Nuda na mateřské

anatanka
10. zář 2008

Asi to znate vsechny, ale ja uz jsem po 14-ti mesicich materske a vecneho stereotypu uplne vysata. Jasne, ze delame spoustu veci, kazdy den mame nejaky program, ale je to vsechno tak nejak porad stejny. Posledni dobou se kazdy rano budim (respektive jsem zbuzena) uplne bez energie. Predstavim si, ze zase budu celej den s Miriama ty nekonecny hodiny, co me s ni cekaj...

petrunka01
10. zář 2008

Ahoj.Já teda taky nejsem moc na hromadný akce typu MC.Ale je fakt,že přes zimu chodíme s kamrádkou tak jednou týdně do MC do herny a je to fajn.A rozhodně to nemusí být slepičárna.Jde jen o to,jestli se chcete bavit s ostatníma o dětech nebo ne...mám třeba výhodu,že nechodím sama a s kamarádkou prostě probíráme něco jinýho než jen děti.
Ale je fakt,že teď už je to lepší,dá se dělat spousta věcí.Když byl malej mimčo,bylo to horší a taky jsem mívala podobný stavy. 🙂

janulle22
10. zář 2008

tak s amlym uz je taky sranda ale prestehovali jsme se a ja tu nikoho neznam a jen tak nekam se vterit to neni pro me...

kristi
10. zář 2008

ja mam jeste blby, ze sice vypadam,ale nejsem moc spolecenskej clovek mam rada svuj klid a kdybych mela kazdy den jit na navstevu nebo by mel nekdo prijit, tak by me jeblo. Mne to staci jednou tydne

janule, ja si nasla kamaradku tady pres konika a mam jeste tak asi 2 v cely praze, zadna slava to neni,taky jsem pristehovalec

anatanka
autor
10. zář 2008

Kristi: Ja mam prave taky rada svuj klid, jenze problem je v tom, ze prave i Miriamka mi ten klid dost narusuje. Tak rada bych mela treba den pro sebe, vyspat se, cist si, divat se na TV, jit na nakupy...
Mia je takova samostatnejsi a vystaci si obcas i sama. Miri je nalepka.

Marinka: Ja se teda na navsteve neodreaguju vubec, protoze Miri tam vetsinu casu rve a leze po mne, tak jsou to pro me spis nervy a venuju se jen ji a zachytit tema hovoru ani nestiham.

rozela
10. zář 2008

ahoj všem,můžu se přidat? já v poslední době strašně nerada chodím s prckem někam ven. ať jdeme kamkoli, všude dělá scény, vzteká se ať pro to či ono. i když jdeme jen na písek. ve chvíli, kdy jdeme domů, začne řvát a vztekat se, takže půl sídliště ví, že jdeme dom. o obchodě ani nemluvim a jít někam na procházku do parku nebo do přírody, to je taky o nervy. furt za ním lítám jak hadr na koštěti, aby nevletěl kam nemá a v kočáru vříská tak, že raději lítám za ním, než bych to poslouchala. a to nemluvim o blbých řečech kolemčumících. jenže, ven zkrátka musíme, tak se nedá nic dělat. už aby tohle vztekací období přešlo, jinak asi zešedivím. tak takovou "nudu" mám na md já. ani nevíte, jak se těším do práce.

alterna
10. zář 2008

my se nenudíme
každej den je jinej
někdy jdem vozit s kamaradkou, nekdy sami
o vikend jezdime na vylety, pri kojeni si ctu a ucim nemcinu
s mimcim si hrajeme atd materskou si uzivam, bavi me tohle obdobi
prace me take baVILA ale vratim se az po 3 letech, chci si tohle obdobi vychutnat
akorat bych chtela chodit cvicit, ale stale kojim

binki
10. zář 2008

janule22: kdo hledá důvody proč nemůže, ten obvykle nechce, to píšu ještě k předchozí konverzaci 😀 , takže ty jsi v Brně nová? vlastně ti moc dobře rozumím, protože je to nedávno, co jsem zahájila nový život v zemi, kde toho s angličtinou a němčinou moc nevytrhnu, ale těším se na podzim, že jedu za rodiči do Brna 😉

anatanka
autor
11. zář 2008

Rozela: To je u nas dost podobny... Kocarek spatne, chodit spatne, tak mozna nosit...
Kdyz jdu s Miri nekam ven (myslim dal nez na pisek), tak je to pro me maximalne vycerpavajici a je to vic za trest nez pro zabavu.

