Opravdu je mateřská "dovolená" tak náročná?

scvrcek
29. črc 2011

Ahoj všechny maminky, plánujeme začít se snažením o mimi, ale mě to pořád trochu děsí - hlavně i to, když tu v diskuzích a vůbec v článcích na netu všude čtu, jak je mateřství a mateřská "dovolená" náročná, že to není žádná "dovolená", ale opravdu zápřah, jak jste opravdu unavené atd..... Vím, co obnáší starat se o dítě, mám malého synovce a neteř, takže nemám nějaké iluze, že jsou všechny děti pořád jen hodné a spící 🙂 Ale přesto, když vidím ve městě maminy s kočárkama, jak si sedí na lavičkách a povídají, nebo v kavárně, chodí po procházkách, na hřiště a pískoviště, tak si říkám - vždyť je to paráda! Vím, že je to náročné, špatné noci, nedostatek spánku, děti se vztekají atd. - ale v práci jsou taky stresy, nestíhá se, problémy atd. - Tak prosím o radu a taky povzbuzení (ale i třeba odrazení 🙂) - Opravdu je pro vás mateřská tak náročná, nebo jsou i takové maminy, co si ji užívají a oproti shonu a stresu v práci je to pro ně relax a úleva??? díky za všechny postřehy!

dlabinecka
29. črc 2011

@ffiinnkkaa 🙂 Je pravda, že já taky byla coby miminko docela poděs. Se segrou jsme každá uplně jiná, tak doufám, že druhá dcerka nebude kopií té první 🙂

dlabinecka
29. črc 2011

@jancule79 No, moje segra má holčičku a ta je spíš klučičí -tu nezastaví nic 😀 Moje Eliška teprve začíná chodit, takže je쨚tě tak moc neuteče, ale myslím si, že nebude až takový střelec. na druhou stranu je to spíš vzteklounek 😖 Ale člověk fakt neví, jaké mimčo se mu narodí. mám ještě dva měsíce, za ty dva měsíce se může i Eliška dost změnit. jediné, co mě tak nějak uklidnuje je to, že Eliška byla jako miminko fakt poděs, takže si myslím, že o moc horší už to být nemůže, tudíž mě čeká v nejhorším to samé 😅 Ale mám i výhodu v babičkách, naprosto skvěle fungujícím manželovi atd 😉

alena36
29. črc 2011

@scvrcek záleží na období, já mám teda zatím ležící mimčo, které se teprve začíná plazit, takže období, kdy ho člověk bude muset hlídat nonstop mě teprve čeká, ale zase jsme si užila svý při problémech s kojením, které jsou už naštěstí minulostí. Taky jsem měla náročné zaměstnání, dost často jsem si ho brala domů, ale mimi je úplně něco jiného. Je to opravdu zodpovědnost na 24 hodin, 7 dní v týdnů. Maximálně si vydechneš, když mimi spinká. Ale neměnila bych, je to krásné období a každá mamča to zvládne, pokud chce. Zpočátku jseš unavená z nevyspání, pak zas z jiných věcí, je stále něco k řešení, ale mimi ti na rozdíl od zaměstnavatele nedá padáka, když uděláš něco špatně. Výhoda je - chceš si nakoupit přes den, vemeš kočárek a jdeš, žádné polední pauzy. Je venku hezky - jdeš se projít. Chcete jet na dovolenou - nemusíš si brát volno. Mateřská má opravdu spoustu výhod. Nevýhoda - míň penízek, ale pokud nejsi typ, co musí mít jen značkové oblečení na mimi a všechny vymoženosti, co si výrobci vymyslí, tak se to dá utáhnout. Doma můj synek nosí věci po mě a je v tom stejně spokojený jako ve věcech od Nextu.
Ale pokud chceš mimi, jdi do toho, nikdy nevíš, zda se hned zadaří (my čekali 5 let) a čas letí 🙂 🙂

