Na jak dlouho můžu dát dítě do školky na mateřské?

lena27
23. čer 2009

omlouvám se jestli tady podobné téma je, ale nenašla jsem.
Chtěla jsem se zeptat jak je to se školkou. na kolik hodin, dní, mám nárok dát dítě do školky když budu na mateřské.

janapavlik
23. čer 2009

lena: když jsi na mateřské, tak máš nárok buď na 5 dní v měsíci nebo na 4 hodiny denně.

lena27
autor
23. čer 2009

nemyslím teď, ale až mu budou 3 a 4 roky. to už je trochu jinak ne?

editah222
24. čer 2009

Lena, když jsi ty na mateřské tak je jedno jestli je dítku rok nebo 3 🙂
Ale kdo ví jak to bude příští rok nebo za dva až bude mít tvůj malej 4 roky.

marthyna
25. čer 2009

Ahoj.V září můj syn nastupuje do školky budou mu 28měsíců.S ředitelkou jsme domluveni, že může chodít na celý den.Koncem září se nám má narodit mimi tudíž na starší dítko rodičovská zanikne a budu pokračovat novou.Je nutné to nahlásit na sociálce, že malý bude chodit do školky?Nejspíš asi ano, že?Stejně tam budu muset zajít a poptat se.

krista
25. čer 2009

Marthyna jestli tvůj syn bude chodit do školky každý den na celý den, tak ani nový rodičák na ml. dítko nedostaneš, příp. ti ho odeberou. Aspoň si to tak myslím, já bych chtěla malou dávat do jesliček na pár dní v měsíci, aby se víc začlenila mezi děti a zvykala si, ale určitě to jde jen na těch pár dní, ne na pořád, jinak přijdu o rodičák.

vojtisek2007
25. čer 2009

marthyna - nene, na to aby ti sebrali rodičák, tak bys musela dát do školky to miminko, na který ho budeš pobírat, starší dítě klidně může chodit do školky, ikdyž maminka pobírá rodičák na miminko - u nás je problém spíš v školkách, že když je maminka doma s dalším mímem, tak starší dítě do školky prostě nevezmou 😝 , ale když ti ho vezmou, dát ho tam klidně můžeš a o rodičák nepřijdeš

lena27
autor
25. čer 2009

u nás také bude problém se tam jen dostat. tak nevím jestli jít k zápisu příští rok a chodil by od 4 let nebo až ten další. no uvidíme jestli bude nějaké další mimi

marthyna
25. čer 2009

Děvčátka děkuji za odpovědi.Taky si myslím že o rodičák nepřijdu.Přijdu o penízky na starší dítko ale na mimi ne.Uvidíme zjistím to na sociálce stejně tam budu muset v nejbližší době zajít s podklady z práce abych si zažádala novou mateřskou(tedy PPM) a tu starou zrušila nebo mi to zruší sami uvidíme.Ale díky moc za reakce.

zdenca.tom
29. čer 2009

Maminky, nevíte náhodou některá z vás, jak se to bere, když malý bude mít 3 roky 30.září, jestli může jít do školky na ty 4 hodiny denně nebo jen na těch 5 dní v měsíci, nástup má 1.9. a 1.10. už tam bude celé dny, protože se vracím do práce, takže si nevím rady jen s tím zářím, díky moc a předem děkuji za odpověď.

vojtisek2007
29. čer 2009

zdenca - může tam být buď celý den 5x v měsíci, nebo 4hodiny každý den.

lenca74
31. srp 2009

To není správná odpověď. Jen a pouze 5 dnů v týdnu. Do 3 let věku dítěte. Podmínka osobní celodenní péče o dítě není splněna, je-li dítě umístěno v jeslích, mateřské škole nebo jiném zařízení pro děti předškolního věku s výjimkami dále uvedenými. Rodičovský příspěvek náleží i v případech, kdy:
* dítě mladší 3 let navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení po dobu nejvýše pěti kalendářních dnů v kalendářním měsíci... (blíže na http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky...)

poupe
2. zář 2009

to je docela zamotany,tak jak to tedy je 😀 kdyz se narodi druhe dite a to prvni dovrsilo 3 let,tak na jak dlouho muze jit do skolky?Na 5 dni v mesici na cely den nebo na 4h denne nebo kazdy den na cely den?