vachovka
11. zář 2008

Ahoj mne uz taky dost hrabe doma na materskej.Kazdy den je rovnaky nic nove nezazijem chcelo by to nieco vymysliet ale co?

marinka
11. zář 2008

anatanka, aha, tak u nás je to většinou tak, že když přijde návštěva (babička, děda nebo moje kamarádky), tak si okamžitě vezmou Aničku a dají mi ji, až když odchází, takže já mám třeba na dvě hoďky leháro a z gauče sleduju, jak si spolu hrajou 😵 A když jdeme někam my,tak záleží, ke komu to je, ale většinou to má podobný scénář..

kristi
11. zář 2008

alterna: ono ale se 4m ditkem ej to o dost jednodussi

anatanko, no, ja uplne jiste vim, jaky to je. Proste o nervy, taky to mam tak, i kdyz Mia je fakt samostatnejsi nez Miri. A prdolku jako vazne nic nebavi? nic u ceho by vydrzela aspon chvili...

kacerka
11. zář 2008

Ahojky,

když to tady tak čtu, tak by mě zajímalo, jak jste si představovaly průběh MD, ještě než jste ji nastoupily . . . .

Já jsem od toho žádnej velkej adrenalin neočekávala, tudíž nejsem zklamaná. Taky nejsem žádný společenský tvor, i když návštěvy mi vyloženě nevadí, tak se taky snažíme aspoň jednou týdně návštěvovat. Sem tam zajedeme tchýni, kde má Karlík slušné vyžití, takže se zabaví a já můžu relaxovat. Hodně mi pomáhá dávat si nějaké cíle, nebo těšit se na nějakou akci, která se blíží.

Ten stav bych nenazvala nudou ale stereotypem, který se snad vetře všude, pokud tedy člověk nechce žít jak na horské dráze. I práce, která mě ze začátku uspokojovala, pro mě začala být šíleným stereotypem - tak jsem si odběhla na MD a už se pomalu začínám těšit, že až otěhotní moje kolegyně, tak se na pár dní v týdnu do práce vrátím. Vzdát se dní strávených s K. úplně nechci, tak snad se mi to podaří hezky vyvážit, abych se těšila jak na práci tak na K. No a uvidíme, kdy to začne být stereotypem. 😉

kristi
11. zář 2008

kacerka: ja myslim,ze prvorodicky si ani nemohly nic predstavovat, aspon teda ja jsem nezila v naky iluzi jaky to bude a nebude. Tez nejsem zklamana, jen to uz na me dlouhy a jeste to chvili dlouhy bude.

u tchyne se moc relaxovat neda, resp. kdyz tam jsme,vetsinou tam byva jeste dalsich 10 lidi apod. To ze si vecer vyjdeme nebo jdeme do kina je fajn, ale je toho malo.

kacerka
11. zář 2008

kristi, tak já jsem díky kamarádkám na mateřské jistou představu měla a docela jsem se na to těšila. Je jasný, že potom, když to člověk zažívá na vlastní kůži, je nevyspalý apod., tak je to něco jiného. Ale mé představy to jakž takž splnilo.

kristi
11. zář 2008

no,ja zadnou tehotnou kamosku ani kamosku s detma nemam. vsechny rodily az po mne 😀

anatanka
autor
11. zář 2008

Tak to ja si to predstavovala, bohuzel ale uplne jinak. Cekala jsem euforii, stesti, smich, dny plny radosti a zazitku, mazleni, blbnuti, prochazek...
Nikoho s ditetem jsem pred tehu taky neznala, jen jsem nejaky cas hlidala mimco jedny Australance a to bylo uplne o necem jinem nez s Miriam, to byla tak sladka a hodna holcicka, ze clovek moh pri ni delat spoustu veci pro sebe, v kocarku ani muk, vubec nebrecela, sama si hrala atd. Miriam je bes. Ostatni lidi vubec nesnese (do toho pocita i manzu apod.), nenecha se od nich ani pohladit, natoz pochovat a abych ji s nekym mohla nechat o samote, o tom se mi muze zatim jenom zdat.
Hracky ji taky nebavej, jenom za predpokladu, ze sedim u ni a aktivne se hry ucastnim.