mirisek81
29. črc 2011

@scvrcek Za mne je to jednoznačně dovolená. Zaleží na každém, jak si to zařídí, jaké má možnosti a jak hodné má dítko. 🙂

scvrcek
autor
29. črc 2011

Holky, moc vám děkuji za všechny reakce!!! Je fakt, že není co odkládat, děti 100% chci, takže je to jen otázka času a "odsouvání problémů" nemám ráda...taky se nemusí zadařit atd., takže fakt není na co čekat.... Je fajn si přečíst, že jsou i maminy s hodnými dětmi, třeba mě to potká 🙂 I když jestli bude naše dítě po mě, tak se máme na co těšit, vztekala jsem se fest 😀

majatob
29. črc 2011

ahoj, taky se pridam 🙂
u nas vetsinou plati pravidlo, ze pokud ja jsem v pohode, jsou v pohode i deti, den si krasne uzivame a je to opravdu uzasna dovolena 🙂 a dny kdy jsem treba nevyspala, nervozni nebo proste jen nejsem ve sve kuzi byvaji protivny a uknourany aj deti a ja uz vecer melu z posledniho a nejradsi bych zalezla nekam kde bych aspon 5 minut nemusela poslouchat pisteni a rev 😀 😀 😀
a taky u prvniho ditete mi vsechno prislo strasne narocny, nic jsem nestihala, ja jsem byla az na uuuuplne poslednim miste a s dalsima detma jsem tohle hodne prehodnotila a snazim se naucit se byt tak trochu sobec...udelat si cas i na svoje zajmy, nechat decka at si delaji co chcou a natahnout se treba s knizkou, obcas je nechat nekomu na hlidani a vypadnout si treba zabehat...a to mi hodne pomaha udrzovat se v nejake takove dusevni pohode a musim rict, ze to prospiva nam vsem 🙂
jo a abych to upresnila...mam tri deti-3roky, 17mesicu a 5 mesicu 🙂

tunstunz
28. srp 2013

Krásný den přeji všem diskutujícím 🙂 Jak se máte? Já docela dobře, jako otec na mateřské „dovolené“ 😀

ojo
28. srp 2013

já se přidám, i když mám děti brzy po sobě, tak jsem zažila krásné 4 roky mateřské opravdové dovolené 😎 😎 na mateřské jsem začla šít na stroji, plést na děti, začla jsem si dělat doma gelové nehty, cvičit a v neposlední řadě i občas pracovat...jsem líná a zároveň energická matka...vlastně sobecká, neumím si hrát s dětma, opravdu mě nebavilo sedět u nich a stavět kostky nebo si jinak hrát x hodin, takže jsou kluci krásně samostatní a já si dělala svoje věci...záleží, jak si to kdo zařídí, běžně vyspávám skoro do desíti, přes den klid na PC, knížku, pletení...prostě cokoli....já v pohodě, kluci v pohodě 🙂 za pár dní bude mladšímu 3 roky a mě se táááááák nechce do práce na full time 😀

elu
28. srp 2013

je to hrůůůůůůza a děs, ale příští tyden mi to končí a bude hůř, bude se mi stýskat a to moc 🙂

pisisvori
29. srp 2013

ve srovnání s tím co nastene, když máš děti a začneš chodit do práce je to dovolená, ale jinak hodně záleží na tom jaké máš miminko a jestli máš nějakou pomoc babiček, kamarádky se stejně starýmy dětmi....Když ti mimi jen brečí a skoro nespí ve dne ani v noci a ty jsi s ním neustále sama zavřená doma je to spíš jak koncentrák (němci tím mučili, že budili po 2 hodinách🙂. Když máš mimi, kterí spí celou noc a ještě vě 4 letech 2 hodiny odpo a v 9 už je zase v posteli, k tomu 2 babičky a pozorného manžela tak je to paráda🙂. Zpětně vím, že jsem měla dovolenou celou dobu před tím než se malá narodila🙂🙂

jasminecek
29. srp 2013

@pisisvori No přirovnávat mateřskou dovolenou ke koncentráku mi přijde dost nevhodné - maminka jde přece na mateřskou dobrovolně, může se rozthodnout, zda dítě chce nebo ne a když chce, tak prostě musí zatnout zuby a něco vydržet. Tohle nemá s koncentrákem nic společného.

