Od posledního dne pracovního poměru jsem na neschopence

martina089
21. zář 2017

Prosím vás poraďte mi, 31.8.2017 mi skončil pracovní poměr, na neschopenku jsem nastoupila 31.8.2017, na mateřskou dovolenou nastupuji 27.9.2017, paní účetní mi řekla že ukončení neschopenky mám přinést na socialku že už nejsem zaměstnaná tudíž budu prý doma prvních čtrnáct dní doma zadarmo a až pak mi to bude platit socialka, někde sem četla že pokud sem v ochranné lhůtě tak by mě měl platit zaměstnavatel i když mi skončila pracovní smlouva, prosím vás jak to je sem úplně bezradna

j.a.n.i
21. zář 2017

Ne, to si cetla spatne, zamestnavatel plati nemocenskou jen za doby trvani pracovniho pomeru, takze bylo nejspis vyhodnejsi se prihlasit na up.

andelka
21. zář 2017

@j.a.n.i ale pokud nastoupí na nemocenskou do 7 dnů od ukončení pracovního poměru tak na nemocenskou má nárok ne? A ta je vyšší než podpora z ÚP..?

lenoulinkaa
21. zář 2017

Na nemocenskou v OL nárok je, ale prvních 14 dní nic nedostane, protože už není zaměstnanec.

j.a.n.i
21. zář 2017

@andelka No to sice má, ale prvních 14 dní nedostane nic protože na náhradu od zaměstnavatele nárok nemá a pak ji OSSZ zaplatí za těch dalších 14 dní a pochybuju, že by měla nemocenskou víc jak dvojnásobnou oproti podpoře... plus musí řešit vycházky.

andelka
21. zář 2017

@j.a.n.i a jo,protože má jen měsíc do mateřské. Tedy teď už jen týden.
A nebude na ÚP problém,když vlastně je jen těžko už zamestnatelna? Nebo je na podporu nárok vždy,i když je jasné že zaměstnání se hledat nebude?

j.a.n.i
21. zář 2017

@andelka Nárok na podporu je vždy, pokud má člověk odpracováno a pokud formálně splňuje to, že může hledat práci, což jako zdravá těhotná splňuje (nebudeme si dělat iluze, že se zdravotní problémy objevily úderem konce PP, že) tak i když je jasné, že ji nikdo nezaměstná, tak ji nemohou odmítnout.

andelka
21. zář 2017

@j.a.n.i aha. Právě jsem četla že někomu dělali problémy. Co leze na ÚP,když očividně už ji nikdo nevezme.A pamatuju na kolonku ve formuláři,kde se zaskrtavalo že člověk chce najít práci a může pracovat.
Díky za doplňující info.

sisstin
21. zář 2017

@andelka na UP jsem byla v prvnim tehu - od 25tt a normalne jsem podporu mela ;)

j.a.n.i
21. zář 2017

@andelka Tak per huba samozřejmě může říct úřednice cokoliv, ale ofiko ne, to je stejný jak se zaměstnavatelem u pohovoru, akorát on může dotyčného nepřijmou, UP ho zaregistrovat musí, pokud pokud člověk správně zatrhne kolonky, protože konec konců i ta těhotná práci hledat chce a pracovat může, i když třeba jen 14 dní.

andelka
21. zář 2017

@j.a.n.i asi tak no. Já jsem si na úřadech užila svoje,velmi kompetentni lidi jsem tam měla zrovna. Teď už nemám nárok na nic a mám klid 😀

martina089
autor
21. zář 2017

Tak myslím že teď už nemá cenu se hlásit na úřad, když mi zbývá jen týden.. Takže ukončeno neschopenku přinesu na socialku? A na mateřskou mám nárok? Moc děkuji

j.a.n.i
21. zář 2017

@martina089 Tak ukončení neschopenky můžeš hodit na OSSZ, ale žádost o mateřskou stejně musíš dát bývalému zaměstnavateli.

martina089
autor
21. zář 2017

Moc děkuji za odpovědi, aspoň už vím co a jak 🙂