Na jak dlouho můžu dát dítě do školky na mateřské?

lena27
23. čer 2009

omlouvám se jestli tady podobné téma je, ale nenašla jsem.
Chtěla jsem se zeptat jak je to se školkou. na kolik hodin, dní, mám nárok dát dítě do školky když budu na mateřské.

apacheee
AMBASADORKA
19. čer 2014

@sonik05 Měla by jít i tato varianta, právě u nás to tak dopadalo že jsme měli v Mš děti, kterým bylo řekněme okolo 2,5 let věku, maminky pobíraly RD (některé dokonce k tomu i pracovaly) a a přesto mohlo dítě do MŠ chodit celodenně a celoměsíčně. Měla by to snad být změna od ledna 2013.

sonik05
19. čer 2014

@apacheee aha,tak bud ti bylo diky benevolenci pani reditelky a nebo to zmenili 😉

andelka
19. čer 2014

@sisidani
@sonik05 od 2let dítěte nikoho nezajímá jestli je v nějaké školce ani na jak dlouho, je to neomezené. A při RD může maminka i pracovat. Kamarádka to tak měla, vzali jí už před 3rokem malého do školky, měla RP i plat. Někdo to má zas naopak, dítko nevezmou ani po 3 roce, RP už nemá a do práce taky nemůže. Dítě se do školky přijímá celodenně celoročně, nezávisle na tom, v kolik chodí domů a jestli je matka doma nebo ne.

blanka.k
19. čer 2014

@sisidani Omezení je jen u dětí do 2let....od 2 se může dát dítko na jak dlouho chce a čerpat RP (syn chodil do soukromé od 2let a 3měs., teď chodí do státní a já dál do jeho 4.nar.pobírala RP a pracovala 😉 )

sisidani
19. čer 2014

@blanka.k
@apacheee
@andelka
Holky díky moc, já si říkala, že tam malou budu právě dávat aby si zvykla na školku. U starší jsme měli problém s tím že nám plakávala ještě po roce a půl chození do školky, tak doufám, že si tam ta mladší zvykne dřív nebrečet.

andelka
19. čer 2014

@sisidani já věřím že jo. Můj starší chodí do školky teď rok, byl v pohodě, chodil na celý den už od druhého týdne (byla jsem sice doma, ale dodnes to naprosto nevychází s režimem mladšího, aby chodil po obědě), s malým ho chodíme odpo vyzvedávat a vidím že by tam snad i zůstal kdyby mohl 😀 ale vezmou ho až v 3,5, dřív není šance.

sisidani
19. čer 2014

@andelka Tady se naštěstí 2 roky po sobě otvíraly třídy v některých školkách navíc, tak se malá díky tomu dostala jinak by neměla vůbec šanci. Bude mít právě 3 roky až 6.10.

andelka
19. čer 2014

@sisidani tady občas s trochou štěstí ti říjen-listopad šanci mají, pokud se uvolní v průběhu (třeba vím že hned v září jedna maminka chlapečka odhlásila, že moc brečí a nemá na to, tak právě vzali kamarádce říjnového, na jeho místo), ale jinak si zapisovali jen ty narozené do konce srpna. A my jsme v březnu další rok, takže šance nula nula nic.

kristina00
16. srp 2016

Ahoj devcata mam prosbu ted jsem se dozvedela ze kdyz muj 2 syn pujde do skolky na cely den vemou me Rodicak jo ☹ musim to nahlasit nebo si to socialka zjisti sama?Jsem z toho zmatena ☹ kdyz pujde jen na pul dne tak me Rodicak nechaji do datumu kdy se narodil muj 2 syn ?Dekuji moc za rady takhle jsem to tu nejak pochopila 🙂 Jeste ze tu jste 🙂