pisisvori
29. srp 2013

@jasminecek promiň, ale je to nadsázka, myslím, že každý normální pochopí...i když maminky co mají nadměrně plačící děti, které ti probrečí většinu dne a přes den v 2-3, 5 měsících spí maximálně 3x 20 minut , v noci spí od 10 do 5 a mezitím vstávají 6-7,10x pochopí jak je to myšleno asi lépe🙂. To chytání za slovíčka bez nadhledu, je to co mi tady na koníkovi nejvíc vadí.

pisisvori
29. srp 2013

@jasminecek pokud bych tě taky měla chytat za slovíčka tak mateřství si vybereš, ale ne to jaké budeš mít mimnko, ani to, že ti manžel s ničím nepomůže, ani to, že babičky mají jen "dobré" rady 5x za den, ale nepřijedou ani 1x za půl roku....ano "koncentrák" bylo asi nevhodně použito...možná lepší "Bohnice"???? A vůbec to nemá nic společné s tím jak moc dceru mám ráda, že chci druhé miminko a kdybych mohla vrátit čas udělám vše stejně🙂... Ale přeju ti, abys tys měla jen procházku růžovým sadem až se malé narodí.

klvky
29. srp 2013

Já bych řekla, spíše některé dny jsou náročné. Jaké si to uděláš, takové to máš. Že bych padala každý den na hubu to určitě nee, ale některé dny stojí za to. Po probděné noci, když jsou děti nemocné, nebo prostě nemají svůj den. Užívám si to už 5 let doma a fakt se mi do práce nebude chtít. Jsem spokojená.

alamo
29. srp 2013

@pisisvori Ja to s tim koncentrakem chapu, je to nadsazka. Proste clovek ma v urcitem obdobi, podle narocnosti ditete, nulovou sanci uspokojit nejake svoje vlastni primarni potreby. Kamaradka mi rekla, kdyz jsem otehotnela: "Je to uzasne, jenom pocitej s tim, ze uz se nikdy v klidu nevys.res" - kratsi a vystiznejsi popis materske dovolene me zatim nenapadl 😀.

blahova_andrea
29. srp 2013

já mám teda dítě docela dost nespavé, neklidné, upištěné, nemám hlídání, takže žádná možnost pravidelného odpočinku, nespala jsem prakticky víc než dva roky a stejně bych neměnila. mít dítě je to nej nej v mém životě. kariéru jsem nebudovala, takže mi nic v tomto směru neutíká, v mládí jsem si svoje užila a teď si užívám mateřství. samozřejmě jako většina maminek si postěžuju, jak je to občas těžké, jak to nezvládám, jak jsem "hotová", ale když se na tebe tvé dítě podívá, usměje, obejme, ... vše se smaže. vše špatné je pryč. najednou je ti jedno, že jsi celou noc nespala, že tě 3x po sobě pozvracelo, že jsi právě vytírala loužičky po celém bytě nebo špagety ze zdi 😀 ale na to všechno přijdeš sama až v tom budeš žít. jedna věc je se k tomu odhodlat a jiná je to prožívat. ono dost záleží na tobě jaká jsi a i na tom jakého budeš mít prcka. já se malého učila milovat postupně. žádný velký boom se početím nebo porodem nekonal. prostě čím víc jsme byli spolu, čím víc jsme toho zažili a zvládli, tím víc se náš vztah prohluboval.