musko
2. zář 2009

Baby, akonáhle má dieťa 3 roky a Vy ste na MD s druhým dieťaťom, tak máte normálne nárok na školku pre staršie dieťa na celý deň - materský a rodič. príspevok sa vždy poberá len jeden a to na mladšie dieťa. Iné to je, ak má staršie dieťa trebárs 3 roky, Vy ste tehotné a poberáte rodič. príspevok - to máte nárok na 4 hod denne. AQk dieťa má menej ako 3 roky, ste na RD máte nárok na 5 dní v mesiaci..... My to máme tak, dúfam, že som to napísala zrozumiteľne....

hofinka
3. zář 2009

Ahoj holky,rozebírá se to tady,ale stejně tomu moc nerozumím(delší vedení) ☹ Malá bude mít 3 roky 15.září,ale již od 1.9 chodí na celý den do školky.Mám novou práci,ale nástup budu mít až 1.10.Od toho 15.9 chci jít na ÚP.Příjdu o tu mateřskou?Ve školce mi nic neříkali ani se neptali.Žádné přídavky neberu jen čistě mateřskou a to do 3 let věku.Moc díky za radu.Renata 😕

scaliova
10. únor 2013

Děvčata, ahoj, mám dotaz, zda-li některá z Vás nemáte náhodou zkušenost s umístěním neočkovaného dítěte do mateřské školky? Mám syna 3,5 roku, který od 3 měsíců svého věku má atop. ekzém, který se mu "rozjel" po hexavakcíně, a to po celém tělíčku, takže další očkovací dávky z těchto důvodů nemůže dostat. Spolu s 10ti-měsíční dcerou mi dají hodně zabrat, noci nespíme a obě babičky jsou ještě zaměstnané, takže s hlídáním problém. Aby můj syn byl začleněn do kolektivu dětí, což již na několik hodin denně nutně potřebuje a koneckonců já také, aby se mi ulevilo, jsem hodně unavená, tak jsem byla ve dvou mateřských školkách odmítnuta, a to právě z důvodu, že nejsme očkovaní tak, jak prý Zákon ukládá. ale zdravotní stav syna do zkrátka a dobře v jeho současném zdravotním stavu nedovolí. Moc děkuji za Vaše postřehy a zkušenosti, ahoj Petra

zdenkalokajova
24. srp 2013

Podmínka osobní celodenní péče se považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží i v případech, kdy:
dítě navštěvuje předškolní zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně, pokud jeho oba rodiče nebo osamělý rodič jsou osobami závislými na pomoci jiné osoby ve stupni III a IV.

toto je podmínka proč dát dítě do školky i při rodičáku, ale jak je to s tím že budu tředa studovat nebo chodit do práce na ty 4 hodiny denně a nebudu se starat o nemocného člověka??? tak jak tady zní ta podmínka.

jsem z toho prostě zmatená .. nemáte s tím zkušenosti?? chtěla bych dát dítě 2 a půl roku do školky na ty 4 hodiny denně a jít studovat tak nevím co s tím

zdenkalokajova
24. srp 2013

Od roku 2012 skončilo dřívější omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí. Rodičům dětí starších dvou let je rodičovský příspěvek poskytován bez ohledu na délku pobytu v zařízení péče o dítě.

a tohle jsem našla teď tak kde je s toho jelen ??asi by mělo platit snad jedno pravidlo ne?? protože já jsem v koncích ☹

vycu
24. srp 2013

Platí to druhé (od 1.12.2012 i pro starou variantu RP).

strasikovci
3. zář 2013

ahojky holky,jsem tu poprvé.Chtěla bych se zeptat.Máme tříletá trojčata,chci je dát do školky.Mateřskou mám na 4 roky.Můžu je nechat ve školce celý den?Nechci přijít o mateřskou.Ve školce to nevědí.Prosím,pokud máte informace,sem s nima.

Děkuji moooooc

paulie
3. zář 2013

Včera jsem řešila u nás na SSP totéž - dcerka byla dodatečně přijata do MŠ, ale 3 jí budou v prosinci. Paní ze SSP mi sdělila, že pokud jí je víc, než 2 roky, tak už to nesledují a rodičovský příspěvek mi běží dál až do prosince.
Prý se to ani nemusí hlásit 🙂

@strasikovci

strasikovci
5. zář 2013

uau,díky moc,ulevilo se mi.Mám tohomoc,tak aspoň někde úleva.UAU paráda

glimmer
5. zář 2013

Ahoj, od 2 let věku dítěte může chodit do školky na celý den/5 dní v týdnu a něchají ti i rodičák. 🙂

nobilis
7. zář 2013

Holky a má ředitelka školky právo vyžadovat po maminkách na rodičovské, aby dítě do školky dávaly jen na půldenní provoz? U nás je požadavek vyzvedávat už po obědě, jen proto, že mám ještě druhé dítě, se kterým jsem na rodičáku. A ve školní řádu se na to pamatuje tak, že maminky na mateřské nebo rodičovské mají platit o něco nižší částku školného, než maminky, které nejsou na rodičovské, ty mají svobodnou volbu, kdy si dítě vyzvednou. Já s tím tedy nesouhlasila a nehodlám na to přistoupit.

barus.8
6. čer 2014

Chtěla bych obnovit toto téma. Změnilo se něco nebo je to při starém. Malý pujde do školky od září, já mám rodičák do listopadu. Může tam být každý den, celý den?

blondynka400
6. čer 2014

@barus.8 Může. Omezení je do 2 let věku.

curdibilka
6. čer 2014

@barus.8 Může tam bžt od otvíračky do zavíračky, neomezeně 5 dní v týdnu. 🙂

sisidani
18. čer 2014

Ahoj já mám podobný problém s tím, že malá bude mít 3 roky 6.10. a já začnu chodit do práce až od toho října. Malou mi vezmou do školky už v září. Bude moci chodit teda celé září normálně do školky třeba na celý den? Nebo zůstávat jenom dopoledne a po obídku domů. Děkuji za odpověď.

sonik05
19. čer 2014

@sisidani myslim,ze dokud pobiras rodicak (ten je vzdy na nejmladsi dite), tak musis splnit podminku,ze celodenne radne pecujes o dite a do skolky smi jen bud na 4h denne, nebo 5 dni v mesici. Ja si tedy myslim,ze v zari to budes muset jeste dodrzet a az od rijna,kdy ti konci rodicak tam muze neomezene.
@nobilis to se mi zda,ze na to by pravo mit nemela,ale pokud je to v nejakem vnitrnim radu skolky,tak na to pravo asi ma. Nemusis tam ditko za techto podminek hlasit 😉 Nevim odkud jsi,ale u nas v Praze by maminky s mladsim sourozencem na MD nemaji temer sanci na prijeti starsiho ditete do skolky,pokud neni predskolak,kdy ho vzit musi.

apacheee
AMBASADORKA
19. čer 2014

@sisidani
@sonik05
I při pobírání RD máš právo dávat dítě do školky třeba na celý měsíc od rána až do večera, pracuji v Mš a nevím přesně, kdy se to změnilo (myslím že v průběhu minulého roku), ale je to úplně jedno, jestli pracuješ nepracuješ či jsi doma na RD s dalšími dětmi, máš právo využívat MŠ neomezeně🙂

sonik05
19. čer 2014

@apacheee a netyka se to pouze pripadu,kdy mas dve deti,tak to starsi tam muze byt neonezene,protoze prispevek je pobiran na nejmladsi dite v rodine? To pak ano,ja jsem na MD a sestileta dcera take muze skolku navstevovat neomezene. Ale pokud by me mladsi bylo napr. 2,5 roku a vzali mi jo do skolky,tak podle me,dokud na ni pobiram prispecek,tak by tam neomezene nemihla,nebi by mi ho vzali.
To same je pripad,kdyz je jedno dite,na ktere pobiram a jeste mu nejsou 3 roky a zacne chodit do MS. To by pak maminky cpali ditka do MS ve dviu letech,meli rodicak i plat ze zamestnani,to asi neni moc logicke. Ale je to nefer,protoze duchodci maji duchod i plat,pokud do duchodu neodejdou.