Na MD se pobírá plat od zaměstnavatele+ze sociálky?

pavlanatlinka
14. lis 2011

ahojky chci se zeptat slyšela jsem když se pobírám mateřská tak že by se mělo půl roku pobírat plat od zaměstnavatele a plus k tomu od socialky penize máte stím někdo zkušenosti? protože ted 5.11 jsem nastoupila na mateřskou a minulý měsíc mě přišly peníze od zaměstnavatele i od sociálky.

hojda
14. lis 2011

TAk to se divím, že od sociálky, tak brzy, protože většinou ta první mateřská přijde dost opožděně. Jinak od zaměstnavalatele ti přišla asi poslední výplata ne?

jankadudova
14. lis 2011

Ahoj. Materska se pocita z hrube mzdy a pokud se nepletu, tak ted je to 70%. Neposila ti to zamestnavatel, ale "socialka", pod kterou zamestnavatel spada. Je to podobne jako s nemocenskou - myslim, ze 14 dnu plati zamestavatel a pak se to prevadi na socialku. Mozna jsem to napsala spatne, jiste me nekdo doplni🙂 ale rozhodne nepobiras pul roku nic od zamestnavatele🙂 zkratka se to pocita z hrubeho prijmu.

lucista
8. pro 2011

myslím si taky že to je plat za zbytek toho co jsi odpracovala a od sociálky zbytek měsíce..měla jsem to stejně při pořechodu na PN prvních 14 dní od zaměstnavatele zbytek měsíce od sociálky a pak už jen sociálka...:o)) určitě ne oboje najednou..