liss_durman
29. srp 2013

@scvrcek Záleží na úhlu pohledu... Zezačátku, když jsem byla jen na mateřské, dost jsem vyjížděla na manžela, že vůbec nechápe, jak je to náročné, že on v práci má prostě stanovenou pracovní dobu od-do a pak má volno, kdežto já makám 24 hodin denně atd. Ale od té doby, co jsem začala pracovat, mám úplně jiný pohled na věc. Když si nějaká maminka začne stěžovat, že pojem mateřská DOVOLENÁ musel vymyslet chlap, že to přeci není dovolená atd..., tak se jen usmívám. Mateřská je opravdu dovolená, nemáš žádné termíny, netlačí tě uzávěrky, nepříjemný šéf, nemusíš toto vůbec řešit. Ano, je to zápřah, obzvlášť, když je dítko nespavé a pak hyperaktivní 😀 Nemůžeš mu říct, že se o něj staráš jen do 8 hodin a pak si dáš nohy na stůl, jako v práci. U téhle směny nikdy předem nevíš, kdy skončí. Ale je to dovča, svým způsobem. Osobně si myslím, že na dlouhé mateřské je nejhorší to, že se člověk nerealizuje ve svém oboru, je pořád doma a ubíjí se tím, že třeba všechno není perfektní - protože prostě se tohle bere jako zaměstnání a s těmi dětmi to vždycky nejde tak jednoduše... Ale i to se přeci dá řešit nástupem do práce třeba na malý úvazek nebo tak.

llluckaaa
29. srp 2013

Já teda mateřské nebo rodičovské "dovolená" rozhodně neříkám, pod tímto slovem si představuju něco úplně jiného. Hodně záleží na dítěti (spavé a klidné proti nespavci, celý den aktivnímu dítěti, jestli je zdravé nebo s ním pořád cestuješ po lékařích a nemocnicích ap.). Tady se nedá dopředu odhadnout, jak to bude vypadat.
Ano, v práci může být nepříjemný šéf, ale doma může být zase nepříjemná tchýně, která kecá do výchovy. V práci jsou termíny, doma pravidelné prohlídky u lékaře, očkování, nemoci,... pokud není vše úplně ok, tak je to mnohem víc stresující než uzávěrka nebo termín. Navíc - v práci jde o h...., kdežto doma jde kolikrát o život 😒 Tím si nechci stěžovat, já jsem ráda, že mám děti, nevadilo mi opustit "kariéru", ale rozhodně bych mateřskou nebo rodičovskou považovala za nějakou pohodičku. A že maminky vysedávají v kavárnách - tohle taky není ideální, protože jednak si kolikrát nemůžeš vybrat, s kým tam půjdeš, je těžké to domluvit, protože malé děti bývají často nemocné a musí se to rušit... No a to pískoviště, zase není taková zábava pořád dokola klábosit s ostatníma maminkama a řešit příkrmy, pleny a školku. Navíc, ono to jako pohodička jen vypadá, protože matka musí být pořád ve střehu a dítě hlídat, ošetřovat rozbitá kolena, dávat napít, dávat čůrat, .... no prostě pořád dokola 😀

