Můžu si volit variantu RP, když vyřadím otce dítěte?

sijane
4. pro 2017

Potřebovala bych poradit, protože na naší sociálce mi poradí tak kulové a melou si furt to svoje.

Měla jsem stání u soudu, ale ex s výši výživného nesouhlasil, tak se to odročilo na leden. Skončila mi mateřská.

A teď: Soud chce potvrzení od sociálky kolik budu brát RP, ale sociálka mi to odmítá vydat. Prý, že nemůže. A chce ex příjem, který bohužel nemám a ani nevím, jestli budu někdy mít. Nejsme spolu za dobře. A soud zase bez toho papíru nemůže stanovit výši výživného na dítě.

Nabídli mi vyřazení otce. Nevíte někdo, jak to je? Budu si moc navolit variantu, i když ho vyřadím? Před mateřskou jsem pracovala dva roky v kuse.

Jinak pořád narážím na problém trvalé bydliště a společně posuzované osoby. Mají nás živit rodiče i kdybychom prý byly v azyláků, protože mám u nich trvalé. Sice se mám stěhovat, ale ráda bych měla vlastní příjem než být závislá na něčí dobré vůli. Momentálně neberu nic. Nemám na to kvůli trvalému bydlišti nárok.

j.a.n.i
6. pro 2017

@sijane Jako promiň, ale to není úřednice problém (a těžko to může tušit), že nejsi schopna se s otcem dítěte domluvit ani na tak banální věci, jako je podpis na formulář...