Nemocenské pojištění pro případ rizikového těhotenství

hhranolka
1. led 2015

Ahoj, existuje nejake pojištění, ktere by vyplaceli v době nemocenske z duvodu rizikoveho těhotenství?

saurauia
1. led 2015

Ano od alianz. Je to pojištění pro případ neschopnosti a ve výlukách není těhotenství. Ale mají docela tvrdé podmínky komu vyplatí a komu ne.

glimmer
1. led 2015

Já ho mám u Allianz, teď plánujeme třetí mimčo, tak jsem se nechala pojistit pro případ dlouhodobé pracovní neschopnosti, tak jsem zvědavá jak to bude. Znám v okolí 2 maminky, co si to platili víc něž rok, než otěhotněli (takže to nebyla okatě účelové) a nedostali nic ...

guinea
1. led 2015

@glimmer Jak to, že nedostaly nic? Já jsem o tomto pojištění také uvažovala, ale (pro tentokrát) už je pozdě 🙂

maminkazdenicka
1. led 2015

Holky, já u allianz byla, pojištění jsem si sjednávala dlouho před otěhotněním, mezitím jsem byla na operaci páteře a dělaly ofrky i s tím, nevyplatily mi nic a když jsem to chtěla zrušit, tak jsem musela ještě asi dva nebo tři měsíce platit, takže jsem jim nacpala 10.000,- celkem za celou dobu pojištění a neviděla jsem ani korunu, myslím, že to nebude dlouho trvat a ani oni nebudou vyplácet těhulkám na rizikovém, mají příšerné podmínky a budete muset každý měsíc dokládat papíry od doktora, takže pokud se na to cítíte, dohadovat se každý měsíc celé těhotenství se šancí, že nic nedostanete, tak směle do toho, Za mě rozhodně nedoporučuju...

glimmer
1. led 2015

@guinea nedostaly, protože jim to pojišťovna neuznala a neplnila. Kamarádka dokládala každej měsíc papíry od doktora, po každý kontrole, ... Jako já platím skoto 700,-kč / měsíčně ... takže by mě šmejklo ... ☹ ... mám u Aliianz i pojištění jako doprovod dítěte (do 6 let) v nemocnici, platím to od března 2014, ani jednou jsem nezaplatila pozdě, mám trvalák. Teď jsem byla s malým v nemocnici, měl zápal plic, mám tam částku 500,-kč na den, byla jsem tam 8 dní a dostala jsem skoro 7.000,-kč. Nepřišla jsem na to proč, a neměla jsem odvahu jim zavolat na tu jejich infolinku, aby to nechtěli ještě vrátit 🙂 ... a pro vyplacení jim stačilo poslat ten jejich formulář a kopii propouštěcí zprávy z nemocnice. V tomto jsem byla velmi spokojená. Ale bím, že dělají problémy s rizikovým těhu.

glimmer
1. led 2015

@maminkazdenicka nevíte jaké mají přesně požadavky na rizikové těhu? Vím, že neuznávají jako rizikové to, že někdo třeba dělá 12-ti hodinnové směny a MUDr. je nechá doma, protože to nemůžou jeko těhotné dělat.

maminkazdenicka
1. led 2015

@glimmer bohužel o tohle už jsem se dál nezajímala, protože jsem se k tomu ani nedostala, zklamaly mě na plné čáře, posílat jim 872,- měsíčně a nedostat ani za pobyt v nemocnici, ať si trhnou

lmat
1. led 2015

když potřebovala pojišťovna (v té době jediná na trhu) nalákat klientky,tak se jim velmi dobře dařilo i pojišťovacím poradcům,které toto pojištění nabízeli. V roce 2012,2013 vypláceli každé ženě na rizikovém těhotenství z jakéhokoliv důvodu,ale protože to začalo být pro pojišťovnu ztrátové, v roce 2014 doplnili zvláštní podmínky a přestali vyplácet .Já jsme s nimi také bojovala, píšou že diagnóza rizikové těhotenství (hrozící předčasný porod)není nemoc ani úraz, pokud trpíte nevolnostmi(musí být hospitalizace 3 dny),pokud krvácení (opět hospitalizace),jinak ostatní bolesti souvisí s těhotenstvím, Musí být k tomu jasně prokazatelná nemoc i diagnóza ( např. chřipka, zánět močových cest, cukrovka, vysoký krevní tlak,atd).Abych to zjednodušila, rizikové těhotenství není podmínkou plnění v době pracovní neschopnosti a už vůbec ne z důvodu nevhodného pracovního prostředí. Kdybych si měla znovu vybírat,určitě bych si to nesjednávala a raději si šetřila peníze,které jsem do toho vrazila!! ☹ Jinak na trhu už je spousta jiných pojišťoven,které nabízí toto pojištění a mají ve svých pojistných podmínkách přesně vypsané podmínky plnění např ING

vendulka123
6. led 2015

Já si pojištění platí rok a půl momentálně jsem na rizikovém těhotenství už od září. Měla jsem placentu previa a malinko krvácela.První penízky jsem měla dostat za listopad v prosinci a nic,tak jsem byla už dost nervozní,protože jsem osvč a je to jediný můj příjem.Nakonec jsem první peníze dostala 2.ledna a další bych měla dostat do 8.ledna,tak jsem zvědavá.Ale je vidět,že do placení se jim moc nechce a chtějí strašně moc papírů.Celkově když to zhodnotím,je to dost stresující a náročné,hlavně když má člověk opravdu zdravotní problém,bojí se o mimi a oni vás honí po všech čertech.

michalusenka
30. bře 2015

chtěla jsem se zeptat těch, co jim bylo již vyplaceno - co uznali za dobrý důvod k proplacení a zda se musí nastoupit na rizikové hned od začátku nebo třeba zaplatí i když nastoupím třeba nečekaně až v 5 měsíci např.?