jasminecek
29. srp 2013

@pisisvori Neboj já normální jsem, jen bych některé věci nazvala jinými jmény 😀

lucille85
29. srp 2013

@scvrcek No jak jsi správně řekla, s dovolenou jako takovou to opravdu mnoho společného nemá, protože tohle je "práce" 24/7 😉 ...Ale řekla bych, že ta nejsmysluplnější "práce" na světě! Já teda nejsem orientovaná na kariéru a po miminku jsem toužila poměrně dlouho a moc jsem chtěla být mladá maminka, nechtěla jsem čekat třeba do 35...podařilo se napoprvé, ale měla jsem poměrně těžký začátek těhu a celé bylo hodně rizikové a plné obav, zda bude miminko v pořádku...Záleží hodně na povaze miminka...Já byla spavé dítě, manžel prý taky a náš syn bude asi po nás...Říkám že ho mám za odměnu 🙂. Spinká v noci už od porodnice celou noc, od pěti měsíců sám v pokojíčku (hned vedle ložnice), učím ho aby byl samostatný-aby si uměl sám hrát a nepotřeboval mě neustále za zadkem...Večer ho položím s flaškou mlíka do postýlky, dám dobrou noc a odcházím...jen přes den uspávám tak, že chovám, to má kolem sebe tolik vjemů že prostě jinak neusne, i když je unavený...začátky byly tedy těžké, ale to je prostě tím, že je to nová situace, já byla po císaři, vyjukaná, neuměla jsem ho první dny ani pořádně chytnout, oblíkání mi trvalo, bála jsem se že mu něco udělám, první dny kdy manžel musel do práce jsem doma probrečela, co s ním budu dělat, když bude plakat...hormony a neznámo udělají své...pořád jsem ho hlídala jestli dýchá, kontrolovala...dnes bych šla spát když by usnul taky...první tři měsíce ho dost trápily koliky, tak plakal častěji, v kočárku vůbec nespal, spíš řval, takže poklidné vycházky se u nás konaly až tak od půl roku...Te´d už venku taky ne vždy usne, pořád pozoruje co se děje kolem něj a ukazuje a "povídá"...Jako je to záhul a to mám fakt zlaté dítě- v noci spí, všechno spapá, je usměvavý, společenský, taky někdy protivný, ale to já taky...Po práci se mi ani trochu nestýská, hrozně rychle to utíká, už si ani nepamatuju jaké to bylo když byl miminko...Takže ničeho se neboj, ta námaha, vyčerpání atd. je vynahrazena tisícinásobně! jeden jeho úsměv je jak litr Redbullu 😀 ...Do kaváren teda nechodím, ale občas zajdu s kamarádkama a malého když nemám hlídání beru s sebou, má lidi moc rád...taky si dělám čas pro sebe, na nákupy-hlídá manžel...te´d ještě musíme pořádně zaškolit babičky, abychom se dostali taky někdy spolu sami dva...Když prcek usne nebo si hraje a neprovádí zrovna průzkumné cesty nebo nezkouší odolnost svého těla, tak si i vypiju kafe a něco přečtu, ale dopředu upozorňuju že nejsem ten typ, co denně vyváří a šůruje byt....Pracuju v personalistice a dobře vím, že dítě pro mě bude "handicap" při hledání místa, i když zatím se mám kam vrátit...ale nelituju... A je to fakt hodně o tom, jaké si to uděláš...a zda budeš dítě od začátku učit trochu samostatnosti (nebudeš při každým kníknutí chovat, uspávat budeš v postýlce, ne u prsu, na zklidnění bude dudlík a ne prso atd.). Pro rýpavé dodám, že jsem nenechávala a nenechávám syna vyřvat, ale zase rozhodně ho neberu hned na ruku a dudlík jsem mu dala už v porodnici-naučil se na něm krásně sát a kojení pak šlo o to líp a měla jsem ho čím zklidnit, což se dodnes hodí.

kitinka76
29. srp 2013

@scvrcek jsou dny, kdy je to fakt pohoda a jsou dny, kdy z postele lezeš "na přední náhon" a seš ráda, že si zvládneš aspoň namazat chleba.... 😉

lucille85
29. srp 2013

ještě teda pro doplnění-od tří měsíců jsem s malým musela cvičit Vojtovku, což teda byl záhul a přiznám se, že nás to stresovalo oba, takže postupem času jsem cvičila méně a spíše motivovala při hře (dr. nic nepoznala a pořád chválila jak je cviční vidět-podle mě na Vojtovku vůbec nebyl, což mi potvrdila jiná neuroložka v jeho půl roce)...a existuje dnes spoustu vychytávek co šetří čas-za mě třeba jednorázové plínky, skleničky když někam jedem nebo zrovna nemám čas či chuť vařit-však i na to má máma právo-být občas trochu líná...radši si jdu s malým hrát 🙂

kitinka76
29. srp 2013

@terioza1 za mně můžu k sexu říct - děti jsou nejlepší antikoncepce 😀 😀 😀 takové miminko je vlasně odpuzovač vášní, když se konečně dostaneš k tomu, aspoň se osprchovat a oholit si nohy, tak 100% celou noc prořve 😀 😀 😀 je to tak, že pokud mají manželé dvě děti, tak je to proto, že další už prostě nemají kdy zplodit 😉
Jasně, že je to nadsázka... ale zase ne tak moc velká 😀 😀 😀