alcatko.j
11. zář 2008

Anat, vase Miri, nase neli 😅 ja vim, ze to neni zadna sranda, ale ja jsme si uz nejak zvykla a beru to uz asi jinak 😅
nelinka taky nikoho nesnese, nikdo na ni nesmi sahnout, s nikym se nekamaradi, vsech se boji, rve a je protivna, hracek ma kupu a rada si snima hraje, ale musim sedet u ni, knizek ma moc a krasnych, ale listy obracet musim ja, jeste na me ukazuje prstem a rika :"hm" jakoze mam mluvit 😅 Nastesti ted uz pekne chodi, ale kdyz byl jeste kocar potreba, tak ani v nem byt nechtela a rvala a ja ji musela jak idiotka nosit, takze jsem kam jsem nemusela, ani nesla 😔
Pro nas i blba cesta 10 min vlakem k nasim byla akce jak noha, planovana dlouho dopredu na dobu, kdy decko bude spat...
A taky jsem si v tehotenstvi myslela, ze se mi narodi krasna mila holcicka, ja ji rano nakojim, oblecu jako andilka, ona na me bude mzourat, ulozim ji do kocarku, ona se bude divat okolo, prochazkou pujdem do parku, kde si sednu na lavecku s knihou, jednou nohou budu houpat kocarek, kdy Nelinka se bud bude divat na stromy, nebo sladce usne, pak pujdem domu, nakojim, prebalim, dam ji do lehatka a vezmu do kuchyne, kdy ona se na me bude divat a ja budu varit atd tad 😀 😀
A ze se budem mazlit a smat se a bude to desne kraaasne a ja budu mit i cas na sebe a tak 😀
ha ha ha 😅 😅
Rano jsem se vzbudila revem nelusi, uz nasrana, bo jsem v noci stokrat vstavala a nakonec spala na mem brichu, takze ja vubec, nakojila jsem, coz trvalo asi 400 hodin, bo nelina pak jeste jen zuzlala, za desneho revu jsem si vycistila zuby a nahazela na ni obleceni, jedno jaky, hlavne at je v teple, poslepu jsem se oblekla i ja a zaroven do huby hazela paralen na zacinajici bolest hlavy 😅 A jelo se ven, objela jsem panelak, to stacilo, nelina rvala na celej lipnik, vycerpana jsem svihla kocarem do vytahu a nelinu v naruci dovezla dom, ona furt rvala 😀 Mohla bych pokracovat dal...treba ze jakmile prislel Jirin z prace a presto ze nic neudelal, hned jsem ho zjebala, protoze se mi proste chtelo 😅
Anat, ja pro tebe zadnou radu nemam..proste si zvykni, jako ja a j se jeste utesuju tim, jak mi kazdej rika, ze moje druhy dite bude hotovej andel 😅

pipisek
12. zář 2008

nazdar

tak aby jste se, dámy, nespletly 😉
starší holka nespavec, každý říkal, že ta mladší bude "hotovej anděl" a je to ještě horšííííííí, nespala jsem víc jak rok !
Tak a teď se utěšujte 😀 😝 😝

mysinka
12. zář 2008

Asi je ještě brzo hodnotit, ale nenudím se 🙂 Pracuju z domova (překlady, korektury), máme spoustu známých a příbuzných, které průběžně objíždíme a tak 🙂 Od října se chystám vrátit do školy, trochu vyvětrat hlavu a rozchodit vykojený mozek 😅
Ale je fakt, že s 5m dítětem je opravdu ještě brzo, ještě nemám tu správnou ponorku a hlavně přes léto to bylo fakt super, furt někde... ta zima mě taky trochu děsí, ale my to zvládneme 🙂

kacerka
12. zář 2008

No, tak já taky nemám žádného anděla - když si chci odběhnout na net či někam jinam, musím mu postavit hafo věží, aby měl co bourat. Teď je teda velkou výhodou, že aspoň leze, staví se, tak se aspoň na chvíli zabaví, ale do sedmi měsíců jsem ho musela neustále bavit já, neudělala jsem absolutně nic 😒 A nejvíc mě štvali lidi, které jsme potkali v obchodech nebo jenom na procházce a říkali mi, jak je ten náš kluk hrozně hodnej, že je to až neuvěřitelný - jo venku je, dokud má na co koukat (potřebuje akci - nejlépe auta, velká auta, která minimálně demolují barák - takže nějaké staveniště či bořeniště je nejideálnější 😀 😀 😀 ). Jakmile zalezeme do lesa či parku, tak je zle 😖

