Můžu na mateřské dovolené brigádničit?

smisek21
14. črc 2009

Ahoj, třeba to téma už tu bylo 100krát omýlané, ale chci se zeptat, zda v době mateřské dovolené tj. před porodem a po porodu těch 28 týdnů, mohu pracovat jako brigádně? Váím, že nesmím pracovat u svého stálého zaměstnavatele ale jinak můžu či nikoliv? Děkuji Vám za odpověd.

A dále se chci zeptat, když se dostane žádost o mateřskou u lékaře co vše tam musím já vyplnit? Jsem zaměstnaná, ale doteďka jsem byla na pracovníé neschopnosti a zajímá mě hlavně tato věta na formuláři co tam mám napsat, když jsem na neschopence byla od 7.4.
Cituji: Naposledy jsem osobně vykonávala samostatně výdělečnou činnost (Zaměstnání) dne .....
(mám tam napsat tedy 6.4.?) A výměr mateřské se tedy počítá bez té neschopenky tj. z mého příjmu před tím? A jak se to dozvím kolik to bude??
Díky a nezlobte se, že se takto hloupě na vše ptám. 🙂

vojtisek2007
15. črc 2009

smisek21 - po dobu mateřské (těch 28týdnů) nesmíš pracovat tam, kde tu mateřskou čerpáš,jinde jo. a jestli jsi naposledy byla v práci toho 6.4. a pak už jenom na neschopence, bude tam datum toho 6.4. a výměr na mateřskou se bude brát 12platů před nástupem na neschopenku (tzn. březen 2009 a 12 měsíců zpětně) a dozvíš se to z výměru, který by ti měl přijít z ossz, odkud ti budou mateřskou vyplácet - nebo někdy to bývá uvedeno i na výplatní pásce -je tam kolonka - náhrada mzdy za dovolenou a nemocenskou - tak ta částka za nemocenskou cca odpovídá mateřský