Muž na mateřské na přechodnou dobu, máte zkušenost?

saricek83
13. srp 2012

Holky, chci se zeptat, jestli má některá z vás zkušenost, že by otec dítěte šel na mateřskou na pár dní a pak to po něm přebrala matka dítěte. Moje sestra nemá nárok na mateřskou, těsně před otěhotněním nečekaně přišla o práci. Poradili jí, že by mohl její přítel jít na mateřskou za ní - prý stačí 7 dní a pak se ty podmínky, které má on převedou na ni. Tím pádem dostane klasicky mateřskou. Jde mi o nějakou praktickou zkušenost 🙂 . Moc děkuji!!

pistolnice1
13. srp 2012

Ahooj také jsme to tak udělali, na Mateřskou nastoupil přítel jen na víkend a po provedení volby jsem zase nastoupila já. My to měli jen s vyjímkou že přítel nastupoval před 9. měsícem dcery, do té doby to šlo. Pokud je schopná sociální pracovnice a je ochotná vám v tom poradit tak bych za ní zašla ona by to měla vše sepsat a připravit 🙂

j.a.n.i
13. srp 2012

To je blbost, mateřskou může pobírat jen ten kdo na ni má nárok a nedá se převádět, to by na ní musel být přítel a po tu dobu nemůže na svoji smlouvu pracovat...
To co popisujete je nástup na mateřskou jen za účelem výběru rodičáku a to už zas v současnosti není nutné, stačí aby partner měl teoretický nárok a vybírat lze rovnou.

jasminy
14. srp 2012

Jo, šlo to do 9. měs., ale to není mateřská, ale rodičovská. Mateřská je před porodem. Dříve se tomu říkalo mateřská, ale teď je to rozdělené.

boban
14. srp 2012

No pokud tvoje kamarádka přišla o práci pár dní před otěhotněním a má odpracovaných více než 290dní,tak by měla mít nárok na mateřskou 😉

mvkoty
14. srp 2012

Dneska už je to jedno jestli přišla žena o práci nebo ne, uvádějí se příjmy i otce a stačí když jeden z rodičů dítěte splňuje podmínku 270dní podíleního se na nemocenském plnění za poslední dva roky....
Podrobně je to tady http://socialni-davky-2012.cz/materska-dovolena...

ange_de_la_morte
14. srp 2012

není uplně jasné jestli se minko už narodilo, ale každopádně od narození dítěte musí být hlavně na mateřské prvních 6 týdnů matka , pak až může jít na mateřskou otec, prostě šestineděli je povinné pro matku 🙂

augustka
14. srp 2012

Pokud stihne nastoupit na mateřskou (což je před porodem) do 180 dnů po ukončení zaměstnání a odpracováno, tak má nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud se jedná o rodičovský příspěvek, tak na ten má nárok každá (což je těch 220000).

straspitlik20
14. led 2013

Taky bych se otom ráda dozveděla čekáme druhé tak ja už nemám žádný narok a už mi to mnoho lidí navrhovalo.A platí to i když nejsme svoji?Děkuji