karot
12. zář 2008

anatanka,..................tak já to mám obráceně.Mě spíš nudil ten 7.letý stereotyp,než se Adam narodil.
Sice jsem chodila do práce(mezi lidi)a s manžou+kamády jsme si čas od času někam zašli na véču a nebo jen tak posedět u pivka.Ale každý den byl skoro stejný jako ty předešlé,ale od 24.4.07 je to úplně o něčem jiném.
Mě prostě děti baví od jakživa a navíc je s Adamem každý den jiný. 😵
Taky to mám jako Kristi,.................taky si na tu společnost moc nepotrpím.Mám tady tak 3 kamarádky,se kterými se sejdu jednou do týdne(s každou zvlášť)a bohatě mi to stačí. 😎

zuzanka26
12. zář 2008

ahoj holky, já jsem si to jen pročetla, protože tohle je něco pro mě, tuším, že bude nuda. Teda chci tím říct, že pro mě je nuda hlavně teď jak přestávám pracovat. Až se mi malá narodí, asi se budu pěkně divit a na začátku se asi nudit nebudu. Ach jo, ale nedělám si iluze že bych měla krásnou usměvavou a klidnou holčičku 😲 😕 😅

binki
12. zář 2008

tohle není soutěž, kdo se nudí víc, že ne! dá se toho dělat spoustu a to i přesto, že máte jako já aktivní dítě, které přes den nespí. Nechápu lidi, kteří mají rodiče a kamarády za rohem a naříkají, jak jsou samy.
můžete studovat, vyrábět, chodit na výstavy, procházky, cvičit, do MC, aj. Myslím, že mateřství nemění charakter volného času, kdo byl aktivní i před těhu, je dál, ikdyž souhlasím, že to je těžší.

cert..ova
12. zář 2008

Ahoj holky, tak to já se nenudím, ráno vstanu, naplánuju si den a užívám si to a naprosto, obě holky jsem měla brzo a uteklo mi toho spousta, jelikož jsem taky hodně společenská, ale teď jsem poučená a nedopustím to a tak není na nudu čas

petrunka01
12. zář 2008

Ahoj.Mně teda příjde název tématu podivný.Neznám snad žádnou matku z okolí,co by se na mateřské nudila.Spíš jde o takový ten stereotyp neustále se opakujících stejných činností...Ale chápu,že to občas leze na mozek.Řešení vidím v tom,že si prostě jednou za čas udělám čas jen pro sebe.Manžel pohlídá a já jdu s kamarádkou si někam sednout,pokecat (zásadně ne o dětech),odreagovat.Někdy jde manža s malým prostě ven sám a já tu hodinku doma neuklízím,neperu,nežehlím a třeba si čtu,nebo jen tak ležím a relaxuju. 🙂

kristi
12. zář 2008

jejda a neni jedno jeslti se to pojmenuje nuda nebo stereotyp? kazdy snad vi, o co jde.

petrunka01
12. zář 2008

kristi,jedno to asi je,jen mi to prostě nepřijde stejný...nuda je,když nemám co dělat a to já teda mám 🙂 🙂

karainnkaa
12. zář 2008

Ahoj holky,já musím napsat,se taky vůbec nenudím§Ale ten stereotyp je znát.Každý den skoro to samé,že.Vždyˇi ten prcek to vlastně vyžaduje,v tolik spát v tolik jíst,te´d koupel te´d hraní.Ještě ke všemu když jsou ty děti dvě,tak do školky,ze školky,už mě to trochu unavuje.A mám jiný názor,než binki,všichni nemají rodiče za rohem 😉 A kamarádi,mno....když nemají děti,tak s nima moc není o čem poklábosit,jaksi to téma nechápou 😀

verunda
12. zář 2008

tak me nikdy nenapadlo ze je na materske nuda
s malou stale neco podnikame a to uz od narozeni
v pondeli plavani v utery cvicit pak naky den ke kamaradce na dloughe prochajdy, stale vylety
o vikend vzdy nekam vyrazime
manzel vyratzi o vikend naky den s malou sam
ja jdu k holici masaz atd
v tydnu se ucim jazyky ctu si atd
a uzivam si to a nefnukam ze je na materske nuda 😉

sisstin
12. zář 2008

verunda: ono záleží, jaký máš dítě..u nás nehrozí plavání-panicky se bojí vody, nehrozí cvičení s dětmi-bojí se dětí a vříská...MP je neustále pryč, jsme sami doma..takže na n ějakej výlet se nikam nedostaneme..číst si a tak nemůžu, pokud jsem s malym vyžaduje stoprocentní pozornost..nebo vříská, já jsem ráda za to, že rodiče pohlídají a jdu do fitka skoro každej den 😉 já sice taky s nim mám, co dělat...ale poslouchat celej den vřískot mě už fakt unavuje..na čtení a jiné koníčky prostě můžu zapomenout 😒