Na MD po 14ti dnech nezaměst. Mám nárok na mateřskou?

tmt
1. říj 2010

Ahoj, právě jsem nastoupila na neschopenku, protože je mimčo moc dole. Jelikož mám smlouvu do konce roku, tak předpokládám, že mi jí zaměstnavatel neprodlouží a já dostanu výpověď. Na mateřskou dovolenou bych měla nastoupit v polovině ledna, kdy už budu 14 dní nezaměstnaná. Budu mít nárok na mateřskou, když mám u zaměstnavatele odpracované dva roky, ale pracovní poměr mi skončí 14 dní před nástupem na MD?

sarlotta
1. říj 2010

na mateřskou můžeš nastoupit 6-8týdnů před termínem porodu, takže by Ti to mělo vyjít.

Jinak v lednu i únoru budeš stále na nemocenské, takže zůstaneš vedená pod svým zaměstnavatelem. Určitě to prober na ,,své" sociálce. Ale pokud by nebyl nárok na mateřskou, tak určitě máš nárok na výběr 3letého rodičáku, pže nemocenská je z důvodu rizik. těhu. do porodu budeš na nemocenské a pak 3letý rodičák 7600,-kč 😉

Tak jsme to měla i já, je to na žádosti o rodičák přímo napsáno. Skoro celé těhotenství jsem měla nemocenskou a i když mi v půrběhu skončil pracovní poměr, tak mám 3letý rodičák 😉

vojtisek2007
1. říj 2010

neboj, 100% máš nárok na mateřskou od svého zaměstnavatele, ikdyby ti smlouvu neprodloužil, máš ochrannou lhůtu 180 dnů pro nástup na PPM, takže to v pohodě stihneš...budeš pořádn na nemoc. a pak jenom přejdeš na mateřskou.

marketakucova
1. říj 2010

byla jsem stejně před 3 roky...Pokud jsi na nemocenske tak budes po dobu nez nastoupis na materskou,6tydnu pred porodem.Jen budes muset nosit kazdy mesic neschp.listek zamestnavateli a on ti bude vyplacet nemocenkou....