Nuda na mateřské

anatanka
10. zář 2008

Asi to znate vsechny, ale ja uz jsem po 14-ti mesicich materske a vecneho stereotypu uplne vysata. Jasne, ze delame spoustu veci, kazdy den mame nejaky program, ale je to vsechno tak nejak porad stejny. Posledni dobou se kazdy rano budim (respektive jsem zbuzena) uplne bez energie. Predstavim si, ze zase budu celej den s Miriama ty nekonecny hodiny, co me s ni cekaj...

sisstin
12. zář 2008

anatanka: jinak ten tvůj úvodní příspěvek, to mi mluvíš z duše 😒

nikka.vo
12. zář 2008

Tak já bych to nenazvala nudou, já se nenudim vůbec, ale spíš ten pocit spoutanosti a to, že mě má partner doma jistou 😝

haluskacz
12. zář 2008

nuda? neznam... 😀

sisstin
12. zář 2008

tak já to taky nenazývám nudou, spíš soucitim s anatankou, když ráno vstávám a říkám si, jak přežiju těch 10hodin řevu a vztekání 😖

haluskacz
12. zář 2008

jo, taky si obcas rikam, ze musim prezit jeste dve hodiny, nez to deti zalomej, protoze k veceru uz bejvaj znacne protivny, ale faaakt se nenudim. 10 hodin revu a vztekani, to teda taky neznam.

sisstin
12. zář 2008

haluska: dřív to ještě šlo..ale v poslední době to je děs..češu se-strašnej řev, čistim si zuby, pustim vodu-strašnej řev...já už to fakt nechápu, prostě on se bojí naprosto, ale naprosto všeho...přes den přestal skoro spát..a v noci je tak 30xvzhůru 😒

haluskacz
12. zář 2008

siss, to je docela ocistec... hele to musi prejit. Zuby? Na ty se svadi vsechno, ze jo.

sisstin
12. zář 2008

halus: já na zuby svádim všechno už asi půl roku a nemá ani jeden ještě 😅 ale s tim jeho strachem, to je fakt drsný..strašně se bojí vody, bojí se ostatních dětí, bojí se zvuků...velkých předmětů a já nevim čeho ještě 😒

fakt závidim lide, co si MD užívaj, já jsem ráda, když na dvě hodiny fakt vypadnu do toho fitka 😖

nikka.vo
12. zář 2008

Siss, tak každé ráno mysli na to, že bude jednou líp 😅 , já jsem teď fakt spokojená, tohle je prima věk - vyrazíme ven bez kočárku, už nebéká kvůli péčovinám, když béká, tak vim proč. Ukáže si co chce a tak. A bylo to relativně z ničeho nic. Kolem roku měl období, kdy bych ho přizabila, vztekla se neskutečně, mlátil kolem sebe 😠 a pak jako když utne 😵 Vydrž ještě tak těch 5 měsíců a bude líp 😉 Ono vlastně postačí, až začne chodit, to budeš mít víc času pro sebe a on bude zkoumat.
Jinak stereotip se dá fakt zneškodnit činnostma 😎 , takže bych si nestěžovala a radši něco začala dělat. 🙂

haluskacz
12. zář 2008

no ze se boji, to je zvlastni. A to zaclo jen tak samo od sebe?

sisstin
12. zář 2008

haluska: tak jako bojácnej je od narození, hlavně na ty zvuky..šustění pytlíku, odhrnování záclon a tak 😉 vody se taky bojí odjakživa..ale ted, když už fakt vříská, když se češu nebo si máma čistí brejle..to už mi fakt zůstává rozum stát 😒

nika.vo: no snad to tak bude, nebo budu za chvíli šedivá 😅

haluskacz
12. zář 2008

a jsou nejaky veci, ktery ho naopak uklidnej?

sisstin
12. zář 2008

halus: hele..ani nevim, jedině na něj začít dělat nějaký ksichty nebo prostě kravinky 😉 vyhazovat do vzduchu a tak 😉

haluskacz
12. zář 2008

hm tak to je pomerne narocny... me napada, jeslti by nepomohla treba nejaka muzika, nebo tak neco. Ja detem dost poustela muziku, kdyz byly neklidny, a nadherne je to zklidnilo.

sisstin
12. zář 2008

haluska:jj..tak na trance docela zabírá..někdy 😅 😅 😅 😅

sisstin
12. zář 2008

jinak mrtě kamarádů mi též odpadlo, všichni jsou svobodní a pracující..chodí pařit a bavit se..takže to mi s dítětem jaksi padá 😕

nikka.vo
12. zář 2008

U nás běží celý den Jetix pohádky, zastaví se vždycky jen když se v ní zpívá a nebo mám víc puštěné MTV a vždycky stačí dát nahlas písničku a on začne trsat,nebo začneme trsat spolu a je zažehnáno nasrání 😅
Ale asi je to fakt období, Dominik se jednu dobu bál fénu, mixeru, luxu a tak, pak z ničeho nic v pohodě 😕

sisstin
12. zář 2008

nika.vo: my máme Bebe tv, tak na to chvilkama kouká a miluje ty znělky v tom..ale baví ho to tak 5minut 😅

nikka.vo
12. zář 2008

Siss, zkus třeba čapnout peťka do náručí a rozhrnovat tu záclonu s ním a dopoňuj to nějakýma zvukama a tak, prostě jako hru a on se toho třeba přestane bát, třebamu tu záclonu dej do ruky a hýbej s ním, aby to rozhrnoval on a uvidí že to vlastně nic není.

haluskacz
12. zář 2008

tak to mi kamosi maj taky deti, takze to je dobry, ale zase se nevidame tak casto, protoze jsme se zase rozlezli do vsech koutu republiky (nekteri i mimo ni), nebo, pokud jsou pobliz, tak maji ty deti furt nemocny ☹

sisstin
12. zář 2008

nika.vo: to už jsme zkoušeli 😒 nepomohlo 😒 zabralo to třeba na den..a pak se bál zas ☹

jinak já si budu dělat diplom step aerobicu prvního stupně..a možná budu dělat instruktorku na pár dní v týdnu..to se těšim 🙂

nikka.vo
12. zář 2008

No tak super... zabavíš se, budeš jak proutek (ty už teda seš) a ještě budeš mít prašule 😵 😎

nikka.vo
12. zář 2008

jsem netušila že si jde udělat takhle diplom... 🙂

sisstin
12. zář 2008

nika.vo: no mě to fakt chytlo, a chtěla bych se tomu věnovat nějak víc 😉 abych to po MD měla jako normoš zaměstnání, páč zase hnít v obchodáku na směny se mi fakt nechce 🤐

sisstin
12. zář 2008

nika.vo: pokud na to nejsi vyloženě střevo, tak to může mít každej...jen si to musíš zaplatit..tady ti to platí majitelka toho fitka, protože potřebuju víc instuktorek..ale je to teda docela záhul..musíš se naučit názvy všech svalů, jak pracujou, jak se jmenujou a tak...a těch možností diplomů je mrtě..aerobic, step, spinning, body and mind..atd. 😉

haluskacz
12. zář 2008

siss, to je dobre akcni, tak drzim palce, at se dari. A to bojacny obdobi at brzo prejde.

poupe
12. zář 2008

anatalka ja bych malou zkusila dat do jesli na par hodin,a urcite bych si nedelala vycitky 🙂

anatanka
autor
12. zář 2008

Mozna jsem fakt zvolila spatny slovo do nazvu tematu, ale myslim, ze vsichni (nebo aspon vetsina) pochopila, o cem mluvim.

Siss: Pokud breci, ze se neceho boji, tak to si muzes byt jista, ze z toho vyroste. U nas je manza taky porad pryc a my jsme samy, nakonec i kdyz pryc neni, tak jsme samy. O nejakym pohlidani, abych si mohla vyrazit s kamaradkou se mi muze jen zdat 😉

Alcatko: Fakt ti dava Nel tak zabrat? Ja myslela, ze jen ja musela zrovna schytat to nejdesnejsi dite v CR.

Poupe: To bych asi nedokazala, musela bych se poradit s detskou psycholozkou, ale myslim, ze je na to jeste brzo a kdyz je na me tak extremne fixovana, ze by ji to mohlo spis ublizit.

To, jak si kdo MD uziva zalezi samozrejme na povaze te urcite maminky, ale rozhodne v tom velikou roli hraje i povaha ditete. Kdyz vidim deti svych kamaradek a nebo zenskych, co potkavam na hristi a pak se podivam na Mirinu, tak si rikam: "Za co me trestas?"
Kazdou chvili se me nekdo pta, kdyz s ni nekde jsem nebo je nekdo u nas, co s ni je a jestli je nejaka nevyspala ci co a ja uz ani nemam silu je ubezpecovat, ze je to v normalu, ze je takova bezne.

rozela
12. zář 2008

anataknko určitě bude líp. tak jsem si zavzpomínala na dobu, když bylo prckovi tolik co Miri. závislák maximální, ani na záchod jsem nemohla jít svobodně. v tu dobu jsem četla kdejakou radu a vesměs mi všude vyšlo zatnout zuby a čekat, až se to zlepší. jak píšeš, taky jsme byli stále sami, manža jako kdyby ani neexistoval. a jednoho krásnýho dne jsem zjistila, že je něco jinak a já už nebyla středem prckova vesmíru 😉 ovšem začal teror jiného rázu ☹ ale je to lepší než období závislosti.

poupe
13. zář 2008

antalka ty jesle by ji treba pomohly,byla by mezi detmi a pomalu si zvykala na jiny prostredi,kdyby to neslo,tak bych to nelamala,ale zkusit,za to nic nedas