kamino
29. srp 2013

Neda mi to,musim se zapojit. Materstvi ze me udelalo uplne jineho cloveka..doslova. Z konicku mi vydrzela pouze kniha a jen diky tomu,ze mam ctecku,takze kazdou volnou chvili se snazim alespon cist. Jinak nic... Cely den me to rocni skvrne dokaze vyplnit dokonale..negativa vidim v absolutni ztrate pratel,vetsina je bezdetnych,tak je tim malym vytrznikem nechci zatezovat,kdyz vim,ze je zkratka nebavi. Me take do teto chvile nebraly.. A vzhledem k absenci hlidani,tak o nejakem relaxu si jeste nejaky rok muzu nechat zdat. Jednou tu byla sestra,prcka hlidala 3 hodiny a my mohli na kulecnik,coz byl vrchol spolecenskeho zivota za rok...pritel hodne pracuje,tak jsem na prcka de facto 24 hod sama a obcas me prepada ponorka.
Pozitivum je,ze ti to zmeni zivot i k lepsimu,zjistis v sobe skryte rezervy,jak fyzicky,tak emocne. A kdyz se k tobe prcek prituli a usina v naruci,pri tom te hladi,tak jsi vlastne stastna...blbe se to popisuje,ale chemie zpusobi,ze tu torturu budes podstupovat i rada..priroda je mocna. Je fain pozorovat,jak se ten clovicek utvari,jak se uci,jake dela pokroky ... O nestihani..jake si to udelas...ja rezignovala na vygruntovanou domacnost a pradlo v kominkach v prospech spanku. Uklid delam sice prubezne,ale uz ne tak,jako tomu byvalo pred prckem a ono to take jde...jestli mimco chces,jdi do toho,neboj nic,zvladnes to...

elu
29. srp 2013

@alamo tak to je trefné!!!!, když srovnám třeba stresy v práci, jak psala zakladatelka v uvodním příspěvku, tak bych řekla, že i když máš sebe náročnější práci, tak prostě jen večer příjdeš domu, vykakáš se :_), najíš se, daš si kafe, sprchu, koukneš na TV atd....když jsem se vratila z porodnice, tak nic z toho nepřipadalo v úvahu...sprchovala jsem se za šíleného řevu mimina (chtěla být hned od začátku jen u me), jídlo a záchod vůbec nepřipadal v úvahu, kojení ze začátku hrůza, byli jsme kvůli tomu i v nemocnici...ten strach, že nemáš co dát miminu jíst je daleko horší než jakejkoliv strach z něčeho v práci....nakonec jsme se rozkojili a kojili dva roky....no prostě je to náročný jak svina...ale nejen ta mateřská...prostě život s dítětem, ted jdu do práce a bude to ještě horší...mala bude ve školce a ja budu v praci porad myslet na to, jestli na ni nekde na procházce nespadne branka, nebo ji neshoří karnevalová maska přímo na hlavě 😀 , tak mateřství zdar!

helen_8
29. srp 2013

@scvrcek Jsem těhotná a taky si říkám, jaký to asi bude. Nejsem naivní a v mnohém mám představy jako ty, že to bude náročný, ale na druhou stranu představa v létě vypadnout k vodě, do přírody je mhohem lepší než tvrdnout celý den v kanclu.

@terioza1 Já měla dříve větší potřeby než manžel, ale jakmile jsem otěhotněla, nemám na to vůbec chuť. Samozřejmě se snažím a nezanedbávám manžela, ale nejde to samo od sebe a bojím se, co přijde po porodu. Myslím si totiž, že se nemůžou ženy divit, když si pak chlap najde milenku. Je známo, že chlapi to potřebují obecně víc a jde jim často v mimomanželském vztahu jen o sex, zatímco ženy se zamilovávají, takže proto si myslím, že když to trvá moc dlouho a žena muže odmítá, je docela pochopitelné, že to hledá jinde. Sex je důležitá součást vztahu. Tak držím palce!

ojo
29. srp 2013

Ano, ano, záleží hodně na dítku, ale ještě víc záleží na přístupu matky ! 😉 jaký si to uděláme, takový to máme a to nemyslím, že nechám dítě vyřvat, abych si udělala hodinku s nohama nahoře, ale přístup toho, že když mimčo řve nebo větší "zlobí" a mě to vadí, štve a nasírá, nevím co s tím a jsem na dně, nikdo mi nepomůže,pořád mi jsou za prdelí,vadí mi jen že se perou, řvou, lítají po obchodu, na hřišti se bojím, aby si neudělali tohle nebo tamto...dělám si to sama těžší...úzkostlivé matky si to zhoršují svými vlastními obavami a i svoje úzkosti můžou přenášet na děti 😅 Radim měl do 3 měsíců koliky, prořval večery..taky měli období vstávání třeba už v 6h, máme za sebou i období vzdoru a prosazování se, hlídací muž v nedohlednu, ten pracoval 7dní v týdnu od rána do večera a hlídací babičky taky žádné...byla a jsem na vše sama a i přesto jsem si to náramně užila...s dětma nakupuji jídlo, hadry, ke kadeřnici, k doktoru, všude chodí se mnou, protože prostě to hlídání nemám a jde to 🙂 dítě zrcadlí naše chování, takže dle mého si zvětší části my sami vytváříme jaká ta mateřská dovolená bude 😉 😀

pisn
30. srp 2013

@tunstunz Ahoj, konečně nějaký chlap! 😀

evelp
30. srp 2013

@kamino plně souhlasim, mam to dost podobně.

babičky nefungují a když někam chceme jít, tak si musíme hlídání zaplatit, což si finančně nemůžeme dovolit pořád, tak jsme to využili zatím jen jednou a bylo to neskutečný, tak děsně mi to chybí, ale stydím se takhle rouhat...

ráda o něj pečuju, hraju si s ním, když se přitulí, je to k nezaplacení, když se směje, tančí,...rozplývám se a snědla bych ho. když si natluče a přijde si pro objetí, nádhera.

ale pak jsou dny, kdy nejsem v pohodě a tím pádem mi všechno vadí, i když je stjený jako vždy, že vezme tuhle tamto, tady vleze a já bych nejradši vybouchla a řvu a to mě mrzí...myslela jsem si, že až se vyspím, bude líp, ale už spí skoro celou noc, sem tam se ještě vzbudí pro dudlík, jinak nic a stejně se ty blbé dny objevují.
Někdy mě to děsí, protože na cestě je druhé dítko a já čím dál tím víc zjištuju, že mi chybí práce, změna místa, než jen doma, hřiště, nákup...
zároven bych je ale nedokázala někomu dát na hlídání a třeba na půl roce jít do té práce, stejně bych myslela jen na ně

jsem špatná? ☹

kamino
30. srp 2013

@evelp naprosto souhlasim..prcek tedy bohuzel se jeste dost budi na kojeni a postylku ma prirazenou k nasi posteli,tak soukromi neexistuje a prave ten neustaly kontakt me uz kolikrat stve..nechci aby to vyznelo spatne,ale kolikrat je to uz na budku. Treba hodinka za tyden by byla skvela..nebo alespon jednou za mesic si s pritelem nekam vyjit..a nejvic me desi to,ze to tak jeste nekolik let bude. Nez jsem byla tehotna,tak do me mama i tchynka hucela,slibovaly,jak budou hlidat a bohuzel..tchynku kdyz jsem byla v 8 mesici ranila mrtvice a mama nema cas,ma jine aktivity ☹ ale jsme holky statecne,to dame !!! Ja to mam s praci horsi,dostala jsem vypoved pro nadbytecnost,takze mam obavu,ze o maminu bez hlidani asi rvacka nebude.