Nuda na mateřské

anatanka
10. zář 2008

Asi to znate vsechny, ale ja uz jsem po 14-ti mesicich materske a vecneho stereotypu uplne vysata. Jasne, ze delame spoustu veci, kazdy den mame nejaky program, ale je to vsechno tak nejak porad stejny. Posledni dobou se kazdy rano budim (respektive jsem zbuzena) uplne bez energie. Predstavim si, ze zase budu celej den s Miriama ty nekonecny hodiny, co me s ni cekaj...

janulle22
10. zář 2008

ahojky ja si taky pripadam jak nejakej stroj...vecer Ada usne v 8 ja jdu spat v 10 vstavame v 7 a ja si pripadam ze naspim jen tak 3 h vyflusla...ada porad chce abych byla s nim sam si hraje po chvilich a ten bordel co nadela je hruza...jen uklizim...sem jak matoha...🙂navic jsme se prestehovali do brna a nikoho tu neznam pritel maka na 3 smenny provotz takze kdyz ma odpoledni jsme sami a chodime ven ale samotnou me to moc neba...:(takze se neboj nejsi sama...🙂

lucenek
10. zář 2008

uf teda nudou bych to nenazvala spíš psychickou deprivací.
já abych tomu předešla až přestanu kojit chtěla bych sem tam v práci službičku, abych nezakrněla profesně a vypadla od plín a žvatlání

janulle22
10. zář 2008

tak praci na doma by jsem brala tez....ale bohuzel....vse je jen podvod....:(

lucenek
10. zář 2008

jani já jdu do práce manža bude hlídat jsme domluveni s amou bych práci doma neudělala i kdyby to nebyl podvod...domácnost dítko zabavit...no....fakt bych to nedala

binki
10. zář 2008

naštěstí studuju... 😀

janulle22
10. zář 2008

binky nevim jestli nastesti...ja taky studovala po porodu jeste rok a reknu ti ze to pro me bylo utrpeni...:(...

lucenek...to mas dobry jelikoz ja byla studentka tak sem ani praci nemela...:(...povecerech neco udelat na 2h denne klidne 😉

kristi
10. zář 2008

anatanko, tak to mame hodne podobny pocity. No, a ted si predstav tu mega dlouhou zimu 😔

janulle22
10. zář 2008

tak to fakt nevim co nebudem delat v zime...me asi praskne... 😀 jsem zvedava jak ty vecery bude prozivat malej...

kristi
10. zář 2008

hruza je, ze ja nejak nejsem na ty organizovany akce ala mat. centrum a spol. Mne to nebavi, ale holt asi budu muset

janulle22
10. zář 2008

a tam se deje co...?

kristi
10. zář 2008

pustis deti hrat si a povidas si s ostanima maminama...slepicarna

janulle22
10. zář 2008

🙂krasnej vyraz...🙂..tak to nam ma zacit i v brne...nechce se mi tam moc chodit....uvidime...

binki
10. zář 2008

třeba tam lidi nechodí slepičit, jak se vracím do čech, určitě půjdu do MC, aby se prcek viděl s jinými dětmi

janulle22
10. zář 2008

a co tam delaj maminy kdyz si prckove hraji 😀 ?

binki
10. zář 2008

nevím, ještě jsem tam nebyla 😝

janulle22
10. zář 2008

aha...vsak uvidis....pak poreferujes jo... 😉 ...

jabber
10. zář 2008

jo, je to slepičárna - co jsem tak slyšela od kamarádek.....jak nám ten prcek hezky papá, jak nám ten prcek hezky hajá a jakej nám ten prcek udělal hezkej bobeček 😀

taky se toho děsím 😒

anatanka
autor
10. zář 2008

Presne, zima me desi uz ted. To bude hodne dlouha zima letos...

Do jednoho materskeho centra chodime, je kousek za Prahou a tam je to v pohode, ale byla jsem v jednom na sidlisti na Praze 4 a byla jsem totalne znechucena.

Pracovat a natoz studovat bych s Miriam nemohla, to bych se slozila zcela urcite. Nenecha me udelat vubec nic, mam ji na sobe povesenou celej den. Nekdy me napada, ze ji snad prdnu na 2 dny v tydnu do jesli. To je jen napad, kterej bych nerealizovala, ale na skolku se fakt tesiiiiim.

janulle22
10. zář 2008

nevim co budu delat v zime vecery budou dlouhy... 😖 ...chodit po tme venku neni asi ta nejlepsi varianta...takze se asi zblazznniiiiiiiiiiim....

petruskaberuska
10. zář 2008

Tak ja ziju ve Velke Britanii a atady je placena materska jen 9 mesicu a pak jeste 3 mesice neplacena, pokud si to clovek muze dovolit,ale kdyz mate dite do 5 let tak vam na pracovisti hodne vyhovuji se smenama atp.Ja mam zamestnani dve a jelikoz uz sem doma z toho stereotypu pomalu silala tak do jednoho zamestnani kde delam 10hodin tydne jsem nastoupila kdyz mel maly 5 mesicu a ted uz delam i par hodin i v me druhe praci a opravdu to je super.Po narozeni me prostredni dcery jsem ze zamestnani odesla a byla jsem s ni doma 2 a pul roku a take uz sem z toho silela,nic mne nebavilo,rano jsem vstavala unavena,vsechno fungovalo tak nejak furt dokola....Ale ted jsem to udelala jinak a je to takhle lepsi.Do prace se tesim,popovidam si tam,odreaguju se od deti a kdyz pak jdu domu tak se uz nemuzu dockat az ty moje rostaky zas uvidim a tesim se na to jak spolu pujdem zas do parku,budem si kreslit,cist..... 😉 Takze pokud je to aspon trosku mozne,opravdu doporucuju si najit nejake zamestnani,aspon na par hodin v tydnu. 😉

janulle22
10. zář 2008

petrus vcesku je to trochu horsi...tady najit praci jen na chvilku je umeni...:(brala bych neco spis na doma at muzu byt s malym...nemam hlidani abych mohla odejit na 3h denne treba takze to je blby no...

pipisek
10. zář 2008

jo jo, holky....cítím to podobně 😒
mám ještě starší dceru, a to je teprve opruz..ještě škola, úkoly...zlatý prázdniny. a to si ještě představte tu bitku o školku (aspoň tady v Pze), budeme doma do 5-ti let věku dítěte 😝 😝 😝 protože platit si chůvu nebo soukromou školku si asi jen tak někdo nedovolí...

pipisek
10. zář 2008

jinak mateřský centra mě taky neberou a nebraly mě ani na první mateřské...přijde mi, že si tam dítě jde akorát pro nějako nemoc...nebo to brát pozitivně a jít si budovat imunitu 😉

janulle22
10. zář 2008

pipisku ... tak bytky o skolku je snad to nejhorsi...iju ale odkud pochazim...

janulle22
10. zář 2008

pipisku promin malej mi to odeslala a vymazal takze vysel blavol🙂zkusim to znovu

pipisku... tak bitky o skolku je snad to nejhorsi...stat se o nic nestara...u nas v okoli pozavirali pklno skolek ze nebyly deti a ted kdyz deti jsou tak nemaji kam jit a maminy museji zustat doma a bez penez...nemyslim brno...pochazim asi 130km od brna a tam ty skolky pozavirali...

pipisek
10. zář 2008

tady se zase neobtěžujou otevřít další třídu, protože to financuje městská část a té se do toho nechce. vlastně se do toho nechce nikomu, státu už vůbec ne...prý je to přechodná záležitost, ale to se dlouho vědělo, že 70. ročníky budou rodit. když vyprávěly kamarádky, co mají teď 3leté-4 leté děti, tak je mi blbě už teď...je filtr a podle toho se jede...napřed berou děti rok před nástupem do školy, pak 4leté, děti samoživitelek,ty co nemají maminku na další mateřské...a co pak říct zaměstnavateli po 3letech RD ?? ať dva roky počká, že pak už snad upíchnu dítě do školky...směšný...čekat nikdo nebude

janulle22
10. zář 2008

pipisku --to je pekne na hovno...pardon ale stve me jak stat nic nedela...je to tady katastrofa..aminky s dvojcaty berou 7600 nemaj narok na nic skolky zaviraji nebo neberou...hnus...hlavne ze poslanci vymeslej milion kokotin a sobe zvedaj platy.bych jim narvala 8000kc cisteho at z teho vyjdou... a ze stat nema penize me nezajim kdyz poslanci si muzou litat kamsi do prdele za miliony tak pak nemaj ty penize chybet...pardon...asi to sem nepatri... 😀

pipisek
10. zář 2008

no, ani ty školky sem nepatří...patří sem nuda na mateřské...tak hodně síly všem, co s ní bojujou 😝

janulle22
10. zář 2008

jj mas pravdu... 😀 nekdy je to makacka...spat jak dite a stejne jsem na prd...chce to zmenu jen nevim jakou...

marinka
10. zář 2008

Tak já se s malou zatím doma nenudím, ale dělám pro to, co se dá.. Tzn, program každý den, když teď byla malá nachlazená a nešli jsme mezi lidi tři dny, tak to bylo fakt na palici 😖 Chce to každý den nějakou návštěvu apod. Třeba tenhle týden - v pondělí jsme šli i s manžou večer ke kamarádům, kteří ještě mimi nemají a plánují svatbu, tak jsme plánovali s nimi a pěkně jsem se odreagovala. V úterý jsem šla kočárkovat s kamarádkou, to bylo moc fajn. Dneska přijel na návštěvu děda, za chvíli pojedeme na menší výlet a večer se ještě staví teta na návštěvu. Zítra zajdeme na písek a přijde a druhá babička. A v pátek mám sraz s další kamarádkou a nákupy. Víkendy jsou úplně nabité, jezdíme na výlety apod.. Pořád se něco děje a je to fajn 🙂