Na MD mám nárok na dovolenou, jako bych pracovala?

tygrous
17. zář 2009

Ahojky, našla jsem tady:http://www.vyplata.cz/vyplatamzdy/materskaarodicovskad... , ze "Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely dovolené na zotavenou posuzuje jako výkon práce; znamená to, že tato doba se také započítává do dnů podmiňujících vznik nároku na dovolenou." Chápu to dobře, že mám nárok na dovolenou, jako bych chodila normálně do práce???? Naše účetní mi totiž řekla, že se mi dovolená pro letošek zkrátí o poměrnou část (vychází to o 3,5 dne), když na mateřskou nastoupím v listopadu... Nerada bych o ty dny přišla 😉

valleri
31. říj 2011

chtěla by zeptat.jsem na rizikovém těhotenství. začátkem prosince du na MD ale mam pracovni poměr do konce roku/odpracovala skoro 2 roky zbyla radna dovolená 12dni-kdy ji proplati?

valleri
1. lis 2011

este budu zaměstná nebo ne?mam nárok na přísti rok na řádnou dovolenu.moc děkuji

j.a.n.i
1. lis 2011

@valleri Za příští rok na žádnou dovolenou nárok nemáš, protože už nebudeš zaměstnaná. A zbylou dovolenou ti proplatí při konci pracovního poměru, tj. v lednovém výplatním termínu. A jestli to bude celých 12 dní nebo méně, to záleží na tom, jak dlouho si byla na té neschopence.

valleri
1. lis 2011

jo dekuju. marodím od červenců ,tak to teda špatné pochopila ze kdys ses v ochrne lhute - maš narok na řádnou dovolenu((((((((((((

j.a.n.i
2. lis 2011

@valleri Jojo, to jo, nárok na dovolenou za MD je pouze v případě, že by ti dál trvala smlouva, ale to ti ji asi neprodlouží. Jinak s tím krácením dovolené si přesně na hraně, pokud ta neschopenka trvala 100 pracovních dní, tak přijdeš o 2 dny dovolené, pokud méně, tak ti proplatí celých 12.

valleri
2. lis 2011

moc dekuji

valleri
2. lis 2011

a kdyz vic nez 100 dni?

j.a.n.i
2. lis 2011

@valleri Pokud to bude méně jak 121 tak přicházíš stále jen o ty 2 dny dovolené, pokud by to bylo 121 tak 4 dny a pak za každých dalších 21 dní další 2 dny.