic moc.

linee
14. říj 2018

@montyjack vidis,to ti treba muzou maminy zavidet.Ja jsem treba rada,ze mi dite do skolky vezmou,abych si jeste vybirala skolku podle jidelnicku,o tom si mohu jenom zdat.Podobne jako matky,ktere maji jednu skolku na 3 vesnice...

alcar
14. říj 2018

@montyjack jo taaak, tak ty jsi vlastne k tematu nic nemela, ale jen ses tu prisla zastat uzivatelky, ktera tu extremne moralizovala. Tak to uz chapu. 😂 Ja mam svedomi ciste, zrovna od tebe radu nepotrebuji. 😘

alcar
14. říj 2018

@astyna88 to by mohlo byt dobre i na slano, ne? Samozrejme pro starsi deti nebo dospele. A mouku normalne psenicnou?

ilonne
14. říj 2018

@montyjack O tom rozeznavani rafinovaneho cukru a sacharidu muzeme klidne vest polemiku. Prosla jsem si 3x GDM, takze rozhodne vim o cem mluvim.

vendelinka08
14. říj 2018

Tak deti chodily do statnich skolek a zrovna jidelnicek se tam dost resil...kazdy den zdrave pomazanky a salaty...ovoce a zelenina...kolikrat jsem ani nevedela co je to za prilohu. Kazdopadne tam mely zdravou stravu...ne vse jim chutnalo...ale zkusily to. Ted ve skole bych rekla je to horsi spise to..ze jim moc nechutna...ale kdyz vidim jidelnicek..tak je vsestranny...ale to jak se jinak stravujeme tady obhajovat nebudu. Jime vse...zdrave a asi i nezdrave...vzdyt je to prece kazdeho vec. Nikdo z nas netrpi obezitou...deti maji dostatek pohybu..vedeme je ke sportu. To jak se budou stravovat v dospelosti bude jejich volba.

astyna88
15. říj 2018

@alcar

Co máte doma. Já dávám klasickou bílou, ale kamarádka tam nasypala nějakou "Hnědou" a prý to chutnalo dobře taky...

bayt
15. říj 2018

@alcar mne to neda....ono staci projet si nektery galerie, aby si clovek udelal obrazek o te vyvazene